Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zapojení ant. konektoru na rdst Motorola GP300 (přesunuto)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bezdrátová technika a technologie, VF technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
GPP
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne září 08 2013, 20:24    Předmět: Citovat

Tak mě už fakt nic nenapadá, ještě než jsem sem vůbec napsal toto vlákno tak jsem to zkoušel propojovat všelijak, ale nešlo to.Jediná poslední věc co mě napadla jestli tu zem z té vnitřní kostry radiostanice mám přivést na ten závit, ale ta by tam už měla být, když se ten plech co vede na závit pro ten pendrek dotýká celé kostry.
Návrat nahoru
helios



Založen: Aug 08, 2007
Příspěvky: 2914
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

PříspěvekZaslal: ne září 08 2013, 21:20    Předmět: Citovat

Ak máš pôvodnú gumovú pendrek anténu, funkčnosť VF koncového stupňa vyskúšaš jednoducho: našroubuješ anténu, koniec antény oprieš o zhasnutú neónovú trubicu. Zakľúčuješ (zavysielaš). Ak je vysielač v poriadku, časť trubice sa ti musí rozsvietiť. Ak nie, koncák nedáva výkon. Takisto sa dá použiť dútnavka držaná v ruke.
_________________
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12138
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: ne září 08 2013, 22:33    Předmět: Citovat

pokud tam bude mít nastaveno jen 100mW, tak se mu nic nerozsvítí . . .
tuhle stránku znáš ?
přečti si něco o programování Motorol

mám tady přípravek s MC145407(232toTTL5V), vstup a výstup na TTL mám natvrdo spojený a tak to používám . . . a bez problémů.
Mám tu i přípravek s MAX232 a taky to mám na výstupu jen spojený a taky funguje.
Jen tu teď nemám zrovna tu GP300 . . .

na odzkoušení toho přípravku si pusť nějaký terminálový soft a při posílání znaků na sériovou linku se ti musejí ty znaky zase zapisovat do RX okna jako přijaté.
Tím si odzkoušíš funkčnost comu i přípravku . . .
. . . prostě něco děláš špatně !

a udělej si ten indikátor co jsem ti sem dal odkaz ! bude se ti hodit !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
helios



Založen: Aug 08, 2007
Příspěvky: 2914
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

PříspěvekZaslal: ne září 08 2013, 23:53    Předmět: Citovat

Pri odbere 1A pri vysielaní tam zrejme 100mW nastavené nebude. Ak je napriek tomu na výstupe len 100mW, tak je niekde v koncáku alebo jeho prepojení chyba...
_________________
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
GPP
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po září 09 2013, 12:53    Předmět: Citovat

Tak ten pendrek právě nemám.Batlabs znám, koukal jsem tam a napadlo mě jestli to tedy nemůže být moc rychlým počítačem.Ten počítač má procesor Intel Pntium MMX asi 166MHz a RAM asi 70MB.Dočetl jsem se tam něco o vypnutí mezipaměti procesoru, ale nevím jestli to ten můj PC pdporuje.
Ještě mě napadlo jestli nemám spojit i nějaké další piny v tom RS232 portu jako je to třeba na tomto zapojení:
http://www.batlabs.com/images/mrib.gif
mám tam zapojené pouze to RX, TX a zem.
A jako poslední zkusit to na čistým DOSu.
Návrat nahoru
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12138
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: po září 09 2013, 13:15    Předmět: Citovat

GPP napsal(a):
A jako poslední zkusit to na čistým DOSu.

to jsi měl udělat jako první !!!
ty starý SW si s woknama moc nerozumí . . .

také používám jen Rx, Tx a GND.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GPP
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po září 09 2013, 13:29    Předmět: Citovat

Já jsem to nepouštěl přímo na windows, ale restartoval jsem ho do režimu DOS a pak jsem spustil ten program.
Co bude tedy lepší, mám stáhnout FreeDOS, nebo mám vytvořit ve windows 98 bootovací disketu s MS-DOS nebo jak to tam je?
Návrat nahoru
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34173
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po září 09 2013, 13:41    Předmět: Citovat

GPP napsal(a):
Já jsem to nepouštěl přímo na windows, ale restartoval jsem ho do režimu DOS a pak jsem spustil ten program.

Tak to je OK, to je skutocne DOS (rovnaky ako keby si vytvoril tu bootovaciu disketu).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GPP
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so září 14 2013, 21:24    Předmět: Citovat

Chtěl bych se zeptat co tedy znamená to že při testu COM nebo při načítání radiostanice 5x pípne?Když už pípne tak to znamená že do ní nějaké data jdou, ale někde nastane chyba?
A ještě jakým terminálovým softem to můžu otestovat?
Návrat nahoru
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12138
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: so září 14 2013, 23:36    Předmět: Citovat

GPP napsal(a):
Chtěl bych se zeptat co tedy znamená to že při testu COM nebo při načítání radiostanice 5x pípne?


. . . Listen for five beeps, indicating that you have accessed the programming mode.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GPP
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st září 18 2013, 21:00    Předmět: Citovat

Takže těch 5 pípnutí znamená vstup do programovacího režimu, ale proč to tedy skončí tím error?V tom programátoru by tedy být problém neměl.

Jinak ještě k tomu konektoru, dnes jsem se na to znovu podíval a proměřil to.Ten plech co vede na ten závit pro pendrek je opravdu trvale spojen se zemí, multimetr pípá i když to zkouším rozebraný (může tam být nějaká tlumivka), ale je i vidět že se trvale dotýká kovového pouzdra radiostanice.Když do zdířky vsunu kolíček, tak se nic nemění, pořád je spojen.Zde je to foto podle kterého to budu popisovat:
http://leteckaposta.cz/747269259
Koncový stupeň asi sám o sobě není uzemněn, ale jeho zem je ten plech označený červeně.Živý je ten plech označený modře, kterého se dotýká špička té redukce a zároveň ho odpojí od toho červeného.Spojil jsem tedy pružinkou ten červený s tim černym co je nad nim, abych tu zem koncového stupně vyvedl na závit.Strčil jsem tam střed s tim tvrdym drátem a ověřil jestli se ten modrý odpojil od červeného.Pak jsem zkusil změřit výkon a ukázalo mi to nějakých 200 - 300mW.Poslechl jsem si na jiné radiostanici co z toho jde a modulace byla pěkná.Odběr proudu je 0,80A při napětí zhruba 7,5V.
Podle zadního štítku to používaly ČD a tak mě napadlo jestli si to na svůj kmitočet v jemném doladění budiče nenastavili na požadovaný výkon a na ostatní kmitočty už nechaly ten malý.Jenže to bych se potřeboval dostat do toho programu abych se mohl kouknout jak je to nastavené.
Návrat nahoru
GPP
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne září 22 2013, 15:43    Předmět: Citovat

Tak jsem u toho programátoru zkusil propojit ty piny u komunikačního portu 4 se 6 a 7 s 8 jako je to na tomhle schématu:
http://www.batlabs.com/images/mrib.gif
ale je to stále beze změny.Radiostanice 5x zapípá a objeví se error.
Nemůže to dělat třeba špatně zvolená náhrada tranzistoru?
Návrat nahoru
GPP
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po září 23 2013, 21:01    Předmět: Citovat

Ještě bych chtěl poprosit OK2STO pokud to čteš.Píšeš že jsi zkoušel taky ten programátor s těma dvěma tranzistory, tak se chci zeptat jestli taky ta vysílačka 5x pípla a nebo to vůbec nekomunikovalo?A jak se choval ten s tim MAX232 když se nepodařil rozchodit ve windows dosu?Nedělalo to náhodou to samé jako mě teď ten tranzistorový?
Díky
Návrat nahoru
OK2STO



Založen: Sep 19, 2008
Příspěvky: 439
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po září 23 2013, 21:07    Předmět: Citovat

Zdravím, jak jsem psal již na začátku, tak to chodí jen v čístém dosu 6.22, žádný dos z windows mně nechodil, proto mám starý NB 486 a dosem a tam to chodí bez problémů. Pokud se týká programatorů tak žádný s dvěma tranzistory se mně nepodařílo rozchodit, pouze ten s Maxem chodí, nemám tam žádné propojky , pouze RXdata, TXdata a GND. stanice po zapnutí pouze jednou pípne a data se načítají.
Jarda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GPP
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne září 29 2013, 20:58    Předmět: Citovat

Tak já zítra zkusim sehnat ten DOS 6.22 a uvidím jestli to v něm půjde.Je mi právě divný to že 5x pípne a pak error, nějaká data tam přeci jdou.Ty propojky zkusím odstranit a nechám jen RX, TX, zem.Počítač na kterém se to pokouším programovat je Intel Pentium MMX 166MHz a RAM asi 70MB.Neni to moc?
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bezdrátová technika a technologie, VF technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund