Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Fonty na graf.displej

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
filuta
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so říjen 10 2009, 5:26    Předmět: Fonty na graf.displej Citovat

Prosím nevíte kde se dají sehnat fonty na graf displej nebo alespoň nějaký program na vytvoření do dig podoby(neco podobného jak jsou znaky v displejích 2x16 které mají 5x7 znaku.)Sháním nějaký program který by mi to po vytvoření znaku nějak přepočítal do 0 a 1
Návrat nahoru
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4513
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: so říjen 10 2009, 6:43    Předmět: Citovat

vidm to na ceruzku a papier Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19636
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so říjen 10 2009, 7:23    Předmět: Citovat

Souhlas, na těch pár bajtů by to snad ani nestálo za to.
Řadič 44780 (například) má pro UDG 64 bajtů CGRAM, takže dovoluje uložit 8 UDG znaků ve formátu 5x8 (8 bajtů na znak) nebo 4 UDG znaky ve formátu 5x10 (v tom případě používá 11 bajtů na znak). Na to přece nepotřebuješ program, se čtverečkovaným papírem a tužkou to skutečně bude rychlejší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: so říjen 10 2009, 7:39    Předmět: Citovat

po stáhnutí přílohy přejmenuj příponu na .zip

*************************************

http://software.informer.com/getfree-bitmap-font-for-lcd-software/



cv_fonted.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  cv_fonted.pdf
 Velikost:  22.12 kB
 Staženo:  176 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
filuta
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so říjen 10 2009, 9:02    Předmět: Citovat

stahnu to a uvidíme pro první dvě odpovědi: já nechci zapsat znaky do displeje s řadičem 44780 ale chci si vytvořít celou grafickou sadu kterou bych si uložil do externí eeprom a potom jen volal příslušné bajty pro daný znak, na www.mcu.cz jsem našel program font který umí natáhnout písmo s windows a potom daný znak rozdělí na čtverečky které značí příslušné bity no a když budu mít znak např. 24 bitu vysoky a 16 bitu šíroky tak si spočítejte kolik to je bajtu na jeden znak a potom na celou abecedu. U toho bych asi strívil hodiny a v dnešní době počítačů...
Návrat nahoru
filuta
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so říjen 10 2009, 9:11    Předmět: Citovat

mimo tocelou sadu znaku 5x7 mám a např znaku A odpovídá 0x7E 0x11 0x11 0x11 0x7E ,no a znaku který bude 24bitu vysoky a 16bitu široký tak bude potřeba 48 bajtu takže to nebude par bajtu
Návrat nahoru
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: so říjen 10 2009, 9:27    Předmět: Citovat

filuta napsal(a):
mimo tocelou sadu znaku 5x7 mám a např znaku A odpovídá 0x7E 0x11 0x11 0x11 0x7E ,no a znaku který bude 24bitu vysoky a 16bitu široký tak bude potřeba 48 bajtu takže to nebude par bajtu


filuta napsal(a):
Prosím nevíte kde se dají sehnat fonty na graf displej nebo alespoň nějaký program na vytvoření do dig podoby(neco podobného jak jsou znaky v displejích 2x16 které mají 5x7 znaku.)Sháním nějaký program který by mi to po vytvoření znaku nějak přepočítal do 0 a 1


První dotaz zněl trochu jinak. Font v rastru 24x16 px se snad ani nepoužívá v párřádkových zobrazovačích? A v plnohodnotných grafických systémech se pro zobrazení fontů používají už hodně dlouho jiné metody jak dobře zobrazovat fonty i s příslušnými fintami. Návrh fontu pro jemné zobrazení taky předpokládá jistou úroveň výtvarných předpokladů a znalostí o zásadách tvorby písma, jestli to má k něčemu vypadat.
Jinak nějaké fonty pro maticové zobrazovače jsou v balíku CorelDraw, Adobe Illustrator, možná i Zoner.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
filuta
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so říjen 10 2009, 10:31    Předmět: Citovat

prosím a nešlo by řict jaké metody se používají nebo jak to mám nejlíp udělat když chci na displeji z nokie 3310 zobrazit nápis o výšce 15mm
Návrat nahoru
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: so říjen 10 2009, 12:57    Předmět: Citovat

nevím jestli se dá displeji z mobilu říkat plnohodnotný grafický systém, měl jsem na mysli PC monitorya grafické karty pro dtp. Tam se uplatní zapnutí vyhlazování hran písem což je sw antialiasing.
http://www.chip.cz/cs/tipy-a-triky/zlepseni-zobrazeni-pisem-na-lcd-monitorech.html
Pro kvalitní zobrazení písem nezávisle na velikosti se přešlo od bitových písem k vektorovým, kde se nezobrazuje otrocky každý pixel podle mapy dotyčného písma, ale vektorově (tvar písmena je matematicky popsán a výsledná podoba je prací grafické karty nebo výstupního zařízení). Velmi zjednodušeně místo aby procesor počítal polohu pixelů které zabírají spoustu místa v paměti, stará se o zobrazení fontu RIP (raster image procesor) nebo příslušná částr fw grafické karty, současně řeší scroll, průhlednost atd.)
http://www.grafika.cz/art/sazba/post_a_truetype.html
Takže asi nic pro jednoduchý bitmapový grafický systém Rolling Eyes
Nevím jestli ti nejde spíš o zobrazení obrázku typu logo než o zobrazení fontu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
filuta
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so říjen 10 2009, 13:34    Předmět: Citovat

Je to proto že jsem chtěl vyzkoušet grafický displej z nokie 3310 (mám jich asi 5ks) chci si udělat dig. stupnici k tuneru ,zkoušet zobrazit běžící text, zkoušet komunikovat s eeprom apod.prostě si pohrát
Návrat nahoru
filuta
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so říjen 10 2009, 14:52    Předmět: Citovat

Tak jsem našel program bitfontcreator pro který by mi vyhovoval, chyba je v tom že je to demo a neudělá to všechny znaky z nainportovaného písma z windows nemá někdo plnou verzi?


bitfontcreator.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  bitfontcreator.JPG
 Velikost:  125.84 kB
 Staženo:  92 krát

Návrat nahoru
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4513
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: so říjen 10 2009, 17:23    Předmět: Citovat

kup si plnu verziu alebo najdi na nete....

Naposledy upravil Atlan dne čt leden 07 2010, 9:37, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4513
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: ne říjen 18 2009, 8:57    Předmět: Citovat

nieco este du. skor pre grafiku: http://www.compsys1.com/workbench/Benchware/Glipic/glipic.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund