Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Reinstalace WinXP + aktualizace
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32204
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po prosinec 02 2013, 21:59    Předmět: Citovat

Tyhle problémy dělala už jehoVista - prostě některý drivery pro ni neexistovaly a ani pro pozdější W7 to nebylo lepší. Jak se zdá, u W8 je to ještě horší...

Zkrátka M$ se na nějakou zpětnou kompatibilitu zvysoka vys.ral. Kdo nemá na nový železo, schopný "utáhnout" jejich nejnovější mozkovej potrat, bude mít prostě dřív nebo pozdějc smůlu, protože celýmu drahýmu Mr.dkosoftu se nevyplácí udržovat podporu pro starší a hlavně JEDNODUŠŠÍ systémy i pro HW, kterej na nich spolehlivě léta fungoval miliónům uživatelů.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: út prosinec 03 2013, 8:12    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Ten "USB phone" je pravdepodobne standardne USB audio zariadenie a tym padom funguje bez instalacie driverov v lubovolnom OS.

Keby ta kamera podporovala standard UVC (USB video class), tak by isla tiez. Tento standard je ale oproti USB audio o dost novsi, takze je vela kamier, ktore ho nepodporuju a potom musis zhanat drivery.


Tak s tím standardem USB Phone si nejsem jistý Laughing
Svého času v XP mi dalo práci sehnat pro toho zařízení driver.
Vyzkoušel jsem snad všechny ovladače USB telefonů a bezvýsledně.
Pak se nakonec objevil jeden , co uměl zvuk bez tlačítek třeba ve Skype jako USB zvukovoka. Jinak by byl bezcenný kus nábytku , protože nepodporoval lepší komprese.
Telefonek je FAYN UP120 a driver se jmenuje Voicepac USB Phone.
Docela se divím , že ho W8 podporuje , asi nějakej fanda z programátorů jej má na stole taky. Já ho dostal zadarmo jako nepotřebný kus nábytku. Laughing

Ale k těm XP čkům. Asi je čas fakt změnit operační systém. Podobně totiž se mnou MS vydrbal u W98. Chtěl jsem jej používat i po zrušení podpory jenže přestal absolutně fungovat internet , podobně jako teď když nainstaluju čistou XP SP3 (pořád se to hryzalo a hlásilo chyby). Původně nic a to už mám tohle PC 3 roky , takže nějaké reinstalace proběhly a vždy bez problémů hned stáhlo update.

Na stránkách MS vyzývají jasně k přechodu na W8. Asi i pro to vše dělají. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34191
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út prosinec 03 2013, 8:35    Předmět: Citovat

Pozri sa do Device Manageru, aky to pouziva driver. Bude tam nieco ako usbaudio.sys.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3771
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: út prosinec 03 2013, 9:54    Předmět: Citovat

[quote="Mira_A"]
rnbw napsal(a):
Na stránkách MS vyzývají jasně k přechodu na W8. Asi i pro to vše dělají. Laughing
Mám Windows 7, vnuk má na notebooku Windows 8, instaloval jsem mu tam skype a nějaké hry ale abych po pravdě řekl, tebn W8 mě nějak nechytil u srdce, možná síla zvyku. Pokuď skončí podpora u W7, nezbude mi nic jiného než se zvyknout na W8, bude to ale velice těžké Cry .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4037
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út prosinec 03 2013, 11:08    Předmět: Citovat

Mira_A napsal(a):
Jenže problém je v tom , že stáhneš max. zaváděcí soubor 16MB.
Ten musí stáhnout zbytek. Ale zbytek se stále nestahoval.

Stáhni si celou instalačku pro SP3, dej si ji na CD nebo flešku a instaluji ji z toho. Stáhneš ji někde na microsoftu jako instalaci (300MB) pro správce sítí.
Je tady: www.microsoft.com/cs-cz/download/details.aspx?id=24
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: út prosinec 03 2013, 17:01    Předmět: Citovat

otakarv napsal(a):
Mám Windows 7, vnuk má na notebooku Windows 8, instaloval jsem mu tam skype a nějaké hry ale abych po pravdě řekl, tebn W8 mě nějak nechytil u srdce, možná síla zvyku. Pokuď skončí podpora u W7, nezbude mi nic jiného než se zvyknout na W8, bude to ale velice těžké Cry .


Ten Win8 (x86 32bit PRO), co jsem teď instaloval je daleko podobnější XP než prostředí W7 64bit verze. Ze začátku jsem byl taky trochu zaražený , co to je, ale jak jsem to pořádně prozkoumal , co a jak tak mi to teď vyhovuje.
Až na pár maličkostí vše jak v XP. Ani to není tak žravé , takže možná by to běhalo i na jedno jádru min 2GHz s 1GB Ram. Na disku to potřebuje 10GB.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: út prosinec 03 2013, 17:21    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Pozri sa do Device Manageru, aky to pouziva driver. Bude tam nieco ako usbaudio.sys.


Ten taky , ale mimo něj další 2 sys soubory.

drmk.sys
portcls.sys
SysFxUl.dll
WMALFXGFXDSP.dll

Prostě v XP jsem zkoušel instalovat podobná zařízení USB a s žádným se to nechytalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4037
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st prosinec 04 2013, 8:34    Předmět: Citovat

Ještě jsem dnes u dalšího PC zjistil zajímavý problém. Zdálo se, že se aktualizace nestáhly, žádná žlutá ikonka. Nezdála se mi funkce IE8 tak jsem jej odinstaloval a po restartu opakovaně nainstaloval. Po reinstalaci se objevila žlutá ikonka a po odklepnutí se ukázalo, že všechny aktualizace (126) jsou již staženy a lze je nainstalovat!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34191
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st prosinec 04 2013, 8:39    Předmět: Citovat

Preco cakate na "zltu ikonku"? Chodte na web Windows Update (resp. Microsoft Update).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2248
Bydliště: SR, Poprad

PříspěvekZaslal: st prosinec 04 2013, 10:28    Předmět: Citovat

rnbw: pretoze z vlastnej skusenosti viem, ze bud zakazat automaticke aktualizacie, a chodit na web, alebo naopak. Nie raz sa mi stalo, ze aktualizujem cez web a cele to zblblo, lebo tie iste aktualizacie zacal instalovat aj na pozadi, a kedze moze byt spustena len jedna instalacia, tak ostali visiet obe dve, a pomohlo len vymazat ten adresar vo windows a nechat skontrolovat aktualizacie nanovo.
_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po prosinec 09 2013, 16:36    Předmět: Citovat

jjilek napsal(a):
Takže to mám v pohodě, po instalaci XP SP2 (zakázané stahování aktualizací) jsem hned nainstaloval SP3 a IE8.


Ano, to jsem teď udělal při přeinstalu i já (SP3 jsem stáhl z netu), ale ten IE8 si přesto si vzal hodně času a to jsem měl síťovou kartu venku... Very Happy

Pak jsem pustil aktualizace a šel jsem spát. Druhý den jsem je zakázal a čert ten počítač vem, stejně ta moje na tom hraje jen hry.

Na noťasu s XP zatím žádné problémy nemám.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: po prosinec 09 2013, 19:48    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
jjilek napsal(a):
Takže to mám v pohodě, po instalaci XP SP2 (zakázané stahování aktualizací) jsem hned nainstaloval SP3 a IE8.


Ano, to jsem teď udělal při přeinstalu i já (SP3 jsem stáhl z netu), ale ten IE8 si přesto si vzal hodně času a to jsem měl síťovou kartu venku... Very Happy

Pak jsem pustil aktualizace a šel jsem spát. Druhý den jsem je zakázal a čert ten počítač vem, stejně ta moje na tom hraje jen hry.

Na noťasu s XP zatím žádné problémy nemám.


XP bude chodit když zakážeš aktualizace a nainstaluješ jiný prohlížeč než Explorer a ten nastavíš jako výchozí. Alespoň s Mozilou to chodí pořád dobře. Pro ty co mají jedno jádro a malou paměť nechcou ještě kupovat nadupané PC bez kterého se W7 a W8 neobejdou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4037
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st prosinec 18 2013, 21:53    Předmět: Citovat

Na jiném fóru také řeší (nebo snad už vyřešili tento problém:
http://pc.poradna.net/q/view/1105729-nefunguje-update-windows?page=r1143305#r1143305
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4037
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po březen 03 2014, 9:47    Předmět: Citovat

Instaloval jsem nově XP home, přímo z CD pro SP3. Po aktivaci jsem nainstaloval MSIE8 (bez problémů) a poté Microsoft Security Essential. Obojí vč. aktualizací. Poté jsem na www.microsoft.cz našel aktualizaci KB898461, tu jsem nainstaloval a po restartu se spustily bez mého dalšího přičinění automatické aktualizace. 131 aktualiazcí se stáhlo za méně než 30 minut.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1531
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: st březen 05 2014, 20:49    Předmět: Citovat

Od ledna 2013 používám W8 a od ledna 2014 jsem ze Store upgradoval na W8.1. HDD mám 500 GB.
Na druhém HDD 500 GB jsem měl ještě předchozí instalaci XP, které využívám jen občas na starší, zejména průmyslové aplikace, které pod W8 nemohou běžet.
Bylo mi líto blokovat ten druhý disk 500 GB na občasné použití s XP. Naformátoval jsem si proto ten disk s XP a udělal na něj jako zálohu bitovou kopii mých W8.1.

Pro XP jsem provedl teď v únoru 2014 novou instalaci na starší ATA HD 80 GB. Mám jedno CD s XP profesional jako nelegální instalaci v češtině, a druhé CD s legální instalaci v angličtině. Po instalaci XP jsem instaloval nejdříve SP2 a hned následně SP3 (říká se, že stačí jen SP3). Pak jsem změnil Product key programem Microsoft na ten Key z anglické instalace, a tím jsem české XP zlegalizoval.
Následně jsem povolil automatické aktualizace. Aktualizace proběhly v několika vlnách včetně kontroly legálnosti systému. Vše bylo zcela bez problémů.

Nyní jsem našel toto vlákno a překvapuje mne, že jsou s instalaci, a zejména s aktualizacemi XP, někde nějaké potíže.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund