Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

config.nt systemovy soubor nelze pouzit v aplikacich systemu
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3331
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st srpen 03 2011, 17:42    Předmět: config.nt systemovy soubor nelze pouzit v aplikacich systemu Citovat

Config.nt Systemovy soubor nelze pouzit v aplikacich systemu MS-Dos a Microsoft Wimdows. Vybranim prikazu Zavrit ukoncite aplikaci.

Tohle me hlasi pc kdyz chci pusti app v 16 bitovem rezimu na XP. tento soft ale na XP fungoval. Pak se seklo pc. Udelal jsem opravu systemu a xp najeli. Pri spusteni to hlasi neco o 16 bitove aplikaci ze nepujde spustit. Config.nt jse nasel v system, repair autoexec.nt take a tyto soubory jsem zkopiroval do windows\system32.
obsah config.nt
dos=high,umb,noauto
device=%SystemRoot%\system32\himem.sys
EMM=RAM
files=150
obsah autoexec.nt
lh %SystemRoot%\system32\mscdexnt.exe
lh %SystemRoot%\system32\redir
lh %SystemRoot%\system32\dosx
Co je v Rem sem nedavam.
Otestoval jsem DosBox. Ale ten soft je na jinem disku nez system a to je taky spatne. Nahrada za jiny program nejde. Je to k rizeni kotelny.
Prosim o radu jak ten soft spustit.

Pocitac jeste po spusteni zahlasi:
vstupni bod proceduryCeSvcOpenW se nepodarilo v dynamicky propojovane knihovne CEUTIL.dll nallezt

Jeste doplnim ze ten soft jede na WIN7 bez nejake upravy systemu.

To jsem zatim nezjistil co je za problem. Ale pracuji na tom
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15597
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st srpen 03 2011, 19:30    Předmět: Citovat

No a o co ti vlastně jde ? Jak nastavuješ Config.nt a Autoexec.bat jsi napsal, ale co chceš spustit a s jakými parametry, tak to ne.

Takže se asi na soubory s NT příponou vykašli a udělej si zástupce toho programu, co chceš spustit, na plochu a tam si u něho nastav vlastnosti, např. kompatibilitu se starším OS atd. Jestli potřebuješ nastavit prostředí, tak Tento počítač, Vlastnosti a tam nastav Systémové proměnné. Já tak používám spouštění starých kompilátoru na DOSovské programy a na jejich následné spouštění a jde to. Wink Ty to budeš mít jednodušší když to jede i pod W7. A nemáš tam ten super antivir Avast ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3331
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st srpen 03 2011, 21:00    Předmět: Citovat

Vzhledem k tomu ze se nic na 7 neupravovalo a program jde normalne spustit tak ani nevim od ceho se odpichnout. Prvne co jsem v xp zkusil, tak kompaktibilitu. To nezabralo. Pred havarii os kompaktibilita pouzita nebyla. Co jsem zkusil tak jsem z jineho pc, os xp, stahl command.com ktery jsem v opravovanem pc nenasel. Ted uz pri spusteni programu os tu hlasku nenapise, chvilku se to tvari ze by to mohlo i najet. Po chvilce to ale system vzda. Zadna hlaska, chyba se uz neukaze. Proste nevim co s tim. Jeste je moznost ze puvodni os smaznu a nainstaluji novy os. Ale treba by to slo nejak rozdejchat a mazat by se nic nemuselo. Rad bych dal vic informaci jen nevim co hledat, na co se zamerit. Dik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
HiGhLaNdEr



Založen: Mar 08, 2005
Příspěvky: 912
Bydliště: Českobudějovicko

PříspěvekZaslal: st srpen 03 2011, 23:34    Předmět: Citovat

upřímně, obdivuju že se snažíš přijít na to kde je problém, já bych viděl nejrychlejší cestu komplet reinstal těch xp.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15597
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt srpen 04 2011, 6:14    Předmět: Citovat

Asi máš dodělané XPéčka. Příkaz Command v XPéčkách nikdy nebyl, to je příkaz z W98. V XP je příkaz CMD.EXE
No a ještě tě musím informovat o tom, že co funguje v W7, tak nemusí v XP fungovat vůbec nebo až za pomocí aktualizace některých "věcí" , které jsou ve W7 kupodivu novější než v XP. Wink
Takže bych raději řešil, proč to nejde v XP než porovnávat, že ve W7 to jede.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3331
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt srpen 04 2011, 7:06    Předmět: Citovat

S tim command.com nevim jestli v XP neni. Ja jsem ho v slozce windows\system32 nasel ve dvou pocitacich. Je o nem zminka i na: http://support.microsoft.com/kb/324767/cs kde jsem hledal informace jak to zprovoznit. Po pridani command.com do toho pocitace se uz chyba neukazala, takze taky nejaka zmena. S os7 jsem se zminil jen proto, ze nebylo potreba provadet nejake zmeny ci nastaveni v systemu. Ten program by mel jet stejne tak i na XP. Staci zkopirovat program na flesku a rozjedu ho i na tomto pc s os XP s SP3. Jsem si vzpomel ze jsem si to zkopcil na flesku. Tedy ne uplne, protoze nemam data ktera jdou po com portu. Ale bez chyb jde program spustit. Potrebuji zjistit proc na onom pc s OS Win XP s SP3 soft nejede. Co je v os spatne. Co je potreba mit v os abych to rozjel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15597
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt srpen 04 2011, 9:44    Předmět: Citovat

Ano, Command tam vlastně ale jak doopravdy funguje, tak to nevím. Jestli volá CMD.EXE nebo je jen na určitou práci a víc neumí a na to víc má být už jen CMD.EXE, tak to opravdu nevím a nikdy jsem to nestudoval. Wink

Nakonec, zkus si napsat v přikazovém řádku jen cmd a v tom okně (aby ti to neuteklo) si pak napiš:
a) cmd /?
b) command /?
a přečti si na co to vlastně je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HiGhLaNdEr



Založen: Mar 08, 2005
Příspěvky: 912
Bydliště: Českobudějovicko

PříspěvekZaslal: čt srpen 04 2011, 15:38    Předmět: Citovat

A dosbox jsi skoušel ? Jeví se zatim jako nejspolehlivější řešení pro dosové aplikace
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3331
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt srpen 04 2011, 16:44    Předmět: Citovat

To jsem otestoval taky. Ale dosbox by mel byt na systemovem disku a aplikace je na jinem. Zkusil jsem dosbox dat na jednotku kde je ten program,ale nejak se mi to nedari rozjet. Asi proto ze aplikace a dosbox neni na disku kde je system. Podle chybove hlasky. Priznavam ze anglictina neni jazyk ktery moc ovladam. Sad
Prosim na co se zamerit, zkontrolovat. Zitra v tom budu pokracovat a delat system se mi moc nechce. Pokud by byl system nepouzitelny, neuvazuji a formatuji. Ale v tomto pripade je system zivotaschopny. Jen rozjet onu aplikaci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pigeonit



Založen: Jul 18, 2009
Příspěvky: 320
Bydliště: Pha Smíchov

PříspěvekZaslal: čt srpen 04 2011, 18:23    Předmět: Citovat

Zkus ještě zkontrolovat jestli tam máš soubory na které odkazují ty autoexec.nt a config.nt. Jinak se teda obávám, že reinstall bude rychlejší než hledání.

Jinak ta druhá hláška cos psal patří k ActiveSync, takže přeinstalovat jej.
Jak jsi vlastně ty windousy opravoval?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3331
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt srpen 04 2011, 19:16    Předmět: Citovat

Pocitac se kousl a majitel ho natvrdo vypnula. Pak prisel nekdo a neco s pocitacem delal. Vysledek byl ze pc pri spusteni hlasilo ze chybi knihovna hal.dll. To jsem snad opravil protoze pote se ukazala dalsi chyba , ze chybi nekolik knihoven. Seznam nebyl uveden. A to uz se mi nepodarilo opravit jinak nez ze jsem spustil instalaci xp a dal opravu systemu. Po skonceni jsem jeste doinstaloval ovladace zvuku a grafiky. Pak byla jeste hlaska spojena s Diamond tools, reseni odinstalace, pak chyba spojena s ActiveSync, tak to jsem zatim neresi. Asi odinstalace bude stacit. No a pak hlaska Config.nt Systemovy soubor nelze pouzit v aplikacich systemu MS-Dos a Microsoft Windows. Zkopcil jsem ze slozky repair autoexec.nt, config.nt. A zjineho pc Command.com. Hlaska uz zmizela. Pri spusteni aplikace se ukazou presypaci hodiny. po cca 15 vterinach presypaci hodiny zmiznou. A zustane jen sipka. To je vse.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3331
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá srpen 05 2011, 8:16    Předmět: Citovat

Zkusil jsem spustit s prikazoveho radku command.com V okne se ukazalo neco o himem.sys a counry.sys. Nahledl jsem do system32. Tyto soubory jsem tam nenasel. Tak jsem je zkopiroval z jineho pc. Ted po spusteni command.com se ukaze soubor nenalezen, podtim dalsi soubor nenalezen. Nevim o jake soubory se jedna co mu schazi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15597
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá srpen 05 2011, 8:57    Předmět: Citovat

Někdo by měl udělanou už novou instalaci a někdo zatím vyrábí nový OS po kouskách Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3331
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá srpen 05 2011, 9:51    Předmět: Citovat

S tim tvoreni os po kouskach se taky hodi, Treba si potom navrhnu svuj os Very Happy .
Ted vazne. Rozdeluji disk. Na druhy disk udelam novy system. S tim starym se uz nebudu otravovat. necham ho zachovan pro budouci generace. I pro soucasnou. Maj tam nejaky data. Pouziva ho vice lidi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2422

PříspěvekZaslal: pá srpen 05 2011, 10:35    Předmět: Citovat

V dosboxu se používá příkaz mount pro přiřazení adresáře nebo disku.
Kdyby nebylo tajný, co je to za dos program, spíš by ti někdo poradil, pokud tvůrce neposkytuje podporu. Aby náhodou se ten dos program nemusel také instalovat (ne kopírovat), nebo s podporou nějakého runtime blázince.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.37 sekund