Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

nízkotónová ozvučnice
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: po květen 02 2011, 9:57    Předmět: Citovat

Zbytečná citace celého předchozího příspěvku vymazána, mnoho předchozích citací zkráceno. Viz PRAVIDLA, odst.14b)
Používej konečně tlačítko nad a pod vláknem!

Hill

Nechceš si na mě jít stěžovat "pane policajt oni tam kalej a já bych chtěl spinkat a pane sodce zavřete je aspoň ma sedum let oni me buděj jo a žhavý železa na nohy" já se sousedy problém nemám protože na dohled ani doslech žádní nejsou. A lidi jako ty jsou nasraný jenom proto že je na takový veselý akce nikdo nezve protože jsi negativista a všechno bereš jako útok na svou osobu. Nebuť sobec a nech ostatní užívat si života i když sám nemůžeš nebo nechceš nebo nevíš jak. Mám souseda co jezdí ve ferary a když to vyndá z garáže tak to nechá před domem vždy aspoň 20 minut kalpat nedovedeš si představit co to dělá s okny ale mě to nevadí jdu odhrnu záclonu a koukám se na ten krásný stroj, zamávám sousedovy a jsem hapy.

Ano jsem sobec

A na svém pozemku si budu dělat co budu chtít.

řeknu ti jak je to s policií a rušením nočního klidu policie nesmí vstupovat na pozemek násilím takže ti nemohou v tomto případě ani přelést plot a co je nejlepší když to bude opravdu hrubý tak o nich ani nebudeš vědět Smile což se nám stalo loni na grilovačce u kamaráda zjistili jsme že tam jsou až když jsme to vypli že budeme končit a přesunem to dovnitř protože pršelo oni řvali za plotem něco o tom že chtěj číslo asi občanky a mi dělali že je neslyšíme pak jsme to roužli vevnitř a chlastalo se dál Smile.


a pokud ti vadí že mi ve větách chybí čárky a sem tam mám špatný Y tak ty věty nečti a jdi si přemejšlet o tom proč je na tebe ten svět tak zlej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19633
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po květen 02 2011, 10:13    Předmět: Citovat

Na chvíli, prosím, se přestaňte dohadovat o kynologii a kině, které paní učitelka určitě písemně nenazývala byjografem, nebudeme si vybírat mezi dobrými a špatnými vibracemi...

Edisone, když se do těch knih začteš, zjistíš, že latovka není ten nejvhodnější materiál na bedny, zvláště ne na basové. Ne, že by to nešlo, ale ta laťovka hraje s sebou a špatně se to počítá.
Dobře tuhá bedna z poctivé dřevotřísky (tak 30mm a silnější), ale viděl jsem i mramorovou, případně se zátěžovým kovovým prstencem vážícím pár kilo, v němž je uchycený koš reproduktoru (ten prstenec také o něco utlumí vibrace koše, aby se nepřenášely na bednu), výpočet usnadní.
Pokud ovšem znáš parametry reproduktoru.
Stejně ale bude potřeba doladit průřez a délku bassreflexového kanálu a vnitřní tlumení bedny, nejlíp v hluché komoře pomocí měřicí aparatury.

Takže nejjednodušší je okopírovat už známou konstrukci bedny, která už tímto reproduktorem osazená je z výroby. Tam si s ní někdo v té hluché komoře vyhrál, doladil ji na optimální parametry, což asi bude mimo tvé možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po květen 02 2011, 10:33    Předmět: Citovat

xxxEDISONxxx napsal(a):

A na svém pozemku si budu dělat co budu chtít.

policie nesmí vstupovat na pozemek násilím
přesunem to dovnitř protože pršelo
a chlastalo se dál Smile.

Z toho vyrosteš, neboj. Většina dnešních fotrů ve dvaceti uchcávala před drnčící reprobednou a vyrostli z toho. Taky mám dneska jiný představy o zábavě, to je normální vývoj. Ten prasečí pravopis ti asi zůstane, ale to je tvoje vizitka Wink
Policie v tomhle bordelu stojí za hovno, funguje spíš podle známostí než podle zákona, ale k tomu aby na místě ověřila, že mimo svůj pozemek svým hlukem porušuješ limity, k tobě nemusí vstupovat. Naopak průkazný je hluk u stěžovatele. Když má někdo konexe, zorganizuje si hygienika, který mu o půlnoci změří o kilometr dál překročení 40 dB a sežene si svědky. S policií resp. MÚ pak přijdeš do styku třeba za dva měsíce až ohledně předvolání, ev. předvedení. Jde tady o to, kdo má lepší známosti, současné zákony pak úplně stačí.
Většina lidí ale konexe nemá, takže pak je potenciální problém jinde.
http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/33599/duchodce-79-nemohl-spat-tak-strilel.html
Dlouho nebyla válka, povinná vojenská služba už není, naproti tomu v lidské přirozenosti je určitá agresivita, která se bez ventilování v těch válkách po generace hromadí, což je už poslední dobou vidět mj. i na silnicích.
Jméno Harman jsi slyšel? Jeho sousedi si taky mysleli, že si na svým pozemku můžou dělat co chtějí. Do tý doby, než si to neměli čím myslet Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: po květen 02 2011, 10:34    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
...když se do těch knih začteš, zjistíš, že latovka není ten nejvhodnější materiál na bedny, zvláště ne na basové.....
...nejjednodušší je okopírovat už známou konstrukci bedny, která už tímto reproduktorem osazená je z výroby. Tam si s ní někdo v té hluché komoře vyhrál, doladil ji na optimální parametry, což asi bude mimo tvé možnosti.

Viděl jsem ozvučnici ve které byli dva 15" reproduktory které byly osazeny zhruba podle nákresu na přiloženém obrázku to se mi velice líbilo na svou velikost to hrálo dobře ve film klubu nás bude za stolem koukat na film vždy jen pár 10 - 15 lidí nechci nějaký velký výkon. Tento dotaz jsem myslel zak že mi někdo dopoučí nějakou osvědčenou konstrukci.



bedna.GIF
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  bedna.GIF
 Velikost:  2.72 kB
 Staženo:  36 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: po květen 02 2011, 10:40    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
xxxEDISONxxx napsal(a):

A na svém pozemku si budu dělat co budu chtít... ...policie nesmí vstupovat na pozemek násilím... ...přesunem to dovnitř protože pršelo
a chlastalo se dál Smile.

Z toho vyrosteš, neboj. Většina dnešních fotrů ve dvaceti uchcávala před drnčící reprobednou a vyrostli z toho. Taky mám dneska jiný představy o zábavě, to je normální vývoj. Ten prasečí pravopis ti asi zůstane, ale to je tvoje vizitka Wink...

Přebytečná část citace celého předchozího příspěvku vymazána. Zvykni si konečně používat tlačítko nad a pod vláknem!
Hill


Plně s tebou souhlasím a opět konstatuji že svým hlukem nemám koho obtěžovat a sousedi kteří jsou za kopcem většinou chodí pařis s námi na májku přišli všichni. Já svím hlukem nikoho neobtěžuji ani doma ani na zahradě !!! a ještě ty akcičky koncipujeme tak aby byl "parket" ozvučen od sedících aby si mohli povídat. Můj tatínek z tohohle nikdy nevyrostl Smile

jinak o agresivitě na silnicích bych tady mohl dávat dlouhé přednášky při vysokoškolském studiu si přivydělávám jako řidič nákladního automobilu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: po květen 02 2011, 14:48    Předmět: Citovat

jaký typ ozvučnice tedy zvolit pro co nejnižší velikost a nejvyšší účinnost .šnekovou? bass-reflex....??? jinak 27mm dřevotřísku mám a pak mám 21mm šalovací desky což jsou slepené vrstvy dýhy nahoře a dole opatřené lesklým povrchem tak aby se nerozmočily jsou velice odolné a tuhé s dřevotřískou se to nedá srovnat ovšem akustické vlastnosti ????
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pida_m



Založen: Feb 04, 2010
Příspěvky: 775
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: po květen 02 2011, 16:12    Předmět: Citovat

... vzhledem k tomu, že kynologii nerozumím, pomůžu ti s tou reprobednou.

MDF tak se jmenuje ta šalovací dřevotříska a na bedny je velmi dobrá.
Pokud jsi četl "Reproduktory a reproduktorové soustavy" tak tam je vše napsané.
Jsou tam třeba i kinobedny (staré), které docela hrajou i když málokdo ví že měli jen 15W basák a v kinech (starých) byl zesík 20W. Ale byly velký...
Ono záleží na účinnosti toho repráku.
Stačí se podívat někde na inzerci, spousta kin se ruší, takže by mohly být zalevno.
Pokud chceš bedny stavět, tak nejříve si sežeň repráky. Pak podle jejich parametrů navrhni bednu.
Hlavní parametr je rezonanční kmitočet repráku.
Na "rozkládací" bednu zapomeň. Pokud to má hrát musí to být dobře slepené, sešroubované...

_________________
píďa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19633
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po květen 02 2011, 16:52    Předmět: Citovat

xxxEDISONxxx napsal(a):
... jsou velice odolné a tuhé s dřevotřískou se to nedá srovnat ovšem akustické vlastnosti ????


Hlavní požadavek je, aby ty desky zvuk pokud možno vůbec nerozechvěl, tedy se požadují žádné akustické vlastnosti (pokud možno). A odrazy od hladkých ploch uvnitř bedny se stejně zatlumí vhodnou tlumicí hmotou, lze je do značné míry potlačit různoběžným uspořádáním protilehlých stěn bedny (zvuk nemá rád rovnoběžné plochy ani pravý úhel), nejčastěji však kombinací obojího.

Fakt je, že ty bedny v kině měly přes 500 litrů, bassreflex, byly z MDF a zesilovač v kině pro 200 lidí měl 2x10W sinus, 2x20W hudebního výkonu!
Neuvěřitelná účinnost reproduktorů, které při tak malém výkonu bohatě sál zvukově vykryly a ještě zbylo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Paja250



Založen: Oct 29, 2007
Příspěvky: 196
Bydliště: českobudějovicko

PříspěvekZaslal: po květen 02 2011, 18:11    Předmět: Citovat

pida_m napsal(a):

MDF tak se jmenuje ta šalovací dřevotříska a na bedny je velmi dobrá...

MDF je dřevovláknitá deska, to o čem píše xxxEDISONxxx, že je to slepené z vrstev dýhy je překližka. Na reprobedny se používá oboje, co jsem viděl nějaký profi PA bedny, byly z překližky nebo kombinace obojího.

_________________
...A máte to zapojené v zásuvce?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: po květen 02 2011, 20:35    Předmět: Citovat

no vypadá to že asi koupím dvě 15" eminence a nebo toto
kód:
http://www.mastersound.cz/cz/e-shop/478116/c28537-reproduktory-samostatne/bas-15-2f500.html


jsem i pro možnost použít ARN 8608

ve zpěvech mám 16ks ARO669 a tesla kaloty a hraje to nádherně

tu dřevotřísku nechám budu to dělat z té překližky protože to hodlám udělat tak aby to mohlo zmoknout. chápu že je to divný požadavek ale sem tam se seberem a děláme akcičku s kapelkou pod širým nebem. když jsme to dělali naposled živil jsem konec dvěma 140Ah olověnýma akumulátorama 12V a UPS 800W a hrálo to asi 10h a články zdaleka nebyli vybité.Na konkurenčním fóru jsem našel několik návodů na různé ozvučnice např tato se mi velice líbý "[Beyma SM115/N]" co na ní pléno říká? A jakou máte představu o dimenzování zesilovače.S buzením reproduktorů tak vysokých citlivostí nemá zkušenosti.


jinak mám tu jeden celkem zachvalý ARZ 669 kdyby měl někdo zájem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18717
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: út květen 03 2011, 4:48    Předmět: Citovat

Jsem zastáncem jednoho repra na bednu .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12403
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt květen 05 2011, 20:40    Předmět: Citovat

1 repro/1 bedna ? I to se dá vyléčit Laughing .

Kdyby xEdisonx místo čtení dobové literatury zapátral po něčem modernějším, přestal trápit zcela nevhodné HiFi repráky a postavil si nějaký sociálkit s nejlevnějšími poloprofi repry (Emi Beta15 + DT150, Ciare 12" + 1"), byl by na tom v mnoha ohledech lépe.
Laťovka je materiál, který se používal na bedny v době všeobecné nouze, levné bedny se dělají z DTD, lepší z jakostní překližky, někdy MDF.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: so květen 07 2011, 20:52    Předmět: Citovat

RE: Sendyx

a co navrhuješ za typ ozvučnice pro 15" eminence
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mmjuz



Založen: Mar 16, 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: ne květen 08 2011, 13:59    Předmět: Citovat

Jakou cestu navrhuješ pro automobil o čtyrech kolech ze Zlína do Klatov? Přečti si pořádně, co Ti Sendyx píše a vyber si levnou stavebnici z Prodance, respektive Megatonu a budeš mít klid.
Jinak ARN 8608 je nevhodný, má malou citlivost. Jestli chceš vermomocí stavět jen basovou bednu a co nejvíce ušetit, mrkni se na Aukro, min. jednou do měsíce se tam objeví ARO 9408, či nějaká jeho starší verze ( tzv. kiňák ), 16´´ RFT tam jsou ještě častěji. O ozvučnicích toho je v literatuře i na netu mraky. Vycházej z TS parametrů repra ( u Tesel, nebo RFT není problém je sehnat, stejně tak u té Eminence ) podle nich si k tomu vyber vhodnou konstrukci. Kapesní, ani rozebiratelná verze neexistuje. Velmi slušný basák ARO 9408 hraje solidně i v normálním bassreflexu, viz. Delicia BASS 150S. Můžeš si ho u mě obkreslit. Shodou okolností mi tu jeden ARO 9408 ležel leta pod schodama a minulý týden jsem ho daroval.

Po pěti minutách: http://aukro.cz/reprobedna-vermona-i1596539160.html#gallery

Tu máš středobasovou bednu jak vyšitou za pár šupů a rovnou v Postoloprtech. Jestli dokonce není třípásmová, ale ta jejich výšková elipska jaksi není vidět. Stačí to krmit 50W a parády bude habaděj. Členové Tvého filmového klubu budou brečet rozkoší ještě dva dny po návratu z biografu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: ne květen 08 2011, 15:05    Předmět: Citovat

No to jo ta je pěkná děkuji za info.Přesně takovou kapesní bedýnku potřebuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund