Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Fujitsu Siemens amilo PA1510
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jave



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 1602
Bydliště: jizni cechy

PříspěvekZaslal: ne květen 03 2009, 12:48    Předmět: Citovat

Po padu na zem nejde na sit. Jen z baterky. Puvodne bylo svagra a ten to mel v servisu a rekli mu vadna zakladni deska, tak mi to podaroval.
_________________
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34189
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne květen 03 2009, 12:57    Předmět: Citovat

To by mozno islo aj opravit. Akurat to v servisoch nerobia, tam sa menia cele dosky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15585
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne květen 03 2009, 13:07    Předmět: Citovat

He he, tak vadná deska, jo ? Na baterky to jde a na síť ne a je tedy komplet vadná Laughing Logicky z toho vychází jen to, že mezi bodem, kam leze napětí z adaptéru a bodem kam leze napětí z baterek, tak je nějaká spojnice součástek (pojistka, stabilizátor, kontakty a spoje na desce atd.), takže oprava desky místo výměny by měla být silně reálná. Myslím že to MaTTo potvrdí, ale záleží na tom, jestli to umíš celé sám rozdělat a pak i spravit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34189
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne květen 03 2009, 13:14    Předmět: Citovat

Nie je to az take jednoduche, ako to vyzera. Byva tam rozne prepinanie MOSFETmi + nabijanie. Nie je iste, ci vobec najdes chybu. Ale nadej tam je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jave



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 1602
Bydliště: jizni cechy

PříspěvekZaslal: ne květen 03 2009, 13:14    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
He he, tak vadná deska, jo ? Na baterky to jde a na síť ne a je tedy komplet vadná Laughing Logicky z toho vychází jen to, že mezi bodem, kam leze napětí z adaptéru a bodem kam leze napětí z baterek, tak je nějaká spojnice součástek (pojistka, stabilizátor, kontakty a spoje na desce atd.), takže oprava desky místo výměny by měla být silně reálná. Myslím že to MaTTo potvrdí, ale záleží na tom, jestli to umíš celé sám rozdělat a pak i spravit.


Na baterku to nejde take (Myslim napeti). Jde to pouze z ni pokud se nabije v jinem tom samem NTB. Ve firme je maji 4. Na desce je jiz zasah z toho servisu a schazi tam nekolik pl. spoju (zasah prasete) proto kdyz jsem to videl a jelikoz jsem to dostal zdarma tak uvazuji o novem MB. Jinak 30 let opravuji TV a take jsem myslel, ze se do toho pustim dokud jsem neuvidel tu hruzu. .... Cili HEHE moc na miste neni.

_________________
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jave



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 1602
Bydliště: jizni cechy

PříspěvekZaslal: ne květen 03 2009, 13:15    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Nie je to az take jednoduche, ako to vyzera. Byva tam rozne prepinanie MOSFETmi + nabijanie. Nie je iste, ci vobec najdes chybu. Ale nadej tam je.


Byl jsi rychlejsi nez ja. Hledat jsem chtel, ale .... viz predchozi prispevek

_________________
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15585
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne květen 03 2009, 14:05    Předmět: Citovat

Stále na tom trvám. Buď ten NB už nestojí ani za tu opravu nebo jo a pak jsi to jen potvrdil.
a) Na nabitou baterku to jede.
b) Baterka nejde dobíjet v tom samém NB
c) Na napětí ze síťového adapteru to taky nejede. Problém závislý i na bodu b)

Jistě, že to není tak jednoduché, jak se píše. Občas NB spravuji, takže vím, jak to tam vypadá.
Logicky mi prostě vychází jen to, že pokud na desce něco nestíhá, ale "neškodí", tak si tam prostě můžeš dát svůj (nebo z něčeho jného) stabilizátor z adaptéru a zároveň dobíječ té baterky. Jak už jsem psal, záleží jen na tobě, jestli ti to stojí za to. Měnit desku v ceně 4000,- Kč plus takové 2000,- Kč na práci a lítání kolem toho, tak to by musel být NB ve výsledné hodnotě nyní nového za asi 18-20 tisíc Kč nebo tak max. 2-3 roky starý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jave



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 1602
Bydliště: jizni cechy

PříspěvekZaslal: út květen 05 2009, 9:37    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Stále na tom trvám. Buď ten NB už nestojí ani za tu opravu nebo jo a pak jsi to jen potvrdil.
a) Na nabitou baterku to jede.
b) Baterka nejde dobíjet v tom samém NB
c) Na napětí ze síťového adapteru to taky nejede. Problém závislý i na bodu b)

Jistě, že to není tak jednoduché, jak se píše. Občas NB spravuji, takže vím, jak to tam vypadá.
Logicky mi prostě vychází jen to, že pokud na desce něco nestíhá, ale "neškodí", tak si tam prostě můžeš dát svůj (nebo z něčeho jného) stabilizátor z adaptéru a zároveň dobíječ té baterky. Jak už jsem psal, záleží jen na tobě, jestli ti to stojí za to. Měnit desku v ceně 4000,- Kč plus takové 2000,- Kč na práci a lítání kolem toho, tak to by musel být NB ve výsledné hodnotě nyní nového za asi 18-20 tisíc Kč nebo tak max. 2-3 roky starý.


to"P32"
Promin reaguji se prodlevou. Jednak jsem ochotny udelat nejaky bastl ci upravu, ale baterie ma 10 vyvodu a nechtelo se mi ji zatim parat. Ty zdrave NTB co maji ve firme mi ani na jeden vecer pujcit nechteji abych si to omeril a tudiz otazka k tobe. Nevis jake vyvodu mam pouzit?? Hledal jsem podle typu baterky i podle notase a nenasel.

Dale, ptal jsem se na cenu MB prave proto ze bych si ho prehodil sam. Cely NTB jsem dostal zadarmo a klidne dam tech 140EUR a bude to slapat. Ani litat kolem toho moc nechci, bud pujde objednat deska nebo ne. Cili tve pocty jaksi nesedi. NTB bych stejne podaroval synovi, cili zadne krece.

Pokud budes vedet neco ohledne te baterie tak napis. Dekuji

_________________
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34189
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út květen 05 2009, 11:06    Předmět: Citovat

Pokial to tam niekto dodrbal a inak je cely notebook v poriadku, tak sa to za tych 140 € (+nieco navyse) oplati vymenit - urcite to dobre posluzi. Viac ako 3 roky to podla mna nema.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15585
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út květen 05 2009, 11:18    Předmět: Citovat

to jave:
těch 10 vývodů je tam asi proto, že se nenabíjí všechny články baterky jedním napětím, ale jednotlivé pomocí bazmegu, který reguluje každému článku jen to co potřebuje. A myslím si, že právě ten bazmeg se bude strkat do základní desky, ne že je její součástí. Jestliže funguje deska na nabitou baterii článků, tak bude asi dobrá. Ale možná se pletu a je to komplet v desce, to bych musel vidět aspoň jednu fotku rozdělaného NB.
Bohužel FS tohoto typu jsem neměl v rukách, abych mohl tvrdit, co přesně originálního tam vrazit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jave



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 1602
Bydliště: jizni cechy

PříspěvekZaslal: út květen 05 2009, 11:29    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
to jave:
těch 10 vývodů je tam asi proto, že se nenabíjí všechny články baterky jedním napětím, ale jednotlivé pomocí bazmegu, který reguluje každému článku jen to co potřebuje. A myslím si, že právě ten bazmeg se bude strkat do základní desky, ne že je její součástí. Jestliže funguje deska na nabitou baterii článků, tak bude asi dobrá. Ale možná se pletu a je to komplet v desce, to bych musel vidět aspoň jednu fotku rozdělaného NB.
Bohužel FS tohoto typu jsem neměl v rukách, abych mohl tvrdit, co přesně originálního tam vrazit.


Promin, vazim si tvych rad, ale baterka je samozrejme lepena a rozkuchat ji i kdyz opatrne bude az na poslednim miste. Bez jejiho rozebrani se asi niceho nedopracuji. V kazdem pripade jeste napisi jak to dopadlo. Dekuji vsem za rady.

_________________
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34189
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út květen 05 2009, 11:42    Předmět: Citovat

Nabijat sa to podla mna bude rovnako ako vsade inde, cize cela bateria tak ako je (napatie clankov sa vyrovnava vnutri). Dva kontakty (mozno aj styri) su + a -, dalsie dva su CLK a DATA pre I2C/SMBUS, dalsie dva termistor...

Suhlasim, do baterie nebabrat, ked jej nic nie je. Nie je nic lepsie ako pri "oprave" niecoho rozdrbat este nieco dalsie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15585
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út květen 05 2009, 12:08    Předmět: Citovat

Tak jsem si to po sobě přečetl a asi jsem se špatně vyjádřil. Myslel jsem rozdělat NB a mrknout se v něm na místo, kam se připojuje baterka a kam jde napětí z adaptéru. Se mi jaksi nezdá, že by někdo vykuchal něco přímo ze základní desky a šlapala furt (i když jen na baterky).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jave



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 1602
Bydliště: jizni cechy

PříspěvekZaslal: út květen 05 2009, 14:03    Předmět: Citovat

MaTTo napsal(a):
kingofroad - okrem toho ze si off topic tak este aj pises hovadiny, OEM licencia je sice viazana na konkretny HW ale to maximalne ked si ju kupis v obchode sam, akonahle je OEM viazane na znacku tj. dodane "vyrobcom" zeleza ako fujitsu, toshiba, HP a pod., tak je licencia viazana na vyrobcu toho zeleza t.j. si môzem menit dosky ake chcem a takisto aj ostatny HW a stale nato nainstalujem rovnake XPcka alebo Visty bez obmedzenia seriovych cisel alebo inych veci ! t.j. ked vezmem instalacku XPcka z jedneho notebooku tak si ho nahodim na dalsich 20 notebookov rôznych modelov ale rovnakej znacky a wokna sa budu tvarit ako oficialne zakupene a riadne zaktivovane . To ci ten ktory notebook ma tie wokna riadne zakupene dokazuje tak akurat nalepka naspodu Exclamation

No a teraz k veci, mainboard na PA1510 - 140,-€ bez DPH zo skladu fujitsu,




neviem aky je tvoj konkretny problem ale mozno by sme sa vedeli dohodnut na jeho rieseni Wink .




Prosim nemas nejaky kontakt. Obvolal jsem uz 4 firmy a samotny board prodat nechteji. Spousta zbytecnych reci a ... blabla. Predem velmi dekuji

_________________
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dj_Paul



Založen: Sep 19, 2004
Příspěvky: 2427
Bydliště: Laškov

PříspěvekZaslal: út květen 05 2009, 20:44    Předmět: Citovat

jave napsal(a):
MaTTo napsal(a):
kingofroad - okrem toho ze si off topic tak este aj pises hovadiny, OEM licencia je sice viazana na konkretny HW ale to maximalne ked si ju kupis v obchode sam, akonahle je OEM viazane na znacku tj. dodane "vyrobcom" zeleza ako fujitsu, toshiba, HP a pod., tak je licencia viazana na vyrobcu toho zeleza t.j. si môzem menit dosky ake chcem a takisto aj ostatny HW a stale nato nainstalujem rovnake XPcka alebo Visty bez obmedzenia seriovych cisel alebo inych veci ! t.j. ked vezmem instalacku XPcka z jedneho notebooku tak si ho nahodim na dalsich 20 notebookov rôznych modelov ale rovnakej znacky a wokna sa budu tvarit ako oficialne zakupene a riadne zaktivovane . To ci ten ktory notebook ma tie wokna riadne zakupene dokazuje tak akurat nalepka naspodu Exclamation

No a teraz k veci, mainboard na PA1510 - 140,-€ bez DPH zo skladu fujitsu,




neviem aky je tvoj konkretny problem ale mozno by sme sa vedeli dohodnut na jeho rieseni Wink .




Prosim nemas nejaky kontakt. Obvolal jsem uz 4 firmy a samotny board prodat nechteji. Spousta zbytecnych reci a ... blabla. Predem velmi dekuji



skus to tady:
http://www.abax.cz/cz/nahradni-dily/

ja od nich bral original invertor,v pohodě mi vyhověli
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund