Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Audio trafo oddělovací-prosba o radu a informaci
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4052
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: so leden 18 2014, 15:26    Předmět: Citovat

jargry napsal(a):

Na galvanické oddělení se hodí http://www.dexon.cz/katalog/profesionalni-technika/podpurne-pristroje/ns-20-odrusovaci-filtr.html .Transformátory tam jsou dva .....

z toho usuzuju, že tam jsou rezervy v magnetickém odstínění. Možná by bylo dobré dát to do pořádné železné krabičky.

Vhodným zapojením by se to asi dalo použít i na převod z nesymetrického na symetrické zapojení. Zatím jsem to nezkoušel.

Zrovna dnes jsem ten filtr znasilnil na symetricky mono. Jako stínění je tam alobal.



nf trafo.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  nf trafo.jpg
 Velikost:  109.34 kB
 Staženo:  31 krát


nf trafo 1.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  nf trafo 1.jpg
 Velikost:  96 kB
 Staženo:  36 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jargry



Založen: Jan 18, 2014
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: so leden 18 2014, 17:33    Předmět: Citovat

Děkuji za informaci a obrázky. Taky jsem měl v plánu se podívat tomu střeva. Alobal toho moc nevyřeší, je nemagnetický. Takže rozkuchat a dát to do pořádné železné krabičky tak jak napsal dříve "sinclair" ...
sinclair napsal(a):
..... Oba druhy traf je nutné montovat do krabičky z nejméně 1,5 měkkého Fe plechu, hliníková krabička ani alobalem či sprejem stíněný plast elektromagneticky nestíní. Kostra krabičky se spojí s GND na straně zesilovače, přívod od PC /GND i živý/ musí být pochopitelně od kostry odizolován a připojí se přímo na dotyčné vinutí trafa.
Je to jediná opravdu účinná pomoc, všechny optoizolátory, které jsem zkoušel, stály za psí hovno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4052
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: so leden 18 2014, 17:49    Předmět: Citovat

Jindy používám tento, ale zrovna jsem ho dnes neměl poruce.


NS 100 DEXON.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  NS 100 DEXON.jpg
 Velikost:  208.46 kB
 Staženo:  98 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jargry



Založen: Jan 18, 2014
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: so leden 18 2014, 18:38    Předmět: Citovat

Děkuji za informaci, o tomto výrobku jsem nevěděl. Já asi půjdu cestou "urob si sám" z NS 20 udělám dva převodníky za cenu 75 Kč / kus plus práce.
V technickém popisu je : ocelová krabička s otvorem pro uchycení, což potvrzuje, že trafa musí být v železné krabici.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12403
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so leden 18 2014, 19:48    Předmět: Citovat

Ten Dexon NS100 je asi zázrak, má vstupní impedanci 50K, výstupní 600, je to pasivní a ještě ke všemu útlum 0/20/40dB. To nikomu nedocvaklo, že to poněkud není možné při 0dB?

Rád bych se mýlil, ale při nejlepším tam bude trafo podobné nějakému levnému šrotu, asi jako tohle :
http://www.prodance.cz/files/dl/1/1649/behringer_ot-1.PDF

Ty trafa za 70Kč budou asi taky pěkná mršba, ale pokud teda zkreslení nevadí, tak je to buřt. Na nádražní rozhlas nebo nějaké chrchlání mp3 v tuzink kcháru to je dobré.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jargry



Založen: Jan 18, 2014
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: ne leden 19 2014, 11:58    Předmět: Citovat

Souhlasím s tím, že použitá technika musí odpovídat tomu, k čemu bude použita. V mém případě nejde o koncerty, ale o amatérské divadlo. Použití jen pro zvukové efekty, hudbu o přestávkách atd. Hospodský sál nepotřebuje až tak velkou kvalitu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kajetan



Založen: Nov 28, 2011
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: út leden 21 2014, 19:39    Předmět: Citovat

Udělal jsem si bezvadnej DI-BOX ze starýho telefonního nahrávacího adaptéru Grundig typ 244L pro spojení notebook - zesilovač nebo externí zvukovka ( multiefekt, klávesy) do PC a pod. Jediná úprava byla, že jsem vyházel nepotřebné součástky a použil jsem jen oddělovací trafíčko Very Happy
Nic nebručí a zvuková kvalita je vynikající.



DSCF5734.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSCF5734.JPG
 Velikost:  65.14 kB
 Staženo:  56 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12154
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: út leden 21 2014, 20:07    Předmět: Citovat

tohle mě zajímá . . .
mohl bys to lépe vyfotit, aby byl vidět typ(popis) toho trafa a ty nápisy na víčku ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kajetan



Založen: Nov 28, 2011
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: st leden 22 2014, 13:42    Předmět: Citovat

Telefonní nahrávací adaptér má na víčku uvedeno : GRUNDIG Typ 244L Privat, trafo měřeno ohmetrem má hodnoty : 40/12 Ohm , používám ho jako DI-box pro přehrávání z notebooku (phone) na IN kytarového zesilovače a nebo pro nahrávání kytary do programu Audacity v notebooku přes bypassnutý multiefekt ZooM použitý v tomto případě jako externí zvukovka ( do MIC ). Druhý DI-box mám udělaný z audio trafíka ze starý teslácký televize Salermo ( Castello ) - měřeno ohmetrem : 940/320 Ohm a ten používám pro spojení kláves s kytarovým zesilovačem a nebo pro nahrávání kláves do PC. Jinak jde k tomuto účelu použít i trafo ze starěho tesláckého mikrofonu tzv. "vajíčko" .
A pak klávesy ještě nahrávám do PC přes MIDI rozhraní do programu Cakewalk.



DSCF5726.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSCF5726.JPG
 Velikost:  81.76 kB
 Staženo:  31 krát


DSCF5735.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSCF5735.JPG
 Velikost:  30.76 kB
 Staženo:  39 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12154
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: st leden 22 2014, 15:16    Předmět: Citovat

kajetan napsal(a):
Telefonní nahrávací adaptér má na víčku uvedeno : GRUNDIG Typ 244L Privat, trafo měřeno ohmetrem má hodnoty : 40/12 Ohm

děkuji,
mě zajímala ta krabička a už jsem ji našel . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: so únor 01 2014, 18:25    Předmět: Citovat

Ještě abych to celé doplnil a uzavřel - naprosto nejlepší z hlediska galvanického oddělení a tím odstranění rušení, šířícího se po gnd, jsou trafka - "vajíčka", která používala Tesla Vráble ve svých rozhlasových ústřednách i na vstupech některých zesilovačů /AZK220 třeba/. To trafko má označení 3AN670.07, má převod 1:1 a ss odpor, měřený kvalitním multimetrem, kde při měření odporu svorkami téměř neprotéká žádný ss proud, je kolem 380 ohm +/-10%. Má pět drátů: červený a modrý jsou primár/nezemnit/, zelený a černý, popř. hnědý jsou sekundár, který se zpravidla zapojuje na stranu zesilovače. Pátý vodič - žlutý či bílý se spojuje s černým na sekundární straně, přičemž modrý na primáru a černý na sekundáru jsou tzv. studené konce, črný+bílý se většinou připojuje na gnd zesilovače, živá žíla je zelená. Primár má tedy dva vodiče, modrý a červený, které z hlediska funkce není žádoucí zemnit /celé použití trafa by ztratilo smysl/ a je potřeba tyto dva vodiče /stínění připojeno jen na straně výstupu ze zařízení/ připojit nejlépe na konektor XLR, červený vodič na pin2, modrý na pin3, pin 1 zůstává nezapojen. Jde o tzv. plovoucí symetrický vstup, běžný v bývalé analogové studiové praxi. Pokud budete primáry trafíček připojovat např. na Jack 3,5 stereo, běžný na výstupech interních zvukovek v PC, tak modré vodiče spojte a spolu se stíněním připájejte na kostru jacku, dva červené vodiče pak budou L a R kanál - mezikroužek a špička. Totéž proveďte na sekundáru trafka u zesilovače s tím, že spojené černé vodiče budou ukostřeny na gnd zesilovače a dobré je také ukostřit i kovový plášť trafek, protože bílý/žlutý/ vodič je spojen pouze s kostrou plechů transformátorku ve vajíčku, transformátorek sám je od pláště vajíčka odizolován.
A ještě něco : aktivní reprosoustavy typu RCF ART310 apod. sice mají symetrické vstupy, ovšem jsou to tzv. elektronicky symetrické vstupy, které sice potlačují souhlasné rušení do živých vodičů kabelu, ALE GALVANICKY NEODDĚLUJÍ vstup zesilovače bedny např. od výstupu zvukovky. To je na tom celé to kouzlo, GALVANICKÉ oddělení gnd PC a gnd zesilovače. Mám na mnoha a mnoha aplikacích /i v PA, tam hlavně/ vyzkoušeno, že to je jediný spolehlivý a relativně jednoduchý a kvalitní prostředek, jak se totálně zbavit zemních smyček a brumu, příp. rušení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.28 sekund