Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Arduino a led zesilovač RGB
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ross4435897



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 426
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt leden 08 2015, 18:13    Předmět: Citovat

... a proc vlatne pripojujes +5V z Arduina na tech +12V toho spinaciho modulu? Neni to nejaka hovadina ... kdyz mas stejne spolecnou zem?
Kdybys to mel galvanicky oddeleno tak bych to chapal ... ale budiz, jak vis ze tech 5V ti spoji/vybudi ten hypoteticky optoclen? To si koneckoncu muzes jednoduse otestovat ... na vstupy RGB dej 0 proti 12V .... a pak 0 proti 5V, kdyz se ti to rozne v obou pripadech, pak neni co resit ... funguje to spravne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3335

PříspěvekZaslal: čt leden 08 2015, 18:25    Předmět: Citovat

Já ten modul chápu jako rozdíl mezi vstupem R,G,B vůči vstupu +5V, už tak podle toho programu... LOW je ZAP, HIGH je VYP, proto musí být vstup +5V zapojen...
viz...
follow the instructions in this picture then write to your output Pins to control the lights/devices
Arduino Code
analogWrite(PinX, 255) // = Off (for 0--100% (PWM) LED Lights)
analogWrite(PinX, 0) // = On (for 0--100% (PWM) LED Lights)
or
digitalWrite(PinX, HIGH); // = Off (for Relays or Lights with just on/off control)
digitalWrite(PinX, LOW); // = On (for Relays or Lights with just on/off control)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ross4435897



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 426
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt leden 08 2015, 18:28    Předmět: Citovat

To chapes spatne ... proste si otestuj jak ten modul vubec funguje ... pak muzes zkouset neco dal ...
PWM je analogWrite ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3335

PříspěvekZaslal: čt leden 08 2015, 18:35    Předmět: Citovat

Při zkoušení opatrně, aby to nedopadlo takto... Smile
https://www.youtube.com/watch?v=6M2HYxm6G84
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3335

PříspěvekZaslal: čt leden 08 2015, 18:37    Předmět: Citovat

ross4435897 napsal(a):
To chapes spatne ... proste si otestuj jak ten modul vubec funguje ... pak muzes zkouset neco dal ...
PWM je analogWrite ...


Mluvíš s někým jiným.... Very Happy
viz můj předchozí příspěvek...

jenom o PWM nejde, modul můžeš použít i k přímému ovládání ZAP/VYP třeba pro relé, proto lze použít i DigitalWrite


Naposledy upravil Cowley dne čt leden 08 2015, 19:34, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ross4435897



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 426
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt leden 08 2015, 18:39    Předmět: Citovat

Aha .. tak to je dost problem ... tak sorry, nepochopil jsem asi dostatecne funkci toho "spinace"
V tom pripade digitalWrite !!! ... to je tvoje funkce Cool
Ale PWM tam testuji taky ... program mas taky napsany pro PWM, tak clovece nevim ... Bud budes pouze spinat = digitaWrite, nebo ridit sirkou pulsu (PWM) = analogWrite
To ale nemeni nic na tom ze bys stejne mel nejdrive zjistit zdali ti to vubec funguje ... myslim bez Arduina.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3335

PříspěvekZaslal: čt leden 08 2015, 19:00    Předmět: Citovat

HoldingInfinity: Dej sem odkaz na tvůj konkrétní typ RGB zesilovače.
V tomhle příspěvku taky chtěl bastlíř zprovoznit LED pásek podle stejného schématu, ale měl jenom "jednokanálový" LED driver.

http://electronics.stackexchange.com/questions/97332/using-led-amplifier-to-control-led-single-color-strip-with-arduino

Princip je ale stejný...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3335

PříspěvekZaslal: ne leden 11 2015, 11:30    Předmět: Citovat

Něco nového ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HoldingInfinity



Založen: Jul 07, 2011
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: út leden 13 2015, 13:32    Předmět: Citovat

Ahoj,
moc se omlouvám, ale v práci mě poslali pracovně pryč, takže se s tím můžu vrtat až dnes, či spíš zítra.

Typ zesilovače nevím, každopádně je to tento: http://www.gme.cz/led-rgb-zesilovac-rgb-zesilovac-p759-198

citace:
... a proc vlatne pripojujes +5V z Arduina na tech +12V toho spinaciho modulu? Neni to nejaka hovadina ... kdyz mas stejne spolecnou zem?

Hovadina to asi není, protože bez těch plus 5 se tam nedá naměřit nic...

Já nevím, kluci, zoufalost...

Vaše nápady postupně vyzkouším, doufám, že se k tomu dostanu během zítřka...prozatím všem moc děkuji a pokud vás něco napadne, prosím pište! Smile[/code]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7878
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út leden 13 2015, 18:43    Předmět: Citovat

Hele, pořád jsi nenapsal, zda máš na pásku +12V. Jako opravdu kladných 12V, měřeno proti GND zdroje.
_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
HoldingInfinity



Založen: Jul 07, 2011
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: st leden 14 2015, 8:46    Předmět: Citovat

Ahoj, no těch 12 tam samozřejmě není...naměřím tam tak nějaký ty desetinky...nicméně když tam nedám arduino a pošlu do zesíku 12, tak z něj taky padá 12...což chybu umísťuje někam do toho arduina, jeho zapojení, popřípadě kódu...vrhnu se na to dnes odpo...doufám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7878
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st leden 14 2015, 9:02    Předmět: Citovat

No a nezdá se ti to jako blbost? Pokud máš ten zesilovač napájen +V, tak by podle mě mělo těch +12V být na výstupu pořád. A výstupy R, G, a B se pak budou měnit podle modulace (svítí- cca 0V, nesvítí- cca 12V).
Spoj jen zdroj, zesilovač a pásek, zkoušej uzemňovat vstupy RGB, měly by ti podle toho svítit LED na pásku (už ti to psal ross).

Já mám pořád pocit, že zakopaný pes je někde ve špatném spojení všeho dohromady. Nejlépe kdybys dal fotku toho svého bastlu (nákres je k ničemu, možná jsi něco přehlédl a máš to reálně zapojené jinak).

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
HoldingInfinity



Založen: Jul 07, 2011
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: st leden 14 2015, 9:40    Předmět: Citovat

no zdá se mi to jako blbost...ale přesně to, co píšeš když udělám, tak jednotlivé barvy rozsvítím.

Tedy připojím na vstup zdroj plus, a některou barvu...a na druhé straně na výstupu pásek tak to svítí

ale jakmile tam dám arduino, jsem v háji....

Fotka je dobrý nápad, děkuji!!! Pošlu během dne Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HoldingInfinity



Založen: Jul 07, 2011
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: st leden 14 2015, 11:52    Předmět: Citovat

Michal22 napsal(a):
Hele, pořád jsi nenapsal, zda máš na pásku +12V. Jako opravdu kladných 12V, měřeno proti GND zdroje.


ups, proti GND zdroje tam je necelých 12(napájení je 10.Cool takže OK


pak jsem testoval pwm kdy nedává výstup nic a kdy něco a napsal si jednoduše že se to má full-on rozsvítit:
kód:

int ledPinR = 9;
int ledPinG = 10;
int ledPinB = 11;

void setup()
{
  pinMode(ledPinR, OUTPUT);   // sets the pins as output
  pinMode(ledPinG, OUTPUT);   
  pinMode(ledPinB, OUTPUT);
}

void loop() {
analogWrite(ledPinR, 0);
}


Zkoušel jsem postupně pro všecky barvy r g b a pokaždé mezi plus 5V arduina a pinem barvy naměřím 5V, používám piny 9,10,11

nakonec jsem zkusil plus na výstupu zesilovače proti GND zdroje dá zas těch 10.8.

Obrázek zapojení:
vyšší rozlišení https://www.flickr.com/photos/holdinginfinity/16277208142/sizes/c/

pro objasnění...plus a mínus jsou spojené a použil jsem nakonec místo VIN konektor, což je ale totéž, polarita je správně (doufám) leda by ten zesík neměl plus vevnitř... :/

Napájení jde z diodového můstku, na obrázku je vidět, k dispozici pro napájení bastlu byl totiž jen střídavý 12 v.

Děkuji všem, co se mi tady věnují a doufám, že to se mnou nevzdáte! Díky!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3335

PříspěvekZaslal: st leden 14 2015, 18:31    Předmět: Citovat

Dobrá, propoj tedy jednotlivě svorku R ze vstupu se svorkou GND na Arduinu - svítí/nesvítí daná barva na vlastním pásku?

Stejně to tak udělej i s jednotlivými vodiči co jsou připojené ke svorce G a B - svítí/nesvítí daná barva na vlastním pásku?


Pokud NEsvítí je málo citlivý vstupní obvod zesilovače a nechce se dát vybudit "jen" 5V.

Pokud ANO, je chyba někde v Arduino...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund