Na 20 MHz se dostaneš s RC hodnotami v oscilátoru např. 220 a 33p. Pro zobrazení FFT je dobré simulovat jen pár period z času, když už se průběh ustálil. Například:
Stop Time: 2u
Time to Start Saving Data: 1.9u
Tak se do grafu vejdou dvě periody 20 MHz. Ideálně má být začátek průběhu v grafu na stejném napětí jako jeho konec. Kdyť to tak nevyjde, tak se musí přizpůsobit ty časy. A až potom spustit FFT.
Jo, takto to bývá. V(n002) je ten lichoběžník, ten má bohatší spektrum. Nejvyšší vrchol je základní harmonická a další vrcholky jsou harmoniky. Že to není čarové spektrum, to asi dělá matematika toho FFT. Hlouběji jsem nebádal.
Máš ale pozměněné schéma, chybí zem na (-) zdroje a operáku, a R4 máš v zkratě.
Je lepší si pojmenovat spoje, na kterých chceš měřit, to jméno se potom ukáže na grafech místo čísla.
Chyba byla asi jinde. R6 bych nechal na 1K a R5,R7 na 100 Ω. C1 na 200 pF, níž poroste zkreslení. Nikdy nedostaneš špicatý trojúhelník z lichoběžníkového buzení.
Tobě to místo integrace spíš derivuje. Možná je to chyba propojení modelu se symbolem.
V té knihovně ad8009.lib vyhledej řádek, který začíná .SUBCKT AD8009, nad ním bývá uvedeno přiřazení vývodů.
V tomto pořadí musí mít i symbol očíslované piny. Tak si prověř, jestli to navzájem sedí.
Taky může být chyba v modelu. Já mám stáhnutý z Analog Devices. A symbol jsem použil opamp2.asy ze simulátoru.
Použij opamp2, klikni naň pravým, a do editačného okna dopiš k atributu "Value" přesně to označení operáku, jaké máš v knihovně v řádku .SUBCKT, a ještě křížek do slupce "Vis.", abys ten typ viděl na schemátku.
Časy uváděny v GMT + 1 hodina Jdi na stránku Předchozí1, 2
Strana 2 z 2
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra. Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru. Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete hlasovat v tomto fóru. Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.