Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

ClonePI AVR
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
lovr



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: po červenec 19 2010, 4:06    Předmět: Citovat

Nekde jsem videl ze se mota nejprve vnejsi okruh, potom vnitrni a az nakonec se mota krizeni dratu.

Jaka varianta bude asi tak lepsi ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4524
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: po červenec 19 2010, 9:28    Předmět: Citovat

Já jsem jí sice namotal, ale nakonec nepoužil. Byla dost velká těžká.
Mám udělané dvě menší o průměru cca 27cm a pořád zkouším, která by byla lepší, ale zdají se mi stajné. Možná je to tím, že jsem se nedostal do "zajímavé" lokality.
První je namotaná vnitřním vodičem z koaxiálu, jen má míň závitů. Do krytu se jich víc nevešlo.
Druhá je motaná 0.45mm lakovaným drátem, jiný jsem neměl.
Je to tedy takové, co dům dal. Protože ale nemám možnost porovnání, musím věřit tomu, že je to takhle dobré. Laughing



coil_cpi2.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  coil_cpi2.jpg
 Velikost:  86.25 kB
 Staženo:  141 krát


PI coil.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  PI coil.jpg
 Velikost:  74.02 kB
 Staženo:  151 krát


_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
lovr



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: út červenec 20 2010, 3:52    Předmět: Citovat

kdyz se na privod civky pouzije stineny kablik tak potomje stineni pripojeno k dratu uvnitr civky a nebo po obvodu ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4524
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: út červenec 20 2010, 8:37    Předmět: Citovat

Tady se se stínění nepoužívá. Normální dvoulinka průřez 0.5mm² až 0.75mm². Kam který konec přijde je asi jedno, žádný rozdíl jsem nezaznamenal.
_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
merlin00



Založen: Jul 11, 2008
Příspěvky: 95
Bydliště: BA, dakdy aj dalej

PříspěvekZaslal: út srpen 17 2010, 22:11    Předmět: lorenzova civka.. Citovat

vinuti lorenzky na PI detektor se nejlepe dela pomoci podomacku vyrobeneho VF lanka, ja sem pouzil drat 0.1 x 50 smotany dohromady a navinuty do sablony. Na hrebiky sem pouzil slamky z tenkeho PE jako z Mc donaldu.
sablonu sem si vytiskl z corelu, nepar pocet delenych bodu na kruznici se spatne kresli.. Sem liny..
Pouzivam tyto civky jak na j
ing Jarchovskeho detektor tak na tracker PI original, ale take na vlastni PI detektor.
Samozrejme nejvymakanejsi PI detektor je od ing. Jarchovskeho ten nejslozitejsi "analogovy" mam k nemu udelanou i velkou ramovou civku 800x800mm v elektrovodni chranicce navinutou pomoci UTP lan kabelu {pekna pakarna}

Lorenzova civka k PI detektoru spravne navinuta a dobre zapenena je uplne jine kafe kdyz je dobre nastaveny a udelany detektor.

Pokud si vyrabim vf lanko, tak p[ostupuju tak, ze si nejdrive spocitam potrebny pocet zavitu na potrebnou indukcnost a pak s nejakou reservou si do stromu zatocim jeden hacek a do rucni aku vrtacky si upnu hacek druhy.
Pomoci paragumy si upnu vrtacku ker stromecku a nebo k necemu co mi pocas natahovani dratu 0.1 nebo 0.08 umozni aby se vrtacka nehnula, mezi vrtackou a stromeckem si zapicham vidlickove podstavce na udice, alespon na 3-4m jeden a pak beham se spulkou, nebo vyhrezlym relatkem tolikrat. koliko je kyzeny celkovy prumer dratu ( obvykle 1.5)

Pak si odjustuju vrtacku, mirnym tahem nasponuju vsechny draty mezi ockami a zacnu tocit.

Po stoceni se cela VF licna trochu smrskne, nekdy i o metr... coz je nutne pocitat na zacatku.. pak vezmu nit a omotavam nekolikrat krizene sem tam aby ten VF drat neco drzelo po kupe, pak vezmu polyuretanovy dvouslozkovy lak na parkety a stecem, nebo valeckem ho prejedu a vznikne po zaschnuti temer origo VF lanko.
Pouzivam ho nejen na lorenz civky.

Po namotani civky do formy, drat a civku jeste jednou naimpregnuju PUR lakem a nekdy si pomuzu jeste prolozenim niti a nebo provazku, vznikne tak velmi pevna zakladni kostra budouci civky.

Pak zafouknu PUR penou do pripravenych kruhu z pevneho kartonu a na vrch jeste pred zatuhnutim prikladam prkno.
Civka se tak nemusi orezavat, staci pouze olamat to co se protlaciven.
Na desku pod hrebiky a prikladaci desku davam hrubsi igelit jako na foliovnik, popis na desce a oznacene predvrtane dirky na hrebiky jsou dobre videt.
Hrebiky pouzivam upravene z ustipanymi hlavickami a take obrousenymi okraji, aby pri rozebirani formy sli lehce vytahnout.
Nekdy neni potreba pouzivat buzirku, nebo slamky, staci omotat hrebik obycejnou "balikovou" hnedou paskou. Na zatluceni hrebiku pouzivam trubicku z drzatkem, ponevac nekdy je velky problem se neuhodit poi prstech pri velmi huste kostricce.
Trubicku mam na jedne strane opatrenou zavitem a sroubem pro nastaveni hloubky zatluceni, vsechny hrebiky sou zatlucene stejne hluboko, coz umoznuje po zafouknuti penou zalozit na ne a kruhy druhou desku ( nutno zatizit) a vyjde nam krasna hotova civka.
Jako povrchove vystuzeni pouzivam obyc. gazu ( obvaz z prosle lekarnicky z auta) a znovu natiram polyuretanovym dvouslozkovym lakem na parkety, nakonec zastrikam barevnym akrylem.
timto obvazem take pripevnim plastikove usi pro prichyceni kloubu na nosnou tyc.

Civkam zdar!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cafenet



Založen: Oct 14, 2004
Příspěvky: 428
Bydliště: RK

PříspěvekZaslal: st srpen 18 2010, 16:33    Předmět: Citovat

trochu jiné provedení cívky a ani kryt by nemusel byt problém http://www.youtube.com/watch?v=yhajk_IDTUo zatím sem ale nezkoušel


coil022.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  coil022.jpg
 Velikost:  159.96 kB
 Staženo:  389 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jade



Založen: Dec 28, 2004
Příspěvky: 972
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne srpen 22 2010, 13:02    Předmět: Citovat

Merlin00
Kolik Ti to vypisuje Guard interval?
Používám obyčejně vinutou cívku 380uH o průměru 20cm, u té mi ClonePi-M ukazuje Guard interval 13 a potom mám tu pavučinovou cívku, co je uvedená výše podle toho ruského webu a s tou mám G.i. asi 9.
Zajímalo by mě, jestli by s Lorenckou bylo časování ještě kratší.
Dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
davidek75



Založen: Feb 17, 2006
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: st září 29 2010, 22:45    Předmět: Citovat

Snad jsem to dobře pochopil a třeba to někomu pomůže


lorenz.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  lorenz.jpg
 Velikost:  82.97 kB
 Staženo:  284 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund