Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Provision - "prskajúca" obrazovka.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: st březen 21 2007, 1:01    Předmět: Citovat

To:kondik
Ty rubíny nechci vidět z toho důvodu, že jejich provedení a zvláště po mechanické stránce je pro moje oko katastrofální zážitek Laughing Dále naprosto strašné pájení. Když se do některého opravdu dám, tak mám chuť propájet celou TV včetně vychylovaček, vyměnit všechny elyty a napevno připájet všechny konektory na modulech a propojovacích kabelech. Často i na síťovou šňůru mám strach vůbec chytnout. Jednou se mi stalo, že z té šňůry někde uprostřed trčela jedna žilka, jež nebyla prakticky vůbec vidět (tedy netuším jak k tomu mohlo dojít) a já jsem dostal pěknou ránu. Od té doby nemám důvěru v nic z výsoby SSSR, USSR ap. Prostě to nechci vidět. Jediné co je na těch rubínech dobré jsou obrazovky, viděl jsem jich jen málo vadných, což se rozhodně nedá říct o obrazovkách Made in Lithuania.

_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19637
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st březen 21 2007, 6:15    Předmět: Re: rubin Citovat

kozoka napsal(a):
A už jsme zase u Rubinů, Hill nás sjede Laughing Laughing
Bohužel u těhle tv jsou výrobní náklady na minimum... ...a tohle je výsledek, za málo pěněz málo muziky

Nesjede.
Ať chceme nebo nechceme, životnost současných šmejdů nás přivede ke srovnání se starými Teslami, Colortrony a třeba i s těmi Rubíny. Nakonec téma nebylo založené kvůli nim.
Ale bylo to tak: vnitřní provedení nic moc, design zrovna tak, ale šly celkem levně opravit, což jim natáhlo životnost i přes 20 let.
Ale také se televizní standard měnil jen po částech (černobílé vysílání, pak zkušebně PAL, pak dlouho Secam a zpět k PALu, mezitím do toho vstoupil teletext, ale ten tak moc nechyběl, když ho TVP neuměl...), tak ta dlouhá životnost byla spíše plus, než mínus.
Ale to se tu rozebíralo mockrát.
Hlavně, když má výrobce co dělat a peníze se točí. Jsou oběživo, tak ať to běhá. Cena musí dolů, vždyť by to jinak nikdo nekoupil. A jsme zase tam, kde jsme už mockrát byli...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
meno



Založen: Oct 04, 2004
Příspěvky: 930
Bydliště: Czechoslovakia

PříspěvekZaslal: st březen 21 2007, 9:24    Předmět: Citovat

Ako a tak pozerám na tie telky z Tesca tak si spomínam že som raz videl amatérsky zostavenú telku /niekedy v 80tých rokoch/ a tá amatérska hrala oveľa lepšie !
Ale s tým už nič neurobíme ! Ľudia proste nepozerajú na kvalitu ale na cenu a dizajn !

_________________
Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: st březen 21 2007, 12:37    Předmět: Citovat

meno napsal(a):
... Ale s tým už nič neurobíme ! Ľudia proste nepozerajú na kvalitu ale na cenu a dizajn !


Ono to asi bude také způsobeno tím, že cena a dizajn jsou jediné věci, které jsou běžně lidé schopni posoudit. Málokterý laik dokáže při koupi TV objektivně posoudit kvalitu obrazu a celkového provedení, protože v této oblasti jsou nutné určité zkušenosti či technická znalost problému atd. A politika dnešního obchodu s elektronikou směřuje spíš k zatajování technických parametrů a zakrývání nedostatků. Každý se snaží prodat právě ten svůj xindl a kdyby zveřejnil objektivní parametry ve srovnání s jinými tak by se mohlo stát, že by (trochu zasvěcenější) kupující přišel na to, že ta stará Teslička co má doma je o dost lepší jak ona "krásná lesknoucí se" potvora v Tescu.
Bohužel, dneska objektivní posouzení a technické informace jsou málem dražší než elektronika okolo které se to všechno točí.
Dnešní společnost směřuje od průmyslu ke službám. Podle toho se také mění jejich cena, tzn elektronika=průmysl, tech info=služby. Peníze jsou až na prvním místě, takže o koupi rozhoduje cena a podle ní je to jasné..

_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
meno



Založen: Oct 04, 2004
Příspěvky: 930
Bydliště: Czechoslovakia

PříspěvekZaslal: st březen 21 2007, 12:57    Předmět: Citovat

Trh je dnes zaplavovaný množstvom "nových" výrobkov. Nejaký výrobok sa nemá čas ani u niekoho osvedčiť pretože za mesiac už na trhu nieje a je nahradený iným. Niekedy sa 1 typ vyrábal dlhšiu dobu aj niekoľko rokov ! Ďalšia vec je že niekedy boli výrobky hodnotené v odborných časopisoch /AR.../ Hoci tie hodnotenia v AR boli značne AntiTeslácke bežný človek sa mohol oboznámiť z technickými parametrami , funkciami ale aj možnými závadami ! AR stálo 5Kčs ! Dnes takéto informácie niesu dostupné aj ked niečo vychádza v časopisoch ako Stereo Video ,Watt su neuveriteľne drahé a odbornosť klesla !

Onedlho ma bude čakať problém akú TV kúpiť ! Zatiaľ mám Tesla Color445 Ale obrazovka už nieje nič extra. Pomaly začínam uvažovať že z nejakeho zberného dvora pritiahnem Rubína Laughing

_________________
Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: st březen 21 2007, 13:47    Předmět: Citovat

meno napsal(a):
... Onedlho ma bude čakať problém akú TV kúpiť ! Zatiaľ mám Tesla Color445 Ale obrazovka už nieje nič extra. Pomaly začínam uvažovať že z nejakeho zberného dvora pritiahnem Rubína Laughing


Tak s tím problémy nemám. Jak tak různě prolézám sběrné dvory a sběry odpadu tak mám poměrně širokou a mnohdy po technické stránce i dosti kvalitní nabídku za velmi příjemné ceny Laughing Rozhodně nakoupím vždy lépe a výhodněji než ve kterémkoli supermarketu a nehledě na otázky ekologie a likvidace atd... A na technické vybavení domácnosti si opravdu v tuto chvíli stěžovat nemůžu.

_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: st březen 21 2007, 18:57    Předmět: Citovat

Nekteré Ty ruské výrobky vypadaly strašně,ale fungovaly,protože rusáci nešetřily na materiálech. Na tranzistotech typu MP 40 nebo P402 bylo mědi jak hrom,ale vydržely dost. Jednou jsem se setkal s magnetofonem Sovětské výroby,ve kterém byl třífázový motorek,ale už si nevzpomenu na název a z vyprávění mého otce vím,že Sovětský televizor značky/myslím,že EKRAN/ byl pájený mosazí. Někdo by řekl vykopávky,ale byla tam vydět poctivá práce.Dneska se kvalita vytrácí,protože výrobní podniky naberou brigádníky na tři měsíce a myslí si,že se zaučí za týden a pak je zas propustí a dle potřeby naberou s odtupem času další,kteří se to musí zase učit,pak to tak vypadá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TomasX



Založen: Aug 12, 2005
Příspěvky: 640

PříspěvekZaslal: st březen 21 2007, 21:13    Předmět: Citovat

(á, v Hradci se zapomínáme přihlásit... no to se stává...)[/quote]
Sorry v tom fofru jsem se aspoň podepsal. Embarassed
Pánové slovo "chlebodárce" znamená někoho ( v tomhle případě něco) kdo mě živí. To znamená vyměníš odpůrek nebo kondenzátor - vyúčtuješ 1000 a jseš rád, že se brzy objeví znova. Laughing Upřímě se přiznám, že mě bylo jedno jak se ta "bedna" jmenovala, jestli Profex, Daewoo, R..ín nebo Sony.

_________________
Machr jsme každý, ovšem vždy v oboru někoho druhého ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zbynek



Založen: Dec 14, 2004
Příspěvky: 202
Bydliště: Letohrad

PříspěvekZaslal: pá březen 23 2007, 10:00    Předmět: Citovat

pajosek2 napsal(a):
s magnetofonem Sovětské výroby,ve kterém byl třífázový motorek.......... Sovětský televizor značky/myslím,že EKRAN/ byl pájený mosazí.


Ahoj.
V kazetovém magnetofonu TESLA A3 byl také použit třífázový motorek (pouze některé verze), ale v součinnosti s trojfázovým generátorkem. Ale pájet tištěné spoje mosazí? To nás trochu houpeš Smile Spíš byla zapájená deska přelakovaná barevným lakem a pak to na pohled vypadalo jako mosaz. (Teplota tavení mosazi bude asi výš než mědi a pak by se roztekly i spoje)

Co se ovšem týká techniky z bývalého SSSR (a dnes Ruska a spol.), rozhodně ji nelze posuzovat pouze podle výrobků spotřební elektroniky. Náš despektivní pohled je spíše známkou neznalosti jejich zařízení. A možná bysme se hodně divili. A divit se v nejbližší době rozhodně budeme.

Ale s manažerskými představami o zacvičení dělníků máš rozhodně pravdu. Ale taková je doba.
Ahoj Zbyněk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: pá březen 23 2007, 10:31    Předmět: Citovat

Ahoj, s tou mosazí vycházím jen z informací máho otce,uvidím ho v sobotu a ještě se ho zeptám,ale myslím,že to bude pravda asi by mi nekecal.Vypadá to nevěrohodně co?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zbynek



Založen: Dec 14, 2004
Příspěvky: 202
Bydliště: Letohrad

PříspěvekZaslal: pá březen 23 2007, 10:51    Předmět: Citovat

Ahoj.
Tak jsem hledal a takovéto jsou přibližné teploty tání:
Cín: 230°C
Mosaz: 900-1025°C
Měď:1083°C

Z daných hodnot je patrné, že pájet měděný tištěný spoj a měděné vývody součástek mosazí je jen dost těžko možné. Pravděpodobně došlo k omylu. To se stává. V nejlepších rodinách Wink Nicméně Rusko je země neomezených možností. Takže kdo ví?
Ahoj Zb.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pajosek
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá březen 23 2007, 11:09    Předmět: Citovat

Samozřejmě,že nejde o pájení na plošném spoji,ale o spojování vývodů ve vzduchu a jedná se o Telku z dob začátků,ale jak říkám jestli tě to zajímá zjistím to přesně a ozvu se.
Návrat nahoru
TomasX



Založen: Aug 12, 2005
Příspěvky: 640

PříspěvekZaslal: pá březen 23 2007, 18:02    Předmět: Citovat

Zbynek napsal(a):
Ahoj.
Tak jsem hledal a takovéto jsou přibližné teploty tání:
Cín: 230°C
Mosaz: 900-1025°C
Měď:1083°C

Z daných hodnot je patrné, že pájet měděný tištěný spoj a měděné vývody součástek mosazí je jen dost těžko možné. Pravděpodobně došlo k omylu. To se stává. V nejlepších rodinách Wink Nicméně Rusko je země neomezených možností. Takže kdo ví?
Ahoj Zb.

Pár historických kousků jsem viděl. V některých byly měděné konce vývodů součástek " svařené" do kuličky. Dělá to dojem, že je to svařené autogenem. Pájet cínem se to opravdu nedá. Ta kulička je dost tvrdá, musí se ucvaknout, vývody očistit a potom zapájet cínem.

_________________
Machr jsme každý, ovšem vždy v oboru někoho druhého ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MirekD
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá březen 23 2007, 18:39    Předmět: Citovat

Já jsem ty ruské televizory se svařovanými spoji zažil na vlastní kůži a taky jsem je opravoval. Ty spoje nebyly pájené v pravém slova smyslu, nebyla tam přidávaná žádná pájka. A samozřejmě v nich nebyly žádné plošné spoje! Smile) Šlo o elektronkové přístroje!
Vývod součástky se prostrčil do pájecího očka, omotal, stisklo se to kleštěmi, do kterých vedl jeden vývod svařovacího trafa, druhý vývod toho trafa vedl k ruční uhlíkové elektrodě. Tou uhlíkovou elektrodou se dotklo toho spoje, tím tam vzniknul oblouk - celkem malý, používalo se napětí pod 20V a ten měděný vývod spolu s tím pájecím očkem, popř. dalšími vývody se roztavil a vytvořil cca 2 mm velkou kuličku. Byly to docela spolehlivé spoje. Ale důvodem proč se to používalo byla snaha ušetřit tehdy nedostatkový cín, protože tenkrát se z toho dělala v odborných časopisech velká sláva, kolik se ušetřilo cínu.
Takže žádný autogen, tím by to nešlo, poničilo by se všechno v okolí plamene. To elektrické svařovadlo jsem kdysi míval doma, pracovalo se s tím celkem snadno.
Návrat nahoru
pajosek
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá březen 23 2007, 18:56    Předmět: Citovat

To jsem rád,že mne někdo podpořil a nevypadá to že jsem kecal.
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund