Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

LCD LG 26LX2R - podsvětlení
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7116
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: čt duben 30 2009, 10:59    Předmět: Citovat

Nedaří se mi dekomprimovat ten manuál, který xxxe nahrál do uploadu do sekce Schémata / Tv. Ve vlastnostech souboru je uvedena Verze pro extrakci 2.9, takže každý UnRAR vyšší verze by je měl umět otevřít.
Zkusil jsem použít Winrar 3.80, UnRAR 3.30 freeware, UnRAR 3.80 freeware, 7-Zip 4.16 beta a Total Commander 7.0.
Programy hlásí předčasný (neočekávaný) konec souboru (česky nebo anglicky podle verze) a chybu kontrolního součtu CRC.
Po prvním neúspěchu jsem všechny soubory stáhl znovu. Jsou stejné velikost i CRC sedí. Znovu jsem zkusil jmenované programy, ale výsledek je pochopitelně stejný.

Part1 až part4 má 1 999 685 bajtů, part5 má 884 426 bajtů.
Kontrolní součty CRC32:
part1.rar 6E168653
part2.rar ED4088F0
part3.rar 3FAF9AF0
part4.rar B1C7AD81
part5.rar 1021EC9B
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
fero7



Založen: Jan 20, 2007
Příspěvky: 2250

PříspěvekZaslal: čt duben 30 2009, 11:10    Předmět: Citovat

Ale nie!
Tu sa najcastejsie radi vymenit elektrolity (ale to nebude tvoj pripad).
Vies co je na druhom mieste? (to bude zrejme tvoj pripad).
Inac sa to robi skor ako vymena fetov. Mas odpoved na otazku preco odisli povodne?.
A dodam, ze je to klasika.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drabek06



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 1659
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: čt duben 30 2009, 11:15    Předmět: Citovat

To proč odešly původní fety nevim. Elytama to asi nebude pač na měniči jsou jen 2 a to na filtraci napájení . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5259

PříspěvekZaslal: čt duben 30 2009, 12:33    Předmět: Citovat

fero7 napsal(a):
Ale nie!
Tu sa najcastejsie radi vymenit elektrolity (ale to nebude tvoj pripad).
Vies co je na druhom mieste? (to bude zrejme tvoj pripad).
Inac sa to robi skor ako vymena fetov. Mas odpoved na otazku preco odisli povodne?.
A dodam, ze je to klasika.
To jsem zvedav zda nam to povis Laughing
Poznatky z LCD. VAdne trubice, studenti, sem tam trafo

_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fero7



Založen: Jan 20, 2007
Příspěvky: 2250

PříspěvekZaslal: čt duben 30 2009, 12:56    Předmět: Citovat

V jeho pripade, ak mu to nejaky cas islo, je iba jedna spravna odpoved.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kozoka



Založen: Oct 15, 2006
Příspěvky: 1324
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt duben 30 2009, 14:51    Předmět: Citovat

fero7 napsal(a):
V jeho pripade, ak mu to nejaky cas islo, je iba jedna spravna odpoved.
Ježiš marja to trafko tam má mezizávitový zkrat a proto dojde k proražení těch Fetů. Jediné řešení je výměna
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fero7



Založen: Jan 20, 2007
Příspěvky: 2250

PříspěvekZaslal: čt duben 30 2009, 14:56    Předmět: Citovat

kozoka napsal(a):
Ježiš marja to trafko tam má mezizávitový zkrat a proto dojde k proražení těch Fetů. Jediné řešení je výměna

No, vylucit sa to neda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drabek06



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 1659
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: čt duben 30 2009, 16:05    Předmět: Citovat

Bůh ví co to dělá Wink Nevim co tam mám vrznout, docházej mě fety Laughing Je zajímavý že odešly zas 2 v tý samý řadě jako poprvé. Ta druhá řada úspěšně odolává . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
drabek06



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 1659
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: pá květen 01 2009, 21:16    Předmět: Citovat

Tak jsem došel k závěru že se ty fety přehřejou a odejdou. Teď tam mám kombinaci že v jako N kanál je danej fet co spíná napětí pro CPU na MB a na P kanál jsou 2 SMD fety parametrově podobný originálu. Tahle jediná kombinace při přehřátí neodejde, ale jen se vypne a po vychladnutí se zas zapne. Vyzkoušel jsem na všechny ty fety přidělat chladiče,lépe řečeno naohejbaný měděný plechy a po nějaký době běhu jsou poměrně horký že na nich skoro prst neudržim. Při 50% jasu si jeden měnič bere kolem 1A a stoupá to podle aktuální sceny. Při 100% jasu to baští kolem 1,5 při zrnění. Mezizávitovej zkrat tam podle mě není . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kozoka



Založen: Oct 15, 2006
Příspěvky: 1324
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá květen 01 2009, 22:20    Předmět: Citovat

drabek06 napsal(a):
Tak jsem došel k závěru že se ty fety přehřejou a odejdou. Teď tam mám kombinaci že v jako N kanál je danej fet co spíná napětí pro CPU na MB a na P kanál jsou 2 SMD fety parametrově podobný originálu. Tahle jediná kombinace při přehřátí neodejde, ale jen se vypne a po vychladnutí se zas zapne. Vyzkoušel jsem na všechny ty fety přidělat chladiče,lépe řečeno naohejbaný měděný plechy a po nějaký době běhu jsou poměrně horký že na nich skoro prst neudržim. Při 50% jasu si jeden měnič bere kolem 1A a stoupá to podle aktuální sceny. Při 100% jasu to baští kolem 1,5 při zrnění. Mezizávitovej zkrat tam podle mě není . . .
říká ti něco dynamické řízení podsvícení??? A zavitový zkrat tam je... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drabek06



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 1659
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: pá květen 01 2009, 22:44    Předmět: Citovat

Nedělej ze mě obrazek_cenzura, jasně že vim co to je. Ono to je i dobře vidět jak si to samo ten jas upravuje podle aktuální scény Wink Mno škoda že nemam měřák indukčnosti, bych to mohl porovnat s druhym trafem. ještě mě tak napadá, když by to trafo mělo opravu mezizávitovej zkrat tak by celej ten měnič měl mít větší odběr, né ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kozoka



Založen: Oct 15, 2006
Příspěvky: 1324
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so květen 02 2009, 11:48    Předmět: Citovat

drabek06 napsal(a):
Nedělej ze mě obrazek_cenzura, jasně že vim co to je. Ono to je i dobře vidět jak si to samo ten jas upravuje podle aktuální scény Wink Mno škoda že nemam měřák indukčnosti, bych to mohl porovnat s druhym trafem. ještě mě tak napadá, když by to trafo mělo opravu mezizávitovej zkrat tak by celej ten měnič měl mít větší odběr, né ?
Nedělám až nato že Dynamické řízení mají až modely 6000. Ty staré to vubec neměli. Takže tam máš někde chybu když ti to tak stmavuje
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drabek06



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 1659
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: so květen 02 2009, 12:10    Předmět: Citovat

Hele, asi né. V menu je v položce Picture - PSM volba Intelligent Eye, což si reguluje jas podle okolního osvětlení, ten snímač je napravo dole nad čudlíkama, pak tam je Dynamic, Standard, Mild, User. To pohasínání obrazu odpovídá aktuální scéně. Čím tmavší, tím víc si to stahuje jas a naopak čím jasnější, tím přidává. Když scéna stojí tak se jas nehne. To pohasínání je jemný, jde si toho všimnou snad jen když je obraz přeplej v 4:3 a postraně jsou ty šedý pruhy. Tak právě na nich se to dá pozorovat . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kozoka



Založen: Oct 15, 2006
Příspěvky: 1324
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so květen 02 2009, 17:08    Předmět: Citovat

drabek06 napsal(a):
Hele, asi né. V menu je v položce Picture - PSM volba Intelligent Eye, což si reguluje jas podle okolního osvětlení, ten snímač je napravo dole nad čudlíkama, pak tam je Dynamic, Standard, Mild, User. To pohasínání obrazu odpovídá aktuální scéně. Čím tmavší, tím víc si to stahuje jas a naopak čím jasnější, tím přidává. Když scéna stojí tak se jas nehne. To pohasínání je jemný, jde si toho všimnou snad jen když je obraz přeplej v 4:3 a postraně jsou ty šedý pruhy. Tak právě na nich se to dá pozorovat . . .
hmm tak si ano. a je v menu regulace podsvícení
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drabek06



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 1659
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: so květen 02 2009, 17:17    Předmět: Citovat

Jj, ta tam je taky. Když dám to čidlo okolního osvětlení tak se furt hejbou hodnoty nastavení jasu, kontrastu, sytosti barev a ostrosti. Při všech ostatních to je pevně definovaný až na User, kde to jde měnit vše ručně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 4 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund