Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Aux in na Blaupunkt RCR44
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Autorádia
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
janci007



Založen: Oct 02, 2010
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: so říjen 02 2010, 15:04    Předmět: Aux in na Blaupunkt RCR44 Citovat

Zdravim!
Mam autoradio Blaupunkt Montreux RCR44 a chcel by som donho pridat vstup napriklad na MP3 prehravac. Zamyslal som vyhodit celu kazetovu mechaniku a namiesto nej urobit AUX in. Podla schemy z Download-u by audio signal z kazety mal ist cez konektor do IO TA770SFEL (Tape preamplifier) a potom do HA12135AFP (Dolby). No na doske radia nic take nemozem najst. namiesto toho je tam Op-Amp 4558, ktory som nasiel aj na scheme RCR45 z Uploadu. Neviete kam by som mal pripojit audio signal z vonku?
dakujem vopred Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19618
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so říjen 02 2010, 16:54    Předmět: Citovat

Ono se dělalo ve více verzích, některá Dolby neměla.
Zapoj signál místo výstupu dvojitého operáku, co je tam jako snímací korekce. No a pak budeš muset pořešit, aby to procesor identifikoval jako kazeťák a nesnažil se hned vyhodit kazetu a vypnout, protože zjistil, že se netočí navíjecí trn.

Jestli máš verzi s AM rozsahem, najdi dva paralelně spojené vstupy na švábu přepínače vstupů, tento spoj rozděl a signál zvenčí přiveď sem. Pak by ti AUX IN chodil místo AM.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
janci007



Založen: Oct 02, 2010
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: so říjen 02 2010, 16:56    Předmět: Citovat

Dik za radu, doteraz som studoval schemu a hladal kde to pripojit. Identifikoval som audio-processor aj vstupy AM/FM/kazeta, tak to skusim zapojit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8862
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so říjen 02 2010, 19:50    Předmět: Re: Aux in na Blaupunkt RCR44 Citovat

janci007 napsal(a):
... a chcel by som donho pridat vstup napriklad na MP3 prehravac. Zamyslal som vyhodit celu kazetovu mechaniku a namiesto nej urobit AUX in. ...

A nemyslíš, že by bylo nejlepší - Nevím - určitě ale nejrychlejší! (i nejlevnější?) - třeba toto Question Shocked
A přijímač by zůstal bez "odborného" zásahu Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
janci007



Založen: Oct 02, 2010
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: so říjen 02 2010, 21:08    Předmět: Citovat

nebolo by to ani najlepsie, ani najrychlejsie a urcite nie nalacnejsie. Pekne som preskrabol privod audia od kazety do audio procesoru a cez kondenzator pripojil 3,5mm jack. Vsetko funguje, medzi radiom a aux sa prepina prepinacom, ziaden problem, radio nema ako vediet ci sa kazeta toci alebo nie, ziaden taky snimac nema.

vsetko funguje tak ako som chcel, dakujem za pomoc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: so říjen 02 2010, 21:17    Předmět: Citovat

Co tohle?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Elmag



Založen: Feb 11, 2014
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: út únor 11 2014, 17:33    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
Ono se dělalo ve více verzích, některá Dolby neměla.
Zapoj signál místo výstupu dvojitého operáku, co je tam jako snímací korekce. No a pak budeš muset pořešit, aby to procesor identifikoval jako kazeťák a nesnažil se hned vyhodit kazetu a vypnout, protože zjistil, že se netočí navíjecí trn.

Jestli máš verzi s AM rozsahem, najdi dva paralelně spojené vstupy na švábu přepínače vstupů, tento spoj rozděl a signál zvenčí přiveď sem. Pak by ti AUX IN chodil místo AM.



Dobrý den,
počlivě jsem pročetl všechny příspěvky, chtěl bych také na modelu montreaux rcr44 udělat vstup AUX IN, ale nepovedlo se mi identifikovat součástky. Mám model s AM verzí, chtěl jsem provést Váš návrh ale nevím si rady. Nemáte prosím nějaký snímek dané součástky?
Zároveň se chci zeptat, zda se nemůže procesor nějak poškodit, když se tam pošle zesílený signál z mobilu, mp3 apod? Zda není vhodnější připojit AUX IN před koncový stupen nf zesilovače?

Děkuji moc za Vaši odpověď či jakékoli rady.

PS: v příloze přikládám obrázek mnou předpokládaného nalezeného obvodu. Červená značka vede od přepínače AM/FM do procesoru.



blauk_rcr44.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  blauk_rcr44.jpg
 Velikost:  133.62 kB
 Staženo:  103 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19618
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út únor 11 2014, 19:52    Předmět: Citovat

Jestli tvoje verze rádia skutečně má díl AM, tak by to mělo jít:
asi ale nerozumíš tomu, o čem je řeč: procesor zpracuje povel od tlačítka a po sběrnici nařídí přepínači vstupů v AUDIOPROCESORU aktivovat vstupy od AM detektoru a zablokovat vstupy ostatní.
NF signál z AM dílu bys měl najít na vzájemně propojených pinech 1 a 28 audioprocesoru TDA4390 (V1500). Nemám schéma verze s AM dílem, ale jsou to jediné dva vstupy, na které se přivádí monofonní signál.
Jestli ho tam tedy najdeš (nalaď nějakou AM stanici, asi nejsnadnější bude 639kHz, a paralelně k R2551 připoj kondík 220n (samozřejmě předtím vybitý). Jestli signál zeslabí a ztratí vyšší kmitočty, jsi tam správně.
V tom případě odděl vstupy od sebe navzájem a ke každému přiveď signál přes kondíky 4µ7 (plusem ke švábu) z dvou odporových děličů zeslabujících přiváděný signál tak o 12-32dB (nejlépe použít odporové trimry 47k a jimi nastavit přibližně stejnou hlasitost, jako z FM rádia, pak je změřit a nahradit děliči z pevných odporů). Vstupy TDA4390 totiž mají dost velkou citlivost a příliš silný signál je snadno přebudí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elmag



Založen: Feb 11, 2014
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: út únor 11 2014, 22:05    Předmět: Citovat

Zatím díky, mrknu na to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elmag



Založen: Feb 11, 2014
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: st únor 12 2014, 17:55    Předmět: Citovat

Tak vše jsem provedl jak jste popisoval. Přeškrábl jsem propojené piny 1 a 28 a zároven je oddělil od přívodu AM signálu a přivedl jsem na ně přes elektrolyt. kond. 4,7uF a přes dělič (100k : 20k), což by mělo dávat úbytek cca 13dB. Přivedl jsem na to přes 3,5 jack hudbu a při přepnutí rádia na analog - rádio stále poslouchá stanice AM (MW, LW). Ani náznak prostupu signálu zvuku z externího zdroje - asi jsem udělal někde chybu.

Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6616
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: st únor 12 2014, 18:11    Předmět: Citovat

Ten přívod AM, který vede na oba piny(tj L+R) audioprocesoru, musíš odpojit-proškrábnout.
_________________
Spát je dobré. Být mrtev je lepší. Nikdy se nenarodit je nejlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elmag



Založen: Feb 11, 2014
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: st únor 12 2014, 18:16    Předmět: Citovat

Ano to jsem proškrábnul, proměřil jsem to a piny audio procesoru TDA 4390 jsou opravdu odpojeny jak od sebe vzájemně, tak i od přívodu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elmag



Založen: Feb 11, 2014
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: st únor 12 2014, 18:43    Předmět: Citovat

Rádio hraje, jako bych do něho vůbec nezasáhnul.
FM, LW, MW hrají bez problému. Na obrázku je schéma TDA 4390 (V1500) tak jak to bylo zapojeno, 1 a 28 jsem naprosto odpojil a přivedl jsem signál na ně.

Jediné co mě napadá je, že signál asi nemá jít na 1 a 28 ?



TDA4390.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  TDA4390.jpg
 Velikost:  31.03 kB
 Staženo:  92 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19618
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st únor 12 2014, 18:48    Předmět: Citovat

Tak se mrkni ještě na piny 4 a 25.
Je možné, že AM končí na nich (ve schématu verze bez AM nejsou zapojené), a na piny 1 a 28 je přivedený jen signál pípání při ztrátě signálu TP, konečně, tomu by vyhovovala i ta původní malá vazební kapacita.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elmag



Založen: Feb 11, 2014
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: st únor 12 2014, 19:12    Předmět: Citovat

4 a 25 jsou v autoradiu tak jako na schématu. Nepřipojeny.

Naskýtá se otázka, že jsem se pravděpodobně snažil provést neproveditelné?

Chtěl bych to zprovoznit (aux in), na úkor MW, LW, při zachování příjmu FM.

Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Autorádia Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund