Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Samsung ck-14F1Z

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
SAMTRON
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne září 24 2006, 9:58    Předmět: Samsung ck-14F1Z Citovat

Dobrý den
Mám na vás prosbu o rau,velectění opraváři.Dostal jsem Tv samsung ck-14F1Z nevím co jí kdo provedl ale když jsem jí rozebral tak jsem zjistil že obvod ve zdroji 3S0680RF je rozpraskaný zkratem ,je to spínací tanzistor a řízení v jednom pouzdře má to 5 nožiček , tak jsem hledal proč se mu to bebí stalo odskoušel jsme snad všechny Elity ... vf trafo nikde nic tak jsem ho nahradil 2S0680 a prubnul jsem to telka ožila ale běží jen zvuk a obraz je mrtví v televiti je Tv procesor TDA8842 a pak ještě obvody na patici obrazovky je TDA 6107 a pak ještě jeden velkej šváb TDA8356 na chladiči v oblasti s názvem horizontal...obrazovka je normálně nažhavená vntrafo maká obrazovka má stat. náboj ,Tv reaguje na DO,jen ten obraz je úplně černý .
děkuji za odpověď Sad
Návrat nahoru
Robosand



Založen: Feb 18, 2006
Příspěvky: 985
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: po září 25 2006, 0:36    Předmět: Citovat

Zobrazujú sa čísla? Skús jemne pridať Ug2.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bumbo



Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: po září 25 2006, 7:38    Předmět: Citovat

To vypadá,že Ti odešel snímek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
85.160.174.127
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po září 25 2006, 16:26    Předmět: Citovat

Robosand napsal(a):
Zobrazujú sa čísla? Skús jemne pridať Ug2.

nezobrazuje se vůbec nic ale zkusil jsem vindat vertikální vichilovací zesilovač a zjistil jsem že to kreslí u prostřed obrazovky pruh takže horizontál je ok vertikal jsem odpojovat nezkoušel ps Ug2 je co? jsem student teoretik televizi mám zmáklou a umím jí na zpaměť ale bohužel jen teoreticky takže prosím o visvětlení slova "snímek"(tuším ale...) a "Ug2"vím že je to napětí ale nevím na čem moc děkuji.
PS:mislím si že to bude to tda 8842 podesdřele se zahřívá Evil or Very Mad
Návrat nahoru
citron66



Založen: Nov 11, 2005
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: po září 25 2006, 20:42    Předmět: Citovat

Promiň mi poznámku, student a takový pravopis !!!! Hodně zlý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonym






PříspěvekZaslal: út září 26 2006, 8:36    Předmět: Citovat

Promin mi poznámku,není to student,tv nezná ani teoreticky ale je z Asie Laughing
Návrat nahoru
85.160.158.90
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út září 26 2006, 9:32    Předmět: Citovat

Anonym napsal(a):
Promin mi poznámku,není to student,tv nezná ani teoreticky ale je z Asie Laughing
hele vi dva jestli vás baví do někoho rejt tak si rejte myslím že tedy nejsem u zkoušky z Českého jazyka a navíc na váš pohled na mou gramatiku se nikdo neptal.
Návrat nahoru
anonym






PříspěvekZaslal: út září 26 2006, 11:03    Předmět: Citovat

Snimek se na obrazovce zobrazi tehdy, pokud elektronovy paprsek uvnitr obrazovky probehne pres vsechny radky. Spravneji by se ale melo mluvit o pulsnimcich, protoze v TV se pouziva tzv. prokladane radkovani, kdy paprsek probehne nejdrive pres liche radky a v dalsim pulsnimku pak pres sude radky. Jedna se tedy o funkci generatoru, ktery jednoduse receno vychyluje elektronovy paprsek nahoru a dolu. Koncovy stupen tohoto generatoru je vyse zmineny obvod TDA8356. Ug2 je napeti na druhe mrizce obrazovky. Zmenou velikosti tohoto napeti (velmi opatrne), lze docilit zmeny jasu obrazu. Tento trimr se nachazi na VN trafu a jmenuje se SCREEN.
Návrat nahoru
85.160.169.248
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út září 26 2006, 11:39    Předmět: Citovat

Anonym napsal(a):
Snimek se na obrazovce zobrazi tehdy, pokud elektronovy paprsek uvnitr obrazovky probehne pres vsechny radky. Spravneji by se ale melo mluvit o pulsnimcich, protoze v TV se pouziva tzv. prokladane radkovani, kdy paprsek probehne nejdrive pres liche radky a v dalsim pulsnimku pak pres sude radky. Jedna se tedy o funkci generatoru, ktery jednoduse receno vychyluje elektronovy paprsek nahoru a dolu. Koncovy stupen tohoto generatoru je vyse zmineny obvod TDA8356. Ug2 je napeti na druhe mrizce obrazovky. Zmenou velikosti tohoto napeti (velmi opatrne), lze docilit zmeny jasu obrazu. Tento trimr se nachazi na VN trafu a jmenuje se SCREEN.

mockrát díky s Ug2 jsem zkoušel hýbat jako z první věcí vůbec tet zkusím ve sběrném dvoře sehnat to tda 8842 Y2 a nahradit
PS:co by to dělalo kdyby byl odkouřený RGB-zesilovač TDA6107Q
Návrat nahoru
anonym






PříspěvekZaslal: út září 26 2006, 12:55    Předmět: Citovat

TDA6107 ridi otevreni jednotlivych trysek pro cervenou zelenou a modrou barvu. Pokud se jeho vada bude projevovat tak, ze na jeho vystupech budou napeti, ktere tyto trysky uplne uzavrou, tak bude tmava obrazovka. Zavada ale nemusi byt primo v tomto IO. Nejprve je treba zkontrolovat jeho napajeni (asi 200V), vstupni signal (jednotky voltu) a vystupni signal (max cca 60V).
Návrat nahoru
gumickar



Založen: Aug 22, 2005
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út září 26 2006, 13:39    Předmět: Citovat

Jestli dobře čtu, tak ti odešel zdroj a teď ti nejede obraz. Skusil si změřit všechny napětí ze zdroje? pokud by ti tam chybělo 12V, nebo 24V, tak by se to projevovalo totožně, jak píšeš. Vertikál to asi dělat nebude, by ti to tu čáru spíš dělalo pořád, tzn, že pravděpodobně rozklad jede. Projeď si základní důležitá napětí. Tj, napájení procesorové části, napájení vertikálu, napájení tuneru a konečně napájení RGB(200V) . Pro tvoje upřesnění: UG2 je napětí na druhé mřížce obrazovky(alespoň vidíš, odkud tato zkratka).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zbynek



Založen: Dec 14, 2004
Příspěvky: 202
Bydliště: Letohrad

PříspěvekZaslal: út září 26 2006, 14:27    Předmět: Citovat

Ahoj studente.
Pokud se Ti při odpojenén vertikálu zobrazovala vodorovná čára a měla jen průměrný jas, bude asi slabá obrazovka. Zkus zapnout TV ve tmě a pokud bude při regulaci Ug2 alespoň něco vidět, pak jsou obvody v pořádku a na vině asi bude ona obrazovka.
Obrazovku můžeš zkusit tak, že odpojíš katody obrazovky a přes odpor(y) (např. 1k) je zkusmo připojíš na zem (krátkodobě). Měly by svítit plným jasem. Pokud nesvítí a žhavení, Ug2 a VN je v pořádku, pak je obrazovka trop. Sad

PS: Odpověď mně napiš raději ve Wordu, ten neumí jen shodu podmětu s přísudkem Wink

Ahoj Zbyněk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
samtron
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so září 30 2006, 6:33    Předmět: Citovat

Ahoj Zbyňku promiň ale píšu z mobilu no z chytrého mobilu když chceš takže asi žádný Word TV běží ale tet se mi stava ze se při připojení na av =>dwd tak se sama vypne do standby a zase se po chvíli naskočí 1-20s ale ne do av ale jen ne 1 program někdy jí to trvá dýl někdy se zapne hned
nevíte někdo čím by to mohlo být? ...
PS:děkuji všem za předchozí odpovědi
Návrat nahoru
anonym






PříspěvekZaslal: po říjen 02 2006, 7:28    Předmět: Citovat

Ahoj studente.
Myslím, že má TV zvýšenou spotřebu v některé části, nebo je vyschlý některý elektrolyt - samozřejmě v napájecích částech (pro začátek zkontroluj rozměrově velké elektrolyty, v nejhorším případě stačí ručkovým ohmmetrem-nekolikrát změň polaritu a sleduj výchylku a porovnej s dobrým kondenzátorem, nebo je rovnou vyměň a hlavně si označ měřené a měněné) Ale před měřením je nezapomeň vybít.
Skutečně to při přepínání kanálů nikdy neudělalo? Pak bych asi hledal v napájecí části AV obvodů.

PS: měl jsi hned napsat, že jsi zahraniční student, to by Ti pak pravopis každý toleroval Wink
Ahoj Zbyněk.
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund