Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

UPSka a baterie z automobilu
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Burajko



Založen: Aug 21, 2009
Příspěvky: 1811

PříspěvekZaslal: st březen 10 2010, 16:31    Předmět: Citovat

Ked sa ti UPS-ka zosmykne na kontakty akumulatoru,to bude ohnik... Very Happy
_________________
Už druhý krát strihám a furt je to krátke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
roverider



Založen: Aug 11, 2005
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: st březen 10 2010, 16:38    Předmět: Citovat

Chtěl bych se zeptat zda je možné upravit APC smart UPS tak aby pracovala s autobaterkou/ autobaterkama vzhledem k tomu, že z ní leze sinus a dá se sehnat za slušný prachy bez baterek

Co jsem čet v jinejch vláknech tak díky baterry managementu i na nabitou autobaterku to vydržíjet jen pár minut. Nejlepší by bylo kdyby šlo celej milej baterry management nějak jednoduše přenastavit na vyšší kapacitu baterek,nebo vypnout, a pokud možno vypnout ochranu proti podvybití, jelikož mám zásobu starších baterek cca s 1/3 kapacitou, o podvybití, případně nabíjení bych se postaral jinak, a UPS samožejmě opatřil větráčkem/ chladičema.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
czatlantis



Založen: Jun 10, 2009
Příspěvky: 1012

PříspěvekZaslal: st březen 10 2010, 19:23    Předmět: Citovat

Burajko napsal(a):
Ked sa ti UPS-ka zosmykne na kontakty akumulatoru,to bude ohnik... Very Happy

Taky jsem si říkal...a stačil by jen plus Smile

Andrea napsal(a):
czatlantis napsal(a):
Na druhou strane - fakt je potřeba zálohovat kotel? Ten barák má nějakou tepelnou kapacitu, tak snad ten výpadek třeba hodinu se moc neprojeví....

Většinou jde hlavně o zálohu čerpadla, když máš roztopený kotel na uhlí nebo dříví a vypnou elektriku, tak se bez oběhu kotel uvaří.

Jo aha takhle....já myslel dávat to k plynovým

roverider napsal(a):

Co jsem čet v jinejch vláknech tak díky baterry managementu i na nabitou autobaterku to vydržíjet jen pár minut. Nejlepší by bylo kdyby šlo celej milej baterry management nějak jednoduše přenastavit na vyšší kapacitu baterek.

Ten powermanagement se dá jednoduše "přeučit" na větší kapacitu přes terminál
Když bych se o víkendu nudil, tak to můžu testnout v praxi-mám tu 2 něajký autobaterky
PS mám tu jednu smartku 1000 a 700 kdyby byl náhodou zájem tak napiš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Victronix



Založen: Nov 23, 2007
Příspěvky: 919
Bydliště: Vážany

PříspěvekZaslal: čt prosinec 16 2010, 12:37    Předmět: Autobaterie a UPS s dobíjením Citovat

Tak se po dlouhé době vracím k tématu UPS a olověná baterie.
Máte někdo zkušenosti s těmito UPS?
http://www.deramax.cz/menic-napeti-12v-230v-600wnabijecka-autobaterii-hq/d-71474/
http://www.deramax.cz/menic-napeti-12v-230v-600wnabijecka-autobaterii-microcontrol/d-70738/
http://www.deramax.cz/menic-napeti-12v-230v-1000wnabijecka-autobateriiups-hq/d-71479/

Může nějak modifikovaná sinusovka ublížit plynovému kotli?
Jak se chovají teplovodní čerpadla (Grundfoss bez elektroniky) s modifikovanou sinusovkou?
Může nastat problém při startu 100W čerpadla, když už je z takovéto UPS odebíráno např. 200W?


Naposledy upravil Victronix dne čt prosinec 16 2010, 13:20, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Victronix



Založen: Nov 23, 2007
Příspěvky: 919
Bydliště: Vážany

PříspěvekZaslal: čt prosinec 16 2010, 13:00    Předmět: Citovat

Omlouvám se za OT s výkonem.
http://www.menice-napeti.cz/jak-vybrat-menic-napeti.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: čt prosinec 16 2010, 21:57    Předmět: Citovat

Celkovo to sedí, až na ten prehnaný výkon, potrebný na chladničky, 1000W menič musí bez problémov rozbehnúť hocijakú chladničku či mrazničku, a na tvrdenie, že modifikovaný sínus nerobí žiadne problémy - práveže niekedy robí, okrem vrčania hlavne to, že sa všetky spotrebiče, ktoré nemajú spínaný zdroj, viacej zahrievajú, čo v prípade dobre dimenzovaných trafáčikov či motorov nevadí, ale u tých, čo sa príliš hrejú na normálnom sínuse, na modifikovanom môžu zhorieť - jeden malý trafáčik mi tak zhorel, kompresor na chladničke sa zohrieva o trochu viac, inak v pohode, neviem, aký motor je v čerpadle, tipujem asynchrónny, takže by nemal byť problém, ale s rozbehom áno, ak už niekoľko sto wattov odoberáš, môže byť riziko, že motor už nerozbehne, prípadne iba niekedy, treba vyskúšať, lepšie neriskovať, alebo použiť výkonnejší menič, okrem toho modifikovaný sínus úplne zblbne zdroje s aktívnym PFC na vstupe, takže sa nevyužije, dokonca to vyzerá tak, že elektronika, ktorá vyžaduje jeho funkciu, asi ani nebude fungovať, neviem presnejšie, ale to ťa asi moc trápiť nemusí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
r1a2s3t4o5



Založen: Oct 01, 2009
Příspěvky: 172
Bydliště: Velke Prilepy

PříspěvekZaslal: čt prosinec 16 2010, 23:16    Předmět: Citovat

Tento chlapik ma myslim spravene to co chces ty a bezi mu to uz viac ako 10 rokov

http://www.butkus.org/ups/ups.htm

a tu je nieco podobne

http://hackaday.com/2009/08/28/beef-up-your-ups/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PCmaniac99



Založen: Feb 07, 2008
Příspěvky: 792
Bydliště: Jablonec nad Nisou

PříspěvekZaslal: ne únor 06 2011, 10:08    Předmět: Citovat

Zdravím, nechci zakládat nové vlákno tak se přidám sem. Přitáhl jsem ze sběrného dvora UPS MUSTEK POWERMUST 600 (600VA). Někdo ji vyhodil jen pro to že ji odešla baterie, jinak je UPSka zcela funkční. Protože jsem doma jinou než autobaterii při ruce neměl zkoušel jsem UPSku s ní. UPS se při nabíjení chová jako zdroj konstatního proudu. Nabíjecí proud je 1A, když při nabíjení odpojím baterii tak nabíjecí napětí je 13,8V. Chtěl bych max. nabíjecí napětí zvýšit na 14,4V (olověná baterie) ale schema jsem nikde nenašel. Taky by asi bylo vhodné resetovat cmos která si asi pamatuje nějaké info o baterii. Origo soft k teto ups jsem taky nenašel, ale winpower s ní komunikuje ukazuje napětí baterie, zátěž na výstupu... možná ještě něco...

do UPS jsem již přidal větrák ale připojil jsem ho na baterii, tak že běží pořád. Myslíte že ho můžu přípojit na některé z relátek (vinutí relé), běžel by jen podle toho zda je danné relé seplé což by bylo ideální... jen mám trošku strach o součástky které řídí relé.. jestli odběr větráku přežijou..

EDIT: Tak mě napadlo že by to přes to relé šlo udělat, s tranzistorem a napájet z baterie...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PCmaniac99



Založen: Feb 07, 2008
Příspěvky: 792
Bydliště: Jablonec nad Nisou

PříspěvekZaslal: ne únor 06 2011, 14:21    Předmět: Citovat

bude tahle matlanina fungovat?


spínač.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  spínač.png
 Velikost:  6.48 kB
 Staženo:  91 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32310
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne únor 06 2011, 16:52    Předmět: Citovat

Napětí 13,8V na olovu je pro trvale dobíjenou baterii akorát - 14,5V je pro baterii např. v autě, kde se nabíjí a vybíjí nárazově. Nic nezvedej a větrák zapoj třeba přes optočlen, aby se roztočil v momentě, kdy se aktivuje měničový režim - nebo přes teplotní čidlo, aby se zapínal až při zvednutí teploty. Návodů na takový spínač najdeš kupu, když budeš hledat např. spínač větráku do PC.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Quest



Založen: Dec 10, 2008
Příspěvky: 479
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

PříspěvekZaslal: út únor 08 2011, 11:35    Předmět: Citovat

APC 650 + gelový aku 65 Ah, ventilátor v prostoru bývalého interního aku (točí se pouze při výpadku), přidané dvě auto zásuvky na pokusy, slepeno oboustr. lepící páskou proti posunu, bez žádných dalších úprav bezproblémově funguje od roku 2004. Připojena je CRT 21" TV, Hifi věž, 2x video, DVD player, minidisk a PC + 2x CRT monitory 19". Pouze monitory mají úpravu spočívající v zabudování ručního spínače "degauss". Nezkoušel jsem maximální výdrž, ale zvládlo to při výpadku, celou konverzi videa do mp2 a následné vypálení DVD, celkem cca 2,5 hod. Samozřejmě vše ve standby režimu, kromě PC.


UPS.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  UPS.jpg
 Velikost:  91.97 kB
 Staženo:  59 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
czatlantis



Založen: Jun 10, 2009
Příspěvky: 1012

PříspěvekZaslal: út únor 08 2011, 16:50    Předmět: Citovat

cože? na 650ku UPSku 3CRT monitory, PC a hromada drobností?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
heldybeldy



Založen: Apr 25, 2005
Příspěvky: 488
Bydliště: Spišská Belá

PříspěvekZaslal: út únor 08 2011, 21:30    Předmět: Citovat

Na UPS pozor! Akumulator totiz byva spojeny z castami ktore niesu galvanicky oddelene od siete. Ak bude teda mimo krabice UPS ,hrozi nebezpecie dotyku!!!
_________________
Sebestačnosť = sloboda...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32310
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út únor 08 2011, 22:54    Předmět: Citovat

To by tam musel být galvanicky spojený zdroj. Jenže UPSky většinou mají trafem oddělené nabíjecí/měničové obvody.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34281
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út únor 08 2011, 22:57    Předmět: Citovat

V mnohych UPS sa da akumulator vymienat bez vypnutia, takze by sa patrilo, aby to bolo oddelene.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund