Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Marantec dálkové ovládání, odmítá pracovat
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bezdrátová technika a technologie, VF technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Philip_Fry



Založen: Sep 01, 2010
Příspěvky: 1538
Bydliště: Trutnov

PříspěvekZaslal: po srpen 29 2011, 13:34    Předmět: Citovat

Ten IO bych nechal až jako poslední možnost, nejsou z druhé strany DPS nějaké elektrolyty třeba? U nich bych asi teplotní závislost předpokládal spíš, než u jiných součástek. A že se ještě vracím k těm mikrotlačítkům - jakým způsobem jsi je vyloučil? Dal jsi tam jiná?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: po srpen 29 2011, 14:25    Předmět: Citovat

Jodr napsal(a):
Zkoušel jsem marně u Microchipů najít obvod z DO, na který mám podezření. Nevíte někdo o co go, případně odkaz na datasheet? Viz foto.

To bude nějaký PIC, když si na těch 5 kulatých plošek v řadě připíchneš programátor, tak by mohlo jít zjistit, který konkrétně to je.
Jestli máš osciloskop, tak se podívej na ten krystal, jak kmitá za tepla a jak za studena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jodr



Založen: Jan 20, 2008
Příspěvky: 1380
Bydliště: na vejminku

PříspěvekZaslal: po srpen 29 2011, 14:39    Předmět: Citovat

Neměl jsem důvod dávat JINÉ spínače. Stačí kousek drátu nebo propojení pinzetou. Nepoužívané DO má osazeny všechny 4 spínače - a když se podíváš na první fotku, krabička má jen tři knoflíky - tudíž jedno tlačítko není možné z venku stisknout a tím je opotřebovat! A znovu opakuji, studené DO při zmačknutí !!! kteréhokoli !!!! tlačítka diodu jen problikne.

Neuvěřitelné - náhoda pracuje - soused právě přinesl stejné DO, kterému po pádu na zem upadl krystal - už je opravené a v chladničce. Také si stěžoval, že občas dioda jen problikne a nic, ale do souvislosti s teplotou si to nedal. Dám vědět jak laboratorní pokus dopadl.... A vážení dopadl jak jsem očekával. Po ochlazení na 6st.C ani tohle DO nechodí !!!!!!!!!! Stačí asi 15x zmačknout tlačítko (libovolné), indikace diodou se stále prodlužuje až DO začne fungovat. Tudíž jasná teplotní závislost a podezřelý č.1 je Microchip !!
Zřetelně to není problém jen místně - zdejší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Philip_Fry



Založen: Sep 01, 2010
Příspěvky: 1538
Bydliště: Trutnov

PříspěvekZaslal: po srpen 29 2011, 14:51    Předmět: Citovat

Jodr napsal(a):
Neměl jsem důvod dávat JINÉ spínače... ...jedno tlačítko není možné z venku stisknout a tím je opotřebovat!...


Slyšel jsi někdy o svodu? Tzn. třeba i řádově velkém, ovšem ne "nekonečně" velkém odporu, který může spínač mít ve vypnutém stavu? Takový stav nemá co dělat s mechanickým opotřebením kontaktů. A naopak, kontakty nepoužívaných tlačítek mohou oxidovat a fungovat nespolehlivě. Proto jsem se ptal, jestli jsi ta tlačítka měnil...

Jinak, když už teď víš, že je to "globální" problém, tak proč po vychlazení ovladače v mrazáku nezkusíš cíleně kontaktně ohřát jen ten IO, abys ověřil, jestli je nebo není problém právě v něm? Mně osobně se to pořád nezdá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
thomas100



Založen: Jul 05, 2011
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: po srpen 29 2011, 15:47    Předmět: Citovat

Dělá to tak od začátku?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mirosne



Založen: May 07, 2008
Příspěvky: 2806
Bydliště: Blue rock,VK-SR

PříspěvekZaslal: po srpen 29 2011, 17:16    Předmět: Citovat

Predsa len skús vymeniť mikrospínače.
_________________
Pozdravujem Vás, Miro.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jodr



Založen: Jan 20, 2008
Příspěvky: 1380
Bydliště: na vejminku

PříspěvekZaslal: po srpen 29 2011, 18:25    Předmět: Citovat

thomas100 napsal(a):
Dělá to tak od začátku?

Na to nedokážu odpovědět. Na závadu jsem přišel zcela náhodou, když mi v zimě "nachladlo" v kapse kabátu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jodr



Založen: Jan 20, 2008
Příspěvky: 1380
Bydliště: na vejminku

PříspěvekZaslal: po srpen 29 2011, 22:08    Předmět: Citovat

Nakonec jsem podezřelý Microchip vydrátoval na "štafle" abych neohříval - nechladil součástky kolem a skutečně. Pokud je IC studený, z pinu 3 nejdou klíčovací impulzy pro TX. V podstatě pracuje tak, že po zmačknutí libovolného tlačítka spouští klopák implementovaný ve struktuře obvodu. Ten rozsvítí indikační diodu, vygeneruje příslušnou sekvenci a pokračuje do TX kde spustí Xtal oscilátor. Tato prodleva je za normálního stavu asi 800ms, aby i při kratičkém stisku odešla celá kódová sekvence. Pokud je IC chladný, čas je jen cca 130ms a IC nevygeneruje kódovou sekvenci i když na onen okamžik otevře TX a spustí Xtal. IC bude speciál na zakázku bez nároku na objednání - tudíž smůla, ale důvod k reklamaci. Děkuji všem za snahu pomoci.


Marantec 1.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Marantec 1.jpg
 Velikost:  271.69 kB
 Staženo:  123 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
thomas100



Založen: Jul 05, 2011
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: út srpen 30 2011, 12:35    Předmět: Citovat

To jim na tu reklamačku pošli tuhle desku, kde to máš na těch "štaflích" Very HappyVery Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út srpen 30 2011, 22:21    Předmět: Citovat

To prostě není do zimy - asi je to takovej druh Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
coltcha



Založen: Oct 15, 2011
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: so říjen 15 2011, 11:53    Předmět: Citovat

Dobrý den, omlouváme se za dotaz který se netýká úplně tématu lae nic jiného jsem nenašel.

Mám naprosto stejný problém, ovládání problikává. Popravdě vůbec nerozumím eletru a hledám jak nejlevněji pořídit nový levnější ovladač a jak do něj potom dostanu "kod" k vratům na baráku. Jedná se o dvoukanálové DO Marantec Digital 302. Existuje nějaká "neoriginální" varianta DO a možnost tam jen dostaten kod? Popravdě dát 2000Kč za 2 ks DO se mi nechce.

Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mirosne



Založen: May 07, 2008
Příspěvky: 2806
Bydliště: Blue rock,VK-SR

PříspěvekZaslal: ne říjen 16 2011, 7:51    Předmět: Citovat

Minulý týždeň som riešil vstupnú bránu v kamošovej garáži,nešlo vôbec ovládať.Nenašiel som žiadne chyby ani v prijímači ani vo vysielači,tak som kúpil modul alarmu do auta aj s dvomi diaľkovými ovl. za 20eur a pôvodné som zrušil a nové som zapojil.Kamoš povedal,že ani pôvodné ovládanie tak dobre nechodilo.Treba však znalosť v elektronike,ktorú však nemáš.Ako naprogramovať nové D.O. nemáš uvedené v manuáli?
_________________
Pozdravujem Vás, Miro.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
coltcha



Založen: Oct 15, 2011
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: ne říjen 16 2011, 11:08    Předmět: Citovat

Bohužel tohle je společný barák, celý o vyměnit nemohu. Jediný co jsem našel je tady http://www.marantec.com/files/eba/64167.pdf , dole je je akorát jak do zařízení nahrát nový uplně nový kód v případě ztráty.

Ovládání jskem nakonec našel za 7 stovek http://www.vseprovrata.cz/zbozi/3475/Marantec-Digital-302--868-MHz.htm , tak do toho asi půjdu. Snad to tam nějak dostanu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kadlik



Založen: Jan 18, 2012
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: st leden 18 2012, 22:38    Předmět: Citovat

coltcha napsal(a):
Bohužel tohle je společný barák...


Podařilo se ti spárovat? popř. jak?
Odešlo mi dnes ovládání, bylo už staré a mám na chalupě nevyužitý tenhle Marantec 302 a jde mi o to jestli pro něj jet nebo koupit sousedy osvědčený nějaký Tousek...

Díky za jakoukoliv info.

PS: Ten Tousek se sparuje tak, ze na prijimaci se drzi dlouze nejaky memo tlacitko a do toho se zmačkne jedno tlačítko na ovladači a je to hotové. Tady bych předpokládal stejný postup, ale případně mě vyveďte z míry! Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Thomy



Založen: Oct 24, 2010
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: ne leden 22 2012, 20:06    Předmět: Citovat

Kadlik: Vysílače Marantec se nahrávají způsobem "od sebe" tzn., že v přijímači je uložen 1 (starý) ovladač, ten se propojí pomocí "3 drátků" s nově nahrávaným, zmáčkne se a drží tlačítko vrat, které chceme nahrát na starým ovladači, poté se zmáčne na novém ovladači příslušné tlačítko > dioda se rozbliká, jakmile začne trvale svítit, pustí se všechny tlačítka = vrata jsou nahraná

V případě, že není žádný starý funkční ovladač, je potřeba se dostat do menu pohonu, tam zvolit funkci nahrávání a nahrát nový ovladač. (postup momentálně neřeknu, pokud nevím typ atd..)

K jakým je to vratům a co je tam za pohon a jak je starý ?

Pozor: Digital 302 existuje ve verzi 868MHz i 433,92MHz Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bezdrátová technika a technologie, VF technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund