Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

AVRDude chyba

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
josido



Založen: Mar 26, 2009
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: čt listopad 03 2011, 8:00    Předmět: AVRDude chyba Citovat

Zdravim vsechny a prosim o radu. Stavim quadcoptera a potreboval bych do desky s elektronikou nahrat novy firmware. Koupil jsem si programator usbasp:
http://www.goodluckbuy.com/usb-asp-atmel-isp-programmer-download-adapter-.html
mel by byt kompatibilni s avrdude. V podstate jsem postupoval podle stranek:
http://lazyzero.de/en/modellbau/kkmulticopterflashtool#drivers
Stahnul jsem posledni ovladace z:
http://www.fischl.de/usbasp/
Pripojil programator do usb portu (mam windows 7 32bit). Programator to naslo jako nejake hid zarizeni. Dal jsem aktualizovat ovladac a podstrcil mu to stahnute z fischl.de (zkousel jsem ruzne verze). Kdyz to rvalo, ze neni digitalne podepsan, tak jsem presto pokracoval v nahrati.
Pak jsem pustil flashovaci utilitu...a kdyz jsem se pokusil nahrat novy firmware, tak to hodilo chybu:
avrdude.exe: error: could not find USB device "USBasp" with vid=0x16c0 pid=0x5dc
Nejspis to znamena, ze nenasel vubec ten programator, ale ten je pripojeny a ovladac ma nainstalovany spravne (jak rikam, zkousel jsem ruzne verze, od posledni az po nejakou letitou). Zkousel jsem to i na windows xp, vista a porad stejny vysledek. Kdyz jsem to hledal po internetu, tak tuto chybu vetsinou odstranili tim, ze nahrali prave novejsi ovladac k usbasp programatoru. (dokonce nejaka posledni verze ovladace ma nejaky exac, ktery nadetekuje pripojeny hw a udela pro nej primo inf a nainstaluje ovladac)
Co se tyka zapojeni, tak 6-ti pinovy konektor bych rekl, ze signaly ma spravne zpajene, jeste bych mohl zkusit, jestli ten propojovaci kabel neni nekde spatnej...ale pokud ta chyba znamena, ze to programator vubec nenaslo, tak v tech kabelech asi zrada nebude. Nemam na notebooku instalovane zadne avr studio, nic, piouze jsem zapojil programator, nahral ovladac a spustil flashovaci utilitu, ktera vyuziva avrdude a javu, kterou na notebooku uz mam nainstalovanou. Diky za kazdy tip.
Jeste jsem chtel podotknout, ze ta flashovaci utilita ma v nejakem adresari avrdude.exe, je tam k tomu jeste pod stejnym nazvem soubor s priponou conf a pak jeste dll knihovna s ovladacem k usbasp programatoru. Pokud by tedy nejakym zpusobem bral v uvahu toto dll a ne to v system32, tak jsem zkousel i fintu, nahrat ovladac do windows, ktery je s touto verzi kompatibilni a kdyz to nezabralo, tak jsem toto dll obmenoval ze system32 podle driveru, ktery byl prave nahraty.
Jelikoz je programator z ciny a je levny, tak je mozne, ze je to spatny kousek...po zapojeni do usb se na nem rozsviti zelena ledka, jinak to nic jine nedela (krom hledani ovladace ve windows). Otazka je, jestli je mozne to nejak jinak vyzkouset, nebo vyzkouset ho v jinem programatoru, atd...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4513
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: čt listopad 03 2011, 20:29    Předmět: Citovat

mas zly ovladac v windows... programator hlada zariadanie s danymi pid a vid a tie sa v systeme neanchadzaju skus si to pozriet. Vspravcovy zariadeni ak to v tej 7 najdes po pripojeni usb programatora sa objavy nove zariadenie USB a pozri ake ma vid a pid, najednoduchsie by tam bolo nahrat ovladac s danmi identifikatormi....

Ke dtak pozeram na nete je toho plno tak sadnut a hladat.... a citat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
josido



Založen: Mar 26, 2009
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: čt listopad 03 2011, 21:19    Předmět: Citovat

Covece ja nevim, mam programator, ktery primo doporucuje ten nemec a zaroven k nemu primo doporucuje ovladace, co jsem uvadel a stahnul. Kdyz se podivam na to zarizeni, tak je u ovladace nejakej testacni program, ktery vypise, ze vid a pid jsou stejne, jak chce ta flashovaci utilita.
Takze program testlibusb vypise tohle:
DLL version: 1.2.5.0
Driver version: 1.2.5.0

bus/device idVendor/idProduct
bus-0/\\.\libusb0-0001--0x16c0-0x05dc 16C0/05DC
- Manufacturer : XWOPEN.
- Unable to fetch product string
bLength: 18
bDescriptorType: 01h
bcdUSB: 0110h
bDeviceClass: FFh
bDeviceSubClass: 00h
bDeviceProtocol: 00h
bMaxPacketSize0: 08h
idVendor: 16C0h
idProduct: 05DCh
bcdDevice: 0100h
iManufacturer: 1
iProduct: 2
iSerialNumber: 0
bNumConfigurations: 1
wTotalLength: 27
bNumInterfaces: 1
bConfigurationValue: 1
iConfiguration: 0
bmAttributes: 80h
MaxPower: 125
bInterfaceNumber: 0
bAlternateSetting: 0
bNumEndpoints: 0
bInterfaceClass: 3
bInterfaceSubClass: 0
bInterfaceProtocol: 0
iInterface: 0
Tohle vypise pouze tehdy, kdyz je strcen programator, kdyz ho vytahnu, tak to nic nenajde. Takze to patri k tomuto, no a chyba pise, ze to hleda presne na techto cislech pid a vid...
avrdude.exe: error: could not find USB device "USBasp" with vid=0x16c0 pid=0x5dc

No a ve vlastnostech toho driveru je taky:
usb\vid_16c0&pid_05dc

Jinak na netu jsem toho nasel spoustu, co bylo anglicky, tak jsem koukal a byly ruzne problemy (stara knihovna libusb0.sys, spatny ovladac, programator nekompatibilni s pouzitym ovladacem, spatne vid a pid v souboru ovladace, nekompatibilita operacniho systemu / nepodepsane ovladace/ atd...) pak jsem nasel spoustu odkazu na nemecka fora, ale nemecky umim jen tri sprosta slova:-)

Jelikoz jsem si rikal, ze nepodepsany ovladac by mohl delat na win7 problemy, tak jsem to zkousel na windows xp, kde to vetsinou vsem funguje, ale bohuzel uplne se stejnym vysledkem.

Tu chybu to hlasi s pripojenou deskou i bez desky, takze to je evidentne v tom, ze to nevidi ten programator, ale netusim proc....fakt bych se uz opakoval, treba prehlizim kravinu, ale proste to nevidim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
josido



Založen: Mar 26, 2009
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: čt listopad 03 2011, 21:25    Předmět: Citovat

Instalaci provadim tak, ze po pripojeni programatoru ho to do spravce zarizeni najde jako hid zarizeni...na to najedu, dam aktualizovat ovladac a vyberu ten, co jsem stahnul (zkousel jsem ruzne verze, jak jsem psal). Nedam vyhledavani systemem, ale reknu, ze chci vybrat ovladac sam...vjedu do adresare, vyberu prislusne inf pro danou verzi (32/64bit) a dam aktualizovat. Ovladac se nahraje, max. v sedmickach napise, ze neni digitalne podepsan.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
josido



Založen: Mar 26, 2009
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: čt listopad 03 2011, 21:28    Předmět: Citovat

Jinak co se tyka zkusenosti s programovanim avr cipu, tak jsem pred par lety delal s ponyprogem+ programator pres paralelni port (2 odpory). To je tak vse....takze se rad necham poucit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4513
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: so listopad 05 2011, 12:06    Předmět: Citovat

No este by som to skusil vyskusat na XP cku neviem reco si kazdy cpe tam tie 7cky... skus sa spytat na MCcontrolers ale tam uz jeden taky dotaz je a nikto neodpovedal... budes musiet na to prist sam....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
josido



Založen: Mar 26, 2009
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: so listopad 05 2011, 14:57    Předmět: Citovat

Atlan napsal(a):
No este by som to skusil vyskusat na XP cku neviem reco si kazdy cpe tam tie 7cky... skus sa spytat na MCcontrolers ale tam uz jeden taky dotaz je a nikto neodpovedal... budes musiet na to prist sam....

Omlouvam se, jestli jsem to nenapsal, ale ja to zkousel na win7, na winxp a porad neuspesne. Fakt mam podezreni, ze je neco s tim programatorem. Zkusim objednat jiny a uvidi se. Diky vsem za spolupraci. Treba to bude nejaka blbost, ale fakt netusim. Uvidem, az objednam druhy programator. Kdyz nepujde ani ten, tak to budu nejak dal resit, i kdyz nevim, jak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
josido



Založen: Mar 26, 2009
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: po listopad 28 2011, 8:40    Předmět: Citovat

Tak problem vyresen, dorazil novy programator a ten bez problemu funguje, na xp, viste i win7, takze jsem mel smulu na nejaky spatny kus. Paradox je, ze ten novy, ted funkcni byl za tretinovou cenu Smile Dekuji za spolupraci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.26 sekund