Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pasta do lutowania 35g, kto použivá a aká je?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12403
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so březen 03 2012, 13:54    Předmět: Citovat

Jasně, když letuješ převážně okapy...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: so březen 03 2012, 13:54    Předmět: Citovat

Pro Andreu : To si při vývojařině mácháš hrot mikropájky v kalafuně ? Mě snad můžete věřit, že se vývojem zabývám, ale kalafunu jsem ani na tohle nikdy nepotřeboval, snad jen z nostalgie, když vylovím pistolovou pájku.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jarda
Zablokován


Založen: Jan 01, 2012
Příspěvky: 925

PříspěvekZaslal: so březen 03 2012, 13:58    Předmět: Citovat

Okapy nedělám, jen elektronika, logika a PC. A zkus si to, uvidíš. Je čistý. A kalafunu potřebuji stále. Nejen kvůli vůni, a ani ne na zabíječku. Jde to s ní lépe.

Naposledy upravil jarda dne so březen 03 2012, 14:02, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12403
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so březen 03 2012, 14:01    Předmět: Citovat

Andrea napsal(a):
A jéje, zase ten starý flame. Rolling Eyes
Jedna věc je osazení finálního plošňáku, tam kalafunu netřeba, druhá věc je bastlení na zkušební desce, kde se spoje pájejí několikrát, tam se kalafuna hodí. A opakuji, znám jednoho, co taky pořád tvrdil kalafuna fuj a nosil si super bomba tavidlo ve stříkačce za x set Kč. Než jsem mu ukázala složení toho super bomba tavidla, 80% kalafuna. Rolling Eyes
Nicméně takový ty lotfety apod. jsou hnuj. Teď se mi zrovna dostal do pazour zdroj, kde někdo podobným sajrajtem pájel kondíky, ten hnuj nejde umýt lihem, acetonem ani technickým benzínem. Musela jsem tu připálenou mastnotu oškrábat.


Ale tak ano, pryskyřičná tavidla bývají z 80 a více % z nějaké pryskyřice, ale to je jako byste pili vodu z kaluže a tvrdili, že je to šampáňo, protože v šampáňu je taky asi 90% vody.
Kalafunu jsem hledal předloni naposledy kvůli cínování vf lanek, nakonec jsem ji zahodil protože kapka Marmotu na tvrdém papíru fungovala lépe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12403
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so březen 03 2012, 14:07    Předmět: Citovat

jarda napsal(a):
Okapy nedělám, jen elektronika, logika a PC. A zkus si to, uvidíš. Je čistý.


Čistý jak ? Nezlob se na mne, ale doba kdy jsem si z NDR dovezl Sn62Pb38 trojhránek (v ČSSR nedostupná slitina) a rozklepával jsem to a stříhal nůžkama, to je fakt dávno pryč... jestli chci "něco čisté", tak se podívám na rozbor šarže a objednám/neobjednám, nebo si objednám ve správné kategorii, kde je garantován obsah zbytkového smetí.. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jarda
Zablokován


Založen: Jan 01, 2012
Příspěvky: 925

PříspěvekZaslal: so březen 03 2012, 14:09    Předmět: Citovat

Je to i o zvycích a zkušenostech. Mám dosti pájecích prostředků, a ani jsem je neotevřel, nebylo to potřebné /ELCHEMCo/
http://www.elchemco.cz/rubriky/materialy-pro-mekke-pajeni-smt-reflow-pajeci-kapaliny-gely/pajeci-kapaliny/

Sendyx - Nezlobím se, a ještě ho mám Very Happy A byl dobrý i na měděné krabičky na VF VKV tunery z HaZ, konvertory CCIR/OIRT aj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12403
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so březen 03 2012, 14:41    Předmět: Citovat

jarda napsal(a):
Okapy nedělám, jen elektronika, logika a PC. A zkus si to, uvidíš. Je čistý. A kalafunu potřebuji stále. Nejen kvůli vůni, a ani ne na zabíječku. Jde to s ní lépe.


Jo ták, pán hraje na housle ? Tak to jó. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: so březen 03 2012, 14:49    Předmět: Citovat

Tu světle žlutou houslařskou kalafunu jsem kdysi koupil v Brně u Lídla (neplést s obchodním řetězcem) - výsledky a vůně byly zajímavý...
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: so březen 03 2012, 15:17    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
Pro Andreu : To si při vývojařině mácháš hrot mikropájky v kalafuně?

Jo, občas když pájím podesátý nějaký spoj, ale hlavně když cínuju vodiče, to pak v té kalafuně máchám ten konec vodiče.

Sendyx: To jsi to zase účelově postavil na hlavu. Je to přesně obráceně, špína z louže (šampáňo) jsou ty tvoje tavidla, já když mám žízeň, tak piju čistou vodu ze studny. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bastliar



Založen: Dec 28, 2009
Příspěvky: 1776

PříspěvekZaslal: so březen 03 2012, 15:40    Předmět: Citovat

No ten prípravok ( Pasta do lutowania ) dymý ako kalafuna ale pachom kalafunu určite nepropomína a zostáva po ňom spálená krusta, čo do toho ešte asi pridávajú okrem klafuny ?

Používal som kvapalinu ( neviem či elchemo, flaštička podobná ) najmä preto, že sa dala na kontakty nanášat spájka znovu a znovu a znovu práve pri silnom znečistení, kedy si kalafuna ani neškrtla - samozrejme kontakty sa po čase rozpadli, tak som tým už len po nahriati čistil medenné a mosadzné mince, po aplikácii ako nové.

U tých novších je zdôraznené, že neobsahujú halogeny, takže predpokladám snáď správne že šlo predtým o chlorid zinočnatý ?
Čo v tom je asi teraz a nakoľko je to lepšie alebo snáď horšie, čo sa týka spajkovatelnosti silno žnečistených kontaktov.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jarda
Zablokován


Založen: Jan 01, 2012
Příspěvky: 925

PříspěvekZaslal: so březen 03 2012, 16:04    Předmět: Citovat

Sendyx, tchán byl koncertní houslový mistr ve Filharmonii, já mám hudbu více než rád a nepletu se do ní, a s kalafunou při pájení to i tak nemá nic. Ale možná hraji některým na nervy? Very Happy

http://www.youtube.com/watch?v=l5IQyq39GPk
http://www.youtube.com/watch?v=saM2HqJcO1w
http://www.youtube.com/watch?v=o3NhGQM_TfM
...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: so březen 03 2012, 16:38    Předmět: Citovat

No mě už jenom ten název "Pasta do lutowania" říká, že je to vyrobený někde, kde uměj pajcovat skoro jako číňani a většinou to je kvalitní +- stejně jako čína... takže si ho určitě koupim...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cabernet



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 2785

PříspěvekZaslal: so březen 03 2012, 18:15    Předmět: Citovat

Zabudol som napisat, ze tavidlo pouzivam iba obcas a to na zaoxidovane spajane miesta. Normalne teda tavidla nepouzivam, satci to, co je v spajkovacom materiale.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: so březen 03 2012, 22:13    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
výsledky a vůně byly zajímavý...

nezkoušel někdo pro zajímavost opak, pájecí kapalinu na housle nebo dokonce na prase?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fero7



Založen: Jan 20, 2007
Příspěvky: 2250

PříspěvekZaslal: so březen 03 2012, 23:20    Předmět: Citovat

frantajetel11 napsal(a):
No mě už jenom ten název "Pasta do lutowania" říká, že je to vyrobený někde, kde uměj pajcovat skoro jako číňani a většinou to je kvalitní +- stejně jako čína... takže si ho určitě koupim...
Castokrat "zasnem" ako sa tu AUTOMATICKY zavrhuje nieco co je polske. Kalafuna, pasty, pripravky su rozne a kazdy vyrobok sa hodi na nieco lepsie, na nieco horsie. Rovnako sa tu casto omiela cin, ktory sa nedeli iba na olovnaty a bezolovnaty. (Je to ako delit farby na bielu a ciernu.) Jednych aj druhych su desiatky druhov, s roznym zlozenim a na iny ucel pouzitia. Aj v polsku su stare dobre firmy a vyrobcovia ktore si miestni vazia. Asi tak ako u nas "stara dobra Tesla".
Ano, Weller je weller. Tu nie je co riesit.
Tak ako China je China. (Este som sa nestretol so "slusnym" cinom z Chiny.)
Nakupujem cin od Cynel. (Respektive sa tam zadava vyroba cinu podla specifikacie.)
Iba pre istotu a lepsiu orientaciu pre tych co nevedia:
Cin sa sklada z niekolkych hlavnych zloziek ako, cin, olovo, med, striebro, zinok, tavidlo. Bezne olovnte: Sn60Pb40/F4V12, Sn60Pb40 (LC60), Sn63Pb37 (LC63), bezolovnate: Sn96,5Ag3Cu0,5 (SAC305), Sn97Ag3 (SAC300), SnAg4Cu0,5 (SAC405), Sn96Ag4 (SAC400), Sn99Ag0,3Cu0,7 (SAC307), Sn99,7Ag0,3 (SAC300), Sn99Cu1 (LC99M1), Sn97Cu3, Sn90Zn10, Sn70Zn30.
Mozne tavidla: SW21, SW26, SW26B, SW31, SW32, TKP101, TE410, ...
Cin moze byt bez tavidla, alebo moze niekolko pramenov tavidla, 1, 3, 5, ...
Pouzitie: Elektronika, elektrotechnika, automobilovy priemysel, elektroinstalacia, vodoinstalacia, ...
Vsetky podrobne informacie by mali byt uvedene na nalepke cinu.
http://www.cynel.com.pl/index.php/pl/produkty/branza-elektroniczna
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund