Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Driver pro 9LED na 3x AAA
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: so srpen 14 2010, 13:45    Předmět: Citovat

Ale mě se to stejně nelíbí, u grafu je 700mA, ale při 3V tou LED určitě neteče 700mA, to ani tou mou, SLHNNWH531TO z TME, co o ní píšou, že je 3W a přitom je 2W.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: so srpen 14 2010, 14:05    Předmět: Citovat

Andrea napsal(a):
Ale mě se to stejně nelíbí, u grafu je 700mA, ale při 3V tou LED určitě neteče 700mA, to ani tou mou, SLHNNWH531TO z TME, co o ní píšou, že je 3W a přitom je 2W.

Při 3V ne, ale kdo říká, že jo??? Vždyť je to jen graf účinnost v závislosti na napětí.
Ta tvoje 3W LEDka je na tom stejně jak jsem psal - propustné napětí podle datasheetu 3.2V až 4.5V, prostě máš kousek kde se napětí povedlo na 3.3V (teda pokud to měříš při 700mA).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jade



Založen: Dec 28, 2004
Příspěvky: 968
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so srpen 14 2010, 14:05    Předmět: Citovat

AmarokCZ napsal(a):
To přepínání svitu je na první pohled jistě zajímavé, ale já mám u 2.5W LEDky vždy stejně zapnutou tu nejvyšší svítivost.

Při použití pro speleo je vhodné šetřit baterie, navíc ve stísněnějších prostorách není ani třeba svítit na plno. Člověka nakrkne, když se chce pokochat krápníkovou výzdobou a baterka v tom začne zkomírat. A záložní takovým výkonem neoplývá...
Navíc výměna baterií v takových podmínkách skoro nepřipadá v úvahu, člověk bývá od bahna a co spadne na zem, tak je buď fuč, nebo taky obalené bahnem.
Doporučuješ teda spojitou regulaci, výhoda je, že všecko najdu v šuplíku.
Změnu svitu bych asi prováděl připojením paralelního odporu k R2.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: so srpen 14 2010, 14:13    Předmět: Citovat

AmarokCZ napsal(a):
Při 3V ne, ale kdo říká, že jo??? Vždyť je to jen graf účinnost v závislosti na napětí..

No hlavně ten graf nic neříká, protože není uveden typ LED ani její napětí, takže je to +/- 15%.
AmarokCZ napsal(a):
Ta tvoje 3W LEDka je na tom stejně jak jsem psal - propustné napětí podle datasheetu 3.2V až 4.5V, prostě máš kousek kde se napětí povedlo na 3.3V (teda pokud to měříš při 700mA).

Při 650mA, to má tak ty 2W.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: so srpen 14 2010, 14:15    Předmět: Citovat

Já bych opravdu doporučil lineární verzi, je jednodušší a účinnost víceméně stejná. změnou R2 se mění proud a to tak, že větší R2=menší proud, bočník se musí nastavit tak aby regulace spolehlivě pracovala i při nejmenším proudu který je požadován.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
frpr666



Založen: Dec 28, 2009
Příspěvky: 1051

PříspěvekZaslal: so srpen 14 2010, 14:16    Předmět: Citovat

Co se týče LED svítilny narazil jsem při brouzdání webem na zajímavý zapojení. Zde to mají na 4články bat. ale myslím, že to pojede i na 3. Jedním tlačítkem se zde ovládá sleep a uživatelský stmívání popř. blikání. V podstatě step-down regulátor s konst. proudem.

Microchip AN874, http://ww1.microchip.com/downloads/en/AppNotes/00874C.pdf
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: so srpen 14 2010, 14:26    Předmět: Citovat

Andrea napsal(a):
No hlavně ten graf nic neříká, protože není uveden typ LED ani její napětí, takže je to +/- 15%.

Dal jsem tam odkazy, ale stále to nic neříká, protože ty LEDky jsou čína a jejich tolerance je právě těch +-15%, uvádět napětí nemá při jejich toleranci asi smysl (viz ta tvoje).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jade



Založen: Dec 28, 2004
Příspěvky: 968
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so srpen 14 2010, 18:16    Předmět: Citovat

frpr666: Na tohle zapojení jsem také už narazil, bohužel nevím, kde do něj vzít software.
EDIT: Je to jinak, než jsem se domníval, je k tomu ke stažení GUI program, kde si nastavím funkce svítilny a pak to zřejmě zkompiluje.
Je k tomu potřeba nějaký programátor PicKit, se kterým program přímo pracuje.
Pochopil jsem z ang. textu, že to má 5 modů, z nichž 1 se týká nastavení intenzity svitu a další 4 jsou uživatelsky nastavitelné posloupnosti blikání.
Na tři nimh články nepojede, protože vypíná při 3,5V.
Angličtina mi moc nejde teda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frpr666



Založen: Dec 28, 2009
Příspěvky: 1051

PříspěvekZaslal: ne srpen 15 2010, 13:47    Předmět: Citovat

Program pro svítilnu je komplet zde:
http://www.microchip.com/stellent/idcplg?IdcService=SS_GET_PAGE&nodeId=1824&appnote=en012124

Pokud jde o vypínání při 3,5V je to asi proto že kluci použili LED Luxeon 1W 3.4V at 350 mA. Setpoint pro vypínání lze změnit ve zdrojáku ADC.asm, řádek 150.
Většina z nás si ale stejně půjde koupit svítlnu hotovou do obchodu. Tohle to se vyplatí snad jen pro masovou výrobu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jade



Založen: Dec 28, 2004
Příspěvky: 968
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne srpen 15 2010, 16:38    Předmět: Citovat

Díky za odkaz, v čem to otvíráš, že vidíš čísla řádků?
Netušíš náhodou, kde by se dal změnit počet kroků v nastavení intenzity? 15 stisků tlačítka do plnýho svitu je přeháňka, stačí bohatě (podle mých zkušeností z terénu) 25%,50%,100%.
Kupované svítilny většinou nevyhovují mým požadavkům, bývají na tužkovky, takže bych to stejně musel předělat, vyhodit pásek, nabastlit na přilbu a zezadu dát krabičku na pořádný články.
Používám modelářské aku 23x42.
Kupovaná svítilna se hodí jako záložní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32342
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne srpen 15 2010, 19:24    Předmět: Citovat

jade napsal(a):
Při použití pro speleo je vhodné šetřit baterie, navíc ve stísněnějších prostorách není ani třeba svítit na plno. Člověka nakrkne, když se chce pokochat krápníkovou výzdobou a baterka v tom začne zkomírat. A záložní takovým výkonem neoplývá...
Navíc výměna baterií v takových podmínkách skoro nepřipadá v úvahu, člověk bývá od bahna a co spadne na zem, tak je buď fuč, nebo taky obalené bahnem....

Vidíš - a já furt žiju v bludu, že při speleo se ještě pořád svítí karbidkama...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jade



Založen: Dec 28, 2004
Příspěvky: 968
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne srpen 15 2010, 20:36    Předmět: Citovat

Někteří jedinci na karbidky nedají dopustit, dávaj přirozené světlo a tak nějak rovnoměrně osvětlí prostor. Nevýhoda je, že se nedá posvítit třeba na hodinky. Ale hlavně je s tím čištění, když se zanedbá,tak je spolehlivost v háji. Mě osobně nejvíc vadila ta hadice. S "ledkovkou" si přijdu tak nějak volnější. Je to paráda i proti halogenům, tahat olověnej aku u pasu a kabel, co všude zachytávál...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frpr666



Založen: Dec 28, 2009
Příspěvky: 1051

PříspěvekZaslal: po srpen 16 2010, 18:58    Předmět: Citovat

RE:
citace:
v čem to otvíráš, že vidíš čísla řádků?

Pod win , PSPad.
RE:
citace:
stačí bohatě (podle mých zkušeností z terénu) 25%,50%,100%

CMD.asm, na řádku 168 přepsat 0x04 na 0x0f
na řádku 218 taky to stejný.
Samozřejmě chce to pak odzkoušet s konkrétníma ledkama.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jade



Založen: Dec 28, 2004
Příspěvky: 968
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po srpen 16 2010, 20:00    Předmět: Citovat

Dík za pomoc, asi mi to nedá a pokusím se do toho trochu proniknout. Abych časem zvládl aspoň takovouhle úpravu.
Setkávám se s MCU tak nějak stále častěji, jistě se i základní seznámení s assemblerem bude časem hodit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: po srpen 16 2010, 21:29    Předmět: Citovat

AmarokCZ napsal(a):
Ta tvoje 3W LEDka je na tom stejně jak jsem psal - propustné napětí podle datasheetu 3.2V až 4.5V, prostě máš kousek kde se napětí povedlo na 3.3V (teda pokud to měříš při 700mA).

Luxeon Rebel cool white 3.05V @500mA.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.26 sekund