Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

SONY 29LS60K
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 6026
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: so září 12 2009, 19:44    Předmět: Citovat

Jó, měl jsem ten dojem. Nuž tak nic. Dík za informaci a ještě jednou mnohoraké dík za pomoc. Odpor jsem dal 3k9 SMD, prozkoušel jsem to "umělým poplachem", vypadá to v pořádku, televize už je zadeklená. Jenom mě štve, že pán je na dovolené a tak týden mi to tu bude překážet. No ale hlavně, že ji mám z krku. Díky Tvojí pomoci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12643

PříspěvekZaslal: so září 12 2009, 23:18    Předmět: Citovat

No myslím, že jsi pro tu tv udělal víc, než jiní v ve stejné situaci. Důkazem je servisní manuál, který jsem měl po celou dobu k dispozici. Na úvodní stránce tohoto manuálu je ruský(nebo spíš ukrajinský) a anglický nápis, jehož volný překlad je:
Televizor se vypíná a LED-ka bliká 3x? Jednoduše zrušte ochranu před přepětím (odpojte kolektor Q5816 a zkratujte kondenzátor C5801).
Tak vidíš a my jsme to dělali tak poctivě... Wink Tady vidíš rozdíl mezi tzv. zlatými českými ručičkami a ostatním světem. Wink
Ale stejně by to asi nefungovalo ani podle jejich návrhu.



manuál.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  manuál.png
 Velikost:  147.84 kB
 Staženo:  65 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 6026
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: ne září 13 2009, 9:36    Předmět: Citovat

Ty jo, tak to už hej. Ale ještě není konec. Televizi jsem večer zapomněl vypnout, byla zapnutá až do rána. Před chvílí jsem přišel k ní a kód 3. Nechal jsem ji zaplou, sundal jsem zadek, led nesvítila. Měřák ukázal před LED 0V a za ní 0,16V. Chápeš tomu? Když jsem vyvolával falešný poplach, LED svítila i při OVP i při OCP. Co má být tohle?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 6026
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: ne září 13 2009, 9:52    Předmět: Citovat

Nepošleš mi link na tvůj manuál? Vypadá to, že mám jiný a jen 22 stranový (teda jenom polovinu).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12643

PříspěvekZaslal: ne září 13 2009, 9:57    Předmět: Citovat

Možná to způsobil nějaký krátký impuls rušení(tomu moc nevěřím). Zkus zablokovat přívod OVP k procesoru kondenzátorem (třeba 100uF/10V), pokud možno až u procesoru (dal bych ho až na desku M). Také bych zkontroloval spolehlivost konektoru mezi oběma deskami a studené spoje. Procesor si tu H-úroveň přece nemohl vymyslet. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12643

PříspěvekZaslal: ne září 13 2009, 11:01    Předmět: Citovat

Duvsan napsal(a):
Nepošleš mi link na tvůj manuál? Vypadá to, že mám jiný a jen 22 stranový (teda jenom polovinu).

Právě jsem zjistil, že na FileKeeperu, odkud jsem ho měl stažený, došlo během včerejška a dneška k revoluci nebo spíše totálnímu zničení všech manuálů. Nikde jinde jsem ten svůj (asi 10MB) nenašel, resp. našel, ale zbyly z něho (a ze všech) jen 3 bajty. Upnu ho někam a pošlu link.
Wink
p.s. Dokonce i stránky http://www.4shared.com/ byly hacknuty!

Tak jsem ti to upnul sem: manuál
a ještě sem: manuál
Wink


Naposledy upravil masar dne ne září 13 2009, 11:50, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 6026
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: ne září 13 2009, 11:42    Předmět: Citovat

Gracias amigo. Co se stalo tam u nich? Útok pirátů nebo kolaps serveru? Já jsem manuál stáhnul z eservice.info a ta první strana mi chybí. Menůže to být podvrh?
S tou televizí jsem to předběžně vyřešil výměnou toho našeho odporu za 1k0. Nechám ji běžět (zadeklenou), když-pak dám ten kond. Možná to napětí vyjelo, ovšem za led Question žeby? Uvidím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 6026
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: ne září 13 2009, 11:47    Předmět: Citovat

Tu LED s tím odporem jsem dal na desku procesoru. Pájecí plošku u konektoru jsem rozříznul na dvě poloviny a na ně jsem posadil LED. Případný student by snad neudělal úroveň H, ne? Jinak studenty jsem řešil (netvrdím, že taky zcela vyřešil; víš, co je to za patlanina).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 6026
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: ne září 13 2009, 11:49    Předmět: Citovat

Hele amigo, tohle je KV-29FX66E, ne KV-29LS60K. To je stejné?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12643

PříspěvekZaslal: ne září 13 2009, 11:52    Předmět: Citovat

Duvsan napsal(a):
Hele amigo, tohle je KV-29FX66E, ne KV-29LS60K. To je stejné?

Stejné je chassis AE-6B. Zdá se ti že ne? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 6026
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: ne září 13 2009, 11:53    Předmět: Citovat

Aha, promiň. Hledat podle chassis, ne podle modelu. Jo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 6026
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: ne září 13 2009, 15:51    Předmět: Citovat

Televize znovu sepnula. Napíchnul jsem měřák, ukazoval 0-prd, najednou špica a nazdar. Udělal jsem to podle manuálu, s tím rozdílem, že ochranu jsem nechal funkční. Při závadě sepne, jenom procesor o tom nebude vědět. Televize vysadila. Koukám na desku M, R0028 má 10K (schéma udává 100R). Co doporučuješ? Můžu jej překlenout, nebo dám něco menšího? Když šoupnu interní tranzistor, zbytek procíku má šanci přežít?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12643

PříspěvekZaslal: ne září 13 2009, 17:30    Předmět: Citovat

Duvsan napsal(a):
Televize znovu sepnula. Napíchnul jsem měřák, ukazoval 0-prd, najednou špica a nazdar. Udělal jsem to podle manuálu, s tím rozdílem, že ochranu jsem nechal funkční. Při závadě sepne, jenom procesor o tom nebude vědět. Televize vysadila. Koukám na desku M, R0028 má 10K (schéma udává 100R). Co doporučuješ? Můžu jej překlenout, nebo dám něco menšího? Když šoupnu interní tranzistor, zbytek procíku má šanci přežít?

R0028 je takový "zdvořilostní" odpor, který se zařazuje k omezení případných špiček které mohou proniknout různými parazitními kapacitami. Dal bych tam také přibližně stejnou hodnotu (100Ohmu).
Co to bylo "...najednou špica", to jako na měřáku?
A ten kondenzátor, o kterém jsem ti říkal již dříve, ten bych dal taky.
S tím interním tranzistorem jsem to nepochopil.
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 6026
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: ne září 13 2009, 17:37    Předmět: Citovat

Ten měřák jsem měl na tom odporu od LED. Okazoval 0. Najednou číslá začali cvičit, jelo to nahoru, pak televize vypnula a napětí opadla. To ta špica. Osciloskop jsem byl línej zapínat. Myslíš, že tady pomůže kondenzátor?
S tím int. trandem asi tak, že kdybych ten port procku dal k zemi přímo a interní tranzistor by to vzal z tvrda a teda se seskratoval, jestli by to neodrovnalo procík komplet.
Musím do práce, pokračování zítra. Zatím dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12643

PříspěvekZaslal: ne září 13 2009, 18:09    Předmět: Citovat

citace:
S tím int. trandem asi tak, že kdybych ten port procku dal k zemi přímo a interní tranzistor by to vzal z tvrda a teda se seskratoval, jestli by to neodrovnalo procík komplet.

Toť otázka. Pokud je ten procesor vadný, pak dobře mu tak a vyměnit se musí stejně. Pokud bys to ovšem v tomhle stavu vrátil, byla by to nevděčná situace... Wink
Jak dlouho trval ten děj?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 7 z 8

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund