Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nechce najet win 7 home 64b.
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3329
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st prosinec 04 2013, 14:02    Předmět: Nechce najet win 7 home 64b. Citovat

Uz jsem tady pred chvilkou psal ze jsem rozchodil notebook toshiba. Jenze po nekolika restartech se ukazala cerna obrazovka s hlaskou o nelegal. os. Nechci rady jak to opravit na legal. O to jsem se pokusil- moje chyba a blobost. A vysledek je ze se ukaze pri startu notasu radek PXE-MOF: Existing PXE ROM. a dalsi radek je jen blikajici kurzor. Os uz nenajede. Zkusil jsem pres boot dvd s os opravu pocitace. Prvne jsem zkusil opravu bootovani. Zadna chyba nenalezena. Jako dalsi v poradi vratit se v case. Prvni pokus obnova skoncena ok. Obnova z dnesnihop dne. Ale stale nic. Dalsi datum nekdy z zari. Zde uz to ukazalo chybu. Data na disku jsou. Rad bych se vratil do stavu funkcniho os, i s hlaskou o nelegal. os To at si nasledne resi nekdo jiny. Vim ze bez presnejsi lokalizace chyby, co se vlastne poskodilo, stalo, se tezko hleda reseni. Presto prosim o pomoc. Dekuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12596

PříspěvekZaslal: st prosinec 04 2013, 14:19    Předmět: Citovat

Zkus v Biosu zakázat boot ze sítě. Jinak je zřejmě problém v bootování z HDD. Asi by bylo dobré nabootovat např. Hirens Boot a pokusit se opravit bootovací sektor HDD nějakým nástrojem, např. Test Diskem. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
romis



Založen: Nov 08, 2004
Příspěvky: 34
Bydliště: Praha-západ

PříspěvekZaslal: st prosinec 04 2013, 15:08    Předmět: Citovat

Před nedávnem jsem řešil něco podobného. Třeba to pomůže http://www.sezob.cz/navody/win7_oprava_mbr.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3329
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st prosinec 04 2013, 18:10    Předmět: Citovat

Okna jsou legal, maji stitek. Jen zamena desky za stejnou stacila MS aby se z legalniho os stal nelegalni.

Dival jsem se na ten link ale v prikazovem radku mam misto
x:\windows\system32

x:\sources>

Nevim si s tim rady.

Chapal bych takovou reakci pri zamenu za jinou zakladni desku. Ale pouzil jsem podel cisel stejnou, i revizi. Ale to ted neresim. Rad bych os probral k zivotu.


Naposledy upravil robo dne st prosinec 04 2013, 18:44, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4048

PříspěvekZaslal: st prosinec 04 2013, 18:13    Předmět: Citovat

To je dost podstatná změna a důsledek je logický.
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3329
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st prosinec 04 2013, 19:56    Předmět: Citovat

Přehodil jsem se do instalacniho media do složky boot a zadal všechny tři příkazy. u toho prostredniho mi to zahlasilo chybu. Hromada textu ale moudrý jsem s toho nebyl. Mam bartPE ale s vin7 32b. Disk je vidět. Je rozděleny na dvě jednotky. Na cecku je systém. d je na data.
To d je potřeba zachovat. důležitá data. Ještě perlicka C a D je stejně veliké, rozdíl je jen v setinach. uz vidím ze budu mit zmatek kam instalovat os. snad k tomu nedojde a rozjede se to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: st prosinec 04 2013, 20:12    Předmět: Citovat

Nelegální OS ti to hlásí, protože ty Windows mají licenci typu OEM. Což znamená, že je licence nepřenosná na jiný PC. Jakmile se jednou na PC aktivuje je vázaná zřejmě na nějaký ,,výrobní kód" základní desky, který si to hlídá a protože si desku vyměnil za jinou (myslím výrobně, nikoli modelově), tak se to pozná...

Pokud původní deska opravdu odešla, zkus udělat telefonickou reaktivaci, pokud neuspěješ tak napsat ,,čestné prohlášení do MS", že Ti deska odešla. Nějak to jde, četl jsem to na internetu. Pokud si dělal ze dvou ntb jeden, a pokud budou chtít ,,doklady" o koupi nové desky, tak nevím, jestli máš nárok...

Je to ,,hýr" Very Happy http://www.zive.cz/poradna/je-nutne-koupit-novou-licenci-windows/sc-20-cq-469996/default.aspx?consultanswers=1
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3329
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st prosinec 04 2013, 20:28    Předmět: Citovat

U. příkazu fixboot to píše, The volume does not contain a recognized file systém. please make sure that all required file systém drivers are loaded and that the volume is not corrupted.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4048

PříspěvekZaslal: st prosinec 04 2013, 20:52    Předmět: Citovat

A "opravuješ" správnou partišnu, když se, jak píšeš, velikostí skoro neliší?
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3329
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st prosinec 04 2013, 21:11    Předmět: Citovat

no snad jo. ted jsem zjistil ze c neni nastavena jako aktivní jednotka. ted když spustim notas ma hlásku bootmgr is missing.

Edit: ted si nejsem jist jestli jsem se při výběru aktivní jednotky nespletl a omylem zvolil špatnou jednotku. Není jediný důvod k tomu aby se nějak změnila aktivní jednotka. takže. bootmgr bude omyl z me strany. při pohledu přes virtuální os je tam jednotek ze by se jeden zbláznil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2690

PříspěvekZaslal: čt prosinec 05 2013, 19:43    Předmět: Citovat

Proč nezazálohuješ disk D a celé te nezformátuješ a nepřerozdělíš disky?

Pokud jsi dělal ze dvou NB jeden, tak požádej nějakého souseda, aby Ti starý NB prodal za 1Kč včetně DPH, řádně to zapijte a máš doklad o koupi hned. A máš třeba i další licenci.
Jinak - abych předešel dezinformacím ohledně licencí - jsem napsal před časem na MS a níže přikládám odpovědi na mé všetečné otázky (odpovědi jsou podtržené, tato politika s výměnou základové desky je platná u všech OEM licencí operačních systémů):
1) Pokud chci vyměnit základní desku PC z důvodu toho, že deska je sice funkční ale málo výkonná, mohu použít licenci ke staré základní desce? - Ne, v tomto případě to není možné.
2) Pokud se základní deska porouchá v záruční době a prodejce mi ji vymění za stejnou základní desku, mohu použít licenci ke staré základní desce? - Ano, v tomto případě je to možné, bude výžádána dokumentace k výměně.
3) Pokud se základní deska porouchá v záruční době a prodejce mi ji vymění za jinou základní desku, mohu použít licenci ke staré základní desce? - Ano, ale jen v případě, že původní typ desky už není k dispozici. Opět bude vyžádána dokumentace k výměně.
4) Pokud se základní deska porouchá v záruční době a prodejce již neexistuje, jak mám postupovat? Pro přesnější informace, jak v tomto případě postupovat by bylo nejvhodnější nejprve kontaktovat ČOI. V tomto případě však máte možnost navštívit buď jinou pobočku stejného prodejce, pokud taková možnost není, můžete navštívit jakýkoliv jiný servis či jiného prodejce, za výměnu však nejspíše zaplatíte. Popřípadě si ji můžete vyměnit sám. Bude vyžádána dokumentace o výměně/koupi nové desky, popřípadě čestné prohlášení, pokud si ji budete měnit sám.
5) Pokud se základní deska porouchá po záruční době a servis (nebo já osobně) ji vyměním za stejnou základní desku, mohu použít licenci k povodní základní desce? - Ano, bude vyžádána dokumentace o koupi nové desky/výměně servisem. V případě, že si ji budete měnit sám, bude vyžádáno i čestné prohlášení.
6) Pokud se základní deska porouchá po záruční době a servis (nebo já osobně) ji vyměním za jinou základní desku, mohu použít licenci k povodní základní desce? - Ano, ale jen v případě, že původní typ desky již není k dispozici. Bude vyžádána dokumentace o koupi nové desky/výměně servisem, v případě, že si ji budete měnit sám, bude vyžádáno i čestné prohlášení.

Petr Filipi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15584
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt prosinec 05 2013, 19:55    Předmět: Citovat

Pokud vím, tak nemusíš nikomu sdělovat informace o výměně desky. Stačí naprosto jednoduše zálohovat vše z hardu, tento přeformátovat a wokna instalovat znovu. Pokud nebude fungovat sériové číslo woken, tak zavolat na horkou linku mrkvosoftu, tam nadatlovat kód a jejich robot nazpátek vykecá protikód na aktivaci. Ale možná je to i jinak, jednou jsem ve stejném případě jen tvrdil, že konfigurace je stejná, ale wokna se podělala a já musel provést celou novou instalaci. Nahlásil jsem kód, na oplátku mi nahlásili kód na aktivaci a jelo to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4048

PříspěvekZaslal: čt prosinec 05 2013, 20:08    Předmět: Citovat

Mrkvochvost je v tomhle dost pružnej.
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3329
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt prosinec 05 2013, 21:41    Předmět: Citovat

Ano, udelam zalohu jednotky D pokud jeste existuje . Very Happy A udelam novou instalaci. Jeste musim sehnat medium. Protoze puvodni neni. Jde stahnout legalne verzi os windows7 home, 64b verze? Pokud ano kde ? A kdyz uz bych si nasel iso, mohu pouzit uz s integrovanou SP1 a k tomu stitek co je na notasu. Nebude rozpor pri aktivaci ze puvidni aktivace je na os bez SP1? Abych mel instalaci splachnutou i se service pack Dik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: čt prosinec 05 2013, 23:06    Předmět: Citovat

Děláš už do počítačů delší čas, anebo teprve začínáš...?

U většiny dnešních notebooků, které jsou prodávány v našich elektrech je na disku ,,skrytý oddíl" na kterém je instalačka. Při stisku určité klávesy Fxx před nabootováním systému z HDD se spustí ,,rozhraní" které umožní jednoduchou přeinstalaci systému...

S tímto sem se setkal už u Aceru, na kterém byla prokletá Vista!

Toto platí za předpokladu, že tomu HDD nikdo nesmazal všechny dostupné oddíly a nevytvářel nové. Zformátování existujících oddílů by na toto nemělo mít vliv (pokud někdo nezformátoval i ten skrytý).

U jiných PC to zase bylo řešeno, že v systému byl od výrobce natažený nějaký ,,recovery" program, který umožnil vypálit si přeinstalační DVD...

Zkus prověřit tyto možnosti, podívej se na google jak řešili přeinstalaci na tomto ntb ostatní...


Nevím, co si představuješ za odpověď na dotaz ,,kde se dají stáhnout W7 Home premium 64 bit". Nevím, jestli čekáš, že ti sem dám odkazy na ulož.to. To kdybych udělal tak vzhledem k pravidlům na EB zmizí tento příspěvek do několik minut (max hodin)..

Já míval PC Fujitsu siemens, kde byly OEM ,,Windows XP Professional FujitsuSiemensComputer", Přesně takto to bylo napsáno na COA. Stáhl jsem z Ulož.to OEMku Windows XP SP3 a při instalaci zadal číslo z COA štítku a po instalaci to prošlo aktivací v pořádku nejednou...

Co se týče ,,legality". Můj názor z vlastní úvahy je, že je tento způsob z hlediska užívání operačního systému je zcela legální. Ale je nelegální z hlediska vytvoření ,,nelegální kopie" instalačního CD disku. Takže by člověk měl mít instalační CD buď originální. Anebo to vypálené ,,hodně hluboko uložené", protože mít k dispozici instalační médium není při případné kontrole potřeba, takže bych se žádnou kopií rozhodně nechlubil, ba naopak...

petrfilipi: Nemohl jsem to najít. Matně jsem si na vyjádření z MS od tebe pamatoval..

Jen pro zajímavost, netušíš, jak to může být v případě ,,bazarových komponent", když mě to třeba prodavač bazaru prodá bez jakéhokoliv ,,účtu" . Anebo mě to prodá s nějakým ,,rádoby účtem z pokladny, ze kterého třeba nemusí být zřetelné, o jakou komponentu jde"...

Jak by se to řešilo u notebooků, do kterých se originální deska třeba přestala vyrábět, nebo dokonce vůbec neprodává jako náhradní díl. Do notebooku není přeci možnost nainstalovat jinou, kompatibilní desku (na rozdíl od desktopu, kde jdou to Toweru tisíce různých desek), a jediným řešením je ,,bazar"...?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.94 sekund