Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

zprovozneni 4002A tesla
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5712
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: so září 19 2009, 13:38    Předmět: Citovat

No jestlis rozdrbal iontovou past, tak to už asi nedáš dohromady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12596

PříspěvekZaslal: so září 19 2009, 13:43    Předmět: Citovat

milan222 napsal(a):
studuji servisak z netu. pisou posouvat jontovou pasti. ale to se nic nedeje. na cepicce obrazovky vytahnu 1-3mm oblouk proti zemi. na regulatoru jasu pri otaceni merim 25- 140V
na g2 je okolo 380V pri odpojenem vn a bez obrazovky.
u toho trafa co mam, davalo se jako ND. ferit s DY87 (vycetl sem ze servisaku) se da nastavit vyzsi napeti obrazovky. jak?

Jak chceš nastavovat vn, když ho měříš podle délky el. oblouku? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
milan222



Založen: Jul 20, 2009
Příspěvky: 1460
Bydliště: trutnov

PříspěvekZaslal: so září 19 2009, 16:49    Předmět: Citovat

jezevec napsal(a):
No jestlis rozdrbal iontovou past, tak to už asi nedáš dohromady.

jontova past je ta civka kdyz chci vyndat obrazovku tak ji sundat ne?

_________________
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5712
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: so září 19 2009, 17:57    Předmět: Citovat

milan222 napsal(a):
jezevec napsal(a):
No jestlis rozdrbal iontovou past, tak to už asi nedáš dohromady.

jontova past je ta civka kdyz chci vyndat obrazovku tak ji sundat ne?

Ta cívka jsou vychylovací cívky, iontová past jsou ty dva prstencové magnety.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12596

PříspěvekZaslal: so září 19 2009, 18:49    Předmět: Citovat

jezevec napsal(a):
milan222 napsal(a):
jezevec napsal(a):
No jestlis rozdrbal iontovou past, tak to už asi nedáš dohromady.

jontova past je ta civka kdyz chci vyndat obrazovku tak ji sundat ne?

Ta cívka jsou vychylovací cívky, iontová past jsou ty dva prstencové magnety.

Iontová past je zde řešena jako dvojice cívek, alespoň podle manuálu. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
milan222



Založen: Jul 20, 2009
Příspěvky: 1460
Bydliště: trutnov

PříspěvekZaslal: so září 19 2009, 19:29    Předmět: Citovat

kur.a uz mi dochazi nervy. tak co sem tam zkunil? iontova past maji byt civky pridelane na hrdlo obrazovky mezi vychylovackami a patici. ma se stim posouvad az na nej. jas. vic nevim. ad delam co delam obrazovka esviti.
_________________
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maskot



Založen: Nov 19, 2004
Příspěvky: 1772
Bydliště: Wien

PříspěvekZaslal: so září 19 2009, 19:35    Předmět: Citovat

Nerozciluj se vezmi merak a zkontroluj vsechno co musi byt aby obrazovka jak pises svitila.Pak napis co si zjistil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mates13



Založen: Feb 18, 2009
Příspěvky: 74

PříspěvekZaslal: so září 19 2009, 19:35    Předmět: Citovat

V TV 4002A byla v originále elektromagnetická iontová past, pokud má někdo zájem, mohu poslat její foto, při výměně obrazovky za větší (zpravidla 351QP44) se tam místo té elektromagnetické pasti dávala ta prstencová magnetická - viz Mánes, nebo Ametyst....viděl jsem ale i jednu bastl TV 4001A kdy byla větší obrazovka a původní elmag. past......na nastavování iontové pasti pozor! při špatně nastavené pasti můžeš v krátké chvíli odrovnat obrazovku!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mates13



Založen: Feb 18, 2009
Příspěvky: 74

PříspěvekZaslal: so září 19 2009, 20:14    Předmět: Citovat

Snad ti to pomůže.....je tam vysvětleno snad vše o "dobový obrazovkách", iontových pastech, vychylování, ostření..atd..atd...


5.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  5.jpg
 Velikost:  258.93 kB
 Staženo:  118 krát


4.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  4.jpg
 Velikost:  279.45 kB
 Staženo:  115 krát


3.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  3.jpg
 Velikost:  289.35 kB
 Staženo:  108 krát


2.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  2.jpg
 Velikost:  292.6 kB
 Staženo:  101 krát


1.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  1.jpg
 Velikost:  262.21 kB
 Staženo:  95 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4081
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út září 22 2009, 20:11    Předmět: Citovat

Já vás obdivuju, že máte trpělivost radit někomu, kdo ani nezměří napětí ze zdroje, ale už jde drbat do magnetů a vychylovaček na obrazovce. Takový obrlajtnant na druhou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kutilmil
Zablokován


Založen: Nov 01, 2008
Příspěvky: 4297
Bydliště: Skalica

PříspěvekZaslal: st září 23 2009, 4:20    Předmět: Citovat

Ja len trochu odbocim Ta kniha je stara ako republika ale je tam vsetko napisane a dopodrobna vysvetlene. V dnesnej dobe ak chcem zistit ako niec funguje tak nemam sancu. Kniha absolutne nepripada da uvahy a na nete tiíes nic nieje!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mates13



Založen: Feb 18, 2009
Příspěvky: 74

PříspěvekZaslal: st září 23 2009, 19:37    Předmět: Citovat

Lukas-Peca napsal(a):
Já vás obdivuju, že máte trpělivost radit někomu, kdo ani nezměří napětí ze zdroje, ale už jde drbat do magnetů a vychylovaček na obrazovce. Takový obrlajtnant na druhou.

Lukáši, popravdě, původně jsem sem nechtěl vůbec psát, ani skenovat celou kapitolu o obrazovkách z té knížky, věř ale že to způsobila ta moje zvláštní slabost, kterou mám pro vše od krystalek, přes kapličky a motýlky,přes rádia první republiky, přes rádia z válečných let, přes rádia našich dědů z padesátých let, přes první modely televizí, přes gramorádia, dobu Elvise a zlatá šedesátá léta až k přenosným rádiím a telkám našich otců, kteří se sbalili, vzali holku, přenosný rádio a vyrazili pod stan.......a k tomu navíc 4002A, kterou když zapneš ve tmě a sleduješ, jak se Ti v ní majestátně nažhavuje ta spousta elektronek, je prostě úžasná.....jednou, pro moje budoucí vnoučata, bude užasné to, že někdy v minulosti vůbec lidi nepotřebovali k vysílání a příjmu rozhlasu nebo televize multiplexory, demultiplexory, digitální modulaci atd...atd......tato stará technika má prostě svoje kouzlo, které je v jednoduchosti, důvtipnosti a kráse a romantice ve tmě rozžhavených elektronek a svítích stupnicích......proto nesnáším, když tuto techniku někdo takto przní..........proto jsem to naskenoval a dal to sem, třeba se ten dotyčný chytne za hlavu a uvědomí si, že není možné měřit velikost VN délkou oblouků proti zemi..... a něco si o tom naštuduje..... a pak třeba tu TV dá dohromady......protože kdyby tu TV zničil, tak by to byla věčná škoda.... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12596

PříspěvekZaslal: st září 23 2009, 19:48    Předmět: Citovat

Mluvíš mi z duše. Wink

p.s. Aby nebyl můj příspěvek tak krátký - všichni jsme nějak s elektronikou začínali. A obvykle jen s "cejchovaným" šroubovákem. Ale tyto metody obvykle nebyly příliš úspěšné a hlavně neměly ten správný "šmrnc". Vždycky mě fascinovalo, když jsem viděl skutečného tv opraváře pracovat, ten nadhled, účelnost úkonů a efektivita. Mrknout na telku, prohodit pár slov s majitelem, vzít měřák, jednou nebo dvakrát něco změřit, pak s trafopájkou vyměnit vadný díl, zkontrolovat výsledek a nashledanou. Celkem 30 minut. Takhle jsem to chtěl vždycky umět. Proto jsem sháněl dostupnou literaturu a vnikal do tajů tv obvodů, sbíral různé "špeky", vyrobil doutnavkovou zkoušečku, generátor pruhů atd. než jsem si našetřil (místo svačin ve škole) na PU120 (tehdy 820Kč). Hodně mi dala kniha "Rádce televizního opraváře" (Milan Český) a později Televizní technika (Vladimír Vít). A stále ještě byly případy, kdy jsem nedokázal diagnózu určit. Tak jsem si našetřil i na osciloskop. Jak šla technika kupředu, musel jsem se stále učit něčemu novému. Ale principy tv přenosu a tv obvodů zůstaly stejné a tak např. "svítící vodorovná čára" by neměla vyvolat prakticky žádné doplňující otázky.
Přesto by mě nebavilo, kdybych u každé závady hned věděl, co je vadné. Právě strategie postupu opraváře je to, co se dá zlepšovat a co mě baví. V tomto ohledu považuju tzv. "výměnkářství" za úplnou kapitulaci před závadou a něco maximálně nezajímavého. V dnešní době přibývá hodně těch, kteří si koupí za stovku multimetr (třeba do auta) a když už ho mají, tak co by se nemohli pokusit opravit i telku. "Veď je to len pár drotikov", jak říkají manažeři u nás ve fabrice. Ono to ale nejde lámat přes koleno, ty roky shánění informací, studia a zkušeností nejdou obejít a to i v době "informační exploze". A když už jsem u toho, je paradoxní, že právě v této době je tak obtížné nebo i nemožné získat takové ucelené a kvalitní informace, jako nám poskytovaly knihy za totality - viz sken od Mates13.
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kutilmil
Zablokován


Založen: Nov 01, 2008
Příspěvky: 4297
Bydliště: Skalica

PříspěvekZaslal: čt září 24 2009, 13:11    Předmět: Citovat

Tie staré knihy mam vsetky doma a skúste si typnúť odkial? Inac aj mne velmi pomohli. Je skoda ze sa teraz nic také nevydáva.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18708
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: pá září 25 2009, 5:05    Předmět: Citovat

Rok co rok se u nás doma nestalo , že by něco nepřibylo z SNTL .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund