Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

MC34063AD - přehřívá se
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
goody



Založen: Sep 13, 2009
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: pá srpen 23 2013, 18:08    Předmět: Citovat

Prubeh na diode nenapovida o zadnem problemu, protoze strida je cca 50%/50% a vse cca sedi. Za kazdou odpoved budu vdecny. Kazdopadne neni zrejme co je blbe, ale pri 0.6A by urcite prece nemel tolik topit.


dioda.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  dioda.jpg
 Velikost:  66.59 kB
 Staženo:  32 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4513
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: pá srpen 23 2013, 18:09    Předmět: Citovat

A co tak pokus omyl, osadil by som tam inu tlmivku. Vecsiu, tlmivka sa nehreje ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
goody



Založen: Sep 13, 2009
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: pá srpen 23 2013, 18:13    Předmět: Citovat

Tlumivka je Ok. Kdyby hrala tak by to bylo jasne. Je presaturovana. Ale ta je v pohode. Smazi dioda, no dobra, ale proc smazi ten MC34063? to nevim. Kazdopadne to zjevne semtam vynechava, ale to odpovida PFM. Proste napeti je OK, tak vynecha cyklus (asi). Prubeh na diode. Ten se sleduje v pohode, prikladam. Cim mensi zatez, tim vice vynechava a mene topi.


dioda2.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  dioda2.jpg
 Velikost:  87.23 kB
 Staženo:  35 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
goody



Založen: Sep 13, 2009
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: pá srpen 23 2013, 18:17    Předmět: Citovat

Atlan napsal(a):
A co tak pokus omyl, osadil by som tam inu tlmivku. Vecsiu, tlmivka sa nehreje ?

Pokus omyl byl v podstate odpaleni toho 0,33RSC a zviseni z 0,165 na 0,33 coz trosku pomohlo, ale tim jsem se zatropoval podle datasheetu na 0,5A (IPK 1A).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
goody



Založen: Sep 13, 2009
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: pá srpen 23 2013, 18:20    Předmět: Citovat

TEch 800mV ve forward stavu prisuzuji spise chybe mereni toho osciloscopu, i kdyz to by taky ledasco vysvetlovalo.............. SmileSmileSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
goody



Založen: Sep 13, 2009
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: pá srpen 23 2013, 18:30    Předmět: Citovat

Muzu poprosit ? Podivejte se nekdo na tu fotku a rekne te mi hodnotu toho odporu. Mam jej v sacku z GME popsany 0R33. Jsem pitomec, nebo je to blbe? Smile)))))) Nemam tu merak co by meril tak male odpory ..... Smile))))


topic_top.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  topic_top.jpg
 Velikost:  65.93 kB
 Staženo:  56 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
goody



Založen: Sep 13, 2009
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: pá srpen 23 2013, 18:52    Předmět: Citovat

Pokud nejsem obrazek_cenzura, tak je to 0,120ohm, ale obrazek_cenzura to jsem si nabehl, ze jsem si jej vytahl ze starych zasob z GME. To snad neni pravda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34213
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá srpen 23 2013, 18:53    Předmět: Citovat

Mam na stene tabulku s farbami. Odporucam aj tebe.

Ak myslis tie dva odpory dolu, tak tam vidim hneda-cervena-strieborna, takze 0,12 R. A podla farby to vyzera na poistkove odpory.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
goody



Založen: Sep 13, 2009
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: pá srpen 23 2013, 18:54    Předmět: Citovat

Mno jeden jsem urval na predchozi radu a trosicku se to zlepsilo, ale predpoklad byl ze je to 0R33 Smile))) Jinak by to mel byt metaloxid 2W
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá srpen 23 2013, 20:40    Předmět: Citovat

Dioda pracuje podle obrázků, jak má a to že hřeje, je prostě fakt, rychlá bude dost, takže bys musel najít diodu s menším Uf, jestli je to do nějakých 80°C, tak by to měla ustát, ikdyž ideání to není. Vynechávání pulsů je regulace výstupního napětí, takže taky OK. Střída OK. Chybí ti ta kontrola průběhu proudu cívkou, je to stěžejní věc. Odpory jsou 0.12Ω, takže je zkus dát do série. Ipk vypíná podle datasheetu při 0.3V, takže spínač v IO se nestačí divit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
goody



Založen: Sep 13, 2009
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: so srpen 24 2013, 0:31    Předmět: Citovat

Zaky napsal(a):
Dioda pracuje podle obrázků, jak má a to že hřeje, je prostě fakt, rychlá bude dost, takže bys musel najít diodu s menším Uf, jestli je to do nějakých 80°C, tak by to měla ustát, ikdyž ideání to není. Vynechávání pulsů je regulace výstupního napětí, takže taky OK. Střída OK. Chybí ti ta kontrola průběhu proudu cívkou, je to stěžejní věc. Odpory jsou 0.12Ω, takže je zkus dát do série. Ipk vypíná podle datasheetu při 0.3V, takže spínač v IO se nestačí divit.

Takze dioda nahrazena. Nasel jsem doma SK23-DIO. Uf ma mensi jak 0,5V. Lepsi uz to asi nebude. Dioda je na 2A, takze dobry. Kdyz jsem zjistil svuj omyl z odporem, tak jsem jej nahradil resp zapojil tak ze mam ted 0R24 Smile))) obrazek_cenzura vse dobry, ale MC34063 proste topi !!!!!!!!!!!!!! Vem ho cert. Proste se asi jednou presmahne. Dioda je aktualne studena (resp. vlazna). Nevim co lepsi ho by jeste svine MC34063 chtela. Na diode meren nabeh 60ns a spad 133ns. To je docela pekny myslim a upravdu kleslo UF temer na polovinu, takze rekl bych ze mas pravdu a jedina posledni vec, kterou bohuzel nemam jak overit je ta pojebana civka (na te desce to uz moc asi neopravim, pac drzi i ze spodu. uživatel jsem ji pripajel docela dobre.

Na drouhou stranku bylo na ni 101, takze 100uH. obrazek_cenzura pouzdro taky sedi na to SC105, takze zjevne tech 1.35A musi obrazek_cenzura sedet, takze by pri 0,58A nemela sakra komatit. Podle prubehu na RSC 0,240 zdaleka nestoupa to pojebany napeti nad 0,3V, takze asi zavratny proud tim smejdem nepotece. Ani nemuze, pac by se stejne diky tomu Rsc mel uživatel zavrit. Prubeh na Rsc z oscila posilam v priloze.

Pokud nejsem uplne padlej na hlavu, tak musim koncim zaverem ze od 0,5A pri 12V je MC34063 na hovno. Delal s nim nekdo stepdown na 12V a kyzeny proud neco ? Muze mi na toto tema poreferovat svoje zkusenosti, nebo se mam smirit s tim, ze impulzni zdroj s timto obvodem, je tak na mcu s 20ma spotrebou a par ledek ? Je mozny ze by tech 0,5A melo takto topit? Co by potom delal pri 1A uživatel blbej. Je toto vubec normalni. To uz je cire zoufalstvi...... Ano asi jsem mel pouzit neco lepsi, coz je pouceni pro priste, ale toto mi hlava proste nebere.



rsc.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  rsc.jpg
 Velikost:  58.95 kB
 Staženo:  36 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
goody



Založen: Sep 13, 2009
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: so srpen 24 2013, 0:38    Předmět: Citovat

Takze pouze pro doplneni. Ted jsem meril forward voltage na SK23-DIO a cece sam tomu neverim, ale 0,38V. To je zatracene pekny a obrazek_cenzura rychle to zabere, takze smrt pro MC34063 a doufam ze odejde do kremikoveho nebe se vsi paradou a vyrve aspon kus te desky, az se presmahne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: so srpen 24 2013, 11:01    Předmět: Citovat

Pro Tvoje účely je už potřeba externí FET a dobře zvolená toroidní cívka. Těch 100p tam klidně může zůstat.


menic.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  menic.jpg
 Velikost:  21.85 kB
 Staženo:  75 krát


_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
goody



Založen: Sep 13, 2009
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: so srpen 24 2013, 11:03    Předmět: Citovat

Toto zni jako myslenka dne, ale tady uz ji neuplatnim. Jak resis napeti na Gate, protoze to MCcko posle klidne na vystup tech 24V. Resp. jak to resit kdyz Vin je vetsi jak maximalni napeti Gate toho fetu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so srpen 24 2013, 11:14    Předmět: Citovat

Nevymýšlej hlouposti, řešit k MC34063 externí tranzistor samozřejmě lze, ale lépe vyjde použít rovnou vhodný obvod, tvoje řešení je toto: http://www.ebay.com/itm/1-DC-DC-Buck-Converter-Step-Down-Module-LM2596-Power-Supply-Output-1-23V-30V-M2-/141018884953?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item20d5616b59
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund