Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

HP650 přehřívání

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 18186
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá únor 13 2015, 17:50    Předmět: HP650 přehřívání Citovat

Synovec mi přinesl asi 3 roky starý notebook, který se při náročnějších úlohách (hry) rozjede větrák na vysoké otáčky a po cca 3/4 hodině vypne. Po vychladnutí a zapnutí vypíše hlášku že se musel počítač vypnout proti poškození z přehřátí (neviděl jsem osobně). K vypnutí ale po delší době (cca 2 hod) dochází i při nenáročných úlohách. Pokud je NTB podložený, mezera asi 2 cm, tak to nedělá ani při maximálním zatížení. Problém začal asi před rokem ale četnost se snad nezvyšuje.
Zkusil jsem sundat spodní víko a kouknout, zda není zacpaný chlazení. Uvolnil jsem asi 15 šroubků i pod diskem a v prostoru baterek i RAM ale nepovedlo se ho rozpůlit a ani klávesnice nešla ven, takže nějaký šroubky mužou být i pod ní. Našel jsem jen 1 šroubek s označením klávesnice. Nevím, jak to dál rozdělat, asi tam jsou nějaký západky ale nechci aby něco prasklo.
Tak jsem aspoň stlačeným vzduchem vyfoukal obě mřížky ventilace. Oblak nebyl moc velkej.
Koukal jsem do procesů a skoro stále běží Rundl32 na 45% procíku a 25% paměti. Hra na kterou to padá, bere trvale asi 30% procíku a 50% paměti. W8.
Od toho vyfoukání je to zatím krátkou dobu, takže se přehřátí neprojevilo.
Co s tím, je to HW nebo SW? Stačí ten stlačenej vzduch zvenčí, nebo je to nutno rozebrat?
Díky za pomoc.
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4050

PříspěvekZaslal: pá únor 13 2015, 18:05    Předmět: Citovat

Na Youtube je rozborka. Klávesnice má nahoře nenápadné západky.
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dreamer



Založen: Oct 22, 2014
Příspěvky: 384

PříspěvekZaslal: pá únor 13 2015, 18:22    Předmět: Citovat

To se tu ptáš špatně - křišťálová koule by snad poradila. Ale k věci. To vyfoukání bez rozebrání může pomoci a nemusí - někdy je chuchvalec prachu tak výživně spletený že jej prostě ven bez rozebrání nevyfoukneš, stalo se mi dokonce že se připletl mezi lopatky větráku a ten se přestal točit úplně. V prvé řadě bych tedy zkusil nainstalovat nějaký soft který dokáže zobrazit teplotu alespoň procesoru. Softwarová záležitost to být taky může Rundll32 je systémový proces kteý obhospodařuje spoustu věcí. Takže klasika - projet nějakým schopným antivirem jestli je tam nějaké free verze tak odinstalovat a nainstalovat něco úplně jiného, projet programem který odhalí a zneškodní malware (poslední dobou používám adwcleaner). Zkusit nainstalovat všechny dostupné aktualizace. HP650 se tuším dělal v několika variantách s různými procesory, různě velkou pamětí a diskem ale na hry to myslím zrovna moc nebylo. Možná má chudák co dělat sám se sebou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
makino



Založen: Apr 20, 2008
Příspěvky: 254

PříspěvekZaslal: pá únor 13 2015, 18:45    Předmět: Citovat

Tu je link na manuál http://h20628.www2.hp.com/km-ext/kmcsdirect/emr_na-c03310281-1.pdf
Rozobrať, vyčistiť od prachu- vyfúkanie je nanič, len sa odďaľuje problém. Rozober aj ventilátor a prečisti aj ten, daj dole chladič a prepastuj kontaktnú plochu procesora aj grafickej karty. Pastu daj primerane nie veľa aby sa nedostala na okolité kontakty. Stačí obyčajná, nerteba s obsahom striebra a pod. len jej musí byť tak akurát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ar196



Založen: Apr 09, 2005
Příspěvky: 143
Bydliště: Rájec-Jestřebí (J.M.)

PříspěvekZaslal: pá únor 13 2015, 18:55    Předmět: Citovat

Ona rozborka a vyfoukání koberce z chladiče plus přepastování procesoru,grafiky (čipsetu) pomůže.
Zbytek SW pochody kolega popsal řešení nebo reinslal win.
Jinak hry cca 10let spátky padaly na ovladače grafiky nebo prostě na grafice ATI nebo NVIDIA nefungovaly.
Prvně chladit pak pokračovat dál
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 18186
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá únor 13 2015, 19:13    Předmět: Citovat

Hmm, tak podle Trubky jsem se dostal tak do třetiny demontáže. Smile Šroubků tam je ještě asi tak o půlku víc co jsem našel já...
Ale filc tam žádnej vidět není, aspoň ho na Trubce a nečistí ho.
Chladič nad grafikou a procíkem se sundává jen ze strany co je "teplovod" k větráku nebo i z druhý strany?
Synovec NTB vyzkouší, pokud bude problém dál tak budeme pokračovat.
Díky všem za pomoc a odkazy.
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 18186
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá únor 13 2015, 19:25    Předmět: Citovat

ar196 napsal(a):
Jinak hry cca 10let spátky padaly na ovladače grafiky nebo prostě na grafice ATI nebo NVIDIA nefungovaly.
Prvně chladit pak pokračovat dál


To nebude ten případ. Viděls někdy 17 let kluka, co by hrál takový vykopávky? To by bylo naprosto OUT. Smile
Pokud dnes někdo není IN, tak je mezi vrstevníkama naprosto odepsanej. Confused
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1970

PříspěvekZaslal: po únor 16 2015, 22:58    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
... skoro stále běží Rundl32 na 45% procíku a 25% paměti....
Jirka


Jen pro uplnost, vidis tam RUNDL32 nebo RUNDLL32? Jestli RUNDL32, tak to je dost mozna nejaky spyware, co se snazi vypadat nenapadne....


Jinak me HP celkem zklamalo - elitebook 8570W, hned jsem si vsiml jaky luxus, ze zespodu je viko na zamek (podobny tomu na bat.), ktere poskytne pristup k RAM, HDD a mPCI slotum bez sroubovaku. Ovsem ne, ze by panove v HP timto resenim zpristupnili i radiator chladice a ventilator, to uz by asi servisaci nemeli praci.... Stejne to musite cely rozhodit.... Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 18186
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út únor 17 2015, 0:39    Předmět: Citovat

Opravdu RUNDL32. Mezitím mladej zjistil, že když ho zastaví, tak se nic neděje a už se sám do vypnutí nespustí. Asi je to opravdu smetí.
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.34 sekund