Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

aku znacku pracky ?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7931
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: čt leden 01 2015, 16:53    Předmět: Citovat

Na žádost hlavy rodiny pomalu monitoruju nabídku vrchem plněných praček. Jejich nabídka je omezená. Zdá se mi, že v současnosti se více vyrábějí bokem plněné pračky, protože jsou více čučavé a líbí se ženám. Zatím se mi nejvíce zamlouvají modely od Electroluxu. Všechno nasvědčuje tomu, že Zanussi je levnější převlečený Electrolux a AEG jakoby dražší převlečený Electrolux. http://cs.wikipedia.org/wiki/Electrolux
Siemens a Bosch nabízejí pouze jeden model (!!!), který vypadá velmi podobně. Nejspíš vyšel ze stejné továrny. Přední panely jsou skoro stejné, ale zrcadlově otočené, aby to bylo nenápadné. Displeje jsou téměř stejné.
http://www.bosch-home.com/cz/spot%C5%99ebi%C4%8De/pran%C3%AD-a-su%C5%A1en%C3%AD/pra%C4%8Dky/pra%C4%8Dky-v%C3%BDpis/WOT24455BY.html?source=browse
http://www.siemens-home.com/cz/spot%C5%99ebi%C4%8De/pran%C3%AD-a-su%C5%A1en%C3%AD/pra%C4%8Dky/pra%C4%8Dky-v%C3%BDpis/WP12T455BY.html

Je zde i jistá podobnost s pračkami Whirlpool. Je to náhoda? Nebo ve skutečnosti za Boschem a Siemensem stojí nechvalně proslulý Whirlpool?



bosch WOT 24455BY.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  bosch WOT 24455BY.png
 Velikost:  44.51 kB
 Staženo:  46 krát


siemens WP 12T455BY.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  siemens WP 12T455BY.png
 Velikost:  217.43 kB
 Staženo:  49 krát


Whirlpool WTLS 65912 ZEN.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Whirlpool WTLS 65912 ZEN.png
 Velikost:  148.13 kB
 Staženo:  43 krát


_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rostav



Založen: May 06, 2006
Příspěvky: 469
Bydliště: Otovice u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: čt leden 01 2015, 17:24    Předmět: Citovat

Cenově nejdostupnější jsou pračky Beko. Použité díly jsou i v dražších pračkách na př. Electrolux. V Beku jsou rozhodně levnější. Pračku lze koupit již za 5000 Kč. Koncern AEG má 3 značky Zanussi, Electrolux, AEG. Cenově jsou výš nad Bekem. Nejlevnější Zanussi 6000 Kč. Následuje Elektrolux a AEG. Nejdražší pračky mají sice nové inovace v pohonech, jako třífázové bezuhlíkové motory, bubny bez řemenice a podobné vychytávky snižující hlučnost a spotřebu. Finanční náročnost na pozáruční servis se tím podstatně zvyšují. U běžných praček se elektronika pohybuje v cenách okolo 2500 Kč. U nových je podstatně dražší. U běžných praček je silová, napájecí a ovládací elektronika na jedné desce. Dražší provedení mají elektroniku až na 3 deskách elektroniky což staví elektroniku do vyšších cenových dimenzí. Dnes je důležité volit s pračkou i dostupnost servisu.Více servisů způsobuje cenovou konkurenci a levnější pozáruční servis. Lepší dostupnost v období dovolených a svátků.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7931
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: čt leden 01 2015, 17:37    Předmět: Citovat

Beko bohužel nedělá vrchem plněné pračky.
Jinak koncern AEG už moc není. Naopak Electrolux koupil značku AEG a Zanussi.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Electrolux
Jeho servisní síť by měla být dobrá.

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9688
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: ne leden 04 2015, 14:06    Předmět: Citovat

Horem plněná má výhodu doložit zapomenutý kus prádla během pracího cyklu, není jich už v nabídce moc, objevil jsem leda Whirlpool A+++ 9.99tis. Kč, Electrolux A+ 6.99tis. Kč nebo Indesit A++ 6.99tis. Kč (všechny 6 kg) ale s tou poslední značkou mám zkušenosti nedobré, MW fungovala jeden týden a reklamace měsíc...
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: ne leden 04 2015, 20:01    Předmět: Citovat

Rostav napsal(a):
Cenově nejdostupnější jsou pračky Beko. Použité díly jsou i v dražších pračkách na př. Electrolux. V Beku jsou rozhodně levnější. Pračku lze koupit již za 5000 Kč. Koncern AEG má 3 značky Zanussi, Electrolux, AEG. Cenově jsou výš nad Bekem. Nejlevnější Zanussi 6000 Kč. Následuje Elektrolux a AEG. Nejdražší pračky mají sice nové inovace v pohonech, jako třífázové bezuhlíkové motory, bubny bez řemenice a podobné vychytávky snižující hlučnost a spotřebu. Finanční náročnost na pozáruční servis se tím podstatně zvyšují. U běžných praček se elektronika pohybuje v cenách okolo 2500 Kč. U nových je podstatně dražší. U běžných praček je silová, napájecí a ovládací elektronika na jedné desce. Dražší provedení mají elektroniku až na 3 deskách elektroniky což staví elektroniku do vyšších cenových dimenzí. Dnes je důležité volit s pračkou i dostupnost servisu.Více servisů způsobuje cenovou konkurenci a levnější pozáruční servis. Lepší dostupnost v období dovolených a svátků.

Šikovnej kluk, umí Wink
Co jsem mel tu AEG 88830 tak byla opravdu TOP.
Ale elektroniky měla tri. Zadávací v ovládá mi panelu, řídící desku za 12000 Kč a silovou samostatne pro řízení motoru. Obyčejné modely mají desku jen jednu. Vrchovky se už moc nevyrábí. Aeg, Ellux a Zanussi nemají rozebiratelnou nádrž a navíc ložiska bubnu nemají moc velkou životnost.
Bosch a Siemens jsou drahé na servis a Whirlpool nespolehlivé. Šel bych do levného vrchem plneneho modelu. Pak te ta porucha po zaruce nebude tak mrzet.

_________________
Audaces fortuna iuvat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1948

PříspěvekZaslal: ne leden 04 2015, 21:47    Předmět: Citovat

No já mám whirlpool AWG 681 a mám ji 16 let. Vyměněna 2x ložiska, 1x uhlíky motoru,2x topné těleso. Teď naposledy hlavní vypínač. Jinak šlape jak hodinky. Už jsem myslel, teď než jsem měnil ložiska že jde z baráku,ale nevěděl jsem jakou. Vzal bych beko,ale nedělají vrchem plněnou a já jinou do paneláku nedám. Jo a jednou klíňák hned ze začátku. Měl jsem jednu zánovní na díly,tak to tolik nestálo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7931
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: ne leden 04 2015, 22:53    Předmět: Citovat

tatramacek napsal(a):

Co jsem mel tu AEG 88830 tak byla opravdu TOP.

To je ale pračka z jiné doby. Český návod napsal někdo v roce 2000. Tehdy byl ještě AEG samostatná firma, od roku 2005 spadá pod Electrolux. www.cesky-navod.cz/file2.phtml/71800/lavamat88830.pdf
Tehdy byly ještě běžné mechanické programátory. Pračka musela být tehdy hrozně drahá a luxusní. LCD displeje ještě nebyly v módě a bylo to tak lepší.

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1948

PříspěvekZaslal: po leden 05 2015, 10:27    Předmět: Citovat

No na tu dobu stála poměrně dost cca 17000,-Kč.No prala dvakrát denně byli tři malý děti a papírový pleny nebyly.Myslím že posloužila a doufám,že ještě poslouží chvíli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: po leden 05 2015, 10:45    Předmět: Citovat

Hydrawerk napsal(a):
tatramacek napsal(a):

Co jsem mel tu AEG 88830 tak byla opravdu TOP.

To je ale pračka z jiné doby. Český návod napsal někdo v roce 2000. Tehdy byl ještě AEG samostatná firma, od roku 2005 spadá pod Electrolux. www.cesky-navod.cz/file2.phtml/71800/lavamat88830.pdf
Tehdy byly ještě běžné mechanické programátory. Pračka musela být tehdy hrozně drahá a luxusní. LCD displeje ještě nebyly v módě a bylo to tak lepší.

Mno ona byla někdy z roku 2002 - stála v té době okolo 50 000 korun.
Ale jela krásných 11 let. Naprosto bez problémů. Tichá, stabilní a se spotřebou vody 37 ltr při referenčním programu se opravdu řadila mezi nejlepší pračky a nebojím se říci, že i v této době se ji málo modelů automatek vyrovná..

_________________
Audaces fortuna iuvat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18708
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po leden 05 2015, 10:47    Předmět: Citovat

Za pade na jedenáct si najmu pradlenu a ještě mi to vyžehlí .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4051
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: po leden 05 2015, 10:54    Předmět: Citovat

Nedávno jsme kupovali AEG pračku a naprostá spokojenost. Jedině co mě trochu zarazilo, byly německé potisky a ne v angličtině Very Happy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: po leden 05 2015, 12:30    Předmět: Citovat

BOBOBO napsal(a):
Za pade na jedenáct si najmu pradlenu a ještě mi to vyžehlí .

Very Happy
Ja ji koupil už jetou před třemi lety za 4500kc

_________________
Audaces fortuna iuvat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9688
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: po leden 05 2015, 12:42    Předmět: Citovat

tu pradlenu ? dej sem fotku
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15593
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po leden 05 2015, 13:00    Předmět: Citovat

My máme Božku vrchem plněnou asi 16-17 let a počítám, že nákladově přiŠla zatím každý rok na necelou tisícovku (rozpočítaná cena). Teď tam budu měnit potřetí ložiska a musím to napřed rozdělat, abych věděl jaká tam jsou a nechce se mi. Žena furt pere a nechce se mi to ráno rozdělávat, rychle pro ložiska a hned zase dohromady. Asi to rozdělám na 3 dny, aby si nemyslela, že je to taková hračka. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9688
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: po leden 05 2015, 13:12    Předmět: Citovat

Mám Tatramatku mini 241 22 let až na drobné opravy...pojiska matice bubnu apod. se mnou už doslouží.
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 3 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund