Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Asi zemní smyčka ?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Suke001



Založen: Sep 11, 2013
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: st září 11 2013, 18:02    Předmět: Citovat

Takže první jsem udělal trochu pořádek v kabelech a zbytečnosti dal pryč.

Mám tento kabel:


s tím to brumí jako kráva

Ještě mám doma kabel Jack 3,5 > 2x 6,3 mono jack . Repro má totiž dva výstupy a to XLR a velký JACK.
Po propojení tímto jack kabelem se brum skoro vytratil, ale přece tam na pozadí trochu slyšet je.
Jinak poté co jsem udělal pořádek v kabelech repro brumí jen s přípojeným audio kabelem do PC po vytažení jen ticho. Aspoň nějaký pokrok.

Udělal jsem i jednoduché schéma, omluvte kvalitu a dětské zpracování :
najdete ho v příloze

ZVUK2000 napsal(a):

Mám je připojené přes XLR>jack kabel do PC.

Ty XLR mají být zapojené symetricky nebo ne?


bohužel nedokážu říct, z wikipedie jsem přesně nepochopil jak poznám symetrické/nesymetrické zapojení

Ruprecht napsal(a):
citace:
Ale pokud mám zapojený monitor přes VGA a odpojím jen jack kabel ze zvukovky tak to stále brumí.

To je myslím poměrně zásadní věta, to pak není o zemní smyčce a galvanickém oddělení.

Takže když je zapnuté PC s připojeným monitorem a jsou zapnuté ty bedny, ale vzájemně nepropojené audio kabelem tak to brumí.

Zapni všechno (PC, monitor, bedny):
1. Brumí bedny, když je v nich připojený kabel, ale není zapojený do PC?
2. Brumí bedny, když v nich není kabel připojen?


Momentálně brumí jen pokud je zapojený audio kabel z repro v PC.
A další poznatek je, že pokud vypojím VGA kabel z grafické karty, brum se razantně zvíší !

Na brum nemá vliv úroveň hlasitostí, popřípadně mute zvuku ve Windows.
a momentálně slyším brum pouze při zapnuté hře/náročné aplikaci na grafiku.


Kabely XLR mám kupované kvalitní hotové asi za 500 Kč, takže počítám, že jsou v pořádku.



Bez názvu.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Bez názvu.jpg
 Velikost:  70.36 kB
 Staženo:  84 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12176
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: st září 11 2013, 20:39    Předmět: Citovat

do obrázku doplň jak jsou ty konektory zapojené


zapojeni_konektoru_XLR-jack.PNG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  zapojeni_konektoru_XLR-jack.PNG
 Velikost:  17.51 kB
 Staženo:  42 krát



Naposledy upravil ok1hga dne st září 11 2013, 20:56, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32360
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st září 11 2013, 20:43    Předmět: Citovat

První problém je v tom napojení z Jacku na XLR - bez symetrizačního trafa s dvojitým sekundárním vinutím, nebo aktivního oddělovacího zesilovače s komplementárním výstupem totiž nedostaneš symetrickej výstup ani kdyby ses podložil. Druhej problém je pak v těch smyčkách, protože už když se na ten obrázek podíváš, je to tam několikrát obtočený kolem dokola, všecky kostry jsou pospojovaný jednak stíněním, druhak přes společnej PE vodič v tý prodlužce, takže tam je smyčka jak prase - a budí se naindukovaným napětím z okolí. Proto se brum sníží odpojením některýho káblu - přeruší se ten prostorovej závit a rušivý napětí spadne. Doporučuju dát do cesty audiosignálu oddělovací/symetrizační transformátory, který zároveň učuní realitou to symetrický propojení - zatím tam symetrickýho není lautr nic...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Suke001



Založen: Sep 11, 2013
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: čt září 12 2013, 8:15    Předmět: Citovat

ok1hga napsal(a):
do obrázku doplň jak jsou ty konektory zapojené


Já jsem ten kabel koupil hotový, zalisovaný, tak ho nechci kuchat -
http://www.thomann.de/cz/cae_adapterkabel_xlrminiklinke.htm

EKKAR napsal(a):
První problém je v tom napojení z Jacku na XLR - bez symetrizačního trafa s dvojitým sekundárním vinutím, nebo aktivního oddělovacího zesilovače s komplementárním výstupem totiž nedostaneš symetrickej výstup zatím tam symetrickýho není lautr nic...
Citace celého předcházejícího příspěvku zkrácena


Takže pro mě jako ne-elektrikáře, je asi jediná možnost a to pěkně roztřídit kabely do lišt, aby se vzájemně nepletly a nebyli natěsno. S těma transfromátorama je to pro mě asi nereálné nebo pokud už se dělá nějaká taková věc hotová za rozumné peníze, můžeš dát odkaz.

Děkuji moc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kulikus



Založen: Dec 10, 2009
Příspěvky: 2765

PříspěvekZaslal: čt září 12 2013, 8:37    Předmět: Citovat

citace:
Já jsem ten kabel koupil hotový, zalisovaný, tak ho nechci kuchat


Kuchat nemusíš, proměř ho ohmetrem a doplň ten obrázek pro ok1hga.


Naposledy upravil kulikus dne čt září 12 2013, 8:42, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12176
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: čt září 12 2013, 8:39    Předmět: Citovat

Suke001 napsal(a):
ok1hga napsal(a):
do obrázku doplň jak jsou ty konektory zapojené

Já jsem ten kabel koupil hotový, zalisovaný, tak ho nechci kuchat -
http://www.thomann.de/cz/cae_adapterkabel_xlrminiklinke.htm

nechtěl jsem po tobě, abys ten kabel jakkoliv rozdělával nebo poškodil . . .
jen jsem po tobě chtěl abys ho zanesl k nějakému kolegovi elektrikáři, aby proměřil zapojení jednotlivých vodičů a tys to zamaloval do toho obrázku . . .

. . . a můžeš to udělat i ty sám a nepotřebuješ žádný měřák, stačí ti na to baterie se žárovkou a pár drátů (žárovková zkoušečka)


Naposledy upravil ok1hga dne čt září 12 2013, 9:11, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Suke001



Založen: Sep 11, 2013
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: čt září 12 2013, 9:10    Předmět: Citovat

Dobře provedu, ale jak už jsem psal - mám to teď propojené kabelem v příloze.

Každopádně je brum s tímto kabelem znatelně menší než z XLR.



K3YWPP0100.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  K3YWPP0100.jpg
 Velikost:  57.91 kB
 Staženo:  47 krát



Naposledy upravil Suke001 dne čt září 12 2013, 9:16, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12176
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: čt září 12 2013, 9:15    Předmět: Citovat

ano, tohle se poplést nedá . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Suke001



Založen: Sep 11, 2013
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: čt září 12 2013, 9:29    Předmět: Citovat

Já jsem ten XLR kabel měl předtím v jiných repro a fungovalo to bez brumu, ten bude určitě zapojený správně Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19687
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt září 12 2013, 11:27    Předmět: Citovat

To neznamená, že jiné reproduktory měly stejně zapojené vstupní konektory. Mohly mít nesymetrické vstupy a v tom případě je po bručení, dokud tam neuděláš zemní smyčku.
Ale u symetrického vstupu, když na něj přivedeš signál z nesymetrického výstupu zdroje signálu (a JACK je skutečně nesymetrický), pak máš jen dvě možnosti: buď je jedna strana vstupu zkratovaná na zem a zapojení těžko odhadnout, jak se bude chovat, nebo jeden pól symterického vstupu zůstave "v luftě" a pak jsou dvě možnosti - když je uvnitř trafo, tak to nehraje, když tam trafo není, tak to bručí.
I proto je přinejmenším vhodné vědět, jak je zapojená ta šňůra.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4071
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: čt září 12 2013, 11:54    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
I proto je přinejmenším vhodné vědět, jak je zapojená ta šňůra.


U továrních šnůr které slouží zároveň jako redukce sym./nesym. JACK/XLR. Je v XLR stínění napojeno na piny 1 a 3.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Suke001



Založen: Sep 11, 2013
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: čt říjen 09 2014, 13:43    Předmět: Citovat

Po delší době zdravím uživatele a mám prosbu o radu.

Moje problémy stále nejsou vyřešeny.

Ještě na začátek dodám, že hned vedle zásuvky u PC mám výstup COAX , který vede od antény ze střechy. Ten je spojený s monitorem ( který slouží zárověň i jako TV i monitor)

Koupil jsem převodník na optiku.http://www.alza.cz/fiio-d03k-taishan-d419215.htm
Přes optiku mi to odstranilo všechny neduhy z PC (např při pohybu myší to pískalo). Teď si myslím, že už je problém jen z bordelem ze zásuvek. Reproduktory občas syčí ve výškách. Někdy to dělá a někdy zase ne. Když repro přepojím do jiné zásuvky, tak to funguje dobře, ale po nějaké chvíli to zase dělá.

Reproduktory jsem posílal do autorizovaného servisu Thomann v Německu, kde byli komplet otestovány a bez opravy vráceny.

Už přemýšlím, že bych koupil nějaký síťový filtr. Nic jiného mě nenapadá. Nevíte o něčem co by mohlo pomoci ? Samozřejmě nechci vyhodit moc peněz.

Ještě jedna zajímavá věc. Když vypnu PC a reproduktory jsou zapnuté tak v nich bouchá v pravidelném intervalu jako na buben. Když zapnu PC - hned je to ok. Ale prostě pokud je nevypnu tak je to otřes.

ještě mám jedno video : https://www.youtube.com/watch?v=xoRFVIql1gg&list=UUoNuIIMvYGP5rw87UIWGJDQ

Pomozte prosím.. Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dred



Založen: Apr 08, 2007
Příspěvky: 1890
Bydliště: Handlová

PříspěvekZaslal: čt říjen 09 2014, 17:14    Předmět: Citovat

V prvom rade treba odstrániť problém so zemnými slučkami.Podľa toho obrázka máš tam hneď tri !
Minimálne dve z toho vznikli prepojením kostier zariadení cez PE v zásuvkách (za predpokladu že monitor a PC sú napájané 3-žilovým káblom a reprozosilovač 2-žilovým = plochá vidlica ,ak je aj ten napájaný 3-žilovým káblom,tak všetky tri slučky) a signálovými káblami.
Potlačenie rušivých napätí v zemných slučkách je možné pomocou štyroch diód (mostíkový usmerňovač) vložených v ceste medzi prívodmi zariadení a PE. Najjednoduchšie je to implantovať priamo do zásuvkovej lišty.Diody musia byť predimenzované,aby bola zabezpečená ochrana cez PE pri poruche pripojeného zariadenia (aby dokázalo zhodiť istič a nie odstreliť diody).Úbytok na diódach cca 1,2V ochrane PE nevadí a brumový signál by sa cez ne už nemal dostať.
Mám to odskúšané - namontované a funguje to! (problém som mal v pozapájaní troch TV,sat.prijímačov,receivru a pc v troch miestnostiach a zemné slučky sa tvorili medzi PE,koaxiálmi k sat. a káblami na zdielanie medzi sat).
Diódové mostíky som použil nejaké 25A /1000V.



most.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  most.JPG
 Velikost:  4.83 kB
 Staženo:  24 krát


lišta.jpg
 Komentář:
Pôvodné zapojenie zásuvkovej lišty - hore
Upravené zapojenie s usm.mostíkmi

Stáhnout
 Soubor:  lišta.jpg
 Velikost:  17.62 kB
 Staženo:  26 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Suke001



Založen: Sep 11, 2013
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: čt říjen 09 2014, 19:03    Předmět: Citovat

Moc děkuji. No jelikož nejsem moc schopný elektrikář - je to pro mě složité. Existují i nějaké filtry, co by mi mohli pomoci ?
Po nějakých audio jsem se díval, ale je to hodně drahé a nevím jestli to vyřeší můj problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dred



Založen: Apr 08, 2007
Příspěvky: 1890
Bydliště: Handlová

PříspěvekZaslal: čt říjen 09 2014, 19:29    Předmět: Citovat

Tak mu raďte

Naposledy upravil dred dne čt říjen 09 2014, 20:10, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund