Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Napájení kamery v autě
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
milan222



Založen: Jul 20, 2009
Příspěvky: 1460
Bydliště: trutnov

PříspěvekZaslal: so únor 12 2011, 12:02    Předmět: Citovat

MadmanCZ napsal(a):
Milan222: Proč to zapojovat na přerušovač blinkru?

protoze na te krabicce prerusovace je po otocenim klickem napeti. taky je na autoradiu, klimatizaci ventilatoru spinaci vyhrivani okna, staracich proste na vsem co funguje jen "na klicek"

_________________
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MadmanCZ



Založen: Feb 11, 2011
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: so únor 12 2011, 12:12    Předmět: Citovat

Jo takhle , tak to chápu. Já budu mít sepnutí toho prvního relé realizováno přes autozapalovač (tam je napětí až po otočení klíčku) Smile Takže když pomineme že je třeba zbytečné to dělat pomocí relé ale nenapadlo mě to řešit tranzistorem nebo něčím jiným Smile A relé už mám doma, je tedy toto schéma už správně? Ta poslední verze Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brudr



Založen: Jul 12, 2007
Příspěvky: 374
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so únor 12 2011, 19:27    Předmět: Citovat

A co to zkusit třeba takto, bez relé.


schemaautoelektrika-bez relé.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  schemaautoelektrika-bez relé.jpg
 Velikost:  99.4 kB
 Staženo:  104 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MadmanCZ



Založen: Feb 11, 2011
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: so únor 12 2011, 21:18    Předmět: Citovat

Relé už jsem zakoupil a k ničemu jinému je nevyužiji , proto je zapojuji Smile Ale děkuji za radu.
Neřešte jestli relé ano nebo ne Smile Jediné o co prosím, je jestli je schéma elektricky správně ( i když třeba složitě zapojené) Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brudr



Založen: Jul 12, 2007
Příspěvky: 374
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne únor 13 2011, 14:46    Předmět: Citovat

Když pomineme zbytečnou složitost zapojení, pak ano, tak jak jsi to nakreslil je to správně a můžeš to tak zapojit.
Z hlediska bezpečnosti je to Tvoje zapojení dokonce lepší. V případě řešení bez relé je bezpečnost celého zařízení pouze na diodě. Pokud by u ní došlo ke zkratu, mohly by nastat hazardní stavy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MadmanCZ



Založen: Feb 11, 2011
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: ne únor 13 2011, 23:16    Předmět: Citovat

Po celém dni kreslení, vrtání, leptání, pájení asi milionu drátů jsem to dovedl do úspěšného konce Smile Teda zatím to ještě nemám v autě a ještě jsem do toho nezapojoval kameru a displej ale zatím co jsem to zkoušel, přecvakával a měřil výstupní napětí tak to vypadá že to snad šlape Smile
Takže ještě jednou děkuji za rady Smile

Brudr: Složité to bylo to po dnešku uznávám Very Happy Ono tam bylo ještě o pár součástek víc, ale tam jsem věděl co a jak Smile A bezpečné to snad taky je Smile Díky Smile

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MadmanCZ



Založen: Feb 11, 2011
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: so únor 26 2011, 16:06    Předmět: Citovat

Tak jsem konečně ono zapojení realizovat, a funguje to vždy jen krátkodobě Sad Hořej mi pojistky jedna za druhou. Nevím kde by mohl být problém, multimetrem jsem hledal zkrat ale žádnej jsem nenašel , konektory jsem popřepájel a zaizoloval ale furt to k ničemu nevede Sad Dodám schéma a chtěl jsem vás poprosit jestli byste nekoukli kde by mohl být zádrhel. Já už jsem z toho zoufalej, zkoušel jsem to minulej tejden a šlo to do kytek, zkouším to tenhle víkend a opět to jde do kytek. Achjo Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brudr



Založen: Jul 12, 2007
Příspěvky: 374
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so únor 26 2011, 19:30    Předmět: Citovat

Co znamená krátkodobě? Chtělo by to schéma které koresponduje s tím plošňákem a samozřejmě osazovací plán toho plošňáku. Jestli nebude problém v autorelé - resp. v jejich kontaktech - bývají mnohdy podivně zapojeny. Myslím tím rozmístění vývodů - bývá to nelogické (alespoň pro mě).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MadmanCZ



Založen: Feb 11, 2011
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: so únor 26 2011, 20:58    Předmět: Citovat

Krátkodobě znamená, že to zapojím doma, všechno šlape vypadá v pohodě, zapojím to v autě a chvíli to třeba jde a pak buch ho jedna pojistka v háji. Pak to třeba vypojím, vyměním pojistku kamera a displej šlapou, odešel jsem od auta, za chvíli se vrátím a pojistka vypálená. Ještě jednou vysvětlím funkční princip Smile Princip je takový, že až po otočení klíčkem mi jde napětí do radia (nakonec jsem to přidělal k napájení rádia protože k zapalovači jsem se nedostal Smile ) tímpádem se mi přepne kontakt relé 1 na polohu D, pak mi teče napětí dále k vypinačům, u těch mám blbě zapojené ledky ale ty by to dělat neměli (mám je připojeny na vypínače, ne až za pojistky) takže signalizace trochu na prd Very Happy ten přep, je přepínač buďto mi to umožní nastavit do polohy ON2 (ve schematu ten ON2 vede k té pojistce a výstupu OUT 1 to my tam chybí dokreslený) kdy mi kamera a displej jedou furt, nebo do polohy ON1 kdy to je jako automat který čeká na zařazení zpátečky. Pokud zařadím zpátečku tak se mi přepne kontakt relé, a 12 voltů prochází na pojistku a OUT1 a opět se mi zapne kamera. Z těch výstupů to mám vyvedené na takovej ty malé cincové (nebo jak to nazvat) konektory. Zkoušel jsem multimetrem měřit jestli není někde spojená zem a plus ale nevypadá to. Už jsem spálil asi 7 pojistek a už mě to nebaví Very Happy Tak kdyby někoho něco napadlo Smile Jinak deska je z pohledu ze zhora myslím Smile



Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Banda



Založen: Mar 22, 2005
Příspěvky: 1170
Bydliště: OV

PříspěvekZaslal: ne únor 27 2011, 0:49    Předmět: Citovat

Co na to říct, hezky zapojené LED Smile
Doufám, že to jsou ty s vnitřním rezistorem nebo že u nich je předřadný rezistor.
Jinak chybí hodnoty pojistek. Možná, že když tam dáš 10A a víc, tak se přepalovat přestanou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MadmanCZ



Založen: Feb 11, 2011
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: ne únor 27 2011, 8:05    Předmět: Citovat

Jsou to ty s vestavěným předřadným odporem na 12V Very Happy
Jinak hodnoty pojistek jsem dával 2A, protože kamera má odběr cca 330mA, a displej do ampéru. Kdybych dal 10A zareagovalo by to včas na zkrat ? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Banda



Založen: Mar 22, 2005
Příspěvky: 1170
Bydliště: OV

PříspěvekZaslal: ne březen 06 2011, 11:56    Předmět: Citovat

Zbytečně založené nové vlákno "Kamera podruhé".
Každopádně, nepotřebuje ta kamera k napájení stabilizovaných 12V?!
Co říká návod?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MadmanCZ



Založen: Feb 11, 2011
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: ne březen 06 2011, 12:02    Předmět: Citovat

Za druhé téma se omlouvám , já myslel že by to bylo lepší v novém tématu Smile Návod ke kameře a k displeji říká že napětí pro kameru 12V ale zároveň je tam napsáno že kameru připojit k napájení couvacích světel, tam je taky cca 14V. Takže to je takové zacyklené Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Banda



Založen: Mar 22, 2005
Příspěvky: 1170
Bydliště: OV

PříspěvekZaslal: ne březen 06 2011, 14:10    Předmět: Citovat

Tak pokud nyní nefunguje ani na těch 12V a reklamovat to nechceš, tak to rozeber. Možná přijdeš na to, co tam shořelo a jestli to má v sobě stabilizátor. A klidně to nafoť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MadmanCZ



Založen: Feb 11, 2011
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: ne březen 06 2011, 15:01    Předmět: Citovat

Tak jsem rozebral displej, na první pohled tam mé nezkušené oko nevidí něco spáleného. Pokusil jsem nafotit desku s plošným spojem. Vyfotil jsem i samostatné čipy (integráče) a nejspíš krystal Very Happy. Přemýšlím co je zač ta nalomená cívka (na poslední fotce) omlouvám se za kvalitu fotek ale snad z toho bude aspoň něco k poznání, klidně cokoliv vyfotím ještě jednou Smile
http://img809.imageshack.us/i/p3060082.jpg/
http://img3.imageshack.us/i/p3060083.jpg/
http://img821.imageshack.us/i/p3060084.jpg/
http://img197.imageshack.us/i/p3060086t.jpg/
http://img199.imageshack.us/i/p3060090.jpg/
http://img40.imageshack.us/i/p3060092.jpg/
http://img848.imageshack.us/i/p3060093.jpg/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.34 sekund