Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zesilovac do PC TA8210AH

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Wattus



Založen: Oct 15, 2007
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2012, 18:49    Předmět: Zesilovac do PC TA8210AH Citovat

Zravim, chtel bych udelat zesilovac primo do bedny PC, nasel jsem doma integrac TA8210AH 2x20W, mel by bezet pri 12V, chtel bych se zeptat jestli je dobrý napad napajet ho primo ze zdroje pc, pujde to vůbec? Dekuji za odpovedi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19633
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2012, 19:01    Předmět: Citovat

Jestli ti zdroj dá na 12V větvi proud 4A, můžeš na ten zesilovač připojit čtyřohmové reproduktory a dostaneš z toho asi tak 2x12W sinus.
S osmiohmovými reproduktory sice dostaneš nanejvýš 2x7W sinus, ale proud ti bude stačit poloviční.
Ostatně - většina bedýnek k PC má zesilovač o výkonu ještě nižším a ještě se z nich netahá celý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12146
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2012, 21:31    Předmět: Citovat

ze staršího autorádia jsem vybagroval koncák TDA7377 a udělal jsem z něho použitelný zesilovač přímo do PC, napájený přímo ze spínaného zdroje.
Minimum součástek, žádné výstupní kondy, jednoduchá modifikace do bridge, neznatelný vlastní šum!
Slušný zvuk . . . korekce a hlasitost dělá přímo zvukovka.



TDA7377_doublebridge.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  TDA7377_doublebridge.jpg
 Velikost:  37.39 kB
 Staženo:  171 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19633
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2012, 21:40    Předmět: Citovat

Takto jsem se skamarádil s TDA7240 a později s TDA7374.
Jsou to všechno zesilovače, které umí i víc, než sloužit jen k bedýnkám u PC.
Přesto, že lze hlasitost řídit softwarově v nastavení zvukové karty nebo přehrávače, bych použití potenciometru na vstupu zesilovače vřele doporučil.
Aspoň mně i oběma synům se ty potenciometry osvědčily - když zazvoní telefon a je třeba ubrat hlasitost, je to většinou daleko rychlejší hmátnout po knoflíku a otočit jím, než překlikat okénka, abych se dostal k nastavení hlasitosti třeba v přehrávači.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12146
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2012, 22:00    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
když zazvoní telefon a je třeba ubrat hlasitost, je to většinou daleko rychlejší hmátnout po knoflíku a otočit jím, než překlikat okénka


to jo, souhlas . . .
já mám zase vyveden spínač na předním panelu STBY, třeba když hraju jen na sluchátka . . . a taky to stačí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wattus



Založen: Oct 15, 2007
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: pá únor 17 2012, 10:14    Předmět: Citovat

Dekuji za info, zkusim to s tim TA8210AH, potenciometr dam urcite, napisu jak to dopadlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wattus



Založen: Oct 15, 2007
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: po únor 20 2012, 20:35    Předmět: Citovat

Zdravim, tak jsem to zkousel, vytahl jsem cely modul ze stareho autozesilovace prej 200W. Naprazdno to zere 2A a integrac topi jak kamna, zvuk s toho leze zkresleny, neda se to poslouchat, lupe v tom.... jen pro zajimavost prikladam fotky, mozna jsem neco udelal spatne a nekdo me poradi. Myslim ze integrac TA8210AH moc na PC zesilovac nebude.


01.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  01.JPG
 Velikost:  215.16 kB
 Staženo:  116 krát


02.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  02.JPG
 Velikost:  103.89 kB
 Staženo:  147 krát


03.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  03.JPG
 Velikost:  127.79 kB
 Staženo:  139 krát


TA8210AH.gif
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  TA8210AH.gif
 Velikost:  13.16 kB
 Staženo:  131 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19633
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po únor 20 2012, 21:30    Předmět: Citovat

Především nesmíš tento integráč napájet napětím přes 7V, když není dobře podmazaný a přitažený k chladiči.
Při 12V napájení má kolem 3-5W trvalou výkonovou ztrátu, při vybuzení na zhruba polovíční výkon (tedy asi 7W v každém kanále) už musí vytopit téměř 20W ! To už se pouzdro hezky rozpaluje.
Ale podobně na tom budou i jiné integráče pro autorádia - chladič bude slušet každému.

A proč doporučuji poťák? Protože vždy je lepší nastavit vyšší výstupní úroveň ze zvukové karty a ubrat ji až těsně před zesilovačem poťákem, než do vstupu zesilovače pouštět pár milivoltů už ze zvukovky a nechat si na ně nasbírat kdejaké rušení ze sběrnice. Není-li tam žádné rušení slyšet, je to spíše náhoda, než pravidlo.
U TA8210H lze ještě ubrat zesílení koncáku asi o 10dB tak, že se spoje od pinů 3 a 6 k elektrolytům přeruší a to přerušené místo se přemostí odpory 470Ω. Pokud tam už odpory jsou (ve schémátku máš 2x 220Ω), pak jejich nahrazením odpory 470Ω snížíš citlivost zesilovače o asi 6dB.
Výrobce nedoporučuje větší hodnotu, než asi 510Ω, protože při dalším snižování zisku by už zkreslení strmě narůstalo dřív, než bude konec vybuzený na plný výkon.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fifiju



Založen: Sep 05, 2010
Příspěvky: 403
Bydliště: u Kyjova

PříspěvekZaslal: po únor 20 2012, 21:45    Předmět: Citovat

zrovna sem dneska jeden ten samej vykuchal z jednoho autorádia.a sned se mě zadaříl s méně problémy.vzal sem to celý,naštěstí na destičce s tím "koncákem je polovina vývodů napojená přes spoustu odporů,kondíků a tranzistorů (že by korekce? no možná jenom nějaký řízení zisku toho IO.)zatím sem to nezkoumal


go-TA8210AHQ.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  go-TA8210AHQ.pdf
 Velikost:  291.8 kB
 Staženo:  182 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund