Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pres routr nevidim na VOIP branu.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3343
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá duben 16 2010, 7:01    Předmět: Citovat

Lan voip je 192.168.1.x. Pokud se potrebuji dostat do voip brany, tak musim odpojit kabel od pc z routru a dat ho do brany. A zadat 192.168.1.x. Po nastaveni kabel zase vratit do routru. Pristup k voip brane je pouze z lan voip. Co by se stalo, kdyz bych strcil jeste jeden kabel z lanky brany do lanu routru. Je to takova silenost, nic jineho me nenapada.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15634
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá duben 16 2010, 8:58    Předmět: Citovat

To by byla hloupost. Ale já furt nechápu, jak můžeš napsat do prohlížeče adresu 192.168.1.x Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3343
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá duben 16 2010, 10:04    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
To by byla hloupost. Ale já furt nechápu, jak můžeš napsat do prohlížeče adresu 192.168.1.x Wink



Normalne 192.168.1. x a misto x napisu cislo ktere patri voip brane, treba 3 Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15634
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá duben 16 2010, 10:12    Předmět: Citovat

Já si to myslel. Takže zkus přestat teoretizovat a napiš konkrétní bránu routru, rozsah ip adres lan routru.
Potom zkus konkrétně napsat, jak máš nastavenou voip ústřednu - její vstupní ip (wan), bránu, masku, lan ip adresu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3343
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá duben 16 2010, 16:03    Předmět: Citovat

Jsem momentalne mimo dosah zarizeni s kterym mam problem. Dostanu se tam az po nedeli. Je mozne mi poradit, napsat postup jak to udelat aby to fungovalo jak potrebuji? Velmi dekuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cryo6930



Založen: Dec 21, 2006
Příspěvky: 154

PříspěvekZaslal: pá duben 16 2010, 21:55    Předmět: Citovat

Připoj bránu k pc tak,aby jsi se dostal do nastavení.V nastavení brány zruš ip adresu kterou tam máš,tj 192.168.1.x ,zaškrtni použití DHCP a restartuj bránu (ne do továrního nastavení).Připoj bránu zpátky k routeru a příkazem ipconfig zjisti jaká adresa byla bráně přidělena.Na té adrese se pak s bránou spojíš místo původní 192.168.1.x.Toto platí v případě,že router přiděluje adresy dhcp klientům a brána nemá vlastní router,který je pevně nastaven.Pokud brána router má,je potřeba ho vypnout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
czatlantis



Založen: Jun 10, 2009
Příspěvky: 1012

PříspěvekZaslal: pá duben 16 2010, 21:59    Předmět: Citovat

ježiši, vždyť jsem to říkal už před nějakou dobou. s DHCP a IP nic nedělej! BRÁNA MÁ ZAKÁZANEJ MANAGEMENT Z WAN STRANY - tzn ze strany, ze které se připojuje do SMC routeru. Pokud zapojíš PC do ní, tak jede v pohodě, což se naprosto shoduje s tímto problémem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3343
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá duben 16 2010, 22:20    Předmět: Citovat

To co pise czatlantis, ze ma brana zakazan pristup z WAN bude ten problem. Je moznost to zmenit. Nebo je tohle standartni vlastnost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
czatlantis



Založen: Jun 10, 2009
Příspěvky: 1012

PříspěvekZaslal: so duben 17 2010, 9:53    Předmět: Citovat

změnit by to mělo jít. hledej něco jako block access from internet/WAN

Nebo ještě jedna věc - přepni tu bránu místo routování do bridge - já tady mám nějakou taky takhle "průchozí" a může být buď jako router nebo bridge. Pokud bude jako bridge, tak nemusíš vůbec řešit tady tyhle věci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15634
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so duben 17 2010, 20:26    Předmět: Citovat

Tak jsem se k tomu tady zase dostal.

Řekl bych, že "BRÁNA MÁ ZAKÁZANEJ MANAGEMENT Z WAN STRANY - tzn ze strany, ze které se připojuje do SMC routeru." nebude to pravé ořechové. Je to asi v něčem jiném Wink

Zaškrtnutí DHCP a restart nepomůže. Wink

Pokud zapojíš router za router, tak budeš mí stejný problém. Proto bys musel u toho druhého routeru jeho funkci vypnout.


Předpokládám, že když budeš zjišťovat ty IP adresy, jak jsem se ptal, tak dojdeš k pár věcím v nastavení. Ale raději se pokusí ti je přímo poradit - tj. jak to máš na té VOIP bráně opravdu nastavit.

a) připoj PC jen k VOIP bráně přes 192.168.1.1 (její WAN port bude prázdný)
b) po přihlášení se přepni do Maintenance > System > General (údržba > systém > všeobecné)
c) v prvním řádku v režimu MODE zvol Bridge
d) na pátém řádku v políčku Management IP Address (IP adresa pro nastavení) zadej IP adresu, kterou budeš používat k připojení k VOIP bráně - u tebe asi ta adresa z LAN routeru (např. 192.168.0.3)
e) dole klepneš (potvrdíš volbu) na APPLY
f) VOIP brána se automaticky restartuje a pak se do ní dostaneš pomocí té nové adresy zepředu i zezadu, tzn. i přes ten router SMC

Pozor, PC musí mít pro přístup do VOIP brány potom nastavenou stejnou podsíť (z toho příkladu 192.168.0.x)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3343
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út duben 20 2010, 10:44    Předmět: Citovat

p32. Tu posledni vetu jsem pochopil tak ze musim na pc nastavit v pripojeni k mistni siti ip adresu ?. A tu tam necham na furt , nebo jen kdyz budu chtit vejit do VOIP brany.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15634
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út duben 20 2010, 12:05    Předmět: Citovat

Pokud bys nenastavil na PC shodnou podsíť, tak bys ho musel restartovat, aby si to automatikou sám vzal a přizpůsobil se.
Je to jen pro případy, kdy chceš PC připojit k zařízení jednou na adrese 192.168.2.1 nebo na adrese 192.168.5.1 apod.(máš tam v sérii víc zařízení ). V tom případě nastavíš přes Otevření síťových zařízení, volbou drátového připojení a jeho vlastností (pravé tlačítko) na Protokolu sítě Internet (TCP/IP) použití manuálního nastavení adresy IP s např. 192.168.5.10 a maskou 255.255.255.0. Když to potom pozavíráš, tak se ti shoduje podsíť 192.168.5.x pro zařízení i PC. Takhle se připojíš vždycky, ale někdy to jde samo a každej to dělá různě.

V tvém případě jde o zkušební propojení VOIP brány přes WAN port s PC, takže jde vlastně jenm o to, když bys tam nechtěl nebo neměl tem router a chtěl ověřit funkci přístupu k VOIP bráně zepředu i zezadu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3343
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út duben 20 2010, 16:39    Předmět: Citovat

Router ma ip 192.168.3.1 brana 192.168.1.1 Jakou ip v bodu d) tam mam napsat. Omlouvam se za svoji totalni neschopnost to pochopit, vedet co tam zadat. Ja jsem tam zadal 192.168.3.100 . A provedl i ostani zmenu. Pote restartoval. Ted se tam dostanu na 192.168.3.100. Ale zase jenom pri zapúojeni z lan voip. brany. Pokud to je strceno v routru tak to nejde. A co napsat v pc. Idealni by bylo najit polozku ktera by umoznila management ja ze predu tak i ze zadu. Mozna by to bylo pro me jednodusi. Dik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15634
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út duben 20 2010, 18:12    Předmět: Citovat

Já nevím, jakou adresu na výstupech LAN routru máš přidělenou pro tu VOIP ústřednu. Předpokládám, že pokud máš Start na 100, tak by mohla být na portu 2 (LAN) adresa 101, takže by měla být celá LAN adresa na portu 1 pro PC (192.168.3.100) a na portu 2 pro VOIP (192.168.3.101).
Ale to můžu jen hádat, mrkni se do nastavení routru, co je čemu přiřazené. Definuješ to podle MAC adres.
Ten návod je obecný a jako příklad, ale IP adresy z LAN routru si musíš zjistit sám, já je neuhádnu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3343
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út duben 20 2010, 18:30    Předmět: Citovat

router pridelil voip 192.168.3.181 a tu jsem napsal do bodu D) a stejne to nejde. Cry
Tak uz to jede, musel jsem nastavit sitove pripojeni v pc. Jenze kdyz to zmenim z DHCP tam mi pak púrestane fuungovat net.
Edit: Probehla aktualizace firewallu. A jupi uz to funguje jak z praku. Jeste zajistit aby routr ip pridelene voip brane nezmenil.
p32 Velmi dekuji za trpelivost a pomoc. Number one Tanečník


Naposledy upravil robo dne út duben 20 2010, 19:26, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund