Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zapojení ant. konektoru na rdst Motorola GP300 (přesunuto)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bezdrátová technika a technologie, VF technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12160
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: so srpen 31 2013, 8:03    Předmět: Citovat

GPP napsal(a):
A ten konektor nevíš náhodou jak je zapojen? Kde tedy dělám chybu?

. . . zapojuješ to špatně !

výstup pro original pendrek je právě ten závit !!!
(pouze živý, GND pendrek nepotřebuje !!!)

pokud chceš připojit venkovní anténu, nebo měřit výstupní signál, musíš mít
právě tu redukci !!!
Jejím zasunutím dovnitř dojde k přepnutí signálu do toho BNC a pak tam můžeš připojit co potřebuješ .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OK2STO



Založen: Sep 19, 2008
Příspěvky: 439
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so srpen 31 2013, 9:44    Předmět: Citovat

Já jsem si musel udělat redukci, je to trochu neumělé udělané ale funkční.
Šroub který pasuje do závitu na GP300, ten jsem osově převrtal, dovnitř jsem dal izolovaně šroubek M2 a ten jsem napojil na střed BNC konektoru.
Délka sřoubku vyčnívajicí je cca 8 mm.
Přikládám foto.



konektor.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  konektor.jpg
 Velikost:  39.15 kB
 Staženo:  73 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GPP
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so srpen 31 2013, 20:22    Předmět: Citovat

Ok, díky, ale teď jsem se v tom nějak zamotal.Konektor té originální antény vypadá takto:
http://i01.i.aliimg.com/wsphoto/v0/591809871/3-5-UHF-font-b-Antenna-b-font-for-font-b-motorola-b-font-Radio-P10.jpg
má jen ten závit, což je ten živý.Zkusil jsem tedy pouze z toho závitu radiostanice vyvést kouskem tvrdého drátu na živý (střed) wattmetru.Ukázal mi zase jen těch 100mW.
Ta redukce jak přiložil OK2STO je tedy dělaná tak že ze závitu radiostanice je zem a živý přivede ten šroubek M2 na střed toho BNC (živý).Teď mi ale jde o to kterýho z těch kontaktů na té mé fotce:
http://leteckaposta.cz/397611208
by se měl ten šroubek M2 dotýkat?Jestli jsem to dobře pochopil tak toho modrého a zároveň by ho měl odpojit od toho červeného.Jenže přesně takhle jsem to měl zapojený.Kus tvrdého drátu a na konci naletovaný takový měděný výlisek (prostě aby se dotýkal toho modrého, zároveň ho odpojil a ještě tam držel).Do závitu jsem našrouboval klasickou redukci SMA/BNC (která se používá například na wouxuna) a do středu té redukce (živého) zapadl přesně ten tvrdý drát.Pokud bude potřeba tak to můžu vyfotit.Když jsem to zkusil změřit tak je tam těch 100mW.Nic jiného mě nenapadá, leda že by byla spálená ta vysílačka, ale zase když to má ten odběr 1A tak tam ten výkon asi půjde.A pokud by to bylo na těch 100mW stažený v softwaru tak by si to přeci nebralo takový proud.
Návrat nahoru
GPP
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út září 03 2013, 21:13    Předmět: Citovat

A ještě bych se chtěl zeptat, při zapojování toho programátoru do PC portu RS232 tak mám přímo jak je ve schématu TX tak z toho navést kabel na pin 3 a z RX na pin 2 nebo je musím prohodit?Tak že pin 3 napojím u programátoru na RX a pin 2 na TX?
Návrat nahoru
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12160
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: út září 03 2013, 22:06    Předmět: Citovat

GPP napsal(a):
má jen ten závit, což je ten živý.Zkusil jsem tedy pouze z toho závitu radiostanice vyvést kouskem tvrdého drátu na živý (střed) wattmetru.Ukázal mi zase jen těch 100mW

. . . nechybělo ti tam GND ?
ten střední kolík redukce zajistí zasunutím přepnutí konektoru stanice . . .
. . . potom budeš mít na závitu GND a na středním kolíku živý.
pokud budeš mít i potom jen 100mW, je tam něco špatně a musíš to najít a opravit.

co se týče identifikace vodičů na portu (Rx/Tx), je to celkem jednoduché, jen pomocí multimetru.
Při propojení a zapnutí napájení musí být v klidu oba vodič v záperné polaritě !
Od -5ti do -12ti voltů.
když budeš měřit samotný "regulerní RS232" bude mít TX-drát cca -7V a Rx-drát buď 0V, nebo do cca -2V.
Když je oba propojíš, musí to být Rx do Tx a z druhé strany zase Tx do Rx. (křížem)
Potom budou oba dráty v mínusu.
(všechna měření proti GND)

. . . ten přípravek s tranzistory, bude mít ale ta napětí jinak !
to si musíš poradit sám !



RS232-to-MOTOROLA.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  RS232-to-MOTOROLA.jpg
 Velikost:  73.92 kB
 Staženo:  88 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GPP
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st září 04 2013, 19:27    Předmět: Citovat

Tak GND mi tam nechybělo, na tu radiostanici jsem našrouboval klasický SMA a střed jsem vyvedl z toho kontaktu který je na té mé fotce modře, udělal jsem to samozřejmě tak, aby se odpojil od toho červenýho.
Jinak k tomu programátoru, už mám na zkoušku postaven ten tranzistorový.Ten s tim jednim obvodem MAX232 jsem ani nezkoušel, když mi tu někdo napsal že nebude fugovat.Místo těch ruských tranzistorů jsem tam dal náhradu C547A.Šlo mi jen o to jestli ten vývod označený RX na schématu mám napojit na TX u PC a TX na schématu na RX u PC.Takže to tedy mám zapojit křížem jak jsem napsal?
Návrat nahoru
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12160
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: st září 04 2013, 19:53    Předmět: Citovat

GPP napsal(a):
Tak GND mi tam nechybělo, na tu radiostanici jsem našrouboval klasický SMA a střed jsem vyvedl z toho kontaktu který je na té mé fotce modře, udělal jsem to samozřejmě tak, aby se odpojil od toho červenýho.

no . . . , něco tam máš špatně . . . podívej se na to znovu !
a vyfoť ten závit detailně zepředu.
A jak hluboko jsi zašrouboval ten závit SMÁčka ? Nevyzkratoval sis to sám ??
GPP napsal(a):
Ten s tim jednim obvodem MAX232 jsem ani nezkoušel, když mi tu někdo napsal že nebude fugovat

škoda, je to dobrý obvod. Chtělo to porovnat s datasheetem a zapojit podle něho !
http://www.maximintegrated.com/images/qv/1798.gif
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GPP
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st září 04 2013, 21:29    Předmět: Citovat

Ten závit toho SMA jsem zašrouboval co to šlo, že by se to tím vyskratovalo si nemyslím protože ten závit do kterého se ta SMA redukce šroubuje je v tom krytu radiostanice a zem na ten závit přivádí ten plech vedle toho konektoru.Ta fotka je vyfocená při úplném rozebrání a sndání toho zadního železnýho krytu a předního plechu.Pod tím závitem do kterého to tedy šroubuji je ještě to železo (zem, kostra radiostanice) a v tom je měnší díra pod kterou je ten vyfocený konektor, do toho se pak zasunuje ten živý.

Chci se tedy kouknout do toho software jestli ten výkon neni náhodou snížený, ale to mi nepřijde když si to bere kolem té 1A.Kdyby byl spálený koncový stupeň tak by si to taky nebralo takový proud, ne?

Tady je foto co se mi povedlo najít na internetu jak to vypadá uvnitř:
http://image.ohozaa.com/i/3d0/dVUuT.jpg
Ještě potom zkusím vyfotit ten konektor.

A ještě k tomu programátoru, mě právě neni jasný jak to propojit protože na tom obrázku je psáno RS - 232 RX, RS - 232 TX tak jsem právě myslel že to mám propojit přímo RX do RX na PC a TX do TX na PC.
http://files.radioscanner.ru/files/download/file837/picture_picblock_a_1.gif
Návrat nahoru
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12160
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: čt září 05 2013, 21:27    Předmět: Citovat

GPP napsal(a):
Ta fotka je vyfocená při úplném rozebrání a sndání toho zadního železnýho krytu a předního plechu.Pod tím závitem do kterého to tedy šroubuji je ještě to železo (zem, kostra radiostanice) a v tom je měnší díra pod kterou je ten vyfocený konektor, do toho se pak zasunuje ten živý

popisuješ to hezky, ale dej sem pořádné fotky, na těch tvých toho není moc vidět.
měl jsem tuto stanici v rukách již před několika lety a už si to přesně nepamatuji. zkus mi to tvými kloudnými fotkami připomenout.
GPP napsal(a):
Kdyby byl spálený koncový stupeň tak by si to taky nebralo takový proud, ne?

ne, klidně to může brát takový proud, ikdyž je spálený konec.
GPP napsal(a):
Tady je foto co se mi povedlo najít na internetu jak to vypadá uvnitř: http://image.ohozaa.com/i/3d0/dVUuT.jpg

ty tam něco vidíš, co ti vyřeší tvůj problém ?
GPP napsal(a):
A ještě k tomu programátoru, mě právě neni jasný jak to propojit protože na tom obrázku je psáno RS - 232 RX, RS - 232 TX tak jsem právě myslel že to mám propojit přímo RX do RX na PC a TX do TX na PC.

podívej se na obrázek !
stačí ti to takhle ?

. . . jak poznáš Rx a Tx na COM konektoru jsem ti již popsal



picture_picblock.gif
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  picture_picblock.gif
 Velikost:  72.82 kB
 Staženo:  75 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GPP
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá září 06 2013, 21:45    Předmět: Citovat

Jo díky takhle mi to stačí, nebylo mi právě jasné jestli to zapojit křížem nebo ne.Přidávám 2 fotky snad to trochu pomůže.Na fotografii 1 je ten konektor po rozebrání radiostanice a vedle něho i ten plech který má přivádět zem do toho závitu.Na té druhé fotce je to přímo ten konektor nahoře při zakrytované vysílačce.Ten první závit je ta zem a to druhé je ta díra samotného konektoru v tom kovovém pouzdře.
http://leteckaposta.cz/863895207
http://leteckaposta.cz/123187080
Návrat nahoru
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12160
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: so září 07 2013, 7:33    Předmět: Citovat

GPP napsal(a):
Ten první závit je ta zem a to druhé je ta díra samotného konektoru v tom kovovém pouzdře.


už jsem si to vybavil . . .
stále to zapojuješ blbě !
podívej se na obrázky !



10.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  10.jpg
 Velikost:  290.05 kB
 Staženo:  75 krát


20.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  20.jpg
 Velikost:  188.13 kB
 Staženo:  85 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GPP
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so září 07 2013, 12:56    Předmět: Citovat

A je v pořádku že ten závit který se přepíná živý-zem je trvale vodivě spojen se zemí?Je mi to nějaké divné, zkoušel jsem to multimetrem (v konektoru jsem neměl nic zašroubovanýho) a zjistil jsem že je spojen se zemí.Při rozebrání radiostanice je i vidět že ten plech pro pendrek co vede k tomu závitu se dotýká i té železně kostry radiostanice.
Návrat nahoru
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12160
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: so září 07 2013, 17:05    Předmět: Citovat

GPP napsal(a):
A je v pořádku že ten závit který se přepíná živý-zem je trvale vodivě spojen se zemí?Je mi to nějaké divné, zkoušel jsem to multimetrem (v konektoru jsem neměl nic zašroubovanýho) a zjistil jsem že je spojen se zemí.

něco tam máš blbě !
zastrč do konektoru nevodivý kolík správného průměru a multimetrem zjisti co se kam přepne . . .
A ten závit na pendreku je kratší než ta original redukce !

co se týče toho, že jsi zjistil na plíšku co má jít na pendrek . . . tam může být na zem nějaká tlumivka a pak to změříš multimetrem jako zkrat.

podívej se na to znovu a pořádně !
a popřemýšlej, jak by to asi mohlo fungovat . . .

udělej si nějaký VF indikátor, kterým zjistíš co je "živý"
třeba něco takového . . . .
http://vmiksik.sweb.cz/mericpole1.gif
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GPP
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne září 08 2013, 20:02    Předmět: Citovat

Tam právě žádná tlumivka ani nic jiného není.Ten plech se natvrdo dotýká kostry radiostanice+toho závitu v pouzdře radiostanice pro pendrek, případně zem.

Jinak jsem dostavěl ten programátor, ale je tu problém.Když dám v programu otestovat COM připojení, tak mi to v pravém rámečku nahoře napíše:
Serial bus error
#2 - no acknowledge.

Pokud zkusím radiostanici načíst tak mi to napíše v rámečku uprostřed:
Error number 2 has occured:
Serial bus error
Make sure radio is turned on.
Check rib, power, cables, a connections.

V obou případech radiostanice 5x zapípá.
Operační systém na PC kterém to zkouším mám windows 98 který restartuji do DOSu.
Neví někdo kde může být problém?
Návrat nahoru
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12160
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: ne září 08 2013, 20:07    Předmět: Citovat

tak znova . . .
ok1hga napsal(a):
podívej se na to znovu a pořádně !
a popřemýšlej, jak by to asi mohlo fungovat . . .


něco tam máš blbě !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bezdrátová technika a technologie, VF technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund