Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

ECG 29TSS92, šásko BEKO
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: čt srpen 13 2009, 0:47    Předmět: Citovat

elektrolyty zkontrolovány.Všechny se zdají na měření OK,u všech kapacita sedí i u svitků.studenti nejsou,polovodiče OK.A pořád jakmile připájím trand (ŘKS) a zapnu Telku,tak cykluje zdroj.Opět průraz na C a E. Cry .Už to vidím opravdu na VN tráfko.Ale nevím jaké tam mám dát.

Podle označení co sem opsal Sem ho nikde nenašel. Sad

Ve schématu je psáno napětí B+ má být 145V.(já sem naměřil 135V).Ale je v tom háček.záleží to na typu obrazovky,atd.to je jasné.

Já mám baňku SAMSUNG A68QFZ893X102.ale v tabulce není

Sad

viz.příloha



Bez názvu.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Bez názvu.JPG
 Velikost:  183.6 kB
 Staženo:  126 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: čt srpen 13 2009, 11:00    Předmět: Citovat

555 napsal(a):
elektrolyty zkontrolovány.Všechny se zdají na měření OK,u všech kapacita sedí i u svitků.studenti nejsou,polovodiče OK.A pořád jakmile připájím trand (ŘKS) a zapnu Telku,tak cykluje zdroj.Opět průraz na C a E. Cry .Už to vidím opravdu na VN tráfko.Ale nevím jaké tam mám dát.

Podle označení co sem opsal Sem ho nikde nenašel. Sad

Ve schématu je psáno napětí B+ má být 145V.(já sem naměřil 135V).Ale je v tom háček.záleží to na typu obrazovky,atd.to je jasné.

Já mám baňku SAMSUNG A68QFZ893X102.ale v tabulce není

Sad

viz.příloha


nikdo už nepomůže?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8915
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt srpen 13 2009, 12:11    Předmět: Citovat

555 napsal(a):
555 napsal(a):
elektrolyty zkontrolovány.Všechny se zdají na měření OK,u všech kapacita sedí i u svitků.studenti nejsou,polovodiče OK.A pořád jakmile připájím trand (ŘKS) a zapnu Telku,tak cykluje zdroj.Opět průraz na C a E. Cry .Už to vidím opravdu na VN tráfko.Ale nevím jaké tam mám dát.

Podle označení co sem opsal Sem ho nikde nenašel. Sad

Ve schématu je psáno napětí B+ má být 145V.(já sem naměřil 135V).Ale je v tom háček.záleží to na typu obrazovky,atd.to je jasné.

Já mám baňku SAMSUNG A68QFZ893X102.ale v tabulce není

Sad

viz.příloha


nikdo už nepomůže?


elektrolyty zkontrolovány - "téměř zbytečně" (ale tím nic nezkazíš - zkazit můžeš jen tím, že tam dáš "nové", ale s ještě menší životností, než měly ty původní-dobré !!). A zbytečně proto, že v ŘKS téměř žádný není (kromě S-korekce, a i ten, pokud je vadný, nemá na f-ci ŘKS vliv - z hlediska "běhu toho ŘKS"!). Rozhodně, kvůli němu ten trand neodejde!!
Ty, co filtrují +B a výst. U ze splitka, taky "nejsou v ŘKS" - jsou to zdrojové (z +B se ŘKS napájí, z OUTů se napájejí další obvody: VIDEO, vertikál, ... ). Pokud bude kterýkoliv z nich bez C (nebo "slabý") tak to zase nemá vliv na to, aby ti kvůli tomu odešel koncák Exclamation Exclamation Exclamation

Nemáš osciloskop Cry - pokud si ho neseženeš, tak pořád bude tato tvoje oprava jen stylem "pokus - omyl" - kolik těch "konců" už odešlo do "křemíkového nebe" Question Cry Obávám se, že bez něj se dál nepohneš - je to telka natolik složitá, že bez něj "ani rána" Rolling Eyes

Ve schématu je psáno napětí B+ má být 145V.(já sem naměřil 135V). - Co ti potom, co je na sch. - máš tabulku Exclamation
Přestože tvůj model obr. v ní není, dá se zjistit (dle tabulk. hodnot součástek), "který řádek" (z té tabulky!) tě má zajímat - z něj vyčteš tu správnou hodnotu +B. Rolling Eyes
A i když nevím (a já to vědět nemohu - tvou telku já na stole nemám Rolling Eyes ), stejně pro všechny obraz. 28" (A68 .... ) jsou ta napětí jen od 128 do 130V Exclamation - to zase není tak velký "rozptyl" a když to bude někde "mezi", tak to musí běžet.

Shrnutí: - opatřit osciloskop, vyndat VN-split, tr. ŘKS osazen - a pořádný výkoňák - orig., či 100% náhr., žádný ten tvůj "na prasáka"!!!, namísto primáru VN-tr. zapojit rez. 10Ohm/10-15W (jako zátěž namísto toho trafa!), zapnout a teď můžeš naměřit (tím skopem!!) "průběh toho buzení ŘKS.
Jedině takto zjistíš, zda máš blbé buzení (tr. dlouho otevřený, až odejde), nebo je to až v ŘKS (a co tady - to jsem ti radil výše, a nejen já), bez toho, že budeš "pohřbívat" další trandy. Rolling Eyes Wink
Pokud dojde až na to VN-tr., tak ti taky nezbyde nic jiného, než aby ti ho někdo změřil testerem DIEMEN (určitě ho nemáš!?) a nebo vyměnit za jiné - zaručeně dobré (na zk., třeba z jiné funkční telky - kdo si ale nechá "drbat" do své telky, když mu jede, že Rolling Eyes ) Rolling Eyes Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4221
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: čt srpen 13 2009, 13:07    Předmět: Citovat

Kokun: Honzo tvoje trpělivost je nekonečná a nevyčerpatelná, fakt tě obdivuju...

555: funkčnost toho trafa se dá snadno zjistit a ani nepotřebuješ ten tester. Potřebuješ jen zdroj cca +80V kterým budeš napájet ten řádek a externí buzení pro koncový trand. Vysvětlovat ti to nebudu, stejně je to pro tebe španělská vesnice. Akorát se s*ereš do věcí o kterých nemáš pořádně ani zdání.

BTW: a hlavně nám tady netvrď že tě jí nechtěli vzít do opravny (viz první příspěvek). I když po tobě rozvrtanou možná skutečně ne.. Cry

Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8915
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt srpen 13 2009, 13:17    Předmět: Citovat

Killroy napsal(a):
Kokun: Honzo tvoje trpělivost je nekonečná a nevyčerpatelná, fakt tě obdivuju....


Ale taky mně občas dochází, jako třeba tady: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=30645&start=60 Laughing

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: čt srpen 13 2009, 17:52    Předmět: Citovat

To kokun: děkuju moc za trpělivost,kterou semnou máte.Pomohl ste mi dost,ted je řada abych sám něco dělal

To killroy: U nás je jeden servisák a funguje už přes 20let,ale jak !!sám!! říkal tyhle turecký šroty nespravuje.

Tak se do toho seru já,i když praxi mám minimální,ale dělám to ze záliby!!!!!!když nepude tak se vyhodí a koupí se jiná!!!!!!!!!!

každý jednou začíná!!!!!chtěl bych vidět vás když ste začínal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4221
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: čt srpen 13 2009, 19:14    Předmět: Citovat

555 napsal(a):
U nás je jeden servisák a funguje už přes 20let,ale jak !!sám!! říkal tyhle turecký šroty nespravuje.
Že dělá sám je zcela normální, ve dvou se to v téhle branži těžko táhne. A to že ji nechce udělat, tak tomu nevěřím. To vykládej někomu s kým jsi chodil na základku. Beko 22.1 je relativně osahané chassis a servisák s ním nemá problém. Naopak s takovou závadou se dá dorovnat časová ztráta získaná na jiných, mnohem horších šrotech. To by byl sám proti sobě. Problém je jen v tom, že ty jí máš za pár šupů z bazaru a proto je ti líto vyhodit dalších pár stovek za odbornou opravu. Nic jiného v tom nebude.
555 napsal(a):
každý jednou začíná!!!!!chtěl bych vidět vás když ste začínal.
Ano každý nějak začínal, ale ne každý opisováním z netu, ale někdo třeba i učením. Což tobě zjevně chybí. Chodil jsem do školy a na školení, nakoupil jsem si vybavení a provozoval praxi. Akorát jsem neopisoval z fóra na netu bez znalostí a s holýma rukama..

Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: čt srpen 13 2009, 23:00    Předmět: Citovat

věřit není třeba.TO JE NA KAŽDÉM.jen říkám pravdu.když to nechce opravovat,tak nechce to je každýho věc.

víc se nepotřebuji s vámi bavit.Já sám osobně si myslím,že televizáci (odborníci) kterých na tomhle foru je strašne moc.A určitě i vy ,,Killroy".Ale až vy tu nebudete tak si myslím že by vám mělo jít o to,aby tu po vás někdo zůstal!!!praxe se získá časem.Za chvilu bude elektronika tak levná,že opraváři nebudou třeba.když něco nepude,tak se to jednoduše zahodí a koupí se nové.a kdybych byl já na vašem místě,(dlouholetá praxe a zkušenosti),tak by mě těšilo,aby se někdo o tohle zajímal!!!!A ne ho shazoval.Je to krásné si něco !!!Sám!!!pro sebe!!!! opravit a mít z toho radost.Nejsem tu registrován od toho,abych něco opisoval!přisel sem se svými znalostmi a s těma sem se ptal na muj problem.rady sem dostal.

že zatím nemám tolik zkušeností,tak za to snad nemůžu!!snažím se získávat.toto zaměření mě baví a furt se učím.A chci se učit!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4221
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: čt srpen 13 2009, 23:24    Předmět: Citovat

555 napsal(a):
Za chvilu bude elektronika tak levná,že opraváři nebudou třeba.když něco nepude,tak se to jednoduše zahodí a koupí se nové.

Tak konečně si napsal něco rozumného. Ano je to tak a protože je stále mnoho lidí pro které je to denní chleba, tak proto jsou všichni tak skoupí na informace. A hlavně tady, kam může lézt každý šetřílek co má doma páječku a šroubovák. Jedna věc je provozovat něco jako zálibu, toho si cením, nicméně druhá věc je sledovat jak se tady každému všechno vyžvaní bez ohledu na to zda to někomu dalšímu škodí nebo ne. A dalších deset příležitostných TV šťouralů si to přečte a vyžvaní jinde.. Stačí ti to tak?
Ale abys sis nemyslel že jsem neruda, tak ti něco prozradím: to napětí pro řádek máš OK a to trafo bude v kopru protože ty Termaly stojí za 3,14ču. I tak bych ho ale zkusil testnout.


Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maskot



Založen: Nov 19, 2004
Příspěvky: 1772
Bydliště: Wien

PříspěvekZaslal: čt srpen 13 2009, 23:26    Předmět: Citovat

Uceni je dobra vec jen tohle tady na uceni nevypada,takhle dopadnes jako jisty,ktery vlastnil notes ve kterem mel napsano dne toho a toho delalo to to a bylo to tim a tim.(Tak se rodi i taci radci typu vymen elyty,vertikal,a jine klenoty)Rad padlo dost,Killroy dokonce poradil i jak otestovat to trafo.Na uceni by bylo lepsi zajit do nejake knihovny a pohledat treba ucebnice.No a pak se treba optat na neco co neni jasne.Tim ze Ti nekdo tady ci jinde napise vymen C545 se toho moc naucit neda.Pokud to vsak myslis vazne drzim palce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: čt srpen 13 2009, 23:34    Předmět: Citovat

děkuji za vaši reakci a radu.Já to chápu,že máte draze nabyté zkušenosti a že proto že jde elektronika dolů s cenami sou servisáci tak skoupí na informace.To je jasné a ani se nedivím.

Tohleje prostě moje záliba,ve které se chci jen a jen vzdělávat. Smile o nic jiného mi nejde.Nejsem jeden z těch,kteří si vemou na opravu třebas Telku a hned sem písou co dělá po zapnutí a čekají tady radu vyměn to a to. a pak z inkasujou prachy.Toto opravdu nedělám.


Naposledy upravil 555 dne čt srpen 13 2009, 23:49, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: čt srpen 13 2009, 23:37    Předmět: Citovat

Maskot napsal(a):
Uceni je dobra vec jen tohle tady na uceni nevypada,takhle dopadnes jako jisty,ktery vlastnil notes ve kterem mel napsano dne toho a toho delalo to to a bylo to tim a tim.(Tak se rodi i taci radci typu vymen elyty,vertikal,a jine klenoty)Rad padlo dost,Killroy dokonce poradil i jak otestovat to trafo.Na uceni by bylo lepsi zajit do nejake knihovny a pohledat treba ucebnice.No a pak se treba optat na neco co neni jasne.Tim ze Ti nekdo tady ci jinde napise vymen C545 se toho moc naucit neda.Pokud to vsak myslis vazne drzim palce.


na tohle není co dodat.nechci abych byl někdy takovej jako je zde napsáno (vyměn elity,atd.)I když je teda měřím už jen dopředu.předejdu tím pak zbytečným problémům.jinak díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: čt srpen 13 2009, 23:50    Předmět: Citovat

a s tou telkou: ještě vyzkouším funkčnost toho VN tráfka,zkusím i jiné (funkční samozřejmě) a když to s jiným půjde tak jaké mám prosím objednat?psal sem typ v dřívějším příspěvku.

neexistuje nějaká náhrada HR...........nebo tak?z toho co sem opsal,tak sem nikde na netu nenašel prodejnu kde bych to mohl koupit Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4221
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: pá srpen 14 2009, 6:21    Předmět: Citovat

555 napsal(a):
neexistuje nějaká náhrada HR...........nebo tak?

THERMAL 003583105=FBT41384=HR80236. Zeptej se v AME na FBT41384, HR80236 už asi v Čechách nekoupíš.

Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8915
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá srpen 14 2009, 9:45    Předmět: Citovat

555 napsal(a):
věřit není třeba.TO JE NA KAŽDÉM.jen říkám pravdu.když to nechce opravovat,tak nechce to je každýho věc.

víc se nepotřebuji s vámi bavit.Já sám osobně si myslím,že televizáci (odborníci) kterých na tomhle foru je strašne moc.A určitě i vy ,,Killroy".Ale až vy tu nebudete tak si myslím že by vám mělo jít o to,aby tu po vás někdo zůstal!!!praxe se získá časem.Za chvilu bude elektronika tak levná,že opraváři nebudou třeba.když něco nepude,tak se to jednoduše zahodí a koupí se nové.a kdybych byl já na vašem místě,(dlouholetá praxe a zkušenosti),tak by mě těšilo,aby se někdo o tohle zajímal!!!!A ne ho shazoval.Je to krásné si něco !!!Sám!!!pro sebe!!!! opravit a mít z toho radost.Nejsem tu registrován od toho,abych něco opisoval!přisel sem se svými znalostmi a s těma sem se ptal na muj problem.rady sem dostal.

že zatím nemám tolik zkušeností,tak za to snad nemůžu!!snažím se získávat.toto zaměření mě baví a furt se učím.A chci se učit!!!!


Tak, že je Killroy odborníkem každým coulem, o tom tady na EB nikdo nepochybuje - možná, jen byl k tobě "trošku odměřený". Wink

555 napsal(a):
To killroy: U nás je jeden servisák a funguje už přes 20let,ale jak !!sám!! říkal tyhle turecký šroty nespravuje.

Tak to se dnes - kdy je cca 90% všech nových CRT-éček (a nejen jich) z Turecka a Číny - nemůže (pokud ho to živí Rolling Eyes ) vůbec uživit. Cry


Nejsi tu dlouze, ale je vidět snaha, že se něco naučit chceš - a takoví tu "pomocnou ruku" dostanou vždy. Rolling Eyes
Jsou však i jiní, kteří sem vlezou - absolutně bez základních znalostí - jen za tím účelem, aby si "bezplatně" opravili posranou telku. Jenže toto není "bezplatný internetový servis TV". Cry

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund