Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Neznámý zdroj - teplota
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2817
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: ne září 08 2013, 19:06    Předmět: Neznámý zdroj - teplota Citovat

Zdravím Vás!
Poprosil jsem syna aby mě udělal něco na co se může nahrávat TV program. Vzal tedy disc z PC a dal k němu jakýsi kabel do toho DI-WAY sat přijímače. Mám k tomu zdroj který je na obrázku. Asi je to nějaký east šmejd ale funguje to. Hřeje se ale MOSFET 2SK2043. Kondenzátory jsem vyměnil. Pomůže záměna za nějaký výkonnější tranzistor? Jsem schopný i předimenzovat chladič. Jestli by pomohla záměna tranzistoru tak prosím o nějaký návrh za jaký.
Ještě musím dodat že proudově je to postačující. Má to i kabel na napájení topho discu.
Děkuji moc a zdravím!!



IMG_1333.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_1333.JPG
 Velikost:  36.35 kB
 Staženo:  67 krát


IMG_1334.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_1334.JPG
 Velikost:  35.82 kB
 Staženo:  101 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9810
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: ne září 08 2013, 19:14    Předmět: Citovat

Spíš, než fotku "střev" sem dej parametry zdroje - (pokud jsou známý), a parametry disku. Jestli je to klasický 3,5 palcový z komplu, tak ten zdroj je možná přetíženej.. A USB v tom tvým rekordéru neutáhne nějakej ten "zapouzdřenej"disk, co je k dostání v datartu, nebo v podobným obchodě?
Já kdysi používal 2,5 palcový disk PATA do notebooku v "rámečku" a vedl mě z něj jen USB kabel. Můj set-top box s ním z počátku nechcel pracovat, protože nečekal, než se mu roztočí plotna. Po výměně FW boxu bylo vše v pořádku..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2817
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: ne září 08 2013, 19:20    Předmět: Citovat

Futrál zdroje už není. Syn říkal že proudově je to v pořádku. Ten zdroj hřál hodně i při malém zatížení. Fotky discu přikládám.


IMG_1335.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_1335.JPG
 Velikost:  27.05 kB
 Staženo:  57 krát


IMG_1336.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_1336.JPG
 Velikost:  35.05 kB
 Staženo:  57 krát


IMG_1337.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_1337.JPG
 Velikost:  37.79 kB
 Staženo:  51 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9810
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: ne září 08 2013, 19:46    Předmět: Citovat

Tak pak zkusit ten zdroj vyměnit, nebo ho pokus opravit (pokud to není jeho vlastnost).

Ovšem já osobně bych situaci řešil externím pevným diskem: ve vypnutém stavu (raději) se s ním dá krásně manipulovat a nevypadá jako "bastl", ale jako malá placatá krabička. Když už je to někde na očích v obýváku..

Jinak - k tomu zdroju: Pokud si na to troufáš a máš na to náladu, rozkresli si podle plošnýho spoje schéma. A pak se pokus určit, proč se nejspíš špatně otevírá tranzistor a součástky změř - nejčastěji elyty (časem vyschnou), nebo svitkáče - u některých tipů se přepětím probijí a tím se jim snižuje kapacita. Těžko se radí jen podle fotek a to ještě někomu, o kom nevím, jak dobře zná technologii pulsních zdrojů..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4048

PříspěvekZaslal: ne září 08 2013, 19:49    Předmět: Citovat

Kaca napsal(a):
Hřeje se ale MOSFET 2SK2043.
Udržíš na něm ruku?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2817
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: ne září 08 2013, 20:02    Předmět: Citovat

Právě že neudržím. Je to všechno asi jen dočasné. Zkusím použít AT zdroj z malého PC. To bude asi nejlepší východisko. Ještě zkusím ty kondy a pak ten jiný zdroj. Ono to dnes stojí jen pár korun. No, marodím tak se trochu nudím tak jsem přemýšlel (ale to bolí) s tím něco udělat. No, dám vědět jak to dopadlo ale dnes už určitě ne.
Zdravím a děkuji!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
monterjirka



Založen: Jun 14, 2003
Příspěvky: 2801
Bydliště: Blížejov

PříspěvekZaslal: ne září 08 2013, 20:03    Předmět: Citovat

Artaban001 napsal(a):
...Já kdysi používal 2,5 palcový disk PATA do notebooku v "rámečku" a vedl mě z něj jen USB kabel. Můj set-top box s ním z počátku nechcel pracovat, protože nečekal, než se mu roztočí plotna. Po výměně FW boxu bylo vše v pořádku..

Já jsem s tím v minulosti taky bojoval. Nedokázal jsem Set Top Boxu vnutit přes USB externí disk, který byl naformátovaný v NTFS.
Ale disk ve FAT32, vložený do "chytré krabičky z Aukra"(redukce SATA na USB), byly tam 2 koncovky USB, jedna pro plnohodnotné připojení k portu a druhá pro napájení, pokud na to port nestačil, externí zdroj 5V/1,5A a provedení "adaptér do zásuvky"...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2817
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: ne září 08 2013, 20:09    Předmět: Citovat

Ale ono to funguje perfektně ale jen ta teplota. Tak když to nepůjde jinak tak použiju ten malý zdroj AT z PC. Jaké jsou formáty to nevím. V tom jede mladej. Mohu se ho zeptat a dát vědět. Vím ale že ho měl napojenej na PC a něco s ním dělal. Jestli nějaké formátování nebo defr. nebo kompr. nevím.
Jak říkám mohu se zeptat. Ale opravdu to funguje bez problému. Akorát mám strach že vyhořím tak raději zatím nenahrávám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2817
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: po září 09 2013, 12:36    Předmět: Citovat

Tak jsem sehnal ten samej - novej tak to dnes večer vyzkouším.
Schéma jsem na něho nesehnal a asi se s ním nebudu zabývat. Možná ještě ten elyt na primární straně (ne filtr ale ten druhý) a pak to půjde do zdrojových lovišť.



IMG_1338.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_1338.JPG
 Velikost:  35.38 kB
 Staženo:  57 krát


IMG_1339.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_1339.JPG
 Velikost:  35.13 kB
 Staženo:  124 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: po září 09 2013, 18:44    Předmět: Citovat

Taky jsem měl doma zdroj co hodně hřál i bez zátěže ze starého notebooku Siemens Nixford. On měl udělánu umělou zátěž , takže i v klidu nezapojený měl odběr cca 3W , což jsem si ověřil domácím zásuvkovým wattmetrem. Měl na výstupu několik pararelně zařazených SMD odporů. Tak jsem je vyměnil za jiné a bylo to OK. Odběr na prázdno cca 1W a už nehřál.

A nejlepší je disk z notebooku. Má jen jedno napětí 5V max. odběr 1A
takže se dá v pohodě živit malým spínaným zdrojem na nabíjení mobilních telefonů nebo navigací.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2817
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: út září 10 2013, 10:01    Předmět: Citovat

Díky za odpověď!
Včera jsem to dal nahrávat na čtyři hodiny a nepřežil ani ten nový. Asi po dvou hodinách se poroučel do zdrojového nebe. No, dnes ráno jsem vyhrabal dva zdroje z PC. Jsou takové menší, jeden ATX a druhý AT. Tak odpoledne to zkusím zapřáhnout. Tam je blbé akorát že to má to mucené chlazení a je to slyšet. Jinakby to mělo být dobré. Když by to šlo, zkusil bych odpojit ventilátor ale třeba to nepůjde. To uvidím.
Zdravím! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
weed_smoker



Založen: Dec 02, 2011
Příspěvky: 2676
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: út září 10 2013, 11:47    Předmět: Citovat

Skoro bezhlučnej je např.zdroj s 40-50VA trafem 230/15/8V,dvěma můstkama 4A/100V,dvěma elytama 4m7/25- ,výstup s 78S05 a 78S12.
Má to teda horší účinnost než spínanej zdroj a opravdu to vyžaduje AC napájení(spínanýmu je to celkem fuk,pokud je napětí v mezích funkčnosti).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 5091
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: út září 10 2013, 12:35    Předmět: Citovat

Tieto spínané zdroje majú jedinú chybu, a to sú filtračné elity na výstupe. Navyše harddisk má nerovnomerný impulzný odber, takže zroje odchádzajú raz-dva.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34213
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út září 10 2013, 12:48    Předmět: Citovat

Tieto zdroje su hrozne smejdy a mozes byt rad, ze si este neodpalil ten disk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2817
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: út září 10 2013, 15:32    Předmět: Citovat

Ano! Všechny zkušenosti to potvrzují. Už je na nic nepoužiju. Mám tam teď ten z PC a je to OK. Vyzkouším to i bez větráku ale moc tomu že se to uchladí nevěřím. Je to ale jedno. On ten větrák zase tak moc kraválu nedělá a to náporové chlazení má dost velkou účinnost.
Děkuji Vám a zdravím!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.28 sekund