Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Dosovky pod XP
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: ne srpen 07 2011, 20:50    Předmět: Citovat

Pořád jsi nevysvětlil, v čem spočívá ta složitost zmáčknutí jednoho tlačítka, ve srovnání s přehazováním šuplíků. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 6024
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: ne srpen 07 2011, 20:56    Předmět: Citovat

VirtualBox ten stroj asi nerozdýcha, čo? Hlasujem za dual boot, každý systém na svojej partícii.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5156
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: ne srpen 07 2011, 20:58    Předmět: Citovat

Na SATA disky nefungují Schémata nastavení napájení?
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15597
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po srpen 08 2011, 7:30    Předmět: Citovat

Andrea napsal(a):
Pořád jsi nevysvětlil, v čem spočívá ta složitost zmáčknutí jednoho tlačítka, ve srovnání s přehazováním šuplíků. Rolling Eyes


Tak jestli to bylo na mě, tak já nemám potřebu vysvětlovat tobě přehozenou logiku. Já osobně používám šuplíky a nemusím je přehazovat. Stačí mi je zapnout nebo vypnout vpředu na tom šuplíku (jak jednoduché) a nemusím je vůbec vytahovat a dávat zpět.
V každém případě nemusím řešit nový start, když jsem zmáčkl tlačítko na počítači a mezitím dělám jiné věci a ona by mi ta mezivolba zatím utekla. No občas to řešit musím, protože na některých harddiskách ty volby mám.
Stejně si nedovedu představit, že bych z neznalosti šuplíkové metody startoval volbu jedné z 20 menu kvůli tomu, abych to měl narváno vše na jednom harddisku a mohl o vše přijít naráz až se mi ten jeden super harddisk podělá. Wink Asi jsem dost jednoduchý.
Samozřejmě, že některé harddisky používám jen občas, tak je tam strčím jen podle té potřeby. Ono přece jen programování v různých prostředích a a programovacích jazycích je mě jednodušší mít oddělené a tím i zálohované zvlášť. A přece jen mě baví víc, když si tam strčím čistý harddisk a zkouším různé lapálie s formátováním a strkáním programů, které pak podělají celý systém. Taky to má výhodu, že tam strčím jen hdd pro internet a než udělám pro zákazníka něco tzn. na počkání, tak si zákazník může přečíst noviny na interentu nebo další drobnosti - někdy mi to trvá i hodinku. Wink
No a na NB mi stačí jen XPéčka - tam dělám jen ty primitivní věci na internet (weby a eshopy)
Taky se mě jeden známej divil, že jedno auto používám na pytle s bramborama a nějaký pytel s vápnem apod. a druhé jen pro rodinu. Snažil jsem se mu vysvětlit, že mě a ty druhé otravuje furt to čištění oblečení, ale on prej používá na sedačky igelity.
No a vysvětlení pro tebe je to, že mě nebaví jezdit s igelitama.

Kontrolní otázka. Jak tam nabootoješ do W7 a myslíš, že by to nějak šlo udělat ? Myslím, mít tam XP a přidat W7 (ne obráceně) a aby se dalo bootovat i do XP nebo do W98. Jeden takový harddisk by se mi hodil udělat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: po srpen 08 2011, 7:47    Předmět: Citovat

A proč to řešit tak složitě, když to jde jednoduše, udělej si další šuplík. Dva systémy na jednom disku by stejně byly k ničemu. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po srpen 08 2011, 8:16    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):

Na to platí jen jedno, a to, že jednou zemřeme úplně zdraví v 95 letech stejně nám to bude houby platné Wink
Možná jsou teď nějaké nové kvalitnější čínské šuplíky, já mám zkušenosti asi 10 let zpátky, když nebyly velký flashky a disky s prací se nosily mezi počítači. Bezpečný ty šuplíky právě moc nebyly. Nefungovaly pořádně ani nový, muselo se někdy fest přimáčknout na třetí pokus aby bylo propojení OK a pro technicky vláčnější uživatelku byl výsledek prostě -počítač nefunguje-. Jestli tazatel potřebuje volit jen mezi 2 HDD, nevidím důvod je dávat do šuplíků, zvlášť v době kdy šuplík je pořád za 300,- a HDD 40G ze SD zadarmo, to je lepší ty dva šuplíky ve zbývajícím čase do 95 let vypít.. Jo, rozuměl bych šuplíku, kdy je potřeba změnit během půl minuty identitu počítače z jistých důvodů odlehlých tématu tohohle vlákna Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 6024
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: po srpen 08 2011, 9:32    Předmět: Citovat

Lenže on má tých systémov "na mieru šitých" 7 (viac?).
Win98, WinXP a Win7 by sa v pohode mali zniesť (každý na svojej partišne). W7 si pridá ešte svoju pracovnú, to dá akurát 4 dohromady.
V silnejšom počítači by som dal Win7 a ostatné do VirtualBox-u. U Teba asi radšej tie šuplíky. Ja mám kúpený jeden (pred asi 9-timi, možno 10-timi rokmi) a čo som v ňom mal disk dva roky, nemal som problém. Našiel som vyhodený (v zvyšku počítača) druhý a tie šuple sú rovnaké. Problém bol akurát s ventilátorom a i kým fungoval, neviem, či ten disk uchladil korektne. Nepotrebujem ich, mám ich pod posteľou, asi ich vyhodím.
Nie som až tak zdatný; dá sa na jednu kšandu (ponadpájať viac) naskladať tých harddov ľubovoľný počet a mnohopolohovým (otočným) prepínačom vyriešiť, že vždy bude mať napájanie iba jeden?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gringo_Joe



Založen: Jan 09, 2010
Příspěvky: 488

PříspěvekZaslal: po srpen 08 2011, 9:37    Předmět: Citovat

az na to, ze takovou ksandu nesezenes, tak ano.. Ale zase pokud budes mit dost dlouhy kabel, tak se da vyrobit za pomoci sveraku..

Napajeni potrebuje dve vetve (12V a 5V), tomu by musel odpovidat ten prepinac. U kruhoveho by mi vadilo, ze prepnuti z X na X+3 znamena projit i ty pozice mezi, coz by tem hadrum podle me nesvedcilo..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 6024
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: po srpen 08 2011, 9:44    Předmět: Citovat

Hele, to se snad přepíná při vyplém compu, ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15597
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po srpen 08 2011, 10:10    Předmět: Citovat

Andrea napsal(a):
A proč to řešit tak složitě, když to jde jednoduše, udělej si další šuplík. Dva systémy na jednom disku by stejně byly k ničemu. Very Happy

Takže to fakt neumíš ? Laughing

A musím to ještě doplnit. Zapoměl jsem napsat, že bych to potřeboval na NB. A start z externího zařízení na USB se tam nehodí.


Naposledy upravil p32 dne po srpen 08 2011, 10:19, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15597
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po srpen 08 2011, 10:17    Předmět: Citovat

Ano Criffodo, však si rozumíme. Já jen, že řešit flešky pod W98 sice jde, ale některé mají problémy s ovládači. Pokud to chce dělat na tom starém počitači, kde i neodladěné W98 jdou pomalu, tak proč ne.
Jinak se šuplíkama mám zkušenosti delší než 10 let a nakonec jsem skončil jen u těch, co jsou z plastu a mají vpředu posuvný vypínač a nějakou tu stovku řešit nemusím. A ty fungují stále.
Nakonec, já nikoho nenutím používat šuplíky nebo učit se startovat PC z flešky. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15597
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po srpen 08 2011, 10:34    Předmět: Citovat

Duvsane, to je fakt jen podle potřeby. Pokud se jeden plácá na jednom počítači v práci a na jednom NB doma, tak to nejen že nepotřebuje, ale nikdy neměl potřebu pochopit o co jde.
Jinak na část tvého dotazu. Má jeden pracovní PC (věž), kde trochu víc místa právě pro šuplíky. Mám tam 2x DVD, 4x šuplík pro PATA (normální řadič na desce plus jeden přidaný do slotu), 2x šuplík pro SATA a 2x vývod pro externí SATA harddisky na přímé připojení. Na PATA se musí vždy pro změnu (jen přepínačema) vždy PC vypnout a pro SATA ne, ale jen pokud se z nich nemá startovat jinak taky.
No a samozřejmě k tomu jsou tu další 4 PC, které těch šuplíků taky mohou využívat a někdy i musí a je to na různých místech. Kdo někdy kopíroval něco většího s více soubory přes USB a pak zpět, tak asi taky raději použije jen jeden šuplík, kde to prostě zůstává. Vzniklo to hlavně z toho důvodu, že kopírování přes USB je tak desetina celé práce a sežere přitom 10x delší čas. A hlavně jsou uživatelé, které nezajímají nové OS, ale práce, kterou jim dělá program pod stávajícím akčním OS (jejich MS DOS, DR DOS či W98 atd.) Prostě to mají na práci a nepotřebují být in s novým OS a platit za předělávky z jednoho OS do druhého, ale jen za úpravy v programech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 6024
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: po srpen 08 2011, 11:06    Předmět: Citovat

Pozerám, že to je "vyšší dívčí". Nuž tak, bavte se.
BTW, prepínať za jazdy sa tiež dá, stačí doplniť druhý prepínač dvojpolohový, kt. vypne napájania na všetkých vybraných diskoch. Potom vybrať prísl. disk a týmto prepnúť späť na "on". Pokiaľ možno, tiež otočný; ten totiž tak ľahko neprepnem omylom. Ale to len ako nápad.
Ak tie dva šuple pomôžu, môžem ich poslať. Len neviem, koľko by vyšla pošta.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: po srpen 08 2011, 11:12    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Takže to fakt neumíš ? Laughing

Zatím jsem nepocítila potřebu si na počítač cpát Windows 7.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15597
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po srpen 08 2011, 13:54    Předmět: Citovat

Tak to jsi ještě nezažila to pravé "ořechové" Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund