Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Závada na modemu i síťové kartě

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jade



Založen: Dec 28, 2004
Příspěvky: 968
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so prosinec 11 2010, 18:08    Předmět: Závada na modemu i síťové kartě Citovat

Rád bych odhalil příčinu téhle závady, abych podobným věcem v budoucnu předešel.
Najednou mi prostě pc hlásil odpojení síťového kabelu. Na chvíli se to spravilo a pak zase a stále častěji. Šel jsem dolů zkontrolovat modem, kontrolka od horního pc nesvítila, druhé pc vedle modemu v pohodě.
Překontroloval jsem tedy kabel a vyměnil koncovky, nic se tím ale nespravilo. Po výměně síťovky je síť zase v pořádku, ale jelikož máme O2 trio a přes modem nám běží i televize, začalo mi být podezřelé i občasné vypadávání a chybovost obrazu, trvající už pár dní.
Kvůli zvyšující se chybovosti jsem volal do O2 a tam mě utvrdili v mém podezření, že na vině bude modem. Půjčil jsem si jiný a všechno je v pohodě.
Všechna technika v přízemí se na noc vytahuje prodlužovákem ze zásuvky (pc, tiskárna, monitor, tv, stb, dvd, zesilovač a modem) a odpoledne zase zapojuje. Nemůže zapnutím toho všeho najednou vzniknout nějaká napěťová špička? Před rokem mi tam odešla věž (přepálený primár).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gringo_Joe



Založen: Jan 09, 2010
Příspěvky: 488

PříspěvekZaslal: so prosinec 11 2010, 18:26    Předmět: Citovat

pokud mas na jedne zasuvce povesene to vsechno (pc, tiskárna, monitor, tv, stb, dvd, zesilovač a modem) tak pri kazdem odpo-zapojeni to muze udelat slusny pokles v siti anebo i spicku. Kazdopadne provoz vsech tech zarizeni na jednu zasuvku tomu dava zahulit vice.. Neuvazoval jsi o tom to rozhodit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jade



Založen: Dec 28, 2004
Příspěvky: 968
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so prosinec 11 2010, 18:33    Předmět: Citovat

Máme v obýváku jen jednu zásuvku (90 let starý dům).
Spíš jsem uvažoval o tlustějším prodlužováku a o něčem, co by po jeho zastrčení spožděně připojilo jednotlivá zařízení. Před modem bych taky mohl dát vf filtr.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr1991



Založen: May 29, 2009
Příspěvky: 301
Bydliště: Záhorí (Slovensko)

PříspěvekZaslal: so prosinec 11 2010, 19:38    Předmět: Citovat

Dalo by sa misto postupneho zapajana do site zapojit vsecko cez 1 softstart. Impulznym zdrojom by to nemalo vydit a trafam (veza) tez ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jade



Založen: Dec 28, 2004
Příspěvky: 968
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so prosinec 11 2010, 19:47    Předmět: Citovat

Jak je to řešené? Napadá mě jen rozvírací tlumivka... Např. triakový regulátor by způsoboval rušení, ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
czatlantis



Založen: Jun 10, 2009
Příspěvky: 1012

PříspěvekZaslal: so prosinec 11 2010, 22:34    Předmět: Citovat

Tak pokud vyměnils modem a je to v pořádku, tak byla chyba v modemu a je to vyřešený ne?

Jinak modem je dělanej na provoz 24/7 a nepočítá se s tím, že se každej den vypíná a zapíná.

PS- co by mohlo při zapínání vzniknout za špičku? Jedině tam bude proudovej ráz a spíš nebudou mít radost ostatní zařízení v domě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jade



Založen: Dec 28, 2004
Příspěvky: 968
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne prosinec 12 2010, 11:08    Předmět: Citovat

Kouknul bych na to osciloskopem, ale nemám dělící sondu. Zkusím si udělat aspoň dělič bez kompenzace, zajímá mě, co se tam při zapnutí vlastně děje.
Czatlantis: odešla mi tam už dřív i věž - zhořelý primár a ten modem sebou vzal i jednu siťovku. Z toho usuzuji na nějaký přepěťový impuls.
Přes telefonní linku to nejspíš nebylo, protože domácí ústředně nic není.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2422

PříspěvekZaslal: po prosinec 13 2010, 7:20    Předmět: Citovat

Muze pomalu odchazet modem, zvlneni napeti - elyty, uz se to tu psalo.
Mel jsem ADSL modem a dva pc, starsi s sitovkou PCI a novejsi s integrovanou. Ten novejsi jel bez problemu, ten starsi vynechaval, az prestal jit uplne. Kontrolka na sitovce nesvitila, promeril jsem kabel, pak dal jinej, pak vynenil sitovku a porad nic. Pak jsem dal do noveho dalsi sitovku a zni pripojil starej s puvodni kartou a jelo to normalne. Po vymene modemu to jde zase jak driv. Ale pri tom, jak se hreje, mu davam tak rok, maximalne dva..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15592
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po prosinec 13 2010, 8:00    Předmět: Citovat

jade napsal(a):
Kouknul bych na to osciloskopem, ale nemám dělící sondu. Zkusím si udělat aspoň dělič bez kompenzace, zajímá mě, co se tam při zapnutí vlastně děje.
Czatlantis: odešla mi tam už dřív i věž - zhořelý primár a ten modem sebou vzal i jednu siťovku. Z toho usuzuji na nějaký přepěťový impuls.
Přes telefonní linku to nejspíš nebylo, protože domácí ústředně nic není.


a) Asi tam nic neuvidíš, protože tam nic navíc nemůže vznikat. Co máš opravdu již zapnutého, když zapínáš tu prodlužku ? Myslím si, že PC a TV a zesilovač zapínáš po té až podle potřeby.

b) Ta věž byla jak stará a na jaké napětí měla ten primár ? Na 220 V ? Modem ti odešel asi sám po vyschnutí elytů a potom dalším průnikem napětí až na tu síťovku. Modem se právě nevypíná, to vypínání/zapínání mu spíše škodí.

c) Kontroloval jsi už dotažené kontakty v prodlužce a zásuvce ? Kdyby prodlužka nestačila, tak by se hřála a to by tě asi napadlo ji vyměnit za prodlužku s větším průřezem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jade



Založen: Dec 28, 2004
Příspěvky: 968
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt prosinec 16 2010, 20:10    Předmět: Citovat

Ten vadný modem léta fungoval k plné spokojenosti, je pravda, že se dost hřál. Proto ho raději vypínáme. Je to D-Link od O2. Teď mám modem Well.

p32: Opravdu zapnutý je zesilovač , modem a lejzrovka. To ostatní je ve "stand by".
Ta věž byla asi 5let (??) stará od Marantze. Primár na 220.
Prodlužka se nehřeje, ani zásuvky, ale je to tažené dost divoce - jedna šňůra k audio-video a odtud druhá k PC a příslušenství.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15592
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt prosinec 16 2010, 22:17    Předmět: Citovat

Zkusil bych to shrnout i když to se prej nemá Wink

a) Spotřeba po zapnutí skoro žádná, takže zapínání bez problémů, bez napěťových špiček a proudových nárazů.
b) Ten vadný modem léta fungoval k plné spokojenosti - všechno se jednou pokazí a i místo staré fungující ledničky s vysokou spotřebou lidé kupují nové s menší spotřebou Wink
c) Pokud je někde primár na 220V tak může vydržet dnešních 235-240 V (někde i 250 V), ale ostatní součástky semtam pomohou k odchodu celého zařízení časem do popelnice na SD.

Takže ty vlastně nemáš žádný problém, tak se nevymlouvej a makej kupovat vánoční dárky. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jade



Založen: Dec 28, 2004
Příspěvky: 968
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so prosinec 18 2010, 13:50    Předmět: Citovat

Ta věž sice měla primár jen na 220V, ale tyristorově regulovaný optickou vazbou se sekundárem.
Mimochodem, naběhnutí zdroje od PC "vyrábí" docela slušný proudový náraz, už jsem se setkal s tím, že (jiné) PC po zapnutí občas vyhodilo 10A jistič.
Tady tento kompl není hned po připojení do proudu ve "stendbaji", ale se napřed na chvíli rozběhne a zase vypne.
Na primární straně bývají ve zdroji dva kondíky 470uF.
Na proudový náraz (a tím změnu napětí) by mohly reagovat indukčnosti traf vytvořením napěťového impulsu (??)...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund