Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jaké ramky patří správně do PC
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: ne březen 15 2015, 12:40    Předmět: Jaké ramky patří správně do PC Citovat

Zdravím.

PC je HP DC7600SFF, mám osazeno procesorem Intel Pentium D945 Dual Core (2x 3.4Ghz, 2x2MB L2 cache, FSB 800MHz).

Na základovce čtyři sloty pro DDR2, každý bych chtěl osadit 1GB ramkou (dohromady 4GB), maximum, kolik deska podporuje.

Jen nevím, jakou mají mít ramky správně pracovní frekvenci. Jestli stejnou, jako je frekvence FSB anebo dle příručky a viz. příloha. -> http://www8.hp.com/h20195/v2/GetDocument.aspx?docname=c04290786

Je tu někdo, kdo se v tom orientuje lépe, než já? Děkuji.



ram2.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  ram2.jpg
 Velikost:  122.17 kB
 Staženo:  60 krát


ram.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  ram.jpg
 Velikost:  171.89 kB
 Staženo:  72 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
michal12



Založen: Aug 03, 2008
Příspěvky: 163
Bydliště: Náměšť n/H

PříspěvekZaslal: ne březen 15 2015, 13:36    Předmět: Citovat

Minimum je 533MHz, jak jsi našel v příručce. Když bude rychlejší, nevadí. Paměti a FSB nebězí na stejné frekvenci, v setupu se dá obvykle nastavit poměr mezi nima.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: ne březen 15 2015, 17:22    Předmět: Citovat

FSB máš 800MHz takže bych tam dal 4x 1GB 800MHz.
Je otázka jestli se to vyplatí. Na jaké rozhraní máš disk a mechaniku
IDE nebo už SATA.
A kdo platí účet za eletřinu.
Pokud si dobře pamatuju tak ty procáky měly docela hustý DTP 95W!!!!!

V tvém případě bych se toho rychle zbavil i za hubičku, nic nerozšiřoval.
Koupil něco rychlejšího výkonnějšího s DTP pouhých 20W.
Teda záleží ještě na tom jak často to bude v provozu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: ne březen 15 2015, 23:34    Předmět: Citovat

Děkuji za informace.

Alespoň vím, že uvedená hodnota je minimální,

Počítač byl koupený výhodně jako sestava od známého, už to nějaký ten pátek bude, on tehdy nabízel víc těchto sestav se stejnou konfigurací (z firmy)... Procesor byl původně Pentium HT 3.0GHz . Já koupil na aukru tento Dual Core D945 asi za 150,-... Má skutečně 95W ale takový D950 má dokonce 130W a to se liší jen ve virtualizační technologii!
Jinak se to uchladí v pohodě, v biosu jsem zvedl tehdy rychlost otáček buď o jeden nebo o dva stupně, ani to nejede příliš hlučně. HP tam má vcelku sofistikovaně provedené chlazení a mnohožebrovaný chladič který jsem podmázl šedou MX-2 ...

HDD je připojený SATA mechanika připojená IDE, ale je volný ještě jeden SATA port...

PC sestava není má, nýbrž matky... Elektřinu já neplatím..

Nemáte někdo tip v Praze na koupi těch ramek, aby se to příliš neprodražilo? Ono je to teď pěkně dobastlený, osazené tři ramky, rozdílná rychlost i frekvence i výrobce hlavně že jsou všechny tři označené samolepkou HP Rolling Eyes... Asi zkusím nějaký PC bazar kde bych rád koupil 4ks stejných 1GB 800MHz DDR2 buď Kingston nebo A-data... Mám blbý svědomí, že procesor vylepšuji a toto přehlížím... Jenže procesor vyšel na necelá dvě kilča a ty ramky budou ještě pálka. Ev. nemáte někdo něco k prodeji...?

To by už skoro utáhlo Win 7 Home... Jenže, nemám z ničeho strženou samolepku (COA) ...

Můj desktop je 2 roky starý a je na tom obdobně - AMD FX-4100 4x3.6GHz lakavá byla cena, TDP je však taky pekelných 95W...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32233
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po březen 16 2015, 0:04    Předmět: Citovat

W7 utáhne i Athlon "monocore" s taktem 2,75GHz a 2GB RAM - akorát to jede jak posraný sáně po suchým asfaltu, při 4GB jsou s tím ale plně funkční - a Ultimate k tomu. Akorát teda ne 64b, ale jen 32b - i tak ale jedou fest...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: po březen 16 2015, 0:38    Předmět: Citovat

A z toho mam právě obavu...

XP jedou na něm pořád slušně a zatím netřeba měnit. Když se nainstaluje varianta s SP3 a ve službách se zakáží "automatické aktualizace" a "centrum zabezpečení" běhají i na starších strojích ... A všiml jsem si, že jakmile se načemkoli trošku starším začnou instalovat ty Windows Update stane se z toho líná plečka. Myslím, že buď měl vyjít ještě SP4 anebo měla podpora skončit dříve ale po instalaci Windows Update se asi některé aktualizace nemají rádi a brzdí systém... Třeba tento HP s intel dual core držím aktuální ale takový Intel Atom 1.6GHz v mininotebooku nebo Intel Mobile 1.4GHz v Děllu by byl těžko použitelný, Přitom minimální požadavky pro běh XP byly v roce 2002 stanoveny 233MHz/64MB ram. Doporučené však 300MHz/128MB ram. Nedovedu si dnes představit že bych na takovémto stroji provozoval Win XP a ani nemám tu možnost si to někde vyzkoušet...

Mimochodem, ekkare, nepsal jsi kdysi že si měl taky tu čest s DC 7600 SFF vzpomínám si na tvé zuření a řáďění, jako kdyby to bylo včera... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: po březen 16 2015, 8:39    Předmět: Citovat

CZJKP1 napsal(a):

Nemáte někdo tip v Praze na koupi těch ramek, aby se to příliš neprodražilo?


A právě o tom to je o té ceně.

CZJKP1 napsal(a):

Můj desktop je 2 roky starý a je na tom obdobně - AMD FX-4100 4x3.6GHz lakavá byla cena, TDP je však taky pekelných 95W...


Ale rozdíl je v tom, že ten tvůj umí přepínat kmitočet za chodu podle vytížení. Takže si výsledně při běžném použití cucne třeba 20W.
Těch 95W bere jen při 100 procent vytížení.

Pokud se nepletu tak D945 žádnou z technologií step - by - step nedisponuje. Kromě toho je to tak na hraně součastných výkonových potřeb. Takže hodiny v rozvaděči se točí jak o život. Někdo ten ČEZ musí podporovat. Tu funkci přepínání za chodu, kdy procesor vykazoval pak poloviční i nižší spotřebu měl třeba procesor E5300.

Doporučuji pořídit digitální watmetr. Většinou ty domácí zásuvkové ti pěkně i vypíšou spotřebu za rok. Pak si ty čísla při 20 nebo 90W odečteš a zjistíš, že za dva roky máš splacené nové střeva a pak ti jdou peníze z úspor do kapsy.


Naposledy upravil Mira_A dne po březen 16 2015, 8:51, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34217
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po březen 16 2015, 8:47    Předmět: Citovat

Keby si si to radsej skusil zmerat... Bez zataze to, samozrejme, zerie menej ako v zatazi. Sice je ten rozdiel mensi ako u novsich CPU, ale kazdopadne tam je.

Ked to nebezi 24/7, tak sa nakup noveho PC kvoli spotrebe vobec neoplati - vrati sa to mozno za 5 rokov (ked kupis aj nove Windows, tak este viac) a otazne je, ci vobec tolko to nove PC dozije.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
satam



Založen: Jan 21, 2010
Příspěvky: 565
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: po březen 16 2015, 8:50    Předmět: Citovat

Zatím jsi nesdělil současnou konfiguraci RAMek : značky, velikosti, takty. Je totiž docela dobře možné, že nákup nových stejných 4 x 1GB RAM bude objektivně lepší, ale subjektivně moc nepoznáš, tzn., že "rychlost" PC bude subjektivně prakticky stejná a k žádné významné změně nedojde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34217
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po březen 16 2015, 8:55    Předmět: Citovat

To je druha vec - napr. rozdiel medzi 2 a 4 GB bude nulovy, ak sa tam neprevadzkuju pamatovo narocne aplikacie. Dalsia vec je, ze 32-bitovy OS nevyuzije cele 4 GB. A to PC pravdepodobne nepodporuje remap, takze aj 64-bit OS uvidi len 3,nieco GB.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: po březen 16 2015, 8:57    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Keby si si to radsej skusil zmerat... Bez zataze to, samozrejme, zerie menej ako v zatazi. Sice je ten rozdiel mensi ako u novsich CPU, ale kazdopadne tam je.

Ked to nebezi 24/7, tak sa nakup noveho PC kvoli spotrebe vobec neoplati - vrati sa to mozno za 5 rokov (ked kupis aj nove Windows, tak este viac) a otazne je, ci vobec tolko to nove PC dozije.


Právě, o tom píšu měřil jsem to bez zátěže při spuštěných Windows na kterých nic neběželo. To přepínání za chodu u kterého klesla spotřeba i o 50% měly až procesory např. u nás dobře dostupný E5300 nebo E6600.
To už byly procesory na technologii 45nm převzaté z notebooků, kdy se přepínal násobič za chodu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
satam



Založen: Jan 21, 2010
Příspěvky: 565
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: po březen 16 2015, 9:25    Předmět: Citovat

Ke spotřebě: Používám digitální wattmetr, takže když potřebuji, mám o spotřebě svých PC přehled. A mohu říci, že u většiny PC při běžném domácím a kancelářském použití (bez her, renderování videa, projektování apod.) se spotřeba jednotlivých PC bez ohledu na TDP CPU pohybovala obvykle kolem 100W s rozptylem cca 20% (ve výjimečných případech 50%) oběma směry, tedy víceméně extrémně 50 - 150W. Těch 50W, popř. 150W nejsou průměrné spotřeby, jsou to výchylky od běžné spotřeby cca 100W u jednoho a téhož PC.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: po březen 16 2015, 14:03    Předmět: Citovat

satam napsal(a):
Ke spotřebě: Používám digitální wattmetr, takže když potřebuji, mám o spotřebě svých PC přehled. A mohu říci, že u většiny PC při běžném domácím a kancelářském použití (bez her, renderování videa, projektování apod.) se spotřeba jednotlivých PC bez ohledu na TDP CPU pohybovala obvykle kolem 100W s rozptylem cca 20% (ve výjimečných případech 50%) oběma směry, tedy víceméně extrémně 50 - 150W. Těch 50W, popř. 150W nejsou průměrné spotřeby, jsou to výchylky od běžné spotřeby cca 100W u jednoho a téhož PC.


To záleží čím je máš osazené.

Já mám např. procesor 4x2500 DTP 45W v režimu 4x800 bere cca 12W.
Disk mám se sníženou spotřebou up 5W down pod 1W

Jinak spotřeba celého komplet PC je 50W (kancelářská) v plném výkonu 80W (hry).

Takže protože ho používám jen pro kancelářskou práci mám 50W/h k dobru.
Tj. 20h provozu 5Kč úspora. Kdybych to bral např. za týden 40h provozu vyjde to ročně na 400Kč. 5let 2000Kč.

Dnes bych si už postavil počítač o skoro srovnatelném výkonu se spotřebou do 30W (předpokládám cca 20W). Tehdy tahle možnost na trhu nebyla.


Pokud jde o starší Intely 775, tak jsem tu měl sestavu právě s tím D945 a vykazovala spotřebu někde mezi 115-130W

775 s E5300 jsem naměřil něco kolem 60W(kancelářské) 100W(hry)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34217
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po březen 16 2015, 15:18    Předmět: Citovat

Mira_A napsal(a):
Tj. 20h provozu 5Kč úspora. Kdybych to bral např. za týden 40h provozu vyjde to ročně na 400Kč. 5let 2000Kč.

A kolko ten pocitac stal a za kolko rokov sa teda splati?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7478

PříspěvekZaslal: po březen 16 2015, 15:30    Předmět: Citovat

Měl by tam být i945g chipset. Podle stránek níže by bylo možné upgradovat i na C2D (jde také sehnat za pár stovek), což by mělo na výkon mnohem zásadnější vliv než upgrade pamětí, pokud tam teď jsou 2GB a Windows XP. Ovšem bylo by potřeba nejdříve upgradovat BIOS.
Paměti bych sháněl DDR667, měly by být levnější než DDR800. Ty tam samozřejmě budou fungovat taky, ale čipset víc jak DDR667 bez přetaktování nepodporuje.
http://www.cpu-upgrade.com/mb-Intel_%28chipsets%29/945G_Express.html
http://ark.intel.com/products/27720/Intel-82945G-Memory-Controller#@compatibility
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund