Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Panasonic TC-1636FR z Francie, nejde barva
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jarda
Zablokován


Založen: Jan 01, 2012
Příspěvky: 925

PříspěvekZaslal: pá září 21 2012, 12:44    Předmět: Citovat

V TV JE 5 desek se součástkami značenými TNP17xxx, část ze základní dávám. Žádné z čísel jsem na netě nenašel. Ten štítek je nalepen na voliči, který má svoje číslo 0956BT. Další čísla jsou vyražena na stínění součástek a na chladiči tranzistoru VN. Na kostře hlavní desky je vyraženo slabě viditelně TUX27680, které jsem také nikde nenašel. Na téže kostře zboku je jiné číslo - TUX2754? a poslední ? je zakryto nosným plastem. A všude jsou značky MATSUSHITA. Takže které je číslo chasis?


Deska s VN.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Deska s VN.jpg
 Velikost:  104.05 kB
 Staženo:  57 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7105
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: pá září 21 2012, 14:05    Předmět: Citovat

TNP17xxx je typové číslo desky. Lze ho použít pokud neznáš chasiss, ale ještě existuje jméno chasiss (něco jako Euro7 apod.).
_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8874
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá září 21 2012, 17:22    Předmět: Citovat

No, žádné z "řady Euro" to asi nebude - ty jsou daleko novější.
Tipoval bych to na nějaké starší z "řady M" (M12 až M17) - Nevím
A ten potisk z fota, rozhodně není č. šasi - bude to spíš č. "klišé" DPS.
Taky není pravidlem, že č. šasi musí být na něm natištěno - řada výrobců ho vůbec neoznačuje (uvede ho např. pouze na typ. štítku - někdy ani to ne). Anebo šasi ani žádné č. nemá (viz např. OTF, OVP, aj.).
O to hůře se pak identifikuje - asi jedině porovnáváním předpokládaného sch. se skutečností Cry

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19627
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá září 21 2012, 20:23    Předmět: Citovat

K tomu bys potřeboval ještě dekodér s AN5620 nebo 5622.
Ale, abych tě nestrašil: někde se bude určitě válet Rubín 280 osazený obvodem MDA3510 nebo TDA4555 místo původního dekodéru SECAM.
AN5635 má pro složkové signály vstupy, které jsou aktivní vždy, kdy obvod neidentifikuje signál SECAM, což je právě tento případ. Na ně stačí přivést signály R-Y a B-Y z dekodéru PAL.
Ale pozor na jednu záludnost: obvody TDA3510, TDA 4510 i TDA4555 potřebují pro fungování dekodéru složený sandcastle impuls, který AN5635 nepotřebuje. Chtělo by to projet televizi osciloskopem, jestli v ní impuls SCI vůbec je.
Pokud není, ber spíše univerzální dekodér, který má navíc buď obvod 4011 jako tvarovač a MKO pro vytvoření impulsu SCI nebo obvod A255D, který signál SCI přímo generuje z oddělených synchronizačních impulsů. Jinak ti dekodér PAL fungovat nebude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jarda
Zablokován


Založen: Jan 01, 2012
Příspěvky: 925

PříspěvekZaslal: pá září 21 2012, 20:38    Předmět: Citovat

Díky za cenné rady, já jsem naposledy byl v TV aktivní v elektronkových TV, od ZŠ jsem si tím přivydělával, a pak už jsem neměl čas. Prohrabu IO, co mám, a dám to sem. Už v nich mám relativní pořádek. Asi bude i ten AN, a možná i celý dekodér. Z Rubínu nic, ale Tesla IO a A255D asi ano.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19627
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá září 21 2012, 21:44    Předmět: Citovat

Ono to v těch Rubínech původně nebylo, dekodéry PAL se tam buď přidávaly (ale ty první měly nejen generátor SCI, ale i elektronický přepínač, protože nějakou dobu bylo třeba umět dekódovat oba systémy a v televizi nebyl SCI) nebo se vyhodil původní dekodér SECAM a dal se tam modul PAL s MDA 3510 případně MDA4555 (ten se dal koupit jak ve verzi PAL, tak ve verzi PAL/SECAM), pak byl také k mání i dekodér PAL s TDA4510 (ten byl jednak nejjednodušší, jednak byl přijatelně malý, tak se mi ho podařilo vbastlit i do tak stísněné konstrukce, jakou byla Elektronika C431D, jenže v té byl k dispozici jen holý SCI bez vklíčovaného snímkového impulsu, tak jsem ho přes diodu přivedl).
Ty máš výhodu v tom, že ti stačí jen dekodér PAL a dál můžeš využít elektronického přepínače v dekodéru SECAM, co už v televizi je.

Jen mě udivuje, že televize z Belgie není dvou- či spíše třínormová: ještě před 20 lety tam byly dostupné signály v nejméně třech televizních soustavách, z toho dokonce jedna měla amplitudově modulovaný zvukový doprovod...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jarda
Zablokován


Založen: Jan 01, 2012
Příspěvky: 925

PříspěvekZaslal: pá září 21 2012, 22:25    Předmět: Citovat

Tu Elektroniku jsem měl kdysi dávno také, na intru, byla dobrá. Pak mně někdo ukecal, a i tak jsem se věnoval hudbě, a peněz se nedostávalo. A ani nebyl čas na TV. To až s rodinou a časem. I teď hledám nejjednodušší a nejlevnější řešení, do kuchyně je to jedno. A místa je tam dost. Podle toho, co zítra najdu, to přizpůsobím.
A že je tam jenom SECAM - i mně je to divné. Asi podle oblasti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8874
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so září 22 2012, 9:17    Předmět: Citovat

Kdybys tohleto všechno řešil před těmi osmi roky, tak budiž (tehdy bys ještě využíval celou "analog. cestu", vč. K.V.).
Ale překopávat telku dnes, kdy ji využíváš prakticky pouze coby monitor, tak je to kok*otina.
Pokud přes SCART "nebere" RGB signály, tak bych úpravu vedl touto cestou a na celý PAL se můžeš vykašlat Wink

Ale jak už jsem jednou psal - na SD leží haldy funkčních a daleko novějších tvp Shocked

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jarda
Zablokován


Založen: Jan 01, 2012
Příspěvky: 925

PříspěvekZaslal: so září 22 2012, 11:14    Předmět: Citovat

Není to problém. A před 8 roky jsem měl Kabel+ s malou TV Sharp v kuchyni, která je tam stále, a má i SCART i PAL. Jen tato se mi líbí víc Very Happy Po sběrných dvorech nechodím, občas mi dovezou PC jako projev vděčnosti, a i TV. Místa mám dost, a teď uklízím. A mám i vzhlednou Toshibu 218Q6S s DO, ale nemá SCART... Smile A nejschůdnější je koupit LCD a nedělat nic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fero7



Založen: Jan 20, 2007
Příspěvky: 2250

PříspěvekZaslal: so září 22 2012, 12:03    Předmět: Citovat

Jardo, naozaj z kazdeho prispevku je vidiet ze sa v tom ABSOLUTNE nevyznas.
Kludne si podaj tiket. Mak by si vyssie sance na uspech.
Ano, absolutne do toho nevidis.
Ak mas Toshibu 218Q6S, tak preco ju nepripojis cez videovstup? Ved ten tam je!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jarda
Zablokován


Založen: Jan 01, 2012
Příspěvky: 925

PříspěvekZaslal: so září 22 2012, 16:50    Předmět: Citovat

Protože jde "jen" o drobnost - o kvalitu. A přes ten vstup ne. Priorita je HDMI - SCART - S-video... a? Ani v kuchyni ne. Vážím si žen, a takto se jim "neodměním" za jejich každodenní dřinu v kuchyni. Přeci jen, napojit satelit a IPTV takto? Máš pravdu, nevyznám se. Krystalky jsem stavěl v 1960. Dnes je jiná doba. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: so září 22 2012, 17:13    Předmět: Citovat

No jestli mají v kuchyni čas čumět na televizi a zkoumat při tom kvalitu obrazu, tak se tam asi moc nenadřou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jarda
Zablokován


Založen: Jan 01, 2012
Příspěvky: 925

PříspěvekZaslal: so září 22 2012, 17:20    Předmět: Citovat

Určitě to poznají, rozmazlil jsem je, moje holky. Všechny tři jsou perfektní kuchařky, a je zájem po známosti i na svatby... a dnes i přítel mladší klohní, doktor práv Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lumca



Založen: May 05, 2012
Příspěvky: 542

PříspěvekZaslal: so září 22 2012, 18:04    Předmět: Citovat

A to jim "pan doktor práv" nemůže koupit novou telku? Jen zírám kolik postů a dnů se už tady řeší takováhle blbina, jako je dekodér barevných soustav v prehistorické tv, která i potom, co by se ti ji s nasazením "vlastního" života podařilo pro zobrazování v PALu upravit, mohla díky jiné závadě fungovat třeba pár týdnů a ...konec! Čas věnovaný téhle záležitosti si mohl věnovat oboru, který opravdu umíš a v něm vydělat finance na novou telku. Udělal by si jistě těm svým "kuchařkám" větší radost než tímto svým postupem... Ale jak se říká, proti gustu... Jen nechápu, kde v dnešní uspěchané a finančně "nenažrané" době lidé berou ještě čas "řešit" podobné záležitosti...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jarda
Zablokován


Založen: Jan 01, 2012
Příspěvky: 925

PříspěvekZaslal: so září 22 2012, 18:27    Předmět: Citovat

Rodinný přítel to nebude řešit v mé rodině, ne? Až se oba osamostatní... jejich věc, a může být i takový svatební dar.
Koníčkáři tu řeší vše možné a nemožné roky, jde o zábavu, zkus zde fórum o historických aparátech - elektronkových. Ne vše je o penězích. Neber lidem jejich zájmy. A jsem v oboru, a debatuji s podobnými koníčkáři, a to je normální. Mně hon za penězmi neříká nic. Jen to kazí vztahy mezi lidmi, a i v rodinách se jsou schopni pro pár drobných povraždit, což u koníčkářů nehrozí. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.25 sekund