Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

plazma s 852x480
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
immortal
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po červen 19 2006, 19:35    Předmět: plazma s 852x480 Citovat

Kdyz si koupim plasmu s rozlisenim 852x480 jaky bude rozdil mezi obrazem z plasmy a mou nynejsi Sony vega trinitron 72 cm ri sledovani dvd filmu.Bude obraz horsi nebo lepsi.Nemusite odpovidat at koupim tu s vetsim rozlisenim,ale jsou podle me moc drahe.
Návrat nahoru
anonym






PříspěvekZaslal: po červen 19 2006, 22:09    Předmět: Citovat

Obraz bude horší,ale v bytě bude tepleji. Friday
Návrat nahoru
gumickar



Založen: Aug 22, 2005
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út červen 20 2006, 6:54    Předmět: Citovat

Anonym napsal(a):
Obraz bude horší,ale v bytě bude tepleji. Friday
To bude, ale elektroměru taky Párty NEKUPOVAT, fakt si nepomůžeš tyhle plasmy jsou nekoukatelný i na velikosti 42", a jestli chceš ještě větší, tak na to zapomeň, kup si 37" LCD HD a máš to jako brus a za stejný prachy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5257

PříspěvekZaslal: út červen 20 2006, 10:32    Předmět: Citovat

jeste bych se pridal ze po par letech to muzes dat na zed jako obraz i bez elektriny a logo tam bude urcite Wink
_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Oldradio



Založen: Oct 12, 2005
Příspěvky: 995
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út červen 20 2006, 13:22    Předmět: Citovat

Plazmy po 3-5 letech vypálí logo a celkově začnou odcházet, první zmizí modrá barva... Většina firem plazmu přestává vyrábět a orientuje se na LCD. Udělej to samé a budeš mít klid a ušetříš na spotřebě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pauls



Založen: Jun 14, 2005
Příspěvky: 90

PříspěvekZaslal: út červen 20 2006, 13:25    Předmět: Citovat

Také se zabývám generační výměnou Tv a zde je můj názor-

Pakliže chci větší uhlopříčku- tj. okolo 102cm a víc, nezbývá než koupit plazmu či LCD.
Donedávna to jasně vyznívalo pro plazmu kvůli obrazu- ikdyž jsou zde zřejmé nedostatky jako vypalování statického obrazu a prý "blednutí" barev během času.
LCD dříve téměř nekoukatelné a malé rozměry. Dnes je to něco jiného- takový Samsung LE40M61B, to je jiná káva...
Takže podle mě: pokud stačí 80cm uhlopříčka asi stačí CRT Tv.
Pokud chci větší uhlopříčku, tak bych dnes šel do zmíněného Samsungu, který je ovšem bratru za 60000Kč.
Pakliže chci nebo musím dát méně, tak bych při vědomí výše zmíněných nedostatků klidně koupil plazmu s menším rozlišením. Dá se vybrat slušný typ. Jestli má ovšem lepší obraz než CRT? Já myslím že ne, ale přeci jenom je zde jiná uhlopříčka...
To samý se týká spotřeby- LCD a plazma je srovnatelná, u CRT je to složitější kvůli jiným uhlopříčkám obrazu.
Asi jsem moc nepomohl co?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gumickar



Založen: Aug 22, 2005
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út červen 20 2006, 13:32    Předmět: Citovat

pauls napsal(a):
Také se zabývám generační výměnou Tv a zde je můj názor-

Pakliže chci větší uhlopříčku- tj. okolo 102cm a víc, nezbývá než koupit plazmu či LCD.
Donedávna to jasně vyznívalo pro plazmu kvůli obrazu- ikdyž jsou zde zřejmé nedostatky jako vypalování statického obrazu a prý "blednutí" barev během času.
LCD dříve téměř nekoukatelné a malé rozměry. Dnes je to něco jiného- takový Samsung LE40M61B, to je jiná káva...
Takže podle mě: pokud stačí 80cm uhlopříčka asi stačí CRT Tv.
Pokud chci větší uhlopříčku, tak bych dnes šel do zmíněného Samsungu, který je ovšem bratru za 60000Kč.
Pakliže chci nebo musím dát méně, tak bych při vědomí výše zmíněných nedostatků klidně koupil plazmu s menším rozlišením. Dá se vybrat slušný typ. Jestli má ovšem lepší obraz než CRT? Já myslím že ne, ale přeci jenom je zde jiná uhlopříčka...
To samý se týká spotřeby- LCD a plazma je srovnatelná, u CRT je to složitější kvůli jiným uhlopříčkám obrazu.
Asi jsem moc nepomohl co?
Dobrý, ale spotřeba LCD a Plasma není moc srovnatelná. plasma je zkoro o polovinu větší žrout
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
pauls



Založen: Jun 14, 2005
Příspěvky: 90

PříspěvekZaslal: út červen 20 2006, 14:05    Předmět: Citovat

Si myslím, že je to falešný klišé z minulosti:

Již zmíněná LCD Samsung o uhlopříčce 102cm má příkon 275W.

Plazma Panasonic TH-42PA60E (rozlišení 852x480 a uhlopříčka 106cm) má příkon 238W.
Plazma Panasonic TH-42PV600E (rozlišení 1024x768 a uhlopříčka 106cm) má příkon 261W.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonym






PříspěvekZaslal: út červen 20 2006, 15:58    Předmět: Citovat

No spotřeba mě celkem netrápí když jsi to přepočítáš vyjde to na korunu za hodinu.Já koukám na tv denně pět hodin takže mě to netrápí.Co mě ale vadí,je to ,že i když si koupím dražší(i o tisíce) vypalovat logo se bude vesele dál.Už jsem pomalu rozhodnutej koupit projekční a to SONY KDF-E42A11E LCD-TV, BRAVIA Laughing ,která má za 40000,- docela dost funkcí a životnost lampy 8000 hod což je pro mě přes 4 roky a nová stojí dnes kolem 8000,- píšu dnes za tři roky to bude jinak.Takže co ušetřím na proudu,a ceně co bych dal za plasmu stejné kvality ,mám tu lampu za tři roky zadarmo.Nu a ted znalci a zasvěcení poradtě či doplnte prosím můj pololaický nazor.Děkuji všem.u
Návrat nahoru
immortal
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út červen 20 2006, 16:13    Předmět: Citovat

Sorry to sem byl ja zapomel jsem se podepsat Twisted Evil
Návrat nahoru
212.158.134.242
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út červen 20 2006, 17:59    Předmět: Citovat

Anonym napsal(a):
No spotřeba mě celkem netrápí když jsi to přepočítáš vyjde to na korunu za hodinu.Já koukám na tv denně pět hodin takže mě to netrápí.Co mě ale vadí,je to ,že i když si koupím dražší(i o tisíce) vypalovat logo se bude vesele dál.Už jsem pomalu rozhodnutej koupit projekční a to SONY KDF-E42A11E LCD-TV, BRAVIA Laughing ,která má za 40000,- docela dost funkcí a životnost lampy 8000 hod což je pro mě přes 4 roky a nová stojí dnes kolem 8000,- píšu dnes za tři roky to bude jinak.Takže co ušetřím na proudu,a ceně co bych dal za plasmu stejné kvality ,mám tu lampu za tři roky zadarmo.Nu a ted znalci a zasvěcení poradtě či doplnte prosím můj pololaický nazor.Děkuji všem.u


Ano naprosto souhlasím, děsilo by mě kdybych si za cca 90000Kč koupil jinak excelentní plazmu Pioneer a pak by se mi tam vypálilo logo ČT1...
Souhlas i s tou spotřebou.
Jinak jsem se zabýval i projekčními Tv, a sledoval jsem na vlastní oči i onu Sonku. Nevím, svítivost už dobrá (narozdíl od dřívějších modelů), ale mě u toho obrazu prostě chybí detaily. Já ještě neviděl projekční Tv k jehož obrazu bych neměl výtek. A další věc, která může vadit je časové zpoždění asi o 2 sekundy.
Můj favorit je prostě LCD Samsung, ale také se necítím jako suprznalec.
Návrat nahoru
pauls



Založen: Jun 14, 2005
Příspěvky: 90

PříspěvekZaslal: út červen 20 2006, 18:01    Předmět: Citovat

Pardon, to jsem byl já...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
immortal
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út červen 20 2006, 18:21    Předmět: Citovat

No ja bych taky chtel lcd ,ale ta cena je moc nadhodnocena.A ta projekcni 3LCD bezi v datartu a dost tam mezi tema plazmama zarila ,prot jsem si ji vsiml.Odezva je dobra,a kontrast lepsi nez plazma.Podle mejch oci ,ale nejsem expert je to jen muj pocit.A potom hd ready,rozliseni 1280x720,slotem na PCMCIA karty,dvb t tuner,pip,hdmi,127 cm uhlopricka za 42000,- (akce v datartu) tak za tu cenu zadnou plasmu nekoupim.Jen bych rad jako laik,aby nekdo poradil co ji ma nebo o tom vi vice jak je to s tou lampou,a vubec trosku ji popsat(ne za kazdou cenu pohanet)
Návrat nahoru
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19657
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út červen 20 2006, 19:11    Předmět: Citovat

Nedávno jsem kupoval žárovku do projektoru EIKI (typ asi není důležitý, ceny podle katalogu jsou nechutné do všech). Co stála před 8 lety v DM, dnes stojí v EUR. Přišla v přepočtu na 10 560 Kč.
To jen pro korekci představ o tom, kde budou za pět let ceny žárovek či výbojek do projekčních TVP.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
immortal
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út červen 20 2006, 20:12    Předmět: Citovat

No ted jde o to srovnat si rovnici cena plasmy-výkon-spotreba-kvalita-životnost oproti ceně nove lampy(nyní 8000 vč dph).Já si právě myslím že se snadno za tři roky zaplatí at již ve spotřebě či v životnosti.Já si po 6 letech spočítám náklady na lampy cca 16000,akle plasma za 60000,- bude v tu chvili v koncích,ale já budu mít díky lampě stále stejně ostrý obraz.Než utratím 40000,- chci si udelat jasno.takže plasma 60000,- po 6 letech ende.Projekce 40000,- za 6 let dvě lampy po 8000,- talže taktéž skoro 60000,- ,ale ještě za 6 let úspora energie a kvalita obrazu stejná jako při koupi.To je můj laický přístup a právě nevím jak dalece je pravdy a co na to odborníci.Chci než něco koupím pokecat s lidmi co tomu rozumí abych si ujasnil názor a dozvěděl se ještě neco osobních zkušeností.
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.26 sekund