Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Disas C
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: ne listopad 11 2012, 13:01    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
a kde je vlastni exe?

Ty nevíš, kam sis to nainstaloval? Zkus Program Files/SDCC/bin. Rolling Eyes
Navíc se tě určitě instalátor ptal, jestli chceš ten adresář přidat do PATH.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 18093
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne listopad 11 2012, 17:00    Předmět: Citovat

Muzu Te ubezpecit, ze kam jsem to nainstaloval vim moc dobre. Musis delat temer z kazdyho pri odpovedi uplnyho pitomce? Evil or Very Mad
Ani jedna aplikace z bin slozky z Prikazovyho radku, ani jinak nejde, sice se vypise seznam parametru, ale ihned se to kousne a nebo se okno prikazovyho radku zavre. Predpokladal jsem, ze to ma mit ve slozce SDCC nejakej spolecnej spousteci program ve kterym se nadefinuji parametry v grafickym rozhrani a pak spusti ten spravny bin. Takhle treba makal ORCAD. Mozna ze za to muzou W7. Zitra to zkusim na XP.
Doufam, ze se ozve frpr666, ktery me na nej upozornil. Asi na tom uz neco delal a bude vedet.
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34210
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne listopad 11 2012, 17:04    Předmět: Citovat

Zjavne si nepochopil, ako sa pouziva kompilator...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: ne listopad 11 2012, 17:10    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
Muzu Te ubezpecit, ze kam jsem to nainstaloval vim moc dobre. Musis delat temer z kazdyho pri odpovedi uplnyho pitomce? Evil or Very Mad

Nemusím, někdo ho ze sebe dělá zcela sám. Twisted Evil
A kdyby ses podíval do dokumentace toho SDCC, tak tam máš to použití vysvětlené i pro úplné pitomce. Ovšem předpokladem je, že uživatel ví, co je to příkazový řádek a jak se v něm pracuje, což by pro tebe, velkého parda přes staré počítače, snad neměl být problém. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frpr666



Založen: Dec 28, 2009
Příspěvky: 1051

PříspěvekZaslal: ne listopad 11 2012, 22:18    Předmět: Citovat

Když nevím, pomůže google: SDCC sample project 51
...
http://www.pjrc.com/tech/8051/board5/blink_sdcc.html
...
Podle mých posledních poznatků není k SDCC přikládán IDE/
editor takže kompilujeme voláním "make all".
tip&trick dobrý editor je např. programmer notepad, kde si podle nápovědy nastavím volání "make all" atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: ne listopad 11 2012, 22:21    Předmět: Citovat

Very Happy Ale SDCC make nemá a taky by musel mít nějaký makefile nastavený pro SDCC.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 18093
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po listopad 12 2012, 0:13    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Zjavne si nepochopil, ako sa pouziva kompilator...


Zjevne. Smile kompilatory M80, RASM80, ASM51, ASM48 a k tomu L80, pripadne jiny linkery pouzivam asi tak od r.1984.... Ale priznam, o C nevim zhola nic.
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 18093
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po listopad 12 2012, 0:35    Předmět: Citovat

Andrea napsal(a):

A kdyby ses podíval do dokumentace toho SDCC, tak tam máš to použití vysvětlené i pro úplné pitomce. Ovšem předpokladem je, že uživatel ví, co je to příkazový řádek a jak se v něm pracuje, což by pro tebe, velkého parda přes staré počítače, snad neměl být problém. Rolling Eyes

To vis, kdyby nebylo nas pitomcu, tak by tobe podobni nemohli nad nami vinikat. Mad
Zajimave, podle toho, co pises SDCC znas. 2 x jsem se tu ptal, jestli chodi na W7 a odpoved nikde.
Pokud zadam v prikazovym radku nektery z EXE v adresari BIN, treba SDAS51 ci SDASZ80, bez prepinacu a souboru, tak by se mel podle dokumentace vypsat help. Misto toho se PC kousne, nebo zavre dosovsky okno, nebo problikne dalsi dosovsky okno. To je evidentne spatne. Ted jsem zkusil SDCC na masine s XP a chova se to trochu jinak, help taky nenabidne, jen blika kurzor na prvni pozici prvniho radku a nic se nedeje.
Kaslu na to, nemam cas SDCC dal zkoumat, za tu dobu nez bych to rozchodil a naucil se C, ten program napisu v ASM51 v pohode celej znova.
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: po listopad 12 2012, 7:35    Předmět: Citovat

Víš, mezi námi je jeden veliký rozdíl, ty si hraješ na "toho co ví nejlíp jak věc použít", já si na nic nehraju. Takže zatím co ty jsi náhodně pouštěl nějaké programy, já jsem si přečetla tři řádky z dokumentace. Výsledkem je, že ač jsem sejně jako ty, viděla SDCC poprvé v životě, ty jsi nezjistil vůbec nic a já měla za 10 minut přeložený první program.
Jo a že ty máš W7 neznamená, že všichni na světě mají W7. Tak asi tak. Rolling Eyes

P.S.: A náhodou to zcela automaticky překládá do ASM.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 18093
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po listopad 12 2012, 12:27    Předmět: Citovat

No dobre, jenze me na rozdil od tebe vubec nic z SDCC nejde. A zatim jsem se v dokumentaci nedostal k nicemu, co by bylo aspon trochu naky voditko k tomuhle problemu.
Tak mi prosim zkus spustit v prikazovym radku SDAS8051 nebo SDASZ80 bez parametu, jestli to vypise help jak je napsano v dokumentaci. Me nevypise nic a kousne se jak na XP tak na W7. Takze v tomhle stavu zkouset preklad je nejspis zcela zbytecny.
Zase se vratim zpet k Altair 8800 simulatoru. Ten resil na PC a kupe dalsich masin simulaci Z80, 8080 a 8051 a vse na ladeni a programovani kolem nich. C tam je tam taky ale bez dokumentace vhodny k nauceni C.
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: po listopad 12 2012, 12:48    Předmět: Citovat

Snapshot build sdcc-20121107-8198 na WinXP a všechno funguje jak má.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 18093
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po listopad 12 2012, 13:47    Předmět: Citovat

Ten mi prave nechodi. Mam ale asi hodinu nove instalovany tohle (pro W95 az W7) : snapshot-i586-mingw32msvc-20121112-8215. A ten mi na rozdil od predesly instalace zacal na W7 i XP ihned chodit Exclamation SDASZ80 vypsal help. Kdyz jsem mu dal prelozit Z80 program, co se prekladal driv v M80, tak prosel, akorat v listingu byla asi 1/5 radku s chybama typu a, q, u. Zjevne jsou M80 a SDASZ80 v zapisu instrukci s ciselnym parametrem rozdilny. Problem je treba ze M80 nevadily "obojetny definice" po 8080. Treba DB-DEFB, DS-DEFS a pod. SDASZ80 chce pouze definice Z80. Ale hlavne ze to chodi, ostatni uz je nadrtit prilozeny PDF az na to bude cas.
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frpr666



Založen: Dec 28, 2009
Příspěvky: 1051

PříspěvekZaslal: po listopad 12 2012, 18:35    Předmět: Citovat

RE: SDCC make nemá
jj, ale já jej mám dodaný s os. Do win. se dá taky doinstalovat. Kompilace s sdcc + make je popsána v tom příkladu, jak jsem uvedl výše.
Stejně tak Makefile je součástí toho příkladu. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund