Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pračka se sušičkou Eurotech EWD 1000 - moduly
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Radovan-kocour



Založen: Dec 02, 2009
Příspěvky: 317
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

PříspěvekZaslal: st květen 29 2013, 22:10    Předmět: Pračka se sušičkou Eurotech EWD 1000 - moduly Citovat

Vážení,

A mám prosím takový dotaz- kdyby jste mě poradili někdo. Jak zabezpečit, aby ty elektronické moduly co jsou v pračce se tak nekazili.

Já mám pračku a tam jsem měnil už asi tak pět elektronických modulů- teď ten poslední se projevuje že pračka se buben otáčí pouze jedním směrem.

U jiných elektronických modulů zase v průběhu praní začne pračka z ničeho nic odstřeďovat- prostě pere a ohřívá a z ničeho nic začne odstřeďovat, u jiného zase pračka v průběhu praní začne z ničeho nic vypouštět a zase napouštět- a vím že je to v těch modulech protože když jsem vyměnil je za nový tak pračka fungovala. Měnil jsem i programátor dvakrát a mám ještě nový jeden do rezervy, panel čelní atd.

A ještě jedna věc: to taky nemůžu nijak přežít- proč zůstavají v zásobníku na prací prášek zbytky prášku- snažil jsem se nevím jak to mám napsat i rozšířit otvory na vrchu té násypky- trochu to pomohlo, ale není to úplně dobré.
A ještě jsem zjistil, že když je pračka zaplá v zásuvce i když je vlastě vypnutá- kontrolka nesvítí- tak odebírá necelých 6 W- mám takový měřák do zásuvky- ještě nedávno nebrala nic a teď poslední dobu bere proud i když je vyplá- mám i jiné pračky a ty to neberou- zkoušel jsem je taky na měřák a mají odběr 0- čím to je?

Záleží mě na té pračce- protože je hranatá a je to takový sběratelský kousek- a nehodlám ji měnit, já jsem vyměnˇoval i nový plášť.

Tak jsem se Vás chtěl zeptat, zda ty elektronické moduly lze nějak opravit- co to teda způsobuje že ty moduly odchází?- říkal jsem si i teď mě promiňte že možná plácnu blbost- kdyžtak se za to omlouvám, ale říkal jsem si že snad ty moduly jsou špatně chlazené- že by snad potřebovaly ještě dodatečný nějaký ventilátor? Nebo co já nevím



Dál jsem si říkal, že je ještě budu muset Víc kusů těch modulů nakoupit, protože již nebudou, nevím kolik jich mám ještě nakoupit do zásoby, nebo co mě navrhujete?

To není přece možné aby ty moduly tak odcházely. Teď co jsem ho vyfotil mě přišel nový modul, drahé je to jak sviňa skoro 1600Kč a úplně se bojím ho tam namontovat, že za chvíli zase znechne, ještě jsem si tak říkal- jestli to nemůže ýt třeba že tu pračku přeplním prádlem- zas tak tomu nerozumím- já vyměním nový modul, ale ten starý neumím opravit.



Tady jsem se již ptal jednoho opraváře na Vsetíně, a on mě říkal, že pračku bych musel odvést na dílnu, a že by to musel zkoušet.

To já nedovolím, protože by na plášti vznikly také rýhance a otlučené rohy, že to bych ji mohl zrovna vyhodit- to bych nepřežil.



Děkuji mockrát Vám za radu.

Radovan Sedláček, Vsetín
Smile
ještě dodávám:
No ale tak co Vy byste potřeboval k tomu, aby se zjistilo proč ty moduly odchází- oni neodchází hned, ale až za nějakou dobu a každý nějak jinak, asi jsem blbej no, ale tady každý řekne kupte si novou pračku,
Tak co by jste prosím potřeboval k tomu aby se to zjistilo- motor jsemtam měnil nový- i u toho starého jasi jeden modul odešel- tak jsem koupil nový motor a dal nový modul- zas to několik asi dva roky šlo- je pravda, že já tu pračku asi přeplnuji hodně prádlem- další programec je tam měněný za nový další nový mám v rezervě, kondík rozběhový je tam taky vyměněný, tam jsou vlastně dva, vypouštěcí čerpadlo to není, ale funguje, taky mám nové do rezervy, hladiňák ten jsem tam taky měnil- ano přiznavám že jsem do něho rýpal- šteloval jsem aby pračka napouštěla míň vody, elektromagnetický napouštěcí ventil taky nový, termostat kapilární s peckou je tam taky vyměněný, pak fixní termostat 30C taktéž nový, topné těleso taktéž nové, kabeláž taktéž vyměněna, akorát mě ještě napadlo že jsem asi nevyměnil dveřní spínač, esteticky je jak nová, plášť jsem měnil, ovládací panel- podle mě si myslím že ty panely se přehřívají a zdechnou- že jsou to šmejdy- je to Ardo- Eurotech-ale je jak nová- žádný škrábanec, nic- prostě se mě design líbí tak já nevím.Ještě podotýkám že jsem koupil nový modul, ale zatím jsem ho do pračky nenamotoval- radili mě tu na foru, ať ho tam nedávámDěkuji za odpověď, nevím nevěřím tomu, že by mě někdo poradil- každý řekne to vyhoďte.



PICT0758[1].JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  PICT0758[1].JPG
 Velikost:  126.1 kB
 Staženo:  133 krát


PICT0758[1].JPG
 Komentář:
Ty moduly je jich celkem pět a každý má jinou závadu- jeden pračka z ničeho nic v průběhu praní začne odstřeďovat, druhý - buben se otáčí pořád jen jedním směrem, třetí- pračka v průběku praní začne vypouštět a napouštět vodu, čtvrtý zřejmě po přehřátí vy

Stáhnout
 Soubor:  PICT0758[1].JPG
 Velikost:  126.1 kB
 Staženo:  134 krát


PICT0760[1].JPG
 Komentář:
krásný dizajn hranatý z 96 roku- jak nová- nikdy bych nepřežil, aby ji opraváři odvezli na dílnu- to by ten plášť vypadal odrbaný

Stáhnout
 Soubor:  PICT0760[1].JPG
 Velikost:  61.63 kB
 Staženo:  170 krát



Naposledy upravil Radovan-kocour dne čt květen 30 2013, 23:39, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18700
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2013, 10:43    Předmět: Citovat

Je třeba moduly předat kamarádovi elektronikovi , který by měl vadné prvky zjistit . Pracovní prvky (mimo motoru , pokud není indukční , pak též ) spínat pomocnými relaty . Potom by elektronický modul nebyl v podstatě výkonově zatěžován .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radovan-kocour



Založen: Dec 02, 2009
Příspěvky: 317
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2013, 11:40    Předmět: Citovat

Dobrá tak píšete Vašemu kamarádovi všech pět modulů- já mám sice schéma a servisní manuál od té pračky, ale není tam schéma toho elektronického modulu. A co všechno musím vymontovat? A já teď mám nový modul- dal by jste ho tam a nebo počkal co se zjistí na těch vadných?
Mohl by se zničit i ten nový?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18700
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2013, 12:28    Předmět: Citovat

V ŽÁDNÉM případě bych tam ten nový necpal ! Naopak ten někdo znalý lehce na stole posoudí co je špatné . Takovou možnost má málokdo !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radovan-kocour



Založen: Dec 02, 2009
Příspěvky: 317
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2013, 12:53    Předmět: Citovat

Dobrá a já mám Vám poslat soukromou zprávu- Vy máte nějakého kamaráda?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18700
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2013, 14:23    Předmět: Citovat

Toto by měl zvládnout někdo z tvého nejbližšího okolí . Třeba ti někdo známý opravuje radia , Tv atd . Nebo relativně nedaleko tebe žije dnes již důchodce , dříve TV technik zde bývající pod jmenem kokun , zkus ho kontaktovat . Přes půl republiky se těžko opravuje , pračka zvláště , kdyby jsi bydle do 50km ode mne , tak bychom se třeba domluvili , takto na tuto činnost nemohu přistoupit .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radovan-kocour



Založen: Dec 02, 2009
Příspěvky: 317
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2013, 18:02    Předmět: Citovat

No tak Vám děkuji a co teda podle Vás tam odchází- nahovno jakési elektronické moduly je tam programec stejnak mechanický- jo a eště mě napadlo u jednoho modulu zas při odstřeďování kolísaly otáčky, když jsem zmáčkul 1000 otáček tak to kolísalo a co je potřeba k tomu aby se ty moduly zpravily- nebo je to na vyhození?nebo jak se to dá zjistit- já vá rady jsou drahé, šak já bych Vám i zaplatil a je k tomu jak píšete třeba celá pračka- já ty moduly mám vymontované-
a ten pán jak jste mě psal ten jak jsem si všiml spravuje televize, tak když s ho zeptám že pračka tak mě pošle doprdele, myslím si
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18700
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2013, 18:16    Předmět: Citovat

Já nejsem servisák praček . Jen jsem schopen určitý segment elektroniky opravit . Zde nepůjde jen o to opravit desku - pokud tam budou jen spínací prvky , ty jsou dnes většinou levné , ale jak sám píšeš , tak desky odcházejí , takže tam bude nejspíše ještě jiná závada . A ta se nedá na dálku odhalit . Zkus toho člověka , co jsem ti doporučil . Až by jsi se neobešel , pošli SZ .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radovan-kocour



Založen: Dec 02, 2009
Příspěvky: 317
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2013, 18:22    Předmět: Citovat

Děkuji já jsem tam přeposlat ten dotaz kde je ten p. KOKUN- tam jsou televizory a už mě napsali, že jsem ve špatné rubrice, teď jsem se dočetl, že jsem asi porušil pravidla, když jsem otázku položil do jiného tématu, eště to by mě tak chybělo, pračka nahovno a ještě porušit pravidla Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5251
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2013, 19:37    Předmět: Citovat

Klid Smile pokial niekto bude vediet poradit tak si to najde aj tu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radovan-kocour



Založen: Dec 02, 2009
Příspěvky: 317
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2013, 19:40    Předmět: Citovat

Já jsem to chtěl vymazat a už nemožu, už je to zamklé Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4218
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2013, 20:39    Předmět: Citovat

Radovan-kocka napsal(a):
Já jsem to chtěl vymazat a už nemožu..

Nemohl bys ani kdyby to bylo ještě odemknuté, protože tam mezitím přibyly příspěvky jiného uživatele a ty nemáš práva je smazat (ani ten svůj už ne, to by za ním nesmělo být už nic dalšího).
Pokračuje se pouze v tomto vlákně a pouze k tématu. To zamčené vlákno je v případě potřeby nahlédnutí tady, viz www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=584948#584948 (kopírovat tě to sem nebudu).

_________________
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: pá květen 31 2013, 5:31    Předmět: Citovat

Pokud to není vlastnost tohoto typu pračky (to by se asi ozvali další uživatelé nebo by o tom věděli opraváři) hledal bych problém jinde, třeba nadměrně rušící elektromotor případně jiné silové obvody v pračce nebo rušení v elektrické síti.
_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18700
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: pá květen 31 2013, 5:57    Předmět: Citovat

Pokud chceš tento stroj opravdu zachovat , tak by jsi si měl koupit servismanual . Já ho třeba na svoji romovku mám , stál asi 3kila , ale mát tam vše , elektriku i mechaniku . Bohužel odkaz na tvůj stroj nedává žádné výsledky . Kdybych to měl jako domácího mazlíčka , tak bych ten manuál scháněl přes nějakého servisáka praček . Přecejen je to starý typ , tak už by ten manuál mohl také někdo pustit .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radovan-kocour



Založen: Dec 02, 2009
Příspěvky: 317
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

PříspěvekZaslal: pá květen 31 2013, 11:13    Předmět: Citovat

Šak já mám celý servisní manuál- podle skadových čísel a čísel na pozicích jsou rozkreslené ty díly objednávám na to náhradní díly- já mám od všech eurotechů na originálním CDčku servisní manuály přímo od Fy Antonio Merloni z Itálie, a co to pomože, tam není z čeho je složený ten modul, tam je akorát schéma programce, elektrické schéma- tak já nevím co bych ještě měl k tomu potřebovat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund