Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

ECG 29TSS92, šásko BEKO
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: pá srpen 14 2009, 12:09    Předmět: Citovat

Diky vsem za pomoc.A hlavne za vasi trpelivost:)
Sice teda ještě přesně nevím zda to trafo funguje nebo ne,ale koupím ho i tak.Ono se nikdy neztratí mít ho v zásobě.

v AME to trafo v nabídce nemají.Tak sem jim psal mail.našel sem ho jen v AVELMAKU za 1199SK.Ale plus pošta a sem na nový TV.

A i do GES sem zkousel psat mail jeslti by ho sehnali.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4223
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: pá srpen 14 2009, 12:17    Předmět: Citovat

555 napsal(a):
v AME to trafo v nabídce nemají.
To trafo mají, ale pouze v nabídce z Aswa. Tzn. budou tě ho muset objednat.

Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: pá srpen 14 2009, 12:29    Předmět: Citovat

Killroy napsal(a):
555 napsal(a):
v AME to trafo v nabídce nemají.
To trafo mají, ale pouze v nabídce z Aswa. Tzn. budou tě ho muset objednat.

Killroy


Aha.díky. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8915
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá srpen 14 2009, 12:29    Předmět: Citovat

555 napsal(a):
Diky vsem za pomoc.A hlavne za vasi trpelivost:)
Sice teda ještě přesně nevím zda to trafo funguje nebo ne,ale koupím ho i tak.Ono se nikdy neztratí mít ho v zásobě.

v AME to trafo v nabídce nemají.Tak sem jim psal mail.našel sem ho jen v AVELMAKU za 1199SK.Ale plus pošta a sem na nový TV.

A i do GES sem zkousel psat mail jeslti by ho sehnali.


To jsi na špatné adrese, koukám, že už tě i Killroy směruje jinam. Je to dost "jednoúčelový" ND, není moc firem (a bohužel stále ubývají Cry ), které se prodejem takovýchto "jednoúčeláků" zabývají.

Takže v Česku: kromě již zmiňovaného AME, ještě tak TS NOVA Ova, AV Elektronik Teplice v.Č., NEDIS KERR Trutnov (sporadicky - ti už se orientují úplně jinam Cry ), v Rožnově bývalo několik firem, bohužel už i tam zůstal snad jen ing. Mikuláštík (v areálu býv. TESLY) a honem si dalšího nevzpomenu, když tak mně doplňte. Půjde to bohužel s tou opravařinou čím dál víc "od desíti k pěti" Cry Cry Cry

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: pá srpen 14 2009, 12:35    Předmět: Citovat

tak z AME napsali.Toto HR80236 mi nemůžou objednat. A tohle můžou FBT41384 napsali mi že cena 768kč + DPH.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wendys



Založen: Jun 14, 2005
Příspěvky: 297
Bydliště: olšanský hřbitov

PříspěvekZaslal: pá srpen 14 2009, 14:20    Předmět: Citovat

555 napsal(a):
tak z AME napsali.Toto HR80236 mi nemůžou objednat. A tohle můžou FBT41384 napsali mi že cena 768kč + DPH.

nechci ti brát iluze, ale myslím, že to trafem asi nebude. Těhle šasí mi prošlo rukama desítky, ale pouze jedno vadné trafo a to byl totální zkrat. Ale těžko něco soudit, když jsem to neviděl.

_________________
Když můžu, tak pomůžu!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: pá srpen 14 2009, 14:55    Předmět: Citovat

wendys napsal(a):
555 napsal(a):
tak z AME napsali.Toto HR80236 mi nemůžou objednat. A tohle můžou FBT41384 napsali mi že cena 768kč + DPH.

nechci ti brát iluze, ale myslím, že to trafem asi nebude. Těhle šasí mi prošlo rukama desítky, ale pouze jedno vadné trafo a to byl totální zkrat. Ale těžko něco soudit, když jsem to neviděl.


to nevadí. já sem přece říkal,že sem to moje trafo ještě ani nezkoušel.Tohle objednávám jen proto,kdyby to bylo těd tím trafem,tak už ho apsoň budu mít.A když nebude tak tohle nový schovám a až se v ní jednou pos.ere tak ho tam vyměním a je to.časem právě už nemusí jít ani objednat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3779
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: pá srpen 14 2009, 15:04    Předmět: Citovat

555 napsal(a):


to nevadí. já sem přece říkal,že sem to moje trafo ještě ani nezkoušel.Tohle objednávám jen proto,kdyby to bylo těd tím trafem,tak už ho apsoň budu mít.A když nebude tak tohle nový schovám a až se v ní jednou pos.ere tak ho tam vyměním a je to.časem právě už nemusí jít ani objednat.

Přeji Ti,aby to opravdu bylo tím VN trafem(jen kvůli Tvým penězům).Nebo jich máš tolik,že nevíš co s něma? Question Napiš,já bych věděl. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8915
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá srpen 14 2009, 16:34    Předmět: Citovat

Zatím se neunáhluj a "nevyhazuj" prachy oknem - nejprve odzkoušej vše, co ti bylo radíno (nejlépe s tím "půjčeným - funkčním"), pak bych teprve kupoval Rolling Eyes
Kdybys tímto stylem opravoval každou telku, mohl by sis za chvíli otevřít obchod s "FLY BACK tráfkama" Laughing

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: pá srpen 14 2009, 23:37    Předmět: Citovat

No tak penize na vyhazovaní nemam to opravdu ne .byl bych rad kdyby jo Laughing tak chtěl sem vyzkoušet to VN trafko,ale jak mi radil ,,kokun" s tím odporem ...10-15W a pak osciloskopem měřit průbeh buzení je velice super,ale oscilokop nejsem schopen sehnat a jak mi radil ,,Killroy" s tím externím buzením a napětím +80V je taky super,ale nevím jak to udělat v praxi protože se přiznám až zas tak tomu nerozumím.

Chápu jen to že musím napájet B+ napětím 80V
A to externí buzení toho trandu nechápu. Embarassed Cry .nevím jak to provést v praxi.Strašně rád bych to tráfko vyzkoušel Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4223
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: so srpen 15 2009, 8:18    Předmět: Citovat

555 napsal(a):
..s tím odporem ...10-15W a pak osciloskopem měřit průbeh buzení je velice super,ale oscilokop nejsem schopen sehnat a jak mi radil ,,Killroy" s tím externím buzením a napětím +80V je taky super..
Ano, ale bez osciloskopu nemá smysl pokračovat. Musíš mít vybavení.

Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4223
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: so srpen 15 2009, 8:31    Předmět: Citovat

kokun napsal(a):
v Rožnově bývalo několik firem, bohužel už i tam zůstal snad jen ing. Mikuláštík (v areálu býv. TESLY) a honem si dalšího nevzpomenu, když tak mně doplňte..

Nebyl tam Lubor Grigorescu - AGB elektro? Ten si tehdy myslel, že když bude mít zastoupení HR Diemen, tak mu bude ležet svět u nohou. Potom dával trafa za půl ceny aby se toho zbavil..

Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: so srpen 15 2009, 11:02    Předmět: Citovat

Killroy napsal(a):
555 napsal(a):
..s tím odporem ...10-15W a pak osciloskopem měřit průbeh buzení je velice super,ale oscilokop nejsem schopen sehnat a jak mi radil ,,Killroy" s tím externím buzením a napětím +80V je taky super..
Ano, ale bez osciloskopu nemá smysl pokračovat. Musíš mít vybavení.

Killroy


je mi to jasné a chápu to Wink jak jsem říkal vlastním pouze osciloskopp v PC přes zvukovou kartu.můžu měřit signál max.15kHz. Cry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8915
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so srpen 15 2009, 11:48    Předmět: Citovat

Killroy napsal(a):
kokun napsal(a):
v Rožnově bývalo několik firem, bohužel už i tam zůstal snad jen ing. Mikuláštík (v areálu býv. TESLY) a honem si dalšího nevzpomenu, když tak mně doplňte..

Nebyl tam Lubor Grigorescu - AGB elektro? Ten si tehdy myslel, že když bude mít zastoupení HR Diemen, tak mu bude ležet svět u nohou. Potom dával trafa za půl ceny aby se toho zbavil..

Killroy


Tak na ty rožnovské bych si vzpomněl na všechny, já tím myslel další, v rámci ČR.
Ten Grigoresku to "zapíchl" tuším to budou (na podzim) 3 roky - co nerozprodal, tak pak od něj "odkoupil" ten Mikuláštík. Nejprve "zastupoval" italskou firmu CME (dálkáče), pak vedl VN-tr. FAT a nakonec ty DIEMENy Rolling Eyes
Teď už prý skončil i Sedláček, s tím jeho "bazarem" - taky škoda Rolling Eyes Cry

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4223
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: so srpen 15 2009, 12:02    Předmět: Citovat

555 napsal(a):
je mi to jasné a chápu to Wink jak jsem říkal vlastním pouze osciloskopp v PC přes zvukovou kartu.můžu měřit signál max.15kHz. Cry

Tak to je naprosto na 3,14ču a pokud chceš dělat telky, tak potřebuješ něco trochu slušného. Pěkný škopek se dá sehnat třeba na Aukru nebo i tady. Hlavně nekupuj někde Číňana (Hadex, Tipa..), ale kup nějakou starší Teslu nebo rusa. To je mnohem lepší. Informací tady najdeš dost.

Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund