Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Comtrend VR 3022eu, zapnuta wifi neni videt.
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3329
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út prosinec 03 2013, 14:59    Předmět: Comtrend VR 3022eu, zapnuta wifi neni videt. Citovat

Modem instalovany poprve. Nechce mi fungovat wifi. Zapnuta v nastaveni je, skryte SSID neni. Jsem od skatule pul metru a na mobilu sit nevidim. V okoli je nekolik wifi siti. Zadna tehoz jmena. Net funguje. Je nejaky figl jak na to ? Dekuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2245

PříspěvekZaslal: út prosinec 03 2013, 15:56    Předmět: Citovat

Nemas nahodou nastaveny kanal 13? niektore zariadenia s tym maju problem.
_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: út prosinec 03 2013, 17:04    Předmět: Citovat

Ano. Stalo se mi to samé. Naprogramoval tento router + USB klíčenku AirLive. V routeru je továrně nastavená ,,automatická volba kanálu" a kanál se sám po nějakém čase mění, napřed bylo několik měsíců vše OK a chodilo to, pak najednou zmizel router ze seznamu. Dostalo se to na kanály, které ta USB klíčenka nepodporuje. Tak jsem připojil k PC silnější anténu, podíval jsem se které kanály mají ,,cizí routery" a nastavil pevný kanál, takový, který žádný cizí router nemá, aby se vzájemně nerušili... Pak už bylo vše OK...

Naposledy upravil CZJKP1 dne út prosinec 03 2013, 17:05, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3329
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út prosinec 03 2013, 17:04    Předmět: Citovat

Kanal neni zvoleny pevny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: út prosinec 03 2013, 17:09    Předmět: Citovat

To je právě chyba, tak pevný zvol ! On totiž ten router umí i nějaké kanály, které některé přijímače co se u nás prodávají nepodporují... Napřed se podívej, jaké kanály jsou obsazené jinými (cizími) WiFi routery a pak nastav takový, který nikdo jiný nemá. (hlavně nenastavuj K13).

Pokud je tam nastaveno auto. Tak je možný že se změnil na 13 a proto to nejede...

A není tedy vadný? Když ho zresetuješ, 10 sekund špendlíkem podržíš zamáčklý RESET čudlík, tak ho musíš naskenovat jako ,,internet" nebo tak. (za předpokladu, že je v setupu hodnota TX WiFi v továrním nastavení ,,enable"). Myslím, že jde totiž i deaktivovat, když to někdo chce jen jako router.


Naposledy upravil CZJKP1 dne út prosinec 03 2013, 18:36, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4048

PříspěvekZaslal: út prosinec 03 2013, 17:22    Předmět: Citovat

Mám verzi Comtrend VR-3026e a překvapilo mě, že se musí WiFi v nastavení zapnout. TX WiFi v továrním nastavení je ,,disable"! Pro nastavení použij Internet Explorer. Je to neuvěřitelné, ale pomocí FireFoxu to nastavit nešlo.
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
monterjirka



Založen: Jun 14, 2003
Příspěvky: 2801
Bydliště: Blížejov

PříspěvekZaslal: út prosinec 03 2013, 17:41    Předmět: Citovat

To mají i některé jiné modemy WiFi v "základním stavu" Disable

Nezapíná se náhodou u modemu Comtrend 3026 WiFi tlačítkem
WLAN Switch
na čelním panelu?
Takže se přes 10.0.0.138 do Setupu může, ale nemusí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3329
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út prosinec 03 2013, 17:59    Předmět: Citovat

Wifi cast je zapnuta. Da se zapnout i vypnout tupnutim do dirky na prednim panelu. Jinak jsem zadne nastaveni wifi nedelal, nechal jsem vse default, po vybaleni z krabice.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4048

PříspěvekZaslal: út prosinec 03 2013, 18:09    Předmět: Citovat

robo napsal(a):
Wifi cast je zapnuta. Da se zapnout i vypnout tupnutim do dirky na prednim panelu.
Myslím, že právě tohle chodilo teprve jsem to zapnul v nastavení. Také jsem si s tím napřed vyhrál a myslel, že je modem vadný.
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: út prosinec 03 2013, 18:09    Předmět: Citovat

3.1 Výchozí nastavení
Výchozí tovární nastavení jsou shrnuta dále:
• IP adresa sítě LAN: 10.0.0.138
• Maska podsítě LAN: 255.255.255.0
• Administrátorský přístup (uživatelské jméno: admin , heslo: admin )
• Přístup WLAN: zakázáno

Zkus kouknout do toho nastavení, jestli to tam není zakázáno natvrdo.


Naposledy upravil CZJKP1 dne út prosinec 03 2013, 18:43, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: út prosinec 03 2013, 18:34    Předmět: Citovat

Docela pěkný postup je zde:

http://www.o2.cz/osobni/techzona-modemy-pro-adsl-vdsl/comtrend-vr-3026e.html?article=309443

eventuálně tady uživatelská příručka

http://www.o2.cz/_pub/3e/ad/14/236872_501728_UM_VR_3026e_A1._0._P0214cz.pdf

Cituji z prvního odkazu tuto větu, ,,Po pravé straně se zobrazí stránka s konfigurací vaší WiFi sítě. V prvním řádku zaškrtněte políčko Enable Wireless".

Takže vidím problém v tom, že je Wi-Fi vyplá a nenastavená v setupu...

Nebylo by od věci nastavit šifrování WPA2-PSK a zadat nějaké silné heslo, nechceš-li být bezplatný poskytovatel svého internetu. Jiné zabezpečení (zejména WEP) jsou velice lehce prolomitelná, že bych to snad zvládl i já. A taky název SSID by mohl být jiný než deufaultní ,,internet", to má pak každý laik, který to neumí nastavit a jebne routr do zásuvky a nazdar. Takže pak sou v našem blízkém okolí samé internety a defaulty Very Happy.

A nezapomeň nastavit ten pevný kanál. Nastav takový, který nikdo ve tvém sousedství nepoužívá, jinak se budete vzájemně rušit, pokles signálů obou routerů. Poznáš to tak, že si ,,naskenuješ" dostupné WiFi a podíváš se, jaké kanály kdo používá, a nastavíš takový, který nikdo nemá.

Tak mnoho úspěchů...!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15584
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út prosinec 03 2013, 19:54    Předmět: Citovat

Zapínání wifi v nastavení je normální věc. Nenormální je právě to mít zapnuté přimo od výroby. Síť je vidět bez problémů i když je to na 13. kanálu, jen se nepřipojí ten, co nemá 13. v nastavení u svého zařízení.
Doporučuji taky mrknout na použití kanálů ve svém okolí a natvrdo připojit na ten volný a SSID použít nějaké inteligentní, ale nemusí být prozrazující majitele toho wifi. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4048

PříspěvekZaslal: út prosinec 03 2013, 20:00    Předmět: Citovat

Na obsazení kanálů v okolí je výborný free InSSider. Stahuj dole na stránce.
Nezapomeň si změnit to admin/admin.

_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3329
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út prosinec 03 2013, 20:01    Předmět: Citovat

Ty prirucky mam zkouknuty drive.

3.1 Výchozí nastavení
Výchozí tovární nastavení jsou shrnuta dále:
• IP adresa sítě LAN: 10.0.0.138
• Maska podsítě LAN: 255.255.255.0
• Administrátorský přístup (uživatelské jméno: admin , heslo: admin )
Vsechny body souhlasi
Přístup WLAN: byl uz povolen v nastaveni modemu. Modem byl vybalen a pripojen mnou a to poprve. Nikdo jiny prede mnou v nem nebyl.
Jsem si mysel ze bude stacit napojit a wifi pojede. Jak to casove stihnu, upravim ten kanal. Nastaveni zabezpeceni je v defaultu vcetne wep key.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
monterjirka



Založen: Jun 14, 2003
Příspěvky: 2801
Bydliště: Blížejov

PříspěvekZaslal: út prosinec 03 2013, 22:01    Předmět: Citovat

Kanál je dobré vybrat tak, aby se to netřískalo s něčím jiným.
Kdo má nějakého "pomocníka s Androidem", může si nainstalovat aplikaci WiFi analyzer, tam je několik "pohledů", jeden z nich je "statistika", ze které se dá vybrat jaký použít kanál podle toho, jak silný je signál jiných "zdrojů" na kanálu i okolo...
Já to doma prakticky nevyužiji, tady je "bezsignálof", ale když jsem to zkusil ve městě na parkovišti před bytovkami, chudák mobil neměl ani tolik barev, aby to dokázal zobrazit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund