Zaslal: čt prosinec 22 2011, 9:59 Předmět: Výroba redukce DIN na CINCH, jak na to
Zdravím, brzy se obohatí moje audiozázemí o magnetofon TESLA B101, a pro záznam na tomto stroji si budu muset ubastlit Redukci z DIN na CINCH. A potřebuji poradit. Dejme tomu, že k záznamu použiju vstup pro Tuner. A teď je otázka, jak zapojit oba cinche ( Levý + Pravý kanál) na ten pětikolík. Respektive jaké užití mají jednotlivé piny na konektoru. Ideální by byl nákres, třeba v malování. Děkuji
hotovou jsem bohužel na žádném známém E-shopu nesehnal, tak proto se uchyluji k bastlení
Co jsem tak koukal, tak je k sehnání pouze redukce na jacka samicu, ale jack není moc variabilní konektor, to by byla potřeba ještě redukce s cinche na jack
Založen: Sep 10,
2004 Příspěvky: 19980 Bydliště: Jičín, Český ráj
Zaslal: čt prosinec 22 2011, 11:34 Předmět:
K této potřebuješ originální šňůru DIN-DIN.
K této šňůře už nepotřebuješ nic, navíc "umí" obě strany DIN konektoru.
Takže v Ešopech k mání jsou (jen ti je nedodají tento a příští týden), řekl bych, že je koupíš i v některých elektromarketech.
Ale chceš bastlit a máš z čeho? Nu, bastli!
Založen: Dec 08, 2007 Příspěvky: 4235 Bydliště: Plzeňsko
Zaslal: čt prosinec 22 2011, 12:22 Předmět:
RomanoREPAIRS napsal(a):
hotovou jsem bohužel na žádném známém E-shopu nesehnal, tak proto se uchyluji k bastlení..
Dají se koupit úplně běžně a v odd. elektro v Super/hyper je budou mít možná taky.. _________________ Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…
Založen: Sep 10,
2004 Příspěvky: 19980 Bydliště: Jičín, Český ráj
Zaslal: čt prosinec 22 2011, 13:51 Předmět:
To Charos: jsi na omylu, což v praxi, pokud se koupí kabel se všemi póly, nijak nevadí, ty správné cinche se najdou a zbývající dva se nepoužijí.
Buček v tom odkazu to má popsané správně, ale poněkud nepřehledně, takže to poněkud mate.
Dutinky 1 a 4 jsou podle DIN vyhrazené pro nízkoimpedanční, nízkoúrovňové vstupy (mikrofon, diodový výstup rádia), případně pro proudové výstupy (u zdrojů signálu).
Pro vysokoimpedanční vysokoúrovňové vstupy nebo výstupy linkové úrovně (bez ohledu na impedanci) jsou vyhrazené piny 3 a 5 (například vstup pro krystalovou přenosku nebo linkový vstup, výstup pro vnější zesilovač a podobně).
S takovými úrovněmi se cinche RCA potkávají častěji.
V konektorech nesloužících pro připojování běžných zařízení si mohl výrobce dovolit použít nějaké to nestandardní zapojení, to ale muselo být uvedené v návodu (například u čtvrtstopých strojů připojení nevyužitého systému hlavy na dutinku 1 konektoru pro příslušenství, jakým byl druhý snímací zesilovač pro snímání stereofonně nahraného pásku nebo synchronizátor diaprojektoru). Na tomto konektoru bývalo vyvedené i napájení přídavného zařízení a podle verze mechaniky i například kontakt dálkového ovládání posuvu pásku.
Založen: Oct 16, 2009 Příspěvky: 811 Bydliště: u Chrudimě
Zaslal: čt prosinec 22 2011, 15:52 Předmět:
To Hill:
Uznávám, že jsem to nenapsal zcela přesně, jako ty - vztahoval jsem to k té B101.
Nestandard zapojení (ty zmíněné ovl. výstupy apod.) jsem to daný účel ani nepředpokládal (tento mgf nemá).
http://www.s-hobby.cz/elektronika/_7138-redukce-din5-petikolik---jack-3-5-mm-dutinka-stereo-.htm nakonec jsem se rozhodl koupit tuto, ale zajímamě, jaký vstup je pro záznam z externích, moderních zdrojů nejvhodnější. Každý vstup bude mít jiné parametry, a proto mě zajímá jaký se svými parametry blíží běžným linkovým vstupům. Jsou tam sice jen 2 (GRAMO a TUNER, mikrofonní je samozřejmně nevhodný). Ještě opakuji, že se bude jednat o stereofonní MGF TESLA B101
Založen: Sep 10,
2004 Příspěvky: 19980 Bydliště: Jičín, Český ráj
Zaslal: čt prosinec 22 2011, 17:28 Předmět:
K přímému připojení se hodí jen vstup pro gramofon, jeho citlivost pro plné vybuzení je 200mV, vstupní odpor 1MΩ. To znamená, že vstupní efektivní napětí 2V musí umět zpracovat bez zkreslení (tehdy platná ČSN 36 8420 požadovala přebuditelnost obvodů před potenciometrem 20dB nad jmenovitou úroveň).
Pokud bys měl zdroj ještě silnějšího signálu, můžeš o zeslabit tím, že v konektoru pro rádio zkratuješ dutinky 1-2 a 4-2, asi o 6 až 8dB.
Vstup pro rádio má citlivost 4mV při vstupním odporu 10kΩ - tato citlivost odpovídá tzv.diodovému výstupu, jak se mu u rádií říkalo, protože býval vyvedený přes velký odpor přímo z diody detektoru. Po zatížení vstupem magnetofonu bylo k dispozici signálové napětí o jmenovité efektivní úrovni 5-10mV. Proto mají všechny evropské magntofony "diodový" vstup na dutinkách 1 a 4, tedy na stejných, které jsou v dalším konektoru využité pro mikrofony.
Čili tuner s výstupy RCA, stejně jako výstupy zvukové karty počítače, přehrávače CD, DVD či něčeho jiného, nezbývá, než připojit na vstup pro gramofonovou přenosku. Nebo mezi zdroj signálu a třeba "diodový" vstup zařadit potenciometr.
V tomto případě je to nejjednodušší řešení: na vstup pro mikrofon připojíš běžce potenciometru zhruba 10k/G, na magneťáku nastavíš potenciometry úrovně záznamu mezi pětku a sedmičku a záznam řídíš předřazeným potenciometrem.
tj, když budu chtít na gramofonový vstup připojit např CD přehrávač s CINCH výstupem pomocí tej redukce DIN JACK tak to bude fungovat, aniž budu potřebovat nějaké další dobastlení?
Založen: Sep 05, 2010 Příspěvky: 403 Bydliště: u Kyjova
Zaslal: pá prosinec 23 2011, 11:04 Předmět:
protože mám dostatečné množství různých DIN kabelů,(sice starších,ale zato poctivě stíněných),přidal jsem si do všech s oblibou používaných zaříření DIN pětikolíkové vstupy a výstupy
Časy uváděny v GMT + 1 hodina Jdi na stránku 1, 2Další
Strana 1 z 2
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra. Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru. Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete hlasovat v tomto fóru. Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.