Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

DVD-RW U633A - nahrada za tuto original. mechaniku

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3340
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so srpen 24 2013, 9:26    Předmět: DVD-RW U633A - nahrada za tuto original. mechaniku Citovat

Dostalo se mi do ruky dvd ktere jsem vypaloval. Po pulce filmu to spadne. Vypalene bylo na jinem notasu. Chtel jsem zkusit jak na tom dvd je a dal ho do meho notasu Dell E6400. A zase. DVD medium se tvari ze je prazdne. Uz jsem tohle resil nedavno zde na foru. To me nas*ralo. Rozhodle jsem se ze zkusim prehrat firmware verze WD10-A03. Tuhle verzi jsem tam ale natahl pred nedavnem. Myslel jsem si ze muze byt chyba v aktualizaci fw. Ale nastala chyba. Tentokrat to nedojelo do konce a zahlasilo to chybu. A nasledoval restart. Po restartu ji nevidel ani os, nesla otevrit. Po dalsim restartu uz ji system vidi. Ale stale nejde otevrit. Zkusil jsme znova prehrat fw, horsi to uz byt nemuze. Bez uspechu. Na strankach dell je pouze jedna verze fw pro tuto mechaniku. Je nejaka moznost to ozivit nebo se mam poohlednout po nove. A jakou. Tu stejnou, nebo nejakou co je v seznamu dell a nebo je to jedno a muzu tam dat cokoliv. Dik.

Naposledy upravil robo dne út září 03 2013, 18:06, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4050

PříspěvekZaslal: so srpen 24 2013, 9:56    Předmět: Citovat

1) Vypalené DVD nemusí být totálně špatné. Dost možná jsou na něm chyby, které jedna mechanika dokáže zkorigovat a jiná ne. Takže nejlépe přečíst na mechanice, která to dovolí a uložit na disk. To se dnes považuje za jistější nežli doma vypalovaná DVD.

2) U mechaniky píšeš SCSI - tím je tvůj výběr omezen. Kdyby šlo o vestavěnou mechaniku s par. nebo ser. interfejsem, můžeš tam dát v podstatě cokoliv, co připojíš na MB. S SCSI jich asi moc nekoupíš a budou zbytečně drahé.

3) Jakápak aktualizace FW, když na stránkách je jen jedna verze? Myslím, že by stále mechanika měla chodit. Zkusil bych ji strčit jinam, ale tím SCSI jsi značně omezen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3340
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so srpen 24 2013, 10:06    Předmět: Citovat

Na Dell je u ovladace oznaceni
TSST TS-U633A 9.5mm Tray SATA. To SCSI oznaceni je vzate ze systemu.
Je i verze FW 02. Ale je to stejny. Nedojede do to konce. V pulce chyba download failed.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4050

PříspěvekZaslal: so srpen 24 2013, 10:49    Předmět: Citovat

Kup za 500Kč jinou SATA a máš po starostech. CD-ROM jsu stejně pasé...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3340
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so srpen 24 2013, 11:42    Předmět: Citovat

Vybral jsem Samsung SE-208BB .
http://www.czc.cz/samsung-se-208bb/126198/produkt
A chtel bych se zeptat na uchyceni v ntb. U mechaniky co ted mam je na jedne strane tavova podlouhla tapka. Ta se zamackne dovnitr a nasledne vyjede ven. Za ni chytim a vysunu mechaniku ven. Je tohle bezny zpusob. Co jsem videl mechaniky starsiho data, tak to drzelo na sroubku. V zadni casti mechaniky bylo ocko.



Mechanika3.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Mechanika3.jpg
 Velikost:  122.35 kB
 Staženo:  62 krát


Mechanika2.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Mechanika2.jpg
 Velikost:  281.99 kB
 Staženo:  58 krát


Mechanika 1.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Mechanika 1.jpg
 Velikost:  186.25 kB
 Staženo:  55 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4050

PříspěvekZaslal: so srpen 24 2013, 11:50    Předmět: Citovat

Nevím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3340
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so srpen 24 2013, 15:26    Předmět: Citovat

Ted jsem koukal na nejake video, sice Dell ale jiny model. A jina mechanika. Z toho videa jsem usoudil ze se da pouzit normalni mechanika do notasu. Prehodi se celo a ten mechanismus na zajisteni, vytahnuti mech. ven.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: so srpen 24 2013, 15:51    Předmět: Citovat

Hele, nebude to spíš vypalovacím SW? Tenhle problém jsem už zažil. Schválně si stáhni jinej vypalovací program a zkus to s ním.
_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3340
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so srpen 24 2013, 17:31    Předmět: Citovat

ze bude nekde ve videu bota je mozne. to muze byt chyba vypalovaciho softu. Nebo media. Ale to DVD bylo prehravano v nejakem prehravaci dvd a nejaky cas ten film jel. Takze dvd je castecne v poradku. A totez dvd jsem vlozil do notasu, ze zjistim kde je problem, ze ten film si prehraji, a mechanika vidi medium jako prazne. Po otevreni obsahu tam nic neni. To uz je chyba opticke mechaniky. medium se ale otacelo, podle zvuku. Bohuzel uz s tou mechanikou nic neudelam. Na nic nereaguje. A prehrani FW se mi nedari. System ji vidi a utilita na nahrani FW take. Po spusteni aktualizace FW se ledka rosviti. Ale proces po chvilce skonci chybou. Download fail. Ale led zustane svitit. Pokud nedojde k uplnemu vypnuti notasu, ledka nezhasne, tak po restartu ji uz system nevidi. nevidi ji ani utilita a ledka mechaniky stale sviti. Vypnu notas, led zhasne, zapnu, ledka nesviti a os ji vidi. Ale mechanika na nic nereaguje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34281
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so srpen 24 2013, 22:57    Předmět: Citovat

Vytahovaci mechanizmus alebo uchyt je pre kazdy typ notebooku iny. Lepsie sa na to pozri, da sa to od mechaniky odmontovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3340
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá srpen 30 2013, 20:07    Předmět: Citovat

Obratil jsem se na servis Dell pac je stroj v zaruce. Vse klaplo a ja mam novou mechaniku. Ale nedari se me vypalit preba dvd. Shrink nevidi mechaniku, a kdyz dav v ashampoo vytvorit z vob DVD tak mi rve abych vlozil vetsi medium. Pritom film ma 3.1GB. Udelal jsem halo a dozvedel se ze je vse v poradku. V zemi puvodu, nekde v americe , mel notas jen DVD rom. Takze tu jsem i dostal. V cesku dostal od nakupciho DVD-RW mechaniku a takhle ja ho koupil. Takze pocatecni radost jsem zamenil za smutek. Uz jsem jednu novou mechaniku dneska koupil. Nasledne jsem zjistil ze ji do notasu nenarvu. Mam ultraslim, vyska 9.5mm. Mela byt pristi tyden. Celo jde prehodit a ten mechanizmus na zajisteni jsem v poho odmontoval. Snad pujde nejak namontovat na tu novou. Nebo pouziji oboustrane lepici pasku. Ten mechanizmus by to mohlo udrzet.

Ted jsem videl na trubce nejaky video kde je plast. ramecek. Do toho se zasune nejaka 9.5mm mechanika a ten plast ramecek zaroven vytvari luzko do ktereho se zasune mechanizmus pro vyndani mechaniky ven. Jsou tam i dirky pro sroubky. Ale nikde to nemohu najit. Cenu nedovedu odhandout i kdyz je to jen plast. Kdyz by jste nekdo vedel o necem takovem hodte info. Dik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4050

PříspěvekZaslal: so srpen 31 2013, 7:19    Předmět: Citovat

robo napsal(a):
V zemi puvodu, nekde v americe , mel notas jen DVD rom. Takze tu jsem i dostal. V cesku dostal od nakupciho DVD-RW mechaniku a takhle ja ho koupil. Takze pocatecni radost jsem zamenil za smutek.
Není důvod aby tam DVD-RW nechodilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
warp



Založen: Sep 23, 2004
Příspěvky: 1116
Bydliště: Praha-Sobín

PříspěvekZaslal: so srpen 31 2013, 8:44    Předmět: Citovat

Taky jsem to řešil u NTB Dell, šel tam myslím ultraslim Samsung DVD-RW, mechanismus šel v pohodě namontovat, akorát čelo muselo zůstat původní červené (byla z nějakého Aceru Ferrari).
Ta původní mechanika má asi unavený posun optiky či optiku (náklon), proto pálí spolehlivě jen do půlky (dá se na ní vypálené DVD celé přečíst ?), FW to nevyřeší.
To SCSI znamená, že je mechanika vnitřně připojena přes převodník - SATA adapter (chip) k zákl.desce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3340
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út září 03 2013, 17:58    Předmět: Citovat

Zakoupil jsem DVDRW/RAM Samsung SU-208DB. Celo jsem prehodil a ten mechanizmus je prisroubovan k vnitrnimu boku jednim sroubkem. Tato mechanika nema, tak jako Dell na vnejsi strane rantl kam by sel pripevnit druha strana mechanizmu. A prehodit vrchni dekl neslo. U samsungu jsou na kazde strane vrchniho deklu dva otvory a je v nich kousek plastu, cast mechaniky. U dell je dekl bez otvoru. Takze musela pomoci oboustrane lepici paska. Hotovo a jsem spokojen. U Dell byla DVD-RW, original, cena stanovena ke 2 tisicum, bez par korun. To me malem ranilo.
Podle kodu na mediu Verbatim se kterym mam nejaky problem, je to vyrobeno nekde v Turecku. A v jednom obchodnaku zakoupene medium, prodavane pod znackou retezce je podle kodu Maxell.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
warp



Založen: Sep 23, 2004
Příspěvky: 1116
Bydliště: Praha-Sobín

PříspěvekZaslal: út září 03 2013, 19:11    Předmět: Citovat

Hlavně že to funguje. Mě to tam šlo přichytit bez problémů (holt každý model to má jiné).
Co se týče medií DVD+-R, tak používám Philips nebo Memorex (ve spindlech po 25/50ks), případně Imation. Verbatim a podobné "no name" z obchoďáků jsou ten největší odpad !!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.30 sekund