Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Weston model 6404

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bertik



Založen: Apr 27, 2013
Příspěvky: 202

PříspěvekZaslal: so prosinec 14 2013, 17:37    Předmět: Weston model 6404 Citovat

Před časem jsem si pořídil tento multimetr. Chodil naprosto normálně. Je to stolní provedení pověstné a známé firmy Schlumberger. Pak jsem ho nějakej čas přestal používat. Dnes jsem si na něj vzpomněl,tak jsem ho vyndal ze skříně a zapnul do sítě. Je to jenom na síťové napájení. No a co myslíte- pochopitelně nešel. Protože den je dlouhý,nuda veliká,tak jsem ho rozdělal. Vše se zdálo být naprosto v pořádku,nikde nic ohořelého,smradlavého,tak jsem začal měřit. Zdroj v pořádku,dysplai nesvítil. Tak si tam tak rúzně měřím,a najednou jsem si všimnul jednoho divného spoje. Spoj prolezlý takovou zelenou srágorou. Tak jsem to chtěl přeletovat,ani náhodou. Krabička velikosti zápalkové musela celá ven. S největší pravděpodobností DC_DC měnič. Všechny nohy,celkem 5 byly totálně zoxidované. Nezbylo než ostrým nožíkem nožky očistit a pak pocínovat,ještě venku. Přitom mně napadlo to zapnout a měřit co je na desce za napětí které šlo do primáru. Naměřilů jsem tam 5V. Připojil jsem tedy vlastní měnič na lab, zdroj,nastavil 5V,proud jsem omezil na 30ma a zapnul zdroj. Na sekundáru byly okamžitě 2 napětí 12V a 25V. Usoudol jsem,že je mněnič tedy OK. Naletoval jsem ho nazpět,zapnul přístroj a voalá,šlumberger zase šlumbergruje. Je to perfektní měřák,má nulování a může se zapnout i filtr který zabraňuje špatnému měření např. Při rušení vf. polem. Tak jsem rád,že se mně zase něco povedlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: so prosinec 14 2013, 18:24    Předmět: Citovat

Gratuluju.....

Kdyby byly takovéto případy častěji i u mě!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bertik



Založen: Apr 27, 2013
Příspěvky: 202

PříspěvekZaslal: so prosinec 14 2013, 18:54    Předmět: Citovat

Zdravím,jsem taky rád,že se zadařilo,i když já si nemohu stěžovat na nedostatek měřící techniky. Mně jenom vadí,když něco před časem chodilo,a po určité době ne. Taky mám problém s očima,už to není jako kdysi za mlada. Jinak důchodce se musí nějak zabavit,kdyby ne,asi bych se zbláznil. Momentálně tvořím nový tranciver pro 144MHz. Je to vlastně starý 28let,jmenuje se to Kentaur,ale když jsem mněl vše na stavbu doma,tak proč ne. Já už jsem kdysi jednoho udělal,ještě dřív než jsem mněl svoji koncesy. Ten už to má ale za sebou,sice by se asi nechal opravit,ale už nechci. Udělám si novýho. Výkon mně stačí do 500mW. Je to mezifrekvence pro mikrovlné transvertory.Signál z toho je perfektní. Tak snad vše,přeju Ti mnoho úspěchů při bastlení a příjemné prožití vánoc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jirkati



Založen: May 21, 2008
Příspěvky: 1416
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

PříspěvekZaslal: so prosinec 14 2013, 21:13    Předmět: Citovat

Bertíku, tahle předsevzetí dobře znám. Kentaura jsem měl od kolegy v radioklubu jako první dvoumetr ještě pár týdnů před koncesí. Sice nefunkčního, ale povedlo se mi ho opravit. Pak jsem ho půjčil kamarádovi, ten ho zase půjčil dál a umřel. když jsem rádio znovu dohonil bylo totálně rozladěné, zničený plošňák v modulátoru s podivně zbastlenou náhradou spojů. Od té doby leží chudák na polici a slibuju si, že ho ještě někdy opravím, hi.
A včera večer mi pro změnu kleknul Bulhar s digitální stupnicí, kterých jsme s kolegou spáchali v r. 1992 pět kusů pro sebe a kamarády. Holt ta technika občas zazlobí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: ne prosinec 15 2013, 0:24    Předmět: Citovat

Vy radioamatéři se opravdu nenudíte!

Bude mi další rok 19. A mám taky horší oči. Bohužel, nosím brýle, leč mám málo dioptrií, mám spíše polarizační, protože mám v oku nějak posunutou čočku. V 21 letech mě je doporučená laserová operace, nevím, jestli tam mam na to jít a co si od toho slibovat, jednak je to nákladné, jednak mam oči jen jedny, a radši budu vidět blbě než vůbec . Smile .. Na SMD nevidím vůbec, což mi vadí, protože ne všechny obvody jsou dnes k sehnání v pouzdrech DIP...

Kdyby jste pánové používaly pořádné součástky a nepůjčovali to do pačmáků těm, kteří s tím neumí, tak to bude chodit dodnes...

Moje oblíbené značky jsou:

Pro odpory:

Tesla (někde TR 161 – TR164) jinak TR296
Vishay


Elyty:

Tesla TF006-TF013 (ev. TF020-TF027 jen s větší napěťovou rezervou)- lepší sou z černou gumovou ucpávkou...

Nippon
Rubycon
Nichicon
Vishay/ Roederstain

Svitky:
TGL5155 a jiné TGL
ESo ostrava MKT
Tesla TC205-209
WIMA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bertik



Založen: Apr 27, 2013
Příspěvky: 202

PříspěvekZaslal: ne prosinec 15 2013, 6:28    Předmět: Citovat

Tak já můžu říci,že tuším co se dělo s Tvojim Kentaurem. Ono potom po nějaké době přišlo spousty úprav ke zlepšení zařízení. Ve vstupní jednotce, hlavně taky v zesilovači pro AVC, v modulátoru,koncovém stupni. No docela dost.Potom to chodilo docela dobře. Proto dělám nového,jednak jsem dostal kdysi od někoho osazené tišťáky jak VXO tak i hlavní desku a tak bylo jednoduché udělat úpravy ještě před zaděláním do krabice. Jinak je to stavěno z klasických součástek,žádné SMD. Jinak chci tam samozřejmně dát digi stupnici,tu ovšem dělat nebudu,koupím ji od Miloše Zajíce,bydlí 9KM ode mne.Jedinou věc kterou ještě musím nechat udělat je krystal do VXO,protože s mojim krystalem přeladím jenom 144.000-144.450MHz, já ovšem potřebuju ladit až do 144.900MHz protože všechny mikrovlné transvertory mám udělané tak,aby ladění začínalo od 144.500MHz z důvodů toho, protože tam nikdo nevysílá při závodech a tudíš nemůže prolézat do zařízení a rušit mně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund