Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

nastavení konvergence obrazovky Thomson

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
anonym






PříspěvekZaslal: po březen 27 2006, 6:47    Předmět: nastavení konvergence obrazovky Thomson Citovat

Čauky, mám tuhle obr v televizi Samsung CW29M66V (72cm-100Hz) a nějak se na to nedá dívat. Nastavením vychylovaček sem si moc nepomohl, jestě je na hrdle obr jakýsi návlek s 2 drátky, které jdou do tišťáku u obrazovky - k čemu to je a dá se to nějak nastavit, kurňa dřív tam byly magnety a když měl člověk SM, tak to vždycky šlo nějak seštelovat, ale teď Mad . Nejde ta konvergence doštelovat přes SM??
Jo a eště mám černou barvu mírně trochu do zelena - to se nastaví tuším přes G offset Question Mě už tyhle párbroukový tv opravdu xxrou.
Návrat nahoru
gumickar



Založen: Aug 22, 2005
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po březen 27 2006, 7:14    Předmět: Re: nastavení konvergence obrazovky Thomson Citovat

Ten "návlek s drátkama" je geomagnetická korekce, jinak u těchto obrazovek se konvergence neštelují, ty báně se mění, není totiž ani v SM jediný nastevení. Jen tu zelenou by si možná donastavil v SM, ale neodchází ta báň náhodou??????
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
anonym






PříspěvekZaslal: po březen 27 2006, 7:29    Předmět: Citovat

to si mě moc nepotěšil, báň je cca 3 roky stará, průměrný provoz,
Dala by se do toho vrazit jiná - kvalitní obrazovka, kolik asi tak vyjde - teď jsem několik let telky nedělal, tak nemám přehled Question
Návrat nahoru
anonym






PříspěvekZaslal: po březen 27 2006, 7:32    Předmět: Citovat

ještě jsem si vzpoměl, že mi někdo říkal, že prej báně Toshiba jsou kvalitní, pokud ano, kde se daj sehnat Díky
Návrat nahoru
Frenky



Založen: Apr 19, 2005
Příspěvky: 424
Bydliště: CZ-MO

PříspěvekZaslal: po březen 27 2006, 8:15    Předmět: Citovat

Ceny jsou různé dle výrobce..cca 15 000 i více,záleží na typu.Možná něco z Rožnova ???A nebo RETON,tam mají také na prodej.Podívej se na jejich stránky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mourek



Založen: Sep 17, 2005
Příspěvky: 1285
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po březen 27 2006, 13:16    Předmět: Citovat

Co to je nedá se dívat . pokud jsi pootočil nebo posunul vychylovačky potěš pámbu. Pokud báň neostří jedimě zaostřit, nevím jestli je na to poťák nebo ze SM. Ta zelená vypadá opravdu na slábnutí báně. Vychylovací systém se nastavuje ve fabrice, pokud se s tím něco stane nastavit to nějak jde ale musí se to umět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
84.42.142.17
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po březen 27 2006, 17:46    Předmět: Citovat

Obrazovka měla pěkně rozhozenou konvergenci už před zásahem, např logo ČT1 mělo ještě červenou jedničku o 5mm vpravo - obrazovka Thomson je holt šunt k pohledání. O bílém texu v TXT ani nemluvě. Když přidám focus na trafu, tak mám ČT1 červeno-modré, prostě hrůza. Dle vyjádření autorizovaného servisu je to v normě (zajímavé je, že 13 let starý Grundig má konvergenci jako víno). Sorry, ale 3 roky provozu tak 4 hoďky denně je prostě málo. Kde asi soudruzi v Thomsonu udělali chybu ? - v kvalitě. Po několika hodinách štelování vychylovaček jsem to částečně stáhl, ale stejně JIŽ NIKDY VíCE THOMSON Exclamation Exclamation
Návrat nahoru
gumickar



Založen: Aug 22, 2005
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út březen 28 2006, 6:53    Předmět: Citovat

Obrazovky THOMSON stojí opravdu za ...., ale zase na druhou stranu jsou to relativně neporuchový TV. THOMSON používá i obrazovky PHILIPS? což je uplně stejný. Existují taky náhrady vyrobený v německu, ale kdybych se rozkrájel, tak si nevzpomenu na to, kdo to dělá, a ty už jsou o poznání lepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
vw181



Založen: Feb 01, 2006
Příspěvky: 70

PříspěvekZaslal: út březen 28 2006, 14:48    Předmět: Citovat

Jestli jsou rozhozené konvergence, tak sundej z hrdla ten magnetický kroužek a dej kroužky z např. Rožnovské a nastav.
Ten mag. kroužek je nastaven permanentně z fabriky a občas změní vlastnosti.
Jinak ty báně stojí poslední dobou za h...o všechny. Holt co za ty prachy.
Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund