Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zakl. deska TS-AVD3 nekdy bios najede, vetsinou pipa.
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3340
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá listopad 06 2009, 17:58    Předmět: Zakl. deska TS-AVD3 nekdy bios najede, vetsinou pipa. Citovat

Mam tady postarsi pc s Celeronem 1000MHz, 128ram. Kromne grafiky jsem vse odpojil. Aby naskocil bios, musim oddelat baterku. Po cca 15minutach baterku vratim zpet a zapnu pc. Bios najede. Pokud jsem rychly dostanu se do nastaveni. Ale stejne to po chvilce zatuhne. Bios prestane reagovat na klavesnici. Nasleduje restar. Ale bios uz nenaskoci. Pocitac zacne pipat dvema rozdilnymi tony. A nebo jednim dlouhym nekolikrat posobe. A pak tema dvema . Do biosu se uz nedostanu. Jedine postupem s baterkou. Zkousel jsem jinou pamet, jinou grafiku, jiny zdroj. Mozna by to chtelo prehrat bios, jen nevim jak kdyz pc nejede. Pokud do biosu nevlezu, dojede to po hlaseni ze bude pouzito defaltni nastaveni biosu. Tak to zustane stat, do biosu se uz nedostanu. Prosiim o radu, je nejaka moznost to rozchodit, prehrat bios?
Jete me napadlo ze majitel pc zkousel menit grafiku. Jenze deska podporuje AGP 2. Majitel pc nezna pojem AGP 2 krat, 4krat. Do slotu se da vsunout i karta s AGP 4. Mohlo by to mit vliv na pozdejsi problem s pc, ze to ted nejede? Dekuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
czatlantis



Založen: Jun 10, 2009
Příspěvky: 1012

PříspěvekZaslal: pá listopad 06 2009, 18:02    Předmět: Citovat

nemáš na desce nafouknutý kondenzátory?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3340
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá listopad 06 2009, 19:53    Předmět: Citovat

Kondiky pohledem nemaji chybu. Zarazi me ze jedine vyjmuti baterky umozni spustit bios. A ze za chvilku bios zatuhne. Co ho k tomu vede. Proc se sekne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vybihal



Založen: Jun 04, 2007
Příspěvky: 297
Bydliště: Suchý

PříspěvekZaslal: pá listopad 06 2009, 20:36    Předmět: Citovat

Jenom pro jistotu, baterka je dobrá? Není to dlouho co jsem měnil baterku u mé zakl. desky - chovala se podobně. Byla to ale ASUS A7N8X-E.
_________________
VyBiSu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3340
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so listopad 07 2009, 8:08    Předmět: Citovat

Baterka me napadla taky. Kdyz ji vyndam a zmerim tak ma 2,9V. Kdyz ji na setinu sekundy skratnu, napeti o par desetin spadne a potom vyleze nahoru. Pro jistotu koupim baterku a vymenim ji.
Jestli ten cely problem neni zpusoben tim ze tam byla rychlejsi grafika. Kdyz grafiku oddelam pipe to stejne. Jeste si vzpominam, ze se mi pri nejakem startu ukazaly v biosu, v textu divne znaky. A nektere pismena tam schazela. Po dalsim najeti biosu uz text byl spravny. Ted nevim jestli top bylo s puvodni grafikou. Asi jo. Proto jsem tam dal jinou. Rikal jsem si jestli za to nemuze graficka karta.
Jaka je tam prosim baterka. Nenapsal jsem si oznaceni, ale rozmerove tam je stejna jak v jinych deskach.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vybihal



Založen: Jun 04, 2007
Příspěvky: 297
Bydliště: Suchý

PříspěvekZaslal: so listopad 07 2009, 18:40    Předmět: Citovat

Obyčejně tam je CR2032 3V. Podle počtu pípnutí se dá zjistit kde je vada. Tady jsou popsány chyby AMI,AWARD, Phoenix biosu: http://richvasoft.webz.cz/view.php?cisloclanku=2005041901
_________________
VyBiSu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3340
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po listopad 09 2009, 12:07    Předmět: Citovat

Baterku jsem koupil. Strcil do desky, zapl. Bios naskocil a dojelo do hlasky ze neni system. Tak jsem to zopakoval a vzdy ok. Tak asi baterka. Pripojil jsem disk, cdrom, zapichl zvukovku, sitovku. Ze by to mohlo jet. Zapnul jsem to. A ho*no. Uvod biosu. Test pameti. Ten ani nedojel. Seklo se to. Vsechno sem vyhazel. Krome garfiky. Zapnul. Monitor zas nenaskocil, a zase pozarnici. Jeden ton vysoky, druhy nizky. Pameti to nebude. Mam tady 2 krat 128 a jednu 64. At prehazuji jak prehazuji porad to houka. Ale s to jednou to nekolikrat uspesne naskocilo. Proc po nekolika zkouskach to nenaskoci. Mam ten pocit ze kdyz chci aby to najelo, musi to byt dlouho bez baterky. Pak to naskoci. Takovych 5 minut je malo. Na desce jsem s propojkama nic nedelal. Podle manualu je to nastaveno tak jak ma. Uz mam pripravenou start. disketu s win98 a novy bios. Poradte mi nekdo co s tim. Uz me to privadi do stavu silenstvi. Dik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4040
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá listopad 13 2009, 23:05    Předmět: Citovat

Zkus jiné paměti. Měl jsem podobné potíže. Nebo zkus jen jednotlivé paměti. Také zkontroluj rychlost pamětí a porovnej s FSB.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3340
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so listopad 14 2009, 13:36    Předmět: Citovat

Sehnal jsem si diagnostickou desku do PCI slotu. Zapnul jsem pc. Najel bios. Na konci hlaska ze mam nastavit bios. Nechal jsem zakl. besku bez baterky. Vlerzl jsem do biosu. Po cvilce se pc samo vypnulo. Nez jsem stih kouknout na diagnozu. Zapnul jsem pc. Bios uz jsem na monitoru nevidel. Koukl jsem na desku. LED segmenty pomalu nesvitily vubez A ledky ktere signalizuji napeti, svitila +12,-12, AVCC. Dalsi ledka RST jen znula a 3,3V taky. Ruznou manipulaci s deskou se POST deska, tedy led segmentovka rozsvitila zapnul monitor, a zase zhasnula, monitor taky. Testovanim jsem zjistil primou umeru mezi rozsvicenim LED ciselnice a zapnutim monitoru. Pokud LED cislovka mrkala , monitor ukazoval obraz ale s chybama ve vykreslovani. Dale u pameti mal cervenou led. Ta take chvilku sviti vic , chvilku min. Na ni ale zmeny nejsou tolik videt jak na cislovce. Lita mi napeti. Na fetech tak o pul voltu. ATX zdroj je v poradku. Meril jsem jednotlive vetve. Kondenzatory jsem meril na ESR- Zajic. Vechny s hodnotou stejnou , za jedna. Elyty jsou zeleny SANIO. Studenak na desce se mi nezda. Uz take proto ze se deska, kdyz je baterka dlouho pric z desky, na sto pro rozjede. Nic se nadmerne neprehriva. FETy jsou tak nejak teplotne stejny.


deska.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  deska.jpg
 Velikost:  257.18 kB
 Staženo:  65 krát


deska.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  deska.jpg
 Velikost:  257.18 kB
 Staženo:  53 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4040
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so listopad 14 2009, 17:35    Předmět: Citovat

Přesto bych zkusil jiný zdroj. Měl jsem problém na jednom Dell desktopu, když jsem vyměnil zdroj, bylo vše OK. Asi v některé větvi velká střídavá složka, neměřil jsem to. Napětí byla OK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3340
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so listopad 14 2009, 19:42    Předmět: Citovat

Takhle to blbne i s jinym zdrojem. A ta led na desce co oni pisu je nahore, u pameti. A je cervena. V manuale se o ni nepise. Snad. To ze lita napeti o pul voltu je okolo jednoho fetu. To je zrovna okolo horni casti desky, u te cervene ledky. Musim se nejak dopatrat jak to funguje a proc to kolisa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4040
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so listopad 14 2009, 20:02    Předmět: Citovat

Nechceš pro PIII levně jinou desku? Ty tvrdohlavost znám z vlastní hlavy. Ale jak dlouho to vydržet?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3340
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so listopad 14 2009, 20:07    Předmět: Citovat

Sehnal jsem desku i s procakem AMD za pusu/ ne moji. Smile
Kdyz se s tim otravuji tolik dnu bez nejakeho duleziteho poznatku tak to ted nevzdam. A kdyz ted vim ze mi lita nekde a z nejakeho duvodu pul voltu, to bude ten problem, to just nevdam. Laughing Laughing


Naposledy upravil robo dne so listopad 14 2009, 20:09, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4040
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so listopad 14 2009, 20:09    Předmět: Citovat

Držím 4 palce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3340
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so listopad 14 2009, 20:11    Předmět: Citovat

Pet prstu uz nemuzes, co. To by ti pak bolela cela ruka ne? Laughing Laughing Laughing Laughing Dik a doufam ze nezklamu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund