Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Mrzne windows
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Pwn3r



Založen: Apr 05, 2011
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: so duben 30 2011, 10:07    Předmět: Mrzne windows Citovat

zdravim,

Mam problem s pc, stahol som si z internetu novy windows (windows xp sp3 32-bit + integrovane aktualizacie do aprila 2011). No ked som to nainstaloval tak som chcel dat tam aj ovladace na grafiku a podobne lenze nerozumiem tomu. Ked nainstalujem ovladace na moju grafiku (ATI RADEON 9600 SERIES) a restartujem pc a ked mi nabehne plocha tak mi windows zamrzne. Jedina moznost aka je tak je ist do NZ a ich odinstalovat a ist normalne. Skusal som aj 4 rocne ovladace zo cedecka co som dostal ku graficke ale to iste.

Skusal som aj nainstalovat net framework 2.0 ale nic moc. Ked moze byt chyba??? Moze byt nieco poskodene vo windowse????
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gringo_Joe



Založen: Jan 09, 2010
Příspěvky: 488

PříspěvekZaslal: so duben 30 2011, 10:13    Předmět: Citovat

takze za prve, kdyz uz stahujes nelegalni SW, neni dobre se s tim chlubit verejne na netu
Za druhe, stava se, ze se vyskytuji fake verze, pripadne zavirovane widle, atd. Mohlo se stat, ze sis stahnul prave takovou.
Pokud ti ovladace od vyrobce nefunguji, proc si nenechas ty puvodni co jsou ve Windows? Nevyhovuji? Popride zkusil jsi stahnout od vyrobce posledni ovladace? Mozna je na CD nejaka potizisticka verze. Pokud mas moznost zkusit jinou grafiku (byt by to bylo jen na chvilku), bylo by dobre to udelat, abychom vyloucili vadnou samotnou kartu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pwn3r



Založen: Apr 05, 2011
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: so duben 30 2011, 16:08    Předmět: Citovat

grafiku mi vobec nezisti iba vtedy ked naintalujem ovladace a skusal som aj z oldapps.com stahovat starsie catalysti ale to iste, moze to niejaka aktualizacia blokovat???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gringo_Joe



Založen: Jan 09, 2010
Příspěvky: 488

PříspěvekZaslal: so duben 30 2011, 16:11    Předmět: Citovat

u XP spise ne, ty se zmuzou jen na hlasky, ze jsi se stal obet SW kriminality, ale je mozne, ze ta grafika je spatna
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pwn3r



Založen: Apr 05, 2011
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: so duben 30 2011, 16:18    Předmět: Citovat

tak grafika je celkom ok lebo vcera som nahodil novy windows a pred nahodenim islo vsetko grafika
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32207
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so duben 30 2011, 18:30    Předmět: Citovat

Máš pravděpodobně "nakopnutej" instal - požádej někoho, kdo má dobrou a funkční instalačku o její kopii - S/N si při instalaci zadáš svoje. Instalační soft je ve všech případech stejný, SP1, 2 i 3 se dají stáhnout z Pinďous Update. Pokud to máš "sosnuté" odkudsi z warezu nebo z torrentů a vypálené doma, může být v tom sosnutém instalu nějaký BUG, který blokuje nějaké důležité funkce - právě třeba to rozpoznání grafárny. Nebyl bys první ani poslední, kdo si naběhnul při sosání non-legal kopií z různých "úložišť" nebo "sdílenek".
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15592
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so duben 30 2011, 19:07    Předmět: Citovat

Tak ty si tam strčíš rovnou XP SP3 a pak se divíš, že ti nejde něco s ovládači a knihovnami pro SP1/SP2 ? Laughing ATI RADEON 9600 SERIES jsou dnes už staré, takže na ně musíš opatrněji.

Zkus si tam dát napřed XP SP1, všechny ovládače pro grafiku atd. Po té tam klidně dej SP2 a potom po otestování i SP3. Z SP1 se nedá vždy skočit rovnou na SP3. A u některých grafik (novějších) zase nemáš nárok jen s SP1 - musíš tam vrazit ještě SP2 a pak jdou ovládače na grafiku a podobně. A pak i SP3. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pwn3r



Založen: Apr 05, 2011
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: so duben 30 2011, 19:55    Předmět: Citovat

ja som mal pred tym windows xp sp3 len teraz som si stahol z netu taky v ktorom su integrovane aktualizacie lebo som musel ich vzdy stahovat a pri mojom nete to je pohroma Very Happy ako pre niekoho su aktualizacie nadbytocne ale ja som toho nazora ze treba mat v pc vsetko aktualne Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15592
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so duben 30 2011, 20:03    Předmět: Citovat

Aktualizace ? Proč ne, ale jedná se jen o ten postup toho nastrkání do PC.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Devo70



Založen: Dec 28, 2007
Příspěvky: 1290
Bydliště: Poprad

PříspěvekZaslal: so duben 30 2011, 20:27    Předmět: Citovat

Pre Radeon 9xxx max. Catalyst 6.5
Vyššie verzie samé problémy začínajúce v d3D a OpenGL a končiace v 2D
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: ne květen 01 2011, 8:32    Předmět: Citovat

Zdravím

Hele já bych tedy nainstaloval XP ,,čistokrevné,, (bez zásahu) a pak bych nainstaloval auktualizace přes microsoft update, ale pokud nemáš licenční štítek, tak se rozluč s instalováním jakýchkoliv auktualizací, a naopak vše zablokuj a to jak v ovládacích panelech tak i ve službách. Protože kdybys instaloval auktualizace a byl nelegál mohlo by se při nejmenším stát, že to bude ověřovat pravost a pak ti to bude psát hlášku, že ses stal obětí kriminality. Nespoléhej na žádné legalizéry či aktivátory. Ty XP s integrovanými aktualizacemi slouží právě pro ty co mají nelegál OS a nemohou je nainstalovat kvůly ověření přes MSupdate, je to ale ,,amatéřina,, a neinstaloval bych to.

Kdysi jsem zkoušel nějáké Windows XP ultra edition a ultimate, přičemž poslední verze končí rokem 2009. Že by george king company nyní trávil čas s guliwerem ve vězení?

BTW: mam své PC z bazaru, fujitsu siemens s procesorem 3,2Ghz a 2giga ram, licenční štítek mam na windows XP professional ,OEM fujitsu computer,.. Ale CD přeinstalční jsem nedostal. Tak jsem si stáhnul z netu Windows XP OEM SP3, a bezproblému to jde nainstalovat s licencí, kterou jsem dostal nalepenou na PC. Doufám, že je to legální postup. Akorád že musím stahovat ovladače z fujitsu, protože ty windows XP co jsou upravené pro fujitsu (mají už ovladače integrované v sobě)
nejsou nikde ke stažení.

Jinak mi SP3 s grafikou nedělá žádné problémy, karta je integrovaná, Intel, v MT. Ovladač INTEL instaluji z Webu fujitsu, vše normálně funguje. I když jednou jak mi odešel ten monitor BenQ, a měl jsem tu VGA a pak jsem si místo něj dal ten širokouhel co jsem dostal k narozeninám, nechtěl se spustit ten soft intel, a ovladač nepracoval (viděl jsem podle malejch možností rozlišení a divnému formování), a to ani po přeinstalaci a odinstalaci ovladače. Nakonec postačilo znovunainstalovat XP.

Zajmavé, na bedně mam nálepku mimo jiné windows Vista capable. Schválně jsem jednou zkusil naisnastlovat neaktivované Win Vista (už nevím jakou ditribuci, ale takovou, která podporuje Aero) nainstaloval ovladač pro Vistu (ten co je na webu fujitsu ale pro vistu) a Aero samozřejmě nešlo. Pro win 7 ovladče grafiky nejsou vůbec Very Happy takže nepoužitelný ani jedno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nagant



Založen: Nov 11, 2005
Příspěvky: 1064
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: ne květen 01 2011, 9:05    Předmět: Citovat

A co správné patche na operační systém pro základní desku, jsou tam všechny?

Osobně jsem v r. 2009 řešil obdobný problém při instalaci MS Windows XP Home na novém PC Hewlett Packard, a dělaly to ovladače čipsetu nVidia, byť stažené ze stránek HP. Konzultací se supportem HP mi bylo doporučeno stáhnout ovladače odjinud, dali mi přesný link, a až poté mi Windows začly najíždět.

Pokud jsou ty stažené WindowsXP se SP3 normální legální pro zadání klíče (nikoli Corporate Edition), link je na nějakém webu, tak tam je podle mne nějaká chybka, instaloval jsem teď na novém PC a Windows po instalaci pořád nadávaly, že jsem tam nějaké neznámé soubory a ať nahradím z originálního média, nešly přidávat komponenty systému Windows v Přidat/Odebrat programy.

Musel jsem jít dlouhou cestou - nahrát MS Windows XP Pro SP2, základní patche pro desku, zaregistrovat, aktualizace, SP3, aktualizace, aktualizace, aktualizace..., Net Framework, ovladače grafické karty (MB GA-G41MT-D3).
Teď koukám, že se v tom shoduju s CZJKP1.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Gringo_Joe



Založen: Jan 09, 2010
Příspěvky: 488

PříspěvekZaslal: ne květen 01 2011, 9:56    Předmět: Citovat

CZJKP1 napsal(a):


Zajmavé, na bedně mam nálepku mimo jiné windows Vista capable. Schválně jsem jednou zkusil naisnastlovat neaktivované Win Vista (už nevím jakou ditribuci, ale takovou, která podporuje Aero) nainstaloval ovladač pro Vistu (ten co je na webu fujitsu ale pro vistu) a Aero samozřejmě nešlo. Pro win 7 ovladče grafiky nejsou vůbec Very Happy takže nepoužitelný ani jedno.


Jedine kriterium pro Vista capable bylo, ze komp ma mit aspon 512MB RAMu, nic vic. Tim padem se klidne muze stat, ze tam treba Aero nefici.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34196
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne květen 01 2011, 10:09    Předmět: Citovat

Taku blbost, ze pre grafiku Intel neexistuje driver, to som teda este nevidel...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pwn3r



Založen: Apr 05, 2011
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: ne květen 01 2011, 11:24    Předmět: Citovat

No dal som tam 6.5 catalyst no zase to mrzlo ale na 3 raz mi nabehol windows rozlisenie 1440 x 900 - 32-bit (tak na moj monitor) len ked hybem s oknam tak sekaju a v dxdiagu chybaju niektore polozky. Ked tak rozmyslam ze dam novy windows ten co som mal povodny ale aj tak nedalo by a to niejak spravit???


dxdiag.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  dxdiag.JPG
 Velikost:  71.16 kB
 Staženo:  65 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund