Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Rocnikovy projekt
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
David125



Založen: May 20, 2010
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: ne srpen 22 2010, 13:41    Předmět: Citovat

Jurik-EB: zajimavy, zkousel jsi to nebo to je napad? Pokud by jsi s tim mel zkusetnost, tak bych me zajimalo vice.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jurik-EB



Založen: Oct 02, 2009
Příspěvky: 206
Bydliště: Rožnov pod Rad.

PříspěvekZaslal: ne srpen 22 2010, 14:11    Předmět: Citovat

Doufám že to nechceš dodat hotové, je to přece projekt který máš vypracovat ty, já ti mohu pomoct radou případně odzkoušením, přistoupím i na konzultace emailem. Můj mail je ti k disposici v mém profilu. Popiš svoje dispozice, co máš a co nemáš k tomu abys mohl tento projekt uskutečnit. Já jsem po elektronické stránce docela slušně vybaven.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
David125



Založen: May 20, 2010
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: út srpen 31 2010, 21:55    Předmět: Citovat

Zatim vsem diky, az budeme mit praxe, tak zkusim navrhnout uciteli co rika, ze bych udelal nejaky autoalarm a dal by jsem vam vedet co mi na to rekl. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
David125



Založen: May 20, 2010
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: pá září 17 2010, 23:36    Předmět: Citovat

Tak jo, autoalarm byl schvalen, ted se jen do toho pustit. Koukal jsem po nejaky infra dalkovym ovladani a nasel jsem tuto stavebnici http://www.flajzar.cz/dalkove-ovladani-infra/dalkove-ovladani.htm . Zkousel jste uz nekdo takovy ovladani pripojit k nejakymu obvodu? Jak to zhruba funguje by me zajimalo. Jinak porad premyslim, jestli napojit aktivaci alarmu pri otevreni dveri kdyz je to tlacitko co rozsviti stredovy svetlo na strope + cidlo otresu nebo nejaky ultra snimac, co by v aute jako vysilal a prijimal nejaky vlny a pri preruseni by zacal houkat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Banda



Založen: Mar 22, 2005
Příspěvky: 1170
Bydliště: OV

PříspěvekZaslal: so září 18 2010, 11:56    Předmět: Citovat

Na co nějaká IF závora? Neděláš snad autoalarm?
Najdi schéma, postav, otestuj, odevzdej.
Nekomplikuj si to zbytečně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hanizek



Založen: Apr 01, 2009
Příspěvky: 364
Bydliště: Uganda

PříspěvekZaslal: so září 18 2010, 14:06    Předmět: Citovat

David125:
Pokud chceš, mohu ti nafotit ty alarmy z té knihy. Jsou tam schémata, tišťáky, popis zapojení i postup oživování.

Kdyžtak pošli SZ.

_________________
Síla bez rozumu se vlastní vahou hroutí (Horatius)


Naposledy upravil Hanizek dne so září 18 2010, 18:55, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jurik-EB



Založen: Oct 02, 2009
Příspěvky: 206
Bydliště: Rožnov pod Rad.

PříspěvekZaslal: so září 18 2010, 14:40    Předmět: Citovat

To IF dálkové ovládání ti (zatím) není k ničemu. Autoalarmy pracují na bázi čidel a ty bys měl napřed načrtnout plán stavby takového autoalarmu který by byl doplňkem k již stávajícím, protože vymýšlet již vymyšlené není zrovna vhodné pro zadanou úlohu a navíc něco obkreslovat a odevzdat to jako svou práci, vzpomeň na Plzeňskou fakultu. Já bych začal soupisem požadavků které by ten doplněk měl splňovat. Poté soupisem materiálů které by byli zapotřebí. A pak bych se zamyslel nad svojí vlastní schopností toto vše realizovat. Začal bych tím nejjednodušším přípravkem a až by byl hotov a splňoval by to co má, pak bych pokračoval složitějšími doplňky. Začni tím co ještě žádné alarmy nemají, zamysli se nat tím co by to mělo splnit, (zatím něco jednoduchého) a tím začni a napiš to sem, pak můžeme pokračovat. Zařiď i emailovou adresu ať se toto vlákno zbytečně nenatahuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
David125



Založen: May 20, 2010
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: po září 20 2010, 20:45    Předmět: Citovat

Diky za rady, dobre zacal by jsem necim jednoduchym a aby to bylo funkcni, jeste uvidim co bude v te knize, ohledne toho IF dalkoveho ovladani se ptam, abych nezacal navrhovat nejakou jednoduchou sirenu a potom aby s tim nebyl nejakej velkej problem ho tam pridat. Ono to az tak komplikovany bejt nemusi, hlavne aby to bylo funkcni a me jde o to aby to neco umelo a dalo se to bezne v praxi pouzivat a ne jen abych diky tomu odmaturoval nekdo treba dela jen nejakej slabej zesilovac nebo teplomer, pripadne hodiny s budikem atd. Takze me napadnul ten autoalarm.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jurik-EB



Založen: Oct 02, 2009
Příspěvky: 206
Bydliště: Rožnov pod Rad.

PříspěvekZaslal: po září 20 2010, 21:58    Předmět: Citovat

Pro začátek můžeš začít těmito dvěma kousky:
První je baterka která umí zaregistrovat pohybující se postavu nebo zvíře pomocí IČ asi na 5 metrů, má zabudovaný spínač, a časovač které lze pro alarm využít.
Druhý kus je nárazový spínač, který lze naladit na sílu nárazu (do jaké míry lze auto vychýlit aby se alarm ještě nespustil.
Oba lze sehnat za babku na tržišti. Baterka okolo 60 kč (a méně) a míček v němž je nárazové čidlo asi za 20Kč. Oba kusy jsou na obrázku. Pokud se do toho dáš, pak budem pokračovat v tom co a jak dál.



Ič_čidlo-Pohyb_čidlo.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Ič_čidlo-Pohyb_čidlo.jpg
 Velikost:  128.94 kB
 Staženo:  51 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
David125



Založen: May 20, 2010
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: út září 21 2010, 20:32    Předmět: Citovat

Ok ta baterka se mi libi, po ty se urcite poptam a potom dam vedet Smile diky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jurik-EB



Založen: Oct 02, 2009
Příspěvky: 206
Bydliště: Rožnov pod Rad.

PříspěvekZaslal: út září 21 2010, 21:03    Předmět: Citovat

V té baterce je: IČ čidlo, normální světelné čidlo, spínač, časovač, LEDky, přepínač. Je toho dost co se dá uplatnit. Ten světelný míček taky uplatníš, baterky v něm vydrželi 2 roky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brudr



Založen: Jul 12, 2007
Příspěvky: 374
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt září 23 2010, 23:27    Předmět: Citovat

Používat IR čidlo v autoalarmu je blbost. Jednak se tam nedá umístit tak aby nezavazelo a přitom bylo pevně přichyceno (otřesy vyvolají planý poplach), druhak je citlivé na slunce (plané poplachy) a v neposlední řadě v létě je v autě taková teplota, že spolehlivě zamaskuje teplotu těla a čidlo nefunguje.
V autoalarmech se používají dveřní kontakty, popř. se hlídá pokles napětí palubní sítě při rozsvícení žárovky po otevření dveří. Také se používají ultrazvuková čidla přijímač-vysílač a jako doplňková náklonová čidla (nikdy se moc neujala z důvodu falešných poplachů).
Ovládání: skrytý vypínač (když je opravdu nápaditý, je velmi účinný), zpožděná aktivace a deaktivace po vypnutí/zapnutí klíčku zapalování, dálkové ovládání - rádiové s plovoucím kódem (infra používal pouze BOSCH). Signalizace poplachu - siréna (v lepších systémech zálohovaná) nebo klakson + blinkry, max. povolená doba houkání 30s. Při opakovaném narušení vždy 5s pauza. Důležitá je zabezpečovací funkce - znemožnění nastartování vozidla.
Myslím, že máš o čem přemýšlet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kevin_mitnick



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 1789

PříspěvekZaslal: pá září 24 2010, 20:42    Předmět: Citovat

U alarmu co jsem si kdyzi vyrabel pro Skodu Felicie jsem jako ovladac pouzil RFID ctecku s civkou nalepenou na predni sklo tesne u spodniho okraje. Po prilozeni klicenky ctecka aktivovala/deaktivovala alarm a zaroven ovladala zamykani. Pouzil jsem ctecku od Flajzara http://www.flajzar.cz/pristupove-systemy/bezkontaktni-identifikace-rfid-2.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
David125



Založen: May 20, 2010
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: ne září 26 2010, 21:37    Předmět: Citovat

Ono by asi bylo nejlepsi to ultrazvukovy prijimac - vysilac, ono nemusi to bejt nijak slozity, proste ja mam predstavu o tom ze by tam byl ten ultrazvukovy prijimac - vysilac, nejaka ta sirena, pokud neco narusi ten ultrazvukovy prenos zacne houkat, vypinani/zapinani by se mi libilo na to dalkovy ovladani.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brudr



Založen: Jul 12, 2007
Příspěvky: 374
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po září 27 2010, 19:07    Předmět: Citovat

Takže se zaměř na tu řídící jednotku autoalarmu. Ultrazvukové čidlo bych nevyráběl - nevyplatí se to. Samotné senzory jsou dražší, než kompletní profesionálně vyrobená jednotka. Když budeš mít dobrou řídící jednotku, můžeš k ní připojit co chceš - jak dveřní kontakty, tak i např. tyto ultrazvuky: http://www.ab-autodoplnky.cz/index.php?akce=zbozi&id=6016&radit=nazev_d&p1=&slovo= Tyto externí jednotky většinou spínají proti zemi, takže není problém je připojit k jakémukoli autoalarmu. Myslím, že pomocí několika 555, popř. 555 + nějaká hradla, se dá sestavit velmi solidní řídící jednotka a to i se sirénou. Takže začni navrhovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund