Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jakou koupit televizi ?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 47, 48, 49  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7934
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: čt prosinec 12 2013, 11:50    Předmět: Citovat

Jasně, nějaký 81 cm Panasonic nestojí majlant, ale kdo počítá každou korunu, ten by možná vzal toho Changhonga. Dva roky fungovat bude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3390
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: čt prosinec 12 2013, 12:25    Předmět: Citovat

Zkušenost s CH-CH mám pouze z ladění. Známá si koupila tento suprový výtvor a během ladění DVB-S tuneru se mi to kouslo asi 4x tak, že pomohlo jen vypnutí. Moc důvěry to ve mě nevzbudilo. Logika a možnost ladění družic - asi menu psal někdo, kdo v životě nic neladil. Nicméně na DVB-T to asi bude dostačující. Se dvouletou zárukou, co za tu cenu taky čekat že...

Sám bych ale asi raději pošilhával po zlatém středu LG, nebo trošku lepší Panasonic/samasung...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7934
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: čt prosinec 12 2013, 14:30    Předmět: Citovat

Jo, to bych čekal, že číňani ošidí hlavně to, co není vidět... Třeba ten firmware. Např. u osciloskopů Rigol je hardware v pohodě a docela výkonný, ale ten firmware je plný bugů.
Jinak tohleto jste asi už viděli. http://technet.idnes.cz/podivejte-se-do-jedine-tovarny-kde-netaji-jak-montuji-televizory-phs-/tec_reportaze.aspx?c=A110628_155040_tec_reportaze_nyv
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
denis15



Založen: Jun 21, 2005
Příspěvky: 641
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: čt prosinec 12 2013, 20:38    Předmět: Citovat

ChangCHong dal známý do autodílny. Je to něco kolem metru uhlopříčka. Jede denně kromě víkendů od 7:30 do 15 hodin a stále kvoká. Výpary z aut a splodiny, střídání teplot, než se v zimě vytopí atd tomu moc nepřidají ale ten TV překvapivě odolává. Naproti můj Panasonic to po 6 nebo kolika měsících zabalil a umřel na zdroj. Prostě je to o kusu. Menu bude dílo, to bez debat-ony ty settop boxy, co dělá milion výrobců ale menu je u všech stejné jsou taky poděs. Jak tu obrazovku vidím, chce se mi blejt (ECG a spol)
Ještě jsem zapoměl napsat, že obraz má ta TV hodně dobrý-oproti LCD 107cm od Panasonicu přímo skvostný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7934
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: čt prosinec 12 2013, 21:46    Předmět: Citovat

Předpokládám, že ten Panasonic šel na záruční opravu, ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
denis15



Založen: Jun 21, 2005
Příspěvky: 641
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: pá prosinec 13 2013, 9:22    Předmět: Citovat

To sice jo, ale šel na opravu a byť byla zdarma, mě to nijak neuklidnilo, spíše naopak. Oprava po záruce by byla nerentabilní, ikdyž jak už jsem tuším psal, na Ebayi je k dostání sada na opravu zdroje těchto plazem-2 pojistky a jeden tranzistor . Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 6024
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: čt prosinec 26 2013, 11:08    Předmět: Citovat

Ako hodnotíte značku Loewe? Taktrochu uvažujem nad týmto. Ide o Aventos-3781-ZW. Obavu mám hlavne zo zdroja. Nechcem vyhorieť. Kamarát mi ukázal nejaké schémy a-la Čína, šlo o iné značky, dokonca tuším Grundig - ale ten dnešný - a ono to pred elytom nemalo obmedzovací odpor ani poistku, len v prívode 3.5A. Pred časom jeden uhorel kvôli placke, asi "načatá" dióda. Vypekala, až podpálila okolie. Dávali to v správach. Tak mám trochu bobky. Ď

Ešte jeden dotaz. Má HDMI u CRT nejaký významný prínos, napr. u tohto, alebo ide skôr o konektivitu a na kvalite obrazu to nie je nejak poznať? Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7934
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: čt prosinec 26 2013, 17:04    Předmět: Citovat

Mohla by to být docela dobrá německá značka. http://en.wikipedia.org/wiki/Loewe_AG
http://www.tvfreak.cz/Loewe/ To, že roku 2013 trochu krachovala, nemá na starší modely TV vliv.
Jsem sice také konzervativní, ale po CRT TV se mi nikdy stýskat nebude. Bolí mě z nich hlava.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7934
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: čt prosinec 26 2013, 17:07    Předmět: Citovat

Duvsan napsal(a):
Má HDMI u CRT nejaký významný prínos?

Pokud má CRT vyšší rozlišení, tak to bude mít význam...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nekmil



Založen: Mar 06, 2005
Příspěvky: 787
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: čt prosinec 26 2013, 18:18    Předmět: Citovat

Ten zmiňovaný Aventos jsem kupoval v roce 2005. Nemůžu si stěžovat. Letos odešel spínací tranzistor ve zdroji (BUZ91), oprava tedy nebyla ani drahá ani náročná. Mám k tomu i nějaká schémata, kdyby někdo potřeboval.

Ten Aventos v tom inzerátu má úhlopříčku 81cm nikoliv 72cm jak je uvedeno.

P.S. To, že má LOEWE problémy asi bude tím, že nikdy nevyráběl "levné" věci Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 6024
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: čt prosinec 26 2013, 22:48    Předmět: Citovat

Nekmil, s tou uhlopriečkou si ma potešil. Mám 72cm Panasonic (dožíva obrazovka) a nezmestí sa na stolík. Najradšej by som dal niečo so stojanom, alebo ešte lepšie, ale tej značky sa bojím.
Môj letitý sen, snaď už od školy, bol 100Hz SONY. V poslednej dobe som videl tri, u všetkých sa rozchádzala konvergencia.
Já bych do toho... Rocky Balboa

Asi nechám Panáka a potom dám klasiku na NTFS cez RGB a bude.

Hydrawerk, z čoho ťa bolí hlava? Pre SD signál sú CRT zlaté. A nie všetky piskocú. Tak čo je problém?

S tým HDMI som to myslel v súvislosti so 100Hz. Signál je prenášaný digitálne priamo do počítača a mal by byť kvalitnejší na obrazovke. Kto to poznáte, je to poznať?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7934
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: čt prosinec 26 2013, 23:15    Předmět: Citovat

Po celej můj život máme Teslu Color 430, která dost píská na cca 16kHz. Ani to 50Hz blikání mi není moc příjemné. Je možný, že modernější CRT TV vyrobené po roce 2000 už jsou o něco rozumnější.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 6024
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: pá prosinec 27 2013, 9:56    Předmět: Citovat

Poznám. Tie staré dreváče zvykli piskotať. Plasťáky majú splitká zaliate v plaste. Niekedy pištia i tie, niektorá cievka. Ale málokedy. Skús. Dnes to nie je problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19637
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá prosinec 27 2013, 10:20    Předmět: Citovat

Když ony ty CRT obrazovky v řadách C110 a C4.. měly čiré sklo a v nasvícené místnosti se světlo okolí příliš odráželo od stínítka. To vedlo k tomu, že většina uživatelů vytočila kontrast na doraz (někteří takto přidávali i jas a pak měli vyblitý obraz).
Pochopitelně na takové rozjásání měly obrazovky příliš krátký dosvit, tak blikaly.
Přitom stačilo omezit světlo dopadající na stínítko z okolí, jas nastavit tak, aby v obraze nechyběla černá a kontrast tak, aby obraz neblikal. Konečně - nějak tak to bylo napsáno i v návodu k použití, jenže to nikdo nečetl.
Na druhou stranu, když jsem ještě chodil po opravách, viděl jsem, jen málo těchto televizí splňovalo podmínky umístění a osvětlení podle návodu, o nastavení obrazu škoda slov: u některých se při osvětlení obrazovkou dalo normálně číst, aniž by v místnosti svítilo ještě něco jiného. Že to blikalo, to blikalo, a to tak, že hodně. Co to dělalo s životností luminoforů a katod, je také zcela zřejmé, jen uživatelům se do těžko vysvětlovalo.

Mám čtyři kousky 50Hz CRT (11 cm černobílou/1974, barevné pak 36 cm monitor Samsung/1998, 56 cm Universum/1984 a 74 cm Thomsona/2004), měl jsem ještě 56 cm Libuši/1989 a 67 cm C110STII cti/1985, ale ty jsem rozdal a dodnes hrají někomu jinému. Ještě si na blikání nikdo nestěžoval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 6024
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: pá prosinec 27 2013, 12:13    Předmět: Citovat

Ja ten blikot väčšinou vidím pri akomkoľvek nastavení, preto nastavujem NTSC a u seba mám 100Hz. Zase u NTSC sa stáva, že pri širokoúhlom formáte horný pruh "poskakuje". Neuhádol som prečo a čo s tým. Ale to by bolo na nové vlákno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 47, 48, 49  Další
Strana 12 z 49

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund