Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zajímavá závada počítače.
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po únor 22 2010, 18:33    Předmět: Zajímavá závada počítače. Citovat

PC s OS XPSP3, MB 775i945GZ.
Zdroj 400W REDSTAR LC-B400ATX
Zákazník k nám přinesl PC: po naběhnutí grafické obrazovky s přihlášením uživatele se PC vypne.
Při prvním zapnutí se mi povedlo normálně přihlásit, spustit prohlížeč a korektně načíst nějakou internetovou stránku. Volám zákazníkovi, že to jede, nic to nedělá, a žádám bližší info. Nic podstatného jsem se nedozvěděl tak to zkouším znovu zapnout a po objevení se grafické obrazovky se PC vypíná. Vyhážu všechny periferie a zapínám PC - jede.
Postupně připojuji, paměť, disk, CD, flopy - PC stále jede.
Demontuji a kontroluji zdroj, jeví se v popřádku, napětí stabilní i při skokové změně zátěže, kondíky v pořádku, pro jistotu jsem zdvojnásobil všechny kapacity na výstupech.
Odpojuji disk a bootuji z CD linux, je tam program na lámání hesel který zatíží na několik desítek minut procesor a paměť na 100%. PC stabilně jede, odběr asi 120W.
Vracím zpět disk a periferie a PC již tradičně padá na přihlašovací obrazovce. Mám podezření na špatnou funkci OS. Odpojuji disk a připojuji jinej s kompletní instalací OS XP SP3. PC se již tradičně vypne.
Nyní nastává intenzivní šamanismus a asi tříhodinové zaříkání duchů. Výsledkem je zjištění že PC padne v okamžiku kdy naběhne grafika Windows a POHNE se s myší.
Při prvním zapnutí jsem totiž myš vůbec nezapojoval a ovládal PC z klávesnice.
Jakýkoliv jiný OS který jsem vyzkoušel: linux, DrDos, BeOs, DOS5.0 s NC který je myšoidní, pád PC nezpůsobil.
Vyzkoušel jsem tři disky s nainstalovaným OS WXP který jsem tady měl od různých zákazníku na servise. Padali všechny. Podezření na WXP a závadu MB bylo v tento okamžik velmi silné.

Následoval další asi tříhodinovej šamanismus, kdy jsme s kolegou vyměnili komplet HW s ponecháním původního disku.

No, dělal to zdroj.

Co mu je, nevím. Dělá to i v druhým PC z AMD procesorem.
Po výměně zdroje, PC jede stabilně a bez problémů s původním, železem.
Co tomu zdroji vadilo na okenní grafice a myši fakt netuším.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 9041
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: po únor 22 2010, 18:53    Předmět: Citovat

No super závada, zajímalo by mě, jestli jsi zákazníkovi naúčtoval těch 6 hodin práce? Já když se setkám s takovou nějakou šamanskou záležitostí, tak většinou účtuju podle oka, než skutečnej čas. Říkám si, že se na tom vlastně stále učím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po únor 22 2010, 19:11    Předmět: Citovat

Naúčtoval jsem mu pouze výměnu zdroje. Tu hodinovku by asi nezaplatil. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po únor 22 2010, 19:15    Předmět: Citovat

když pohneš s myší, tak vyvoláš přerušení, grafika si nárokuje taky nějaké, takže možná konflikt. Jinak leda rušení z 5V SB do datové sběrnice?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po únor 22 2010, 19:45    Předmět: Citovat

K zarušení některého napětí 5V a nebo 3,3V jsme se taky přikláněli.
Dnes už na to nejsou vitamíny. Zkusíme to proměřit zítra.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Burajko



Založen: Aug 21, 2009
Příspěvky: 1811

PříspěvekZaslal: po únor 22 2010, 20:04    Předmět: Citovat

Je mozne ze win+ovladace maju vacsi odber (zataz),ako zakladne ovladace napisane pod linux.
_________________
Už druhý krát strihám a furt je to krátke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12403
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po únor 22 2010, 20:06    Předmět: Citovat

Takové žerty jsem zažil u dvou PC, vždy to byl zdroj. Bylo to háklivé na menší napětí v síti, zatímco u kolegy to pc běželo (235-243V), doma na vsi (225-215V) se vztekal a padal, někdy ani nenaběhnul.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mourek



Založen: Sep 17, 2005
Příspěvky: 1285
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po únor 22 2010, 21:51    Předmět: Citovat

Jaký to byl zdroj, Eurocase??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
palo1129



Založen: Oct 21, 2008
Příspěvky: 102

PříspěvekZaslal: po únor 22 2010, 23:45    Předmět: Re: Zajímavá závada počítače. Citovat

citace:
No, dělal to zdroj.

Co mu je, nevím. Dělá to i v druhým PC z AMD procesorem.
Po výměně zdroje, PC jede stabilně a bez problémů s původním, železem.
Co tomu zdroji vadilo na okenní grafice a myši fakt netuším.

Hmm zaujimavy problem, opat sa moze clovek poucit o chybach a pricinach, ktore to mozu sposobit a preto sem chodim rad Wink. V tomto pripade je to spatny zdroj, co byva z mojej skusenosti pri takomto pade Widle najcastejsou pricinou. Ale mozno i nestabilne napatie v sieti ale to je asi malo pravdepodobne. Ale s REDSTARMI vela skusenosti nemam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PvvS



Založen: Nov 25, 2008
Příspěvky: 464
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út únor 23 2010, 11:51    Předmět: Citovat

Me tohle delala deska. Sekala se pri pouziti jistyho programu. Nepomohlo carovani s pametima, grafikou, total reinstall. Druhej zdroj problem odlozil na pozdeji. Kondiky v pohode, nic se nehralo. Akorat kdyz se pripojila mys (USB ) , tak na lepsich repro bylo pri jejim pohybu slyset skrceni .
Nakonec jsem to vykopal cely ven, dal jinou desku, preskladal puvodni komponenty a vse jede.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34229
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út únor 23 2010, 12:51    Předmět: Citovat

V tych LC-Bxxx zdrojoch byvaju vadne elyty na 5VSB vetve. Najprv to len piska, potom uz ani nejde. Neskusal som v takom stave na to pripajat dosku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
czatlantis



Založen: Jun 10, 2009
Příspěvky: 1012

PříspěvekZaslal: út únor 23 2010, 12:53    Předmět: Citovat

PvvS napsal(a):
Akorat kdyz se pripojila mys (USB ) , tak na lepsich repro bylo pri jejim pohybu slyset skrceni.

Jo tak tohle mi dělá jeden notebook Naštěstí to ničemu nevadí, protože funguje jen jako HTPC a jak to člověk spustí, tak do toho už nehrabe
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 5095
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: ne únor 28 2010, 0:56    Předmět: Citovat

To ešte dobre dopadlo. Ja som raz riešil toto: CD mechanika nechcela načítať CD. Dal som novú, asi 3 dni fungovala, potom tiež nechcela čítať. Premeral som napätia zo zdroja, boli v poriadku (3.3, 5 a 12, +/-5%), elity vyzerali byť tiež dobré. Vravím si, že asi náhoda, mám asi zlé CD mechaniky (všetky repasované), tak som dal ďalšiu. O niekoľko dní tiež nenačítala CD. Tak som vymenil zdroj, dal ďalšiu mechaniku a ide to bez problémov.
Takže bol zlý zdroj, aj keď napätia sedeli, a zničilo mi to niekoľko CD mechaník. To tie zdroje už asi treba merať aj osciloskopom (alebo čím) pri zapnutí a vypnutí, či tam nieje dajaký napäťový skok, alebo čo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Peterseal



Založen: Nov 24, 2006
Příspěvky: 1988
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

PříspěvekZaslal: ne únor 28 2010, 12:42    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
V tych LC-Bxxx zdrojoch byvaju vadne elyty na 5VSB vetve. Najprv to len piska, potom uz ani nejde. Neskusal som v takom stave na to pripajat dosku.

Zdroje od LC(allied, premier) je TOTALNY ODRBANY HUMUS!!
Kedd mi to daju na opravu tak dlabem na to. To co v nich nachadzam, nad tym rozum stoji....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
8832



Založen: Oct 14, 2009
Příspěvky: 194
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne únor 28 2010, 12:48    Předmět: Citovat

Mal som raz problem s jednym PC ze vsetko ficalo aj zatazove testy ale seriove porty blbli, vypadky komunikacie pri prenasani suvislich dat atd.
Nakoniec to bol tiez zdroj Component Pro ATX-300GTF.
-12V pre budece rs232 nestabilných ale voltmetrom nemeratelne len oscikom.
Nafuknuty kondik v tej vetve -12V , vyhadzal a vymenil som vsetky okrem granatov a je pokoj...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund